CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

Reply 680# pinktriangle

pink ..xde yg update cete ke...kebuhsanan skrg ..nak buat something seriyas malas...klu takat 'intai' pixel sonok gak to kill  some time sesaje...

Reply 682# ea208964

tulah pasal ea...sy pun kebosanan tahap apa pun xtau...tertunggu2 gak gambar misteri...xde yang rajin nak mencari dah agaknya...mmg mengkaji gambar jugaklah part plg syok kan...ada gak cabaran. kalo forumer yg 1 tu dpt video kawan dia rakam antu main cak2 tu lgi best..

aku dh g check it out (18 Jun 2010) dh rumah2 yang dikatakan misteri dan berhantu ni...rumah sek 2 (bukan yang sewa RM50 tu) time aku g sedang dalam proses pembersihan....tapi dalam carta teratas aku ialah di Sek 9..rumah yang kate owner di india yang mati kene bunuh...itu mmg TERBAIK la..xde ke PEMBURU HANTU ni nk buat penyiasatan kat rumah ni...ihi!!aku lalu je aritu pun dh meremang2 bulu....

xder gmbr lagi ker....

xder gmbr lagi ker....

xberani la nk ambik gamba!!lalu sane pun dh terpacak2 bulu roma

Ni gambar Gereja Santa Maria kat Sek 2..satu-satunya gereja kat Shah Alam

Kat atas pintu tu ada tanda salib...

Takut gak aku masa amik gambar ni pasai ada orang tengah mesin rumput..kang x pasal2 aku kena kejar ngan mesin rumput tu...

Rate

1

Follow Us
Nanti aku citer kan camne aku tau nama gereja ni adalah Santa Maria... Sebelum ni aku pm ngan zull4rs tuk cter pasai gereja ni..tapi aku rasa x pyh nak berahsia la pasai ni...

Reply 687# nobito

thanks a lot nobito...patutlah xperasan ada gereja sbb buat dlm umh....grill dia pun salib gak huhu...

Citernya bermula pada satu malam di dataran Kolej Meranti pada tahun 2008...masa tu nak dekat exam..maka diadakanlah solat hajat di dataran kolej tersebut...

Lepas je bacaan yasin kami diberi ceramah tentang isu murtad dikalangan orang Melayu Islam..aku tak sangka rupa2nya khabar angin tentang isu murtad yg aku dengar masa belajar kat Matrik dulu adalah benar...

Mula2 depa citer pasal perempuan Melayu murtad kat USA..lpas tu pompuan murtad kat Malaysia antara Si Pompuan Jawe tu la..sape lg kalau bukan Lina Joy... Derang kata Sister in Islam ngan sorang menteri terlibat dalam kes ni...menteri tu skang ni dah lompat parti, masuk PKR...

Lpas tu depa citer la pulak pasai kes murtad di kalangan student pompuan uitm...huhu..terperanjat aku dengar... Budak2 surau kata ada sorang budak ni letak flyers kat surau Meranti dan budak tu ditangkap..depa tak citer lanjut pasai budak tu..cuma yg depa citer dak2 surau suh budak tu kutip flyers tu semula... Depa kata dlm flyers tu sebut pasai testimoni dak2 Melayu Islam ya dah murtad...

Lepastu depa habaq lagi ada satu gereja yg berdekatan dengan kolej kami yg supplykan Ho** Wotar kat student uitm...Nama gereja tu Santa Maria

Abis je ceramah tu dak2 surau edarkan flyers...utk terangkan pasai kes tu...n depa minta kami jangan wat tindakan tak elok sebab menda tu biaq MPP ngan Hep yg selesaikn...

Malasnye aku nak bercerita petang2 camni..

Pada petang keesokannya iaitu pada hari Jumaat aku ngan sorang member aku ni g makan kat food court yg masa tu depan Wet World...lpas makan aku g jalan2 ngan member aku ni naik motor dan aku ajaq dia g cari gereja tu... Bukan siyes sgt nak cari pun time tu tapi entah camne terlintas depan sebuah rumah yang penuh ngan orang...pintu pagar putih tu terbuka tingkap umah pun terbuka dan membuatkan aku nampak  frame gambar atas meja yg mungkin gambar Jesus...

Member kepada member aku kata budak uitm Bumi non-muslim memang sembahyang kat situ..aku x salahkan depa pasai memang Shah Alam jauh dari gereja...

Diringkaskan cerita..aku terus melenyapkan kisah Santa Maria ni dari ingatan pasai aku nak exam...malas nak serabutkan kepala otak ngan benda2 tu... Biaq la MPP ngan Hep selesaikan... Lagipun kepala otak serabut pikir pasai umah sewa..then lepas tu cuti sem...

Next semester berikutnya aku sem 3(uitm x bg dok kolej)...aku pun dok sek 7...siyes sejak tu kisah gereja ni aku x ingat langsung sampai terlihat thread ni...

Pada tahun 2010...

Member aku yg aku bawa naik motor tu dah jadi MPP(utk satu penggal, tahun 2009)..skang ni dah pencen..aku tanya dia pasai mende tu...die sendiri kata die dah lupa pasai citer 2 tahun dulu tu...die kata kes tu senyap camtu je...kira masuk X-files Hep kot....

Reply 693# nobito

bahayanyaaa kalo sampai murtad tu kan bole bukan buat main2...tapi senyap je pihak uitm pun xde amik tindakan apa2 kat student.sama cam kes bdk buat maksiat.sepupu aku citer mmg org suh buang ngn repot jais tapi pihak uitm xnak amik apa2 tindakan sbb bdk tu best student..bole pulak camtu...:@

pernah dengar citer banglo berhantu kat shah alam ni melalui ex-bf... penah sekali, masa kuar date, dia bawak round2 shah alam , dan berhentikan kereta di depan banglo yg berhantu... kawasan tu memang gelap dan scary. waktu tu dah hampir jam 12 mlm. rumah banglo tu pun gelap dan kat laman banglo tu, ada satu pokok besar yg rimbun sangat.. walaupun rasa seram, tapi tak tunjuklah kat ex-bf.. (takut dia nak ambik "kesempatan").. so, just bagi reaksi yg kononnya teruja... pas tu terus ajak balik ... alasan nak gi keje esok....
the fact that, rumah yg dia tunjukkan tu memang seram mcm rumah2 banglo kerajaan yg kat Ampang Hilir tu....

Reply  nobito

sepupu aku citer mmg org suh buang ngn repot jais tapi pihak uitm xnakamik apa2 tindakan sbb bdk tu best student..bole pulak camtu...:@
pinktriangle Post at 24-6-2010 16:04

uitm  memang camtu sejak zaman itm lg..aku ada dengar citer super duper senior yg itm x nak buang student kalau pointer dak tu tinggi walapun samseng...

pernah dengar citer banglo berhantu kat shah alam ni melalui ex-bf... penah sekali, masa kuar date,  ...
isteri_ayil Post at 24-6-2010 17:02

Apa kisah banglo tu? Kat sec bape?

Semalam aku buka peti harta karun aku untuk cari flyers dak2 surau...

Ni la flyers yg dak2 surau edarkan masa malam solat hajat tu...

Post Last Edit by limau at 25-6-2010 15:29

limau tahu mana satu...

mmg berhantu banglo tu...

sejak limau sekolah lagi umah tu mmg sunyi jaaa~~

sek ...........tut... yelah aku bagi tau ..seksyen 2... dekat jee depan bekas sekolah menengah aku ..mmg dah terkenal banglo tu..

umah ni mmh kosong jaa...mcm yg korang cerita...sapa dok mmg tak lama...

mesti pindah esoknyer....sebab kena ganggu..

Reply 683# careforlife
Sec 9? X pernah plak dgr, sila beri input jika ada.