CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-IIN

Kenapa Kita Tak Ambil Tahu Mengenai Wukuf Di Arafah?

freebird replied at 23-9-2015 10:34 PM
tak sama...
aku nampak ada jemaah dari afghanistan, pakistan, india, afrika pakai kain ihram jeni ...

Aku pun dah lama firkir psl bende ni
Celah mananya manusia ni sume sama jah?
Nak pi haji pun berkasta2 dabel stended?

cmf_premierleag replied at 26-9-2015 12:02 AM
Aku pun dah lama firkir psl bende ni
Celah mananya manusia ni sume sama jah?
Nak pi haji pun ber ...

sebelum pergi haji pun dah ada kasta2 nya..ada yang boleh potong queue, ada yang guna duit 1mdb..
lepas tu..package bermacam2 jenis, dari yang muasasah hingga ke yang harga beratus ribu...
aku pergi dulu, masa kat arafah, dalam maktab aku ni, ada khemah yang di duduki oleh royalti kita(negeri taknak sebut) ..aku tinjau, tilam empuk, jarak2..
yang kita ni, tilam, tebal sikit dari toto je, ...punyalah rapat, tidor terlentang, nak mengereng pun susah...
masa kat mina, aku untung sebab dapat duduk maktab yang dekat sangat dengan jamarat(bayar lebih lah),...ramai yang lain di seberang terowong muassim, punyalah jauh...tu ramai yang tidor bawah jambatan...
sekarang ni, KERAjaan arab saudi sibuk robohkan hotel2 murah yang dekat dengan masjid dan buat hotel2 mewah 6 bintang...
yang tak mampu, duduklah kat hotel2 2-3 kilometer jauhnya...ramai yang tidor kaki lima je...
apa yang sama??? setakat pakai warna puteh je lah...itu pun ada yang puteh bersih, ada yang puteh kotor, ada yang egyption cotton, ada yang basahan dhaka...ada gak jemaah dari aprika yang pakai kain ihram batek..
sampai sana baru aku sedar...kita ni tak sama, walau pun kat arafah atau mina...up to God nak terima amalan masing2...

ada satu mamat ni cerita kat fb, ada satu jemaah tu mintak supaya di dewan makan tu di asingkan mengikut package....package mahal satu tempat, package kurang mahal kat sudut lain...