CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

aturcara This user has been deleted
Originally posted by gadisjelita at 25-4-2006 07:57 PM
askum...kak nor..
sy dari k.terengganu dan pernah gak terkena mende cam ni dan skarang ni masih lagi mengalami semua tu...setiap hari sy takut,berdbr2,rase letih, tak bermaya, rasa nk tido jer sep ...

kita pun asal terengganu, pernah jugak berubat ngan Ustaz Hj Uzip..atas kes..anak menangis malam2..dan kita terkena gangguan masa waktu pantang baru2 ni...tapi tula mungkin tak de rezeki kita nak sembuh ngan dia..sebab kes kita berat..alhamdulillah kita jumpa perawat lain dan sembuh dalam 80%...the rest kena perbanyakkan amalan la..cam mengaji semua....

Sementara waktu cuba download audio siri ceraman perubatan Islam Ustaz Prof. Dr. Jumadi Mustar di JB ni. Ada banyak amalan yang boleh dipraktikkan.  Ada banyak siri kena dengar satu-satu:

http://www.ceramahislam.com/audio-lectures.html

Kalau nak berubat tentukan rawatan Islam 100%.  Jangan cari bomoh pawang yang menggunakan sihir juga tak akan mendatangkan apa-apa kebaikan langsung.  

Dengar ceramah di atas kerana kita tak tau bagaiman sebenarnya kekuatan ayat-ayat AlQuran.

grenbara This user has been deleted
Originally posted by grenbara at 24-4-2006 08:26 AM

Simptom akibat perbuatan sihir
Bersama Dr. Amran Kasimin

SOALAN:

Saya berumur 27 tahun, dan isteri saya berumur 24 tahun, baru berkahwin 9 bulan. Isteri saya lari dari rumah, dudu ...

lawati :http://360.yahoo.com/semuahouse  

dah pindah umah ke http://wagiman.onesite.com

[ Last edited by  BabeYSHa at 27-2-2007 09:12 AM ]

Originally posted by gadisjelita at 25-4-2006 07:57 PM
askum...kak nor..
sy dari k.terengganu dan pernah gak terkena mende cam ni dan skarang ni masih lagi mengalami semua tu...setiap hari sy takut,berdbr2,rase letih, tak bermaya, rasa nk tido jer sep ...

hj uzip ni bam pernah try ubatkan mak dari jarak jauh..Alhamdulillah mmg nampak kurang sikit sakit mak masa tu cuma tak bertahan lama sbb hj uzip kan jauh..kalo boleh nak jumpa dia...kalo tak dapat pergi try dapatkan nasihat dari dia..ni no hp Hj Uzip 013-9214107 ...peramah orangye..

Originally posted by tembamgirl09 at 4-5-2006 08:22 AM

hj uzip ni bam pernah try ubatkan mak dari jarak jauh..Alhamdulillah mmg nampak kurang sikit sakit mak masa tu cuma tak bertahan lama sbb hj uzip kan jauh..kalo boleh nak jumpa dia...kalo tak dap ...

memang dia baik dan peramah...tapi tula masa dia merawat kita tu ..dia senyap je..rupanya dia tak terlawan sebab kes kita berat sangat...dia tak cakap walaupun sepatah...cuma dia berubat cam biasa..bagi limau...dan suuh kita bawakan limau utk mandi...tu je...takpela..yang penting kita dah berusaha...selebihnya Allah yang menentukan sembuh atau tidaknye...

grenbara This user has been deleted
Originally posted by aturcara at 4-5-2006 09:29 AM

memang dia baik dan peramah...tapi tula masa dia merawat kita tu ..dia senyap je..rupanya dia tak terlawan sebab kes kita berat sangat...dia tak cakap walaupun sepatah...cuma dia berubat cam biasa..bagi limau...dan suuh kit ..

Perawat yg tak berterus terang

Membiarkan pesakit terus berharap sedangkan perawat dari awal lagi dah menyerah diri

dari pengalaman aku,

hal hal sebeginilah yg patut diambil perhatian oleh perawat2 yg merasa dirinya merawat menggunakan kaedah Islam.

Kalu bomoh, pawang dan dukun yg menggunakan dampingan sebagai org kanan mereka, aku tak kisah sangat kerana mereka ni selalunya memikirkan imbuhan. Mereka ni tak kisah, kau sembuh ke tidak itu nombor dua yg penting  pengerasnya mesti ada.

Sepatutnya bila dah rasa tak buleh nak layan jin yg mengganas kat pesakit tu, terus terang je kat pesakit atau famili pesakit tu. Tak lah pesakit dok  mengharap dan yg lagi sedih kalu kerap berulang alik. Lagi..................

lawati :geram::pmuka:

http://wagiman.onesite.com

Follow Us
Originally posted by grenbara at 5-5-2006 04:19 PM

Perawat yg tak berterus terang

Membiarkan pesakit terus berharap sedangkan perawat dari awal lagi dah menyerah diri

dari pengalaman aku,

hal hal sebeginilah yg patut diambil perhat ...

betul kata grenbara tu..sepatutnya berterus terang la...lepas berubat tu,,memang tak rasa kebah langsung..lagi teruk ade...tapi nak buat camne..mungkin tak diizinkan sembuh ngan dia...

Sihir nie memangwujud dalam zaman secanggih zaman internet nie pun memang ia masih wujud malah sihir zaman internet nie semakin canggih...menikut arus peredaran zaman ini , contoh santau melalui talifon dan bermacam lagi.

Pengalam aku... hmm entahlah kalau aku nak mengatakan ia karut dan tak wujud ...hmmm pernah melihat arwah nenek  mengalami nya juga...,begini cerita ku... arwah nenek ku nie sihat jugalah biasalah orang tua sakit sikit-sikit tu memang ada. Arwah nenek aku menjadi sakit setelah seorang menantunya ini baru balik dari umrah...ako tak tahu apa cerita dia nie selubung arwahnya ngan kain ihram... lepastu arwah jatuh sakit, gi doctor sana sini puas...doctor cakap tak ada apa sakit semua ok normal, dah puas perubatan modern cuba pula traditional setiap bomoh katakan disihir...bukan orang lain masih keluarga...suatu ketika arwahnya dimasukan hospital, pada mlm hari arwahnya nampak bayangan atau jelmaan menyerupai menantu nya itu.. .....kesian juga aku tengok apabila arwahnya tinggal kat rumah aku... siang malam rumah aku pula diganggu syaitan.. asaik kasi kasi salam dan bermacam ganguan lain sepeerti orang ketuk pintu tapi bila kita buka pintu orang tak ada, lagi satu rumah ako asyik di datangi langau....

pengalam aku kalai ini..sewaktu bulan ramadan ibu membuat kuih raya tempahan orang tiba - tiba mesin kisar telur ibu tak boleh ti matikan... dan berasap kepulan keluar dari mesin itu bau semacam punya busuk... ini ganguan jin kalau ada sepeerti ini.

Sewaktu majlis kahwin pakcik aku pun macam itu juga...setiap mesin pengisar tu rosak dan meletup...bau asp busuk keluar....selesai majlis mesin yang meletup tu dicuba leh berfungsi sepeerti biasa...,selalu orang akan mencuba ilmu sihirmerka di majlis kahwin...,jadi apabila nak buat majlis kahwin hendaklah cari pendinding  .

Originally posted by Akak_Siti at 26-4-2006 02:31 AM

Ayorkkk....kalau kita bercium dengan orang tu?:

Ilmu santau juga leh disampaikan melalui hembusan nafas...kadang apabila seseorang mengisap rokok hati-hati...terutama mamat indon ngan rokok kretek di tepi mulutnya...

Originally posted by aturcara at 6-4-2006 10:39 AM

bukan anjing je, ular pun ye...kalau mimpi anjing atau ular yang berwarna hitam..memang maksud tak baik...
pasal mimpi buang air tu mungkin banyak maksud..tapi salah satunya mimpi gangguan..ki ...

tapi...kebanyakan mimpi tu cuma mainan tido je....alangkah bestnya kalau mimpi hari hari
dapat duit 8 juta...heheheheh

Originally posted by mc_nors at 19-4-2006 10:34 AM
Nor pon kena gak..sekarang ni dok tengah berubat lagi..
macam2 timbul...macam2 perasaan timbul
Berdebar tiba2
Susah hati
Rasa macam nak mati
macam2 ler..
sungguh tak tertahan rasanya

hulu harap nor akan pulih......kadang kadang rasa berdebar debar dalam hati di sebabkan
oleh syaitan yang bernama walhan ( or wahlan....entahlah...agak konpius sikit ) ...

Originally posted by Akak_Siti at 26-4-2006 03:05 AM

kalau yg terkunci nafsu pada pasangan tu camner lak?

salam akak siti...

memang ada sihir yang kunci nafsu pasangannya...sihir begini ada banyak teknik
dan kesan yang berlainan pada individu bergantung pada jenis sihir....

errr...kalau terkunci.....susah le....tak de le malam jumaat....hehheheh

Originally posted by SQ154 at 18-5-2006 10:13 PM

Ilmu santau juga leh disampaikan melalui hembusan nafas...kadang apabila seseorang mengisap rokok hati-hati...terutama mamat indon ngan rokok kretek di tepi mulutnya...

perhhh...nie lagi bahaya...sape sape kena ...mesti badan penuh dengan bau asap rokok...

kes aku plak....ada org mcm nak hancurkan family kitorg.g berubat dgn sorg ustaz ni,dia ckp org tu marah dgn ayah aku.tau2 je lah ayah aku ni mmg jenis mulut lepas,so ade je la org tak suke.ustaz tu ckp org yg buat tu org yg rapat dgn family kitorg gak..dia tak nak bgtau siapala...tp yg aku tak puas hati,dia try nak sihir ayah aku,tak kene kat dia,tp kene kat aku... -_-'

so satu hari ni dia nak halau la 'bende' yg ada dlm badan aku nih.aku mmg sblm ni tak caye sgt mende2 camni..sbb aku slalu ingat org2 ni berlakon je buat kene rasuk...so lepas dia bungkuskan aku semua,dia pon start la baca ayat2 quran....memula takde effect lagi..pastu time dia baca satu ayat tu..aku dah mula rasa badan melayang2....aku still dpt berfikir cara aku,tp body aku mcm dah ada org lain control.pastu sepanjang2 proses tu mmg aku sedar la apa yg terjadi,just aku dah no longer in control of my own body.aku dpt rasa lidah aku terjelir2 keluar(mcm citer the exorcist tu mak aku kata),pastu dpt rasa bende tu bergerak2 dlm badan aku.time aku rasa dia gerak ke kaki,ustaz tu ckp 'HAH ko nak lari ye?Gerak ke kaki pulak!'
seram beb...satu badan aku menggigil2.ish....
yg seramnye...aku rasa mende tu still ade dlm bdn aku....sbb time ustaz tu suruh dia keluar,aku mmg dapat rasakan dia just berpura2 je..aku bgtau ustaz tu psl ni,dia ckp just try mandi limau for 3 days,tgk apa jadi....

dan aku rasa sampai skrg dia masih menetap dlm badan aku...sbb kengkadang dpt rasa mcm ada satu bende asyik dok bergerak2 dlm badan....mcm..ish..susah la nak describe...dekat lidah..tengkuk....perut...kaki....taktaula whether itu mende tu ke ataupon aku yg sakit....haih..

Originally posted by sharingan86 at 21-5-2006 02:20 PM
kes aku plak....ada org mcm nak hancurkan family kitorg.g berubat dgn sorg ustaz ni,dia ckp org tu marah dgn ayah aku.tau2 je lah ayah aku ni mmg jenis mulut lepas,so ade je la org tak suke.ustaz t ...

benda tu seolah2 berdenyut2 kan?? kalau rasa bosan sgt dia kacau, tampar perlahan2 dgn lembut kws yg berdenyut2 tu dan baca lailahaillallah.. bebanyak.. jgn berhenti ..

u can feel something..

[ Last edited by  eva at 22-5-2006 05:32 AM ]

Originally posted by eva at 22-5-2006 05:29 AM

benda tu seolah2 berdenyut2 kan?? kalau rasa bosan sgt dia kacau, tampar perlahan2 dgn lembut kws yg berdenyut2 tu dan baca lailahaillallah.. bebanyak.. jgn berhenti ..

u can feel something..

eva sekarang nie dah okeh ke?

Originally posted by eva at 21-5-2006 04:29 PM

u can feel something..

haah rasa berdenyut..
thank u very much for the tips!!tak penah tau la pulak.terima kasih yek

and perut saya selalu berbunyik2...mmg la saya ada masalah angin+gastrik tp selalunye kalau lepas makan,ok.tp ni tak,lepas makan dah kenyang pon dia dok bunyik2 lagi....mende tu ke yek....?sbb dh terlampau slalu sangat!!dulu tak camni..sejak dok oversea ni semakin menjadi2...jin dlm ni semakin besar ke..... :-s

Originally posted by hulubelang at 22-5-2006 01:22 PM

eva sekarang nie dah okeh ke?

getting worst sbb jarang baca ayat... balik rumah lepas solat asyik nak tido. penat

sekarang nie jd lain pula.. mcm nak cramp seluruh badan tapi alhamdulilah tak apa2.

Originally posted by sharingan86 at 22-5-2006 03:06 PM

haah rasa berdenyut..
thank u very much for the tips!!tak penah tau la pulak.terima kasih yek

ermmm.... tips nie dibagi oleh perawat Islam, anak murid ustaz Ismail Kamus.

tu blom lagi dia bekal ayat azab.. silap2 memalam u bleh tengok things yg u taknak tengok