CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  KAULAT

Yg nie takut....kalu betul2 kuar mcm mana???kan terkincit-kincit lariii...he ...
sofiera Post at 9-11-2011 16:39

Tu yang nak tanya dulu tu...
bole ke...kang sergah2...tak cukup tanah lari..

tamoh la sergah2 cam tu... kang dibuatnya betul2 tunjuk muka, lagi haru... kalau cantik ok la sket... kalau huduh???? tak fokus nk baca ayat2 suci nnt...

pasal sergah2 nih cck ada citer pasal abang cck... dulu masa kecik2 cck dok kat umh guru kat satu felda kat pahang.... umh tu mmg angker sbb mak citer masa sebelum family kitaorg dok situ, guru2 bujang dok situ penah kena pindah2 barang bagai... masa family kitaorg dok situ, arwah wak (ayah pada mak) kalo tido kat umh kitaorg, mlm2 dia bersilat... dia cakap bersilat ngan antu... umh tu mcm2 gangguan tapi nk citer pasal abang cck nih... masa tu ada sedara datang, so, kitaorg borak2 kat ruang tamu... abang cck sorang2 dok kat bilik ujung baca buku siri bercakap dengan jin (mmg cari pasal tol...)

masa tgh syok2 baca tu dia rasa cm kepak rama2 dok terbang tepi telinga dia... dia tepis pas tu tgk tak de pape... pas tu dia rasa g... tepis g... dua tiga kali kena cam tu, dia sound la "kalau berani sangat, tunjuk arr muka tu..." lepas dia cakap cm tu, satu umh black out.... bila abah on balik suis utama, tgk abg cck dh tertonggok kat kitaorg.... mak tanya la pesal plak tetiba ada kat luar nih... tu yang dia cite tu.... mak cakap, dah benda tu nak tunjuk rupa, ko plak lari... huhuhuhuhuhu.....

tamoh la sergah2 cam tu... kang dibuatnya betul2 tunjuk muka, lagi haru... kalau cantik ok la sket.. ...
cicikwani Post at 9-11-2011 16:44

ni memang bahaya...kalau dia dah betul2 tunjuk muka memang seriau badan...
tapi ada gak kadang2 bila kita sergah terus dia blah...terus tak kacau...

mayb dia tengok orang gak kot...kalau orang tu kuat semangat,makhluk tu tak berani lee...

agaknya laaa...

Reply 600# KAULAT

hehe tq2.. hmm, sekadar menyebokkan diri di thread yg best ini.. Thanks to TT & chef atas perkongsian yg sangat berharga..tak semua org diberikan kelebihan seperti kamu berdua.. dgn perkongsian ni setidak2nye mmberi panduan & gambaran berguna buat kami kan..

Reply 603# KAULAT

tatau la nk cakap... sbb dlm family kitaorg, mak la yang paling lemah semangat dan penakut.... akak ngan abang2 cck rasanya biasa2 je... tade la lemah semangat bagai.... termasukla cck.... tu sbb masa mak dtg tido umh baru nih, kitaorg tak cite pape... takut dia terbayang2 plak...

salam TT kaulat dan chef...juga pada forumer mps lain...

best betul thread ni...ana sampai jenuh nak khatamkan...hehehe...
thanks pada TT dan chef yang banyak bagi surah2 untuk diamalkan...akan ana salin dalam buku ana...

nak cerita satu pengalaman sikit...tak tahu nak cakap macam mana...benda ni adik ana yang alami...dah lama dah...masa tu ana masih belajar kat ipta lagi...

adik ana ni jenis suka keluar rumah...balik time nak maghrib atau lepas maghrib...biasalah laki kan...merayap dengan member la kerjanya...rumah ana ni flat...ana duduk tingkat bawah sekali...kami satu family memang kalau nak keluar ikut pintu dapur...senang, terus ke tapak parking...kat belakang rumah ana ni ada pokok mangga dan serai yang jiran ana tanam...

ada satu malam ni, masa ni lepas maghrib...kalau tak silap ana malam jumaat...ana tengah tengok tv kat ruang tamu dengan adik bongsu ana...mak ana baru lepas sembahyang...kakak ana dalam bilik...buat apa lupa pulak ana...tengah ana syok2 tengok tv dengan adik bongsu ana ni...tibe2 adik ana yang selalu balik time maghrib tu ketuk pintu kuat2...sambil jerit suruh bukak pintu cepat2...pintu masa tu berkunci...ana terkejut...mak ana yang baru lepas solat terus keluar bilik...kakak ana pun sama...kitorang semua pergi kat pintu...bukakkan pintu untuk dia...lepas tu dia terus masuk sambil menjerit2 dan marah2 kitorang kenapa lambat bukak pintu...

mak ana tanya kenapa sampai terjerit2 ni...adik ana cakap dia nampak satu lembaga hitam kat belakang rumah tu...mula2 dia tak perasan apa lembaga tu...tapi lembaga tu tiba2 bergerak dari pokok serai ke  pokok mangga kat belakang rumah ana tu...lepas tu kat ampaian jiran...macam nak menyorok dari adik ana ni...adik ana terkejut gile la...itu yang dia ketuk pintu kuat2 n suruh kitorang bukak pintu cepat2...sebab dia dah takut sangat...tapi dia tak pasti lembaga apa sebab keadaan dah gelap masa tu...lembaga tu memang hitam dan kecik...

biler ana dengar macam tu, ana terkejut sangat...terus tutup pintu n kunci...mak ana pun terkejut...tapi dia marah jugaklah adik ana tu...suka sangat balik time maghrib...kan dah kena kacau...ana risau jugak waktu tu...bukak jugak tingkap nak jengah apa yang ada...memang takut kalau2 ternampak...tapi alhamdulillah...memang tak nampak apa2...tapi hati ana berdebar jugak...rasa tak sedap...terus je solat maghrib dan baca  yassin...masa tu hanya tuhan je yang tahu perasaan ana...

bila abah ana balik rumah, adik ana ceritakan benda yang jadi tu kat abah...abah cakap Allah nak bagi amaran la tu...jangan suka balik time maghrib...ana cuma tersenyum je...sejak tu adik ana tak pernah balik rumah time maghrib...belum lagi matahari terbenam dia dah terpacak kat rumah...tapi alhamdulillah...kejadian tu berlaku takat tu jela...takde la pulak gangguan lain...

Follow Us
Reply  KAULAT

hehe tq2.. hmm, sekadar menyebokkan diri di thread yg best ini.. Thanks to TT & ch ...
CikTomei Post at 9-11-2011 16:50

So ada cite menarik just tepek kat sini...
kita kongsi,kita berdiskusi...ye...

Reply  KAULAT

tatau la nk cakap... sbb dlm family kitaorg, mak la yang paling lemah semangat  ...
cicikwani Post at 9-11-2011 16:51

Bagus laaa...kalau bole takyah cite..kang kesian makkk

Saya baru teringat satu kesah lama dulu.. Berlaku hampir 10 tahun yang lepas. Tapi mengenangkan pertama kali saya menghadapi situasi tu membuatkan saya masih ingat.. Kisah berlaku keatas arwah anak angkat ibu saya. Ketika tu arwah dalam lingkungan umur saya sekarang 27tahun. Masih muda tetapi menghidapi penyakit yang tidak diketahui.

Walaupun arwah adalah abang angkat saya jugak,tapi ibu saya jarang bercerita perihal arwah pada kami adik beradik. Oh ye arwah sebaya dengan kakak sulung saya. Masa tu saya ditingkatan 1. So sedikit sebanyak tentang makhluk2 halus ni memang saya tahu. Mungkin taknak mengeruhkan keadaan maka sebab itu ibu saya tidak menceritakan apa2 kepada saya. Last saya jumpa arwah pun kalau tak silap semasa keputusan UPSR keluar.

2minggu sebelum saya dijemput keluarga untuk melihat arwah saya ada termimpikan dia. Arwah datang dan minta saya tolong uruskan dia bila sampai masanya. Tersedar dari mimpi saya buat sembahyang hajat dan qiamul'lail. Sebab bila saya mimpi seseorang dalam keadaan meminta tolong,biasanya orang tu akan meninggal keesokan harinya. Selepas subuh saya hubungi ibu saya menyatakan mimpi tu. tapi biasalah ibu saya tetap mengatakan itu sekadar mainan iblis syaitan. Memang dari dulu,bukan ibu saya tidak mempercayai hijab saya ni,cuma dia lebih selesa untuk tidak terlalu mempercayainya.

Genap 2minggu selepas mimpi tu,ibu dan ayah saya datang untuk bawa saya pulang. Sgala urusan dengan pengetua sekolah ketika itu dah settle. Maklum la arwah pengetua adalah kenalan ayah saya semasa dibangku sekolah. Sampai dirumah keluarga arwah anak angkat ibu,saya perhatikan keadaan sekitar sangat berbeza dari biasa. Keadaan rumah seolah2 macam kawasan rumah tinggal,sunyi,sepi seram semacam. Salam diberi dan saya masuk kerumah. Ketika tu anak angkat ibu sedang terbaring kaku. Merasakan ada yang tidak kene,saya pantas memegang arwah. Mengikut apa yang saya pelajari,masa tu arwah memang dah takde. Tapi kenapa dia masih disini?. Adik arwah panggil saya dan bercerita dari mula arwah sakit sehinggalah sekarang. Rupanya pada malam saya bermimpikan arwah,arwah sedang nazak. Pagi tu pihak hospital sahkan arwah dah meninggal. Tapi yang hairannya bila sampai kerumah arwah bernyawa. Dan sekali lagi pihak hospital mengesahkan arwah masih hidup.

Tapi dalam keadaan nazak begitu,tiada seorang pun orang kampung yang membaca YASSIN dan sebagainya. Lantas ibu minta saya bacakan untuk arwah. Sebenarnya semua orang tahu yang arwah memang dah lama meninggal. Cuma disebabkan ada sesuatu maka arwah tidak dapat disempurnakan. Ibu menangis meminta saya bantu semampu saya. Mengenangkan arwah yang sedang terseksa saya ikut turutan ibu. Baru je nak duduk sebelah arwah,arwah bertempik memarahi saya dalam nada yang cukup menyeramkan. Masa tu tersentak jugak la. Tiba2 je nak mengamuk. Saya kuatkan semangat YASSIN dibaca dengan lantang. Masa ni saya gunakan YASSIN TUNGGAL. Memang kuat aura YASSIN tu sehingga arwah meronta2. Ketika tu hanya saya dan arwah didalam rumah. Sehinggalah ayat terkhir bacaan YASSIN akhirnya arwah senyap. Tiba2 saya dengar dirumah atas ada yang sedang mengamuk. Bunyi dentuman almari jatuh,cermin pecah dan sebagainya. Saya cuba keluar tapi pintu terkunci.

Dari sisi tangga saya perhatikan ada makhluk sedang berdiri memangdang saya. Masa tu memang dah nak terkencing. tapi saya tahan sebab taknak air wuduk saya terbatal. Tak lama selepas tu saya toleh arwah dah berdiri betul2 dibelakang saya. Saya cuba berkomunikasi dengan arwah tapi tiada respon. Arwah sekadar memperingatkan saya jangan memandai2 nak pisahkan dia dengan jasad. Saya cuba pujuk arwah supaya baring semula tapi arwah berdegil. Dia nak makan. Masa tu pintu semua dah ok dan saya panggilkan ibu untuk ambil makanan yang dia nak. Sepinggan nasi penuh sambil diperhatikan oleh orang ramai,arwah makan dengan sangat rakus. Tatkala tu saya dapat rasakan betapa ibu saya,ibu arwah terlalu sedih dengan apa yang berlaku.

Arwah masa tu memang sangat teruk. Badan cengkung,muka dan mata sangat merah. Saya tinggalkan arwah untuk jumpa ayah dia. Saya minta kebenaran untuk buka shiling atas kepala arwah. Arwah dah cukup terseksa. Radha dengan apa yang terjadi,saya akan bantu semampu saya. Ketika adik arwah sedang buka shiling tu saya duduk dihapan kepala arwah. Sedang membacakan beberapa surah AL-QURAN datang seorang ustaz membantu. Ketika tu pelbagai makhluk muncul keluar masuk rumah. Pelbagai bentuk pelbagai rupa. Semua memerhatikan kami mengerjakan arwah. Terlalu banyak yang arwah tanggung. sSaya masa tu redha jika ada apa2 yang terjadi. Bila shiling terbuka je arwah menjerit sekuat hati. Saya cuba pegang arwah tapi kekuatannya terlalu luar biasa. Masa tu jugak saya nampak 1 per 1 makhluk yang mendiami arwah keluar ke shiling rumah. Menjerit,mengilai,merayu malah menangis. Sepantas itu juga saya mengucapkan innalillah. Arwah kini menjadi seolah2 bangkai. Berbau,berulat,dan ada sebahagian isinya telah lekang dari tulang.. Nauzubillah. Saya dan ustaz terus menguruskan arwah semampu boleh.

Malam tu juga kami kebumikan arwah. Selepas siap semua saya diminta bermalam dirumah keluarga arwah. Alhamdulillah malam tu tiada apa2 gangguan yang tidak diingini. Cuma ayah arwah ketika itu yang masih hidup meminta maaf pada saya,dan menceritakan segala2nya. Kami buat sembahyang hajat bersama minta ALLAH jauhkan dari segala musibah..

Ayah arwah meninggal genap 2tahun selepas tu dengan cara yang sama..

Wallahualam

salam TT kaulat dan chef...juga pada forumer mps lain...

best betul thread ni...ana sampai jenuh  ...
ana_princess Post at 9-11-2011 16:53

hmmmm...nasib baik dia main cak2 jee...

Ye laaa kita sedia maklumkan waktu maghrib adalah waktu yang paling digemari oleh Syaitan dan segala makhluk yang dilaknat Allah..
Dan waktu maghrib jugalah syaitan bertempiaran lari mendengar azan,masa ni laaa banyak berlaku Histeria,kena sampuk,jatuh sehingga cedera,sebab tu orang tua selalu pesan jangan main waktu maghrib,

Sebab waktu2 begini dimana pertukaran siang ke malam,Cerah ke Gelap merupakan suasana yang paling digemari oleh makhluk2 halus...

perasaan tak waktu subuh lebih gelap dari tengah malam...

Saya baru teringat satu kesah lama dulu.. Berlaku hampir 10 tahun yang lepas. Tapi mengenangkan pert ...
chefmizan Post at 9-11-2011 16:59

Cheff cite lee nape dia jadi camtu...

Salam sume,
lama tak posting kat sini...
sajer nak kongsi pengalaman terkini ni..
kejadian ni kat kampung..baru sgt (hari ahad lepas, masa Aidiladha)

masa tu senja...dah nak dekat maghrib...
kami sekeluarga nak balik dari pasar lambak di Parit Markom, Benut...
sy park kete kat tepi jalan...sebelah jalan tu ada hutan tebal...
masa nak masuk dlm kete..anak bongsu sy (umor setahun) tiba2 menangis dengan muka takut......sambil tunjuk kat pintu.... sy dah agak dah..mesti ada benda nak menumpang....
saya pun cakap kuat2..."hahhh!! kalau berani masuk la...elok sangatla tu, saya nak pegi Masjid ni.." lepas sy cakap mcmtu... anak sy terus senyap...sambil matanya terus melihat seolah olah macam benda tu berlalu pergi..... wallahualam..

Salam sume,
lama tak posting kat sini...
sajer nak kongsi pengalaman terkini ni..
kejadian ni kat ...
zulka Post at 9-11-2011 17:08

Haaa kan betul...kadang2 makhluk ni sekadar nak menguji...
nak tengok sejauh mana kuatnya semangat kita...

tapi jangan cuba kalau tak cukup kuat...kang meroyan kang...

Reply 599# CikTomei

Ye saya CikTomei.. Malam merdeka tahun 1991 kalau tak silap saya. 3orang pelajar perempuan lemas disungai..

Reply  CikTomei

Ye saya CikTomei.. Malam merdeka tahun 1991 kalau tak silap saya. 3orang pe ...
chefmizan Post at 9-11-2011 17:13

Chefff cite laaa...
nak dengar sangat...
mesti best niii...{:4_189:}

Kalau boleh jangan la sergah2.. Kang silap sergah kang makhluk tu sergah balik terus heart attack lagi haru.. Lain la kalau memang semangat korang kuat then ok.. Benda2 ni berdendam.. kang tak dapat korang budak2 kecik dalam keluarga korang lak yang kene.. So elakkan ye.. Cukup sekadar kita ungkapkan 'dengan nama ALLAH,kau didunia kau,aku didunia aku,jangan campuri keluarga aku'..

Reply 606# ana_princess

Dalam keluarga saya memang pantang balik rumah maghrib2 ni.. Kecuali dari perjalanan jauh.. Abang saya kena dengan ayah,memang ayah tak bagi sapa2 pun buka pintu. Dari dalam rumah ayah pesan 'kalau aku bangun tengah malam kau takde kat sini siap kau'.. Abang saya terpaksa la tidur depan pintu rumah. Dengan sejuk,nyamuk.. Tapi saya dindingkan dia la.. Subuh baru ayah buka pintu bagi dia masuk hehe.. Keluarga saya memang disiplin tinggi..

Kalau boleh jangan la sergah2.. Kang silap sergah kang makhluk tu sergah balik terus heart attack la ...
chefmizan Post at 9-11-2011 17:22

tu yg tak nak tu...kena kat anak2 pula nanti..
btw tq chef atas nasihat tu...

Reply 615# KAULAT

Cerita apa kaulat?.. Dah cerita dah tu..hehe

Reply 605# cicikwani

Seeloknya jangan la cerita pada mak tu.. Kesian pulak dia nanti..