CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Dituduh Abaikan Anak-Anak, Ini Penjelasan Serina Redzuawan

Walaupun chef wan over tapi ada jugak point yg betul

labubuyung replied at 29-7-2017 10:56 AM
Apake bodoh korang yg sokong hak penjagaan anak dpt ke Gavin?
Gavin boleh anytime bw blk budak2 tu ...

baru nak tulis, cam tak pernah berlaku kes camni,
buatnya dibawa balik UK sesenyap, putih mata Serina kesal..

Points korang bagi semua ada betulnya, tinggal lg kita tak tahu cerita penuh. I cuma mampu doakan yg terbaik untuk anak anak serina. Hope diorng takla membesar terlalu bebas dan jd insan baik baik saje

Good for you Gavin. Surely court deemed he's fit to get the custody. Your children deserve better life quality.

faraway1 replied at 30-7-2017 01:14 AM
baru nak tulis, cam tak pernah berlaku kes camni,
buatnya dibawa balik UK sesenyap, putih mata S ...

Betul... gavin tu org luar...  malaysia tkda kes bwk lari ank pi obersea... mcm kes ariffin lepat tu...n few yg lain... sarina ni...pk ler leklok...  leh je oenjagaan ats dia... pas tu kau share ler...

orang tua, naluri bapa..dia risau. silap haribulan dia mintak passport budak2 tu ,biar dia simpan
iols percaya je ramai ibu bapa kat luar sana,yg anak ada kes sikit lebih kurang mcm Serina ni akan bersuara benda yg sama mcm Chef. cuma tak curhat kat soc med je.

masing2 tengah panas. nanti dah reda duduk la semeja face to face.bincang baik2
time tengah stress,kadang2 tak boleh nak rational sangat.
better Serina and Chef off jelah comment kat IG tu.

Follow Us
orang lain yg bercerai, orang lain pulak yg kecoh dpt hak jaga kat sapa

sebaiknya dpt ke mak hak penjagaan tu, bapak tu kalau kerja, patut company siap2 potong gaji hat nafkah anak tu masuk dlm akaun, malaysia patut buat undang2 gitu, takdelah masalah bapak tau tabur benih je, bila cerai blah gitu

dr yg chef wan tulis tu mcm serina under pressure.klu nk cerai kena ikut cara gavin

Edited by Kak-Leen at 30-7-2017 08:47 AM
labubuyung replied at 29-7-2017 11:56 PM
Apake bodoh korang yg sokong hak penjagaan anak dpt ke Gavin?
Gavin boleh anytime bw blk budak2 tu ...

Raja Bahrin sendiri dulu gagah culik anaknsendiri dr ex wife di Australia sbb nak jaga akidah anak2. Exnya balik sana dan balik kpd cara hidup dia yg sebelum ni.
Lepat pun dok jejak2 nak bawa lari anak dia dulu sampai hilang jejak! Dah besar baru dia tahu anak dia menari dan berada di mana.
Byk dah kisah2 yg blh Serina ambil ikhtibar. I'm not saying that CW & anak2 ni mmg menjalani kehidupan muslim yg sgt beriman, at least not to what they potrays in the mudias and all la kan. Tp who knows, esok lusa CW & Serina berubah menjadi lebih baik dari hari ni.. Anyway, Serina knows who Gavin is. Tp kadang2 our judgement pun fail juga..

azwana_alia replied at 30-7-2017 12:14 AM
apoo dengan panggil setazah ajar ngaji alip ba ta itu da cukupkah untuk pastikan deols diberi didika ...

Diaorg rasa cukup kot..

azwana_alia replied at 30-7-2017 12:14 AM
apoo dengan panggil setazah ajar ngaji alip ba ta itu da cukupkah untuk pastikan deols diberi didika ...

Habis tu nak panggil siapa? Imam masjid al nabawi?
Okaylah tu untuk awal nak ajar. Kan bebudak tu kecik lagi. Negatif betul kome ni

hotmak replied at 30-7-2017 03:52 AM
orang lain yg bercerai, orang lain pulak yg kecoh dpt hak jaga kat sapa

sebaiknya dpt ke ...

Ada yg buat. Biasa senang sikit kalau ex kerja gomen. Kena sabar aje la nak dptkan perintah tu kan.. Kalau private sector, lagi susah.. Anyway, no harm in trying but with lots of patience. Tapi kalau ex bekerjasama, senang je jalannya.

dulu serina bercinta dgn arwah muksin si apak chep one kasi sumpah. sekarang sendiri makan sumpah lah

Edited by adelea at 31-7-2017 09:59 AM

bagi aku la ...

punca serina bercerai cef wan

punca serina and abgnya tak menjadi pon disebabkan cef wan
cef wan tu sedar tak segala kemuraian dia kepada anak2 org lain tu semua Allah taala bayar cash kat dia.

serina tu dah pikir habis2 ker melepaskan laki dia ?
gaya2 perangai cefwan yg kunun2 menantu tak bagi cukup kesenangan,
lepas ni kan cefwan ko suruh la serina jadi bini soltan ,
boleh dpt elaun sara hidup berjuta , ko pon boleh tumpang glamer ...
itu yg kau nak , kan ?

klu aku jadi serina aku dah lama ajak laki aku p duk england , dah la dulu kecewa tak kawen dgn arwah hani mohsen, macam2 di caci maki ke arwah si cefwan ni dulu, hanya kerana arwah tak berharta dan tak mampu memenuhi selera harta bende and sara hidup cef wan.

cef wan ni patut pk kenahagiaan anak dia , bukan kehendak DIA  biarlah anak tu hidup macam2 mana sekalipun as emak bapak dia patut meringankan beban anak2 bukannya put them in to the stress level yg x berkesudahan. Lagi satu cefwan ni mcm tak percaya tuhan , belajar2 la redha rezeki anak2 cucu menantu dia setakat itu sahaja, no more no less . Dia tak leh la expect anak2 menantu boleh earn harta macam dia . Nak bandingkan kekayaan kejayaaan dia dgn anak and menantu sunggu tak adil.

allah bagi secukup2 keperluan dan kekayaan, klu dgn kekayaan tu menjadikan dia riak  , allah bagi dia semakin kaya ... semakin riak and jauh dari tuhan , sanggup dia tuduh ex menantu murtad .. bukankah itu tanggungjawab dia nak pastikan gavin menjadi muslim yg baik , membimbing saudara baru... tang tu dia x nk pulak bantu .. hanya point finger kat gavin , dia tak sedar semua jari point balik kat dia . Maka dgn riak tu , sila mati and tanam semua harta sekuburan dgn kau.

Untuk serina, aku tak tau apa yg kau pikir dan lalui bersama suami dan papamu, tapi antara suami dan papa , klu aku jadi kau, aku pilih suami aku anak2 aku, aku takkan biarkan org luar , termasuk mak bapak aku mempengaruhi keputusan aku . Sbb aku tak nak jadi org menyesal . kes kau ni sama jer macam fasha ..

cuma si fasha tu mak mentua kedaratan lebih, yg ko ni pulak bapak , untuk couple2 macam korg baik lari dari melaysia and besarkan anak jauh dari dunia glamour dan kuarga yg suka menyibuk hal rumahtangga korang

rumahtangga klu dah ada org luar masuk campur , hatta mak bapak sendiri, mmg akan berantakan...
i wish u all the best

{:childlike

nak ot jap, baca komen2 kat benang ni...tetiba teringat kes2 kat criminal mind,biasa kita dengar single father rogol anak perempuan kan....tp ada kes (drama je hokay) ni, sigle mother moles anak lelaki....control social life anak lelaki dia, smpai sanggup mbunuh.....so morale of the story, sape yg jaga pon still akan ada pro n cont.....juz lets serina solve sendiri problem dia, sbb dia jer yg tau apa yg terbaik utk family dia kan....

Bgus jugak bising2 ni supaya seriNa tu terbangun dr tdo n jd alert sikit...maybe die jarang bace berita kot pastu plak lurus bendul so ape laki die buat die ikutkn je.

Serina tahu mana yang terbaik untuk keluarga dia. Aku harap Gavin tak bawak larilah anak anak ni ke UK. mau merana Serina time tu. CW pun mesti mengamuk dekat Serina ni konon dulu tanak dengar cakap dia, now baru nak nyesal. mintak simpanggg

Macam jantan melayu.. or keluarga melayu muslim sangat..kat uk pun ramai muslim yang sunnah lagi..

Raja bahrin dulu masa kawen dgn pompuan australia tu awak sendiri pun agama ke laut tetiba pulak dah bercerai nak selamatkan aqidah anak anak.. hipokrit sungguh