CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Fitnah Blackout

an2toncit posted on 6-5-2013 08:52 PM
psl tu la aku tanya dia bangsar belah mana .... aku pegi area bukit bandaraya pusat pengiraan undi ...

Member aku tak duduk bangsar. Member dia (bukan member aku) duduk bangsar kata takde. Aku tak kenal mener dia yang dudk bangsar tu. aku baca komen di facebook kawan aku yang tak duduk di bangsar tapi dah sebar rumours ada bas berbondong bondong di area bangsar tu. dia suruh kawan dia check, kawan dia yang round round di bangsar tu kata takde bas yang berbondong berbondong sepeti yang dikatakan tu.

Ada pun gambar blackout akhirnya. Di mana tu?

lambaian posted on 6-5-2013 08:53 PM
nah gambo

Ni gambau kat mana... botswana ka kongo...?

dino posted on 6-5-2013 08:11 PM
aku nak rasis kojap..... bkn main cina nih marah psl kononya spr tak telus... blackout la apa la.... ...

Terimala kenyataan bahawa ramai melayu swing to BN kali ni...

Takkan bangla leh ngundi sampai berpuluh ribu kot

taikor posted on 6-5-2013 08:45 PM
Yg paling jelas penipuan undi dibuat ialah Bentong. Astro AEC ngan 8TV dah umumkan perbezaan undi  ...

betul ke? aku try tanya gak kawan2 kt Bentong tp dorang ckp tak ada apa2 blackout pun....

kerusi parlimen dpt kt BN tp DUN kt DAP...

aku pun tgh tunggu bukti kesahihan berita blackout ni....

blackout tak semestinya gangguan letrik.. kalau switch off lampu pon bule jadi black out..

Follow Us
boria posted on 6-5-2013 08:46 PM
ada org 'tersilap tekan main suiz kot'

mungkin kawasan tu agak keras kot...

yellowfin posted on 6-5-2013 08:58 PM

Tak nampak orang liwat tapi percaya seolah olah nampak dengan mata sendiri. , ini siap gambar, tapi mata rosak, katanya orang kongo?

lambaian posted on 6-5-2013 08:53 PM
nah gambo

ni bukti besiii... xleh trima

yellowfin posted on 6-5-2013 08:58 PM

Botswana dan kongo diorg gelarkan SPR gak ke????? (sila rujuk logo SPR di kotak)

taikor posted on 6-5-2013 08:45 PM
Yg paling jelas penipuan undi dibuat ialah Bentong. Astro AEC ngan 8TV dah umumkan perbezaan undi  ...

http://www.malaysiakini.com/news/229284

Klu betul mmg ada blackout...mana2 wakil parti yg berada ditempat kejadian patut beri laporan/aduan rasmi kpd pihak yg berkaitan...nk gk tahu brapa jumlah aduan rasmi yg dibuat bhubung kjadian blackout yg mlibatkan tempat kiraan undi diseluruh negara pd malam 5 mei..

Stakat dakwaan dlm fb...dngr dr kawn kpd kwn kpd kwn...agak susah skit nk pcaya.

lambaian posted on 6-5-2013 09:04 PM
Botswana dan kongo diorg gelarkan SPR gak ke????? (sila rujuk logo SPR di kotak)

kalo teka super imposed boleh kan... ?  

jgn terlalu terasa dirii dianiaya sbb mungkin kita yg sebenarnya menganiaya pihak satu lagi dgn segala macam prasangka.... jgn terlalu terasa diri dizalimi, tanpa sedar kita pulak menzalimi pihak satu lagi dgn menyebarkan cerita2 yg tidak pasti kesahihannya...

aku melayu racist...

patt_sue posted on 6-5-2013 09:08 PM

tu link dalam tulisan cina
tak faham .... ada english / malay tak

brownstone posted on 6-5-2013 08:43 PM
Minta penjelasan...kiraan undi di tempat pengundian kan? Kendian dibawa ke pusat utk dikira semula k ...

kiraan undi di tempat pengundian kan?
Ya.

Kendian dibawa ke pusat utk dikira semula kan???
Ya.

Sapa yg bawa peti undi, ada x wakil agen ikut sekali...
Ketua Tempat Mengundi (yang pakai vest jacket blue black), seorang polis pengiring, wakil ejen ikut sekali. Satu parti boleh hantar 2 wakil sahaja dan mestilah mempunyai surat perlantikan ejen pengundian dan surat2 sokongan lain.

barkod ke nak pastikan peti undi tu asli?
Setelah selesai pengiraan undi di tempat mengundi, kertas undi akan dimasukkan semula ke dalam peti undi tadi. Peti itu akan diikat di bahagian tepi kiri dan kanan dengan tali putih yang disediakan, beserta tali plastik (lupa nama) warna kuning. Benda ni macam kalau kau pergi Mydin bawak plastik dari luar, nanti pakgad tu ikat beg plastik kau dengan pengikat plastik kaler putih tu. Apetah nama dia. Bila dah diikat, satu pelekat akan dilekatkan kat tali putih tadi. Ketua Tempat Mengundi (KTM) & ejen2 pengundian kena sign kat situ.

Aku pon keliru kenapa second counting bole jd beza besar dgn counting pertama??
Sepatutnya benda ni tak berlaku atau kalau berlaku pun dalam jumlah yang kecil. Biasanya yang melibatkan jumlah undian yang banyak la. Kalau takat puluh2 atau ratus2 tu tak logik la silap kira. Perkiraan dibuat dalam gandaan 10/ikat. Lepas tu KTM kena catat dalam borang2 pengiraan yang disediakan, ejen2 kena sign form2 tu tanda setuju dengan jumlah pengiraan tu. Sebab tu kalau ada tambah tong undi masa last2 minit orang boleh detect. Nak2 tong yang sampai lambat.

Rate

1

abangbeca posted on 6-5-2013 09:08 PM
kalo teka super imposed boleh kan... ?

suka ko la tak paksa....

aku cuba boleh sahkan bentong memang blackout...

tempat lain  aku tak tau

cmf_shalom posted on 6-5-2013 09:08 PM
Klu betul mmg ada blackout...mana2 wakil parti yg berada ditempat kejadian patut beri laporan/aduan  ...

aku pun pikir yg sama... sbb wakil parti ada... apa2pun aku nasihatkan puak2 yg kuciwa bertabahlah, menang atau kalau tuhan Allah yg tentukan segalanya... takkan korang tak caya apa yg berlaku adalah yg terbaik.. lagipun korang kan dah berdoa2 cukup2 dah.. .jadi tawakkal la.. takkan tuhan tak dengar doa korang..?  

apapun aku  cadangkan pru14, pembangkang sediakan generator, lilin, pelita, unggun api kalo2 bn mengelat lagi... melayu umno sgt jahat...

patt_sue posted on 6-5-2013 09:08 PM

tak paham ler tulis cina...tp tadi adik aku dah call....dia ckp kt bentong tak ada heboh pun pasal isu ni....kenapa kt tmpat lain pulak heboh....ke semua org bentong tido....???

hyie posted on 6-5-2013 09:11 PM
kiraan undi di tempat pengundian kan?
Ya.

ok clear...