CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Post Last Edit by elyzee at 22-4-2011 21:45

I pulak lepas dh mmber i citer cmtu makin kuatla rs yg bnde tu mmg ade kt dlm blk tu. Mlmnye i tnye kt housmate i yg due org tu. Dorg ckp x pnah pulak kne ape2. Even kak Yatt yg sblum nih dok kt bilik tu pon ckp x pnah kne kacau. I pon abaikn jela kisah2 tu.

Sejak dr tu mmg rs x aman bile duduk umh tu sorg2. Especially kt bilik tu. Kdg2 i dok umah i tutup pintu blk bru rs tenang sket. smpaila 1 day nih..

I nk g kje shift mlm. Msuk kje kul 7.30pm tp sbb kan rs x sdap ati dok umh tu sorg2 i pon siap2 la nk kuar g kje awal. Mase tu dlm pukul 5.30pm. Bile i dh siap2 sumer i pon tutup sumer pintu bilik air, pintu bilik, pintu umh. Skali terlupe nk bwk sweater. ade dlm bilik i.

I dh pk byk kali nk patah blk ke xyah. Sbb nye dh rs semcm dok kt umh tu. memikirkn sejuk opis kje mlm2 i pon buka pintu umh blk nk amek sweater. Bile i buka je pintu bilik, tibe2 ade angin laju n sejuk kuar dr bilik mcm ade bende yg lalu. yg paling i terkejut pintu bilik air yg dh tertutup td terbuka sdr. cepat2 i amek sweater kuar umh den drive g opis.

Esknye i blk umh, pg sbtu. Housmate ade kt umh mase tu. I try tutup pintu den tolak dr luar, xle buka. I try plak dr dlm bilik air pon xle selagi tombol x dipulas. Makin kuatla rs angker umh tu huhu..

Rate

1

peh seram gila, aku pernah tinggal rumah berhantu sewa seramai 10 org, murah gila rm100/month serumah. hantunya yg tidak benarkan salah seorg dr kami tidur, diganggu dgn ketuk kepala cuit kaki cuit sana sini dan memegang mata supaya tak boleh katup utk tidur. macam2 bunyian bising di dapur, nama dipanggil, hantu menyamar jadi housemate, juga pernah merasuk 2/3 org, sampai panggil tok imam, org mesjid buat yassin baca apa2 yg patut ada dalam 2/3 kali. rumah itu rumah taman zaman dulu2 70 an yanag mana semua tanah 1 ekar mengandungi 1 rumah yg fesennya sama. (zaman dulu dapat rumah bersama tanah yg luas, rumah sekarang tapak tanah muat2 rumah)

jiran sbelah mengajar budak2 ngaji petang2, tanya jiran sebelah rupanya rumah itu sudah 2 tahun ditinggalkan, ada yg menyewa tetapi tak lama,  paling lama 2 bulan. then kitaorg sewa agak lama, cuma aku masuk lambat rumah itu 6 bulan slapas depa start duduk sewa, juga terdapat bererapa org housemate keluar dan masuk muka baru, ada cecah 15 org, 10, then tinggal 5 org, yg paling lama menyewa situ ada 3 org. ai tinggal situ x lama 3bulan then sambung belajar, mereka stay situ sampai setahun dan gangguan hantu berkurangan sedikit slps pokok besar depan rumah ditebang. selepas setahun masing berpindah bawa haluan masing2 dan penyewa baru masuk sewa(berkeluarga laki bini bersama 3 budak) agak lama sewa. ai selalu tgk rumah itu sekali sekala, smpai sekarang sudah 13 tahun meninggalkan rumah itu

jiran sbelah mengajar budak2 ngaji petang2, tanya jiran sebelah rupanya rumah itu sudah 2 tahun ditinggalkan, ada yg menyewa tetapi tak lama,  paling lama 2 bulan. then kitaorg sewa agak lama, cuma aku masuk lambat rumah itu 6 bulan slapas depa start duduk sewa, juga terdapat bererapa org housemate keluar dan masuk muka baru, ada cecah 15 org, 10, then tinggal 5 org, yg paling lama menyewa situ ada 3 org. ai tinggal situ x lama 3bulan then sambung belajar, mereka stay situ sampai setahun dan gangguan hantu berkurangan sedikit slps pokok besar depan rumah ditebang. selepas setahun masing berpindah bawa haluan masing2 dan penyewa baru masuk sewa(berkeluarga laki bini bersama 3 budak) agak lama sewa. ai selalu tgk rumah itu sekali sekala, smpai sekarang sudah 13 tahun meninggalkan rumah itu

huaaaaarrrrggghhhh.....!!!        tak ngantuk lagik aku nih rupenye....   tgh2 dah mlm nih gatal aku on balik pc nih.........haduuuyyyaaaiii...    nak citer pekebende ekk.....??   boring btul lah...... haaaaaaa..... aku ada satu citer kisah benar nih...!! baru teringat lah.... tp nih off topic sket lah ehh..... citer pasal org tak percaya ngan hantu jin setan nih....
citer nih kawan aku yg citer taw... dia ade pegi berubat ngan sorang alim nih...  kebtulan mlm tuh bertembung dgn sorang lagik pesakit yg di rasuk.... jd sementara tunggu turn dia nih, org yg dtg awal tu berubat dulu... org yg berubat nih ade bawak kawan... tp kawan dia nih masuk umah org alim nih tp dok kat tepi pintu uma tu.....

kawan org sakit nih rupanya tak percaya langsung ngan bende2 mistik spiritual bagai nih. patutlah masa dia dok depan pintu tu manjang dia tgk ke luar je... tanak tgk kat dlm.... sombong dan angkuh sekali dgn pakai seluar pendeknye. Tak reti hormat org langsung....

org sakit nih pon dirawatlah oleh org alim nih. selesai di rawat tu, org sakit ni puas ati dan menghulurkan 'hadiah' tp org alim nih tak hulur sambut tp dia soh letak jek kat bawah tu. masa tu kawan dia yg sombong ni pon ckp....." aku tak percaya btul lah ngan bende2 mcm ni...ko bg dia duit bnyk tu nak wat hape, baik ko sedekah jek kat masjid lagik bagus..." dgn nada sombongnye mamat tu berkata2.....

org alim nih pon panggil lah mamat nih soh duduk depan dia.... dia pon tanye..." awak tak percaya ke dgn ape yg sy buat nih...?" mamat tu jawab... " aku tak percaya.."   org alim tu ckp lagik.... " ko nak tak aku bg bukti yg mmg perkara ghaib nih wujud...?"  dgn sombong mamat nih cakap..." kau membohong jek..aku tak percaya pon..."  org alim tu ckp lagik... " skarang jika aku buktikan pada ko mcm mana....?"  

mamat sombong ckp ok... depan semua org, org alim tu suruh dia baring pastu org alim nih amik kain ihram dia kat dlm bilik tu.... dia kuar balik pastu dia selimutkan mamat nih sampai tutup kepala mcm org da meninggal tu.... pastu org alim ni tutup lampu tp dia nyalakan lilin jek.... org alim nih suruh sume org diam...

adalah dlm 10 minit..... tiba2 mamat sombong nih bangun meloncat terus berlari ke luar.... punyelah menggigil dia sambil jerit... " taknakkkk...taknakkkkkk..." kawan dia yg temankan tu berlari pg kejar mamat nih. Dia pujuk pelan2 suruh masuk balik uma org alim tu. Org alim tu bukak lampu pastu bg dia minum air suruh dia bertenang. lepas tu org alim tu tanye.... " ape yg awak tgk tadi...?"   mamat tu jwb.... " saya tgk tiba2 saya da ada kat dlm kubur....mula2 senyap jek...tiba2 dtg mcm api bergumpal2 tu bnyk..... lepas tu bende tu berbentuk mcm rupa syaitan api nak bakar saya...."

org alim tu tanye lagi..." sekarang awak dah percaya ke belom..?"  mamat tu jawab.." dah..."... mamat tuh nak balik dia salam dan cium tgn org alim tu... dia mohon org alim tu doakan dia dan minta maaf atas keterlanjuran dia..... cerita nih adalah kisah benar dan sahabat saya mmg ade sewaktu kejadian tu berlaku......

Rate

1

Reply 725# SangPertala

wow... ko patut soh kawan ko bawak uneks jumpa org alim tu..
sbb penat dah nak tgk dia dok cabar sana sini pasal jin ghaib nih..

Follow Us
Post Last Edit by SangPertala at 23-4-2011 01:31
wow... ko patut soh kawan ko bawak uneks jumpa org alim tu..
sbb penat dah nak tgk dia dok cabar sana sini pasal jin ghaib nih..
halimi78 Post at 23-4-2011 01:05

uneks...??? anak sape tu weyhh...!!! hahahaha.... biorkan jelah dak tu.... nt kalo da Izrail dtg nak tarik ikut tekak dia baru dia tau.... hehehehehe....

Reply 727# SangPertala

dah xleh tido... sambung cite... cite lagi..

Reply 728# halimi78

wahhh..... dah sangap dah nih..... ko tak kije ke sok.... haku dah ngantuk lah nak citer.....

Reply 729# SangPertala

oooo.. dah sangap kalu.. titon la...
kang jenuh lak nak edit balik karangan tu kang..
kawan pong dah ngantuk sbnrnya..
dah nak tido dah pong.. muahahahaha..
g la tido weh... sok tepek cite baru..

Reply 730# halimi78

wokeyhh bro....

Reply  dizza

bijok menkome ni rupeyew yew... hehehehe... lebih kurang bgitulah maksud pd de ...
SangPertala Post at 22-4-2011 17:39

baca 3Qul sambil menatap mata dalam cermin tanpa berkelip tu lah cara nak tau samada kita nih 'bersih' dr gangguan atau tidak

btol ke ni?nk try la...

btol ke ni?nk try la...
miamy Post at 23-4-2011 05:14

dah try blom........?? hehehehehe..... mula2 buat mmg ade rasa punye.... sesape pon... tp kalo takde pape rasa tu, den anggap org tu   first kelllaaasssSSSSS.....

hello, sy nak share apa yg sy alami, begini..sebelum ni sy & suami menyewa sebuah rumah di kws bt berendam..tmn ******. Rumah ni ada 2 bilik. di bilik ke 2 syiling terlopong, dlm ati sy berkata2 "naper xtutup syiling tu..gelap n seramlah". Bilik tu sy gunakan utk letk brg & solat. Kami ber3 tdo diruang tamu jer. Pada awalnyer mmg okla xd pape yg pelik berlaku sehinggalah masuk malam ke 3@ ke4. Mlm tu suami yg dengar something yg pelik di syiling rumah..bunyi seperti mencakar syiling rumah. Sy & anak da tido mmg xdgr pape. Suami kejutkan sy tp sy masih xdgr paper. Tapi dlm beberapa hari pastu sy dgr sendiri dgn jelas bunyi mencakar syyiling. Bunyi itu tidaklah berlanjutan cuma muncul sekali sekala tp sapa yg x seram klau diganggu mcm tu. Sy & suami baca yasin bersama2 & u all tau bunyi tu muncul btol2 atas kepala kami..suami surh teruskan bacaan.

Pd ketika ini anak sy baru jer pandai merangkak. Sblm munculnyer bunyi  mencakar tu, pd suatu mlm tu anak asyik menangis jer..ingatkan kembong ker apa, da sapu ubat, da pujuk smpai suami angin anak xnak diam2. Rumah tu baru jer kosong seminggu sblm kami masuk..bukn umah tinggal. Utk merungkai misteri disebalik bunyi2an tu kami mendptkan pandangan org yg arif ttg hal2 gangguan makhluk halus ni..& jeng3..Berpindahnyer penyewa sblm kami rupanyer tanpa pengetahuan sapa2 termasuk tuan umah, dia telah tinggalkan makhluk belaannyer dirumah tu. Dr risikan yg suami lakukann, penyewa sblm ini seoarg wanita berkeluarga, punyai 2 anak & dia merupakan isteri ke 2. Dia seorag anggota polis manakala suaminyer belayar...jd kononyer dia 'membela' utk mengikat suaminyer. Tp xdpt dipastikan samada dia terlupa @ sengaja meningglkan 'belaannyeer' di umah tu. Suami ada terjumpa botol kecil sebesar botol myk wangi atar di atas tembok antara bilik air dgn toilet. Suami amik n bawa pd kwnyer & kwnnyer mengesahkan tu adalah minyak dagu wanita mati mengandung @ bunuh diri. Seram x? Klau x silap dekat 6 org bomoh & ustaz kami p berubat tp awal2 jer ok lama2 ia mgganggu balik.

Seram x seram dkt 5,6 bulan gak kami menyewa kat situ. Penah masa tu bulan posa tgh berbuka kat dapur, anak sy merangkak nak dtg kat kami bila nak masuk jer ruang dpur dia toleh ke arah toilet n dia undur blik n dia tunjuk2 arah toilet seolah2 ada something kat situ. Semasa sy dlm pantang anak ke 2 pulak..masa tu siang ari dlm kul 10 lbh..sy kat toilet tiba2 dtg anak sy yg baru bgun tido..masa ni anak yg sulung baru bole bjalan sikit2. Sy pimpin dia ke ruang tamu tmpt sy tdo anak bernak dlm pantang..tiba2 jer anak sy rebah & sembamkan muka pd tilam smbl menangis. Sy nk palingkan dia namun tiba2 bdn dia menggigil mcm kena sawan..sy mmg panik sbb xpenah berhadapan dgn situasi begini n suami lak xde. Bila sy telengtangkan dia, dia bhenti mnangis tp sluruh bdn mengigil, Sy kol suami n suami blik n bwk p hospital. Di hospital suhu bdn dia pans sehingga 40c. Doktor kata dmam. Slps dr tu kami bwk p berubat kg, ternyata dia ternampak 'benda alah tu'. Smpai skrg, sy ckup risau klau dia dmm sbb dia akan spt kena sawan n mgigil n smangat dia pun da lemah..tkot tmpat gelap. Utk pengetahuan semua, masa awal2 diganggu dgn bunyi mencakar tu..suami tlh mncabar 'benda' tu agar tunjukkn rupa sbb suami da geram sgt. Kata suami dia tlh tgok btol2 'benda' tu dpn mata..muka hodoh mcm anjing..rmbut pjg.

Pd 1 mlm tu sy bgun nk wat susu anak, sy ke dpr nk basuh botol kat sinki, tiba2 sy terpndnag cahaya lampu dr luar melalui pintu dpur. Sy binggung  jgk btol ker apa yg sy nmpk..xkn sy @ suami xkunci pintu lg pun kami jarang sgt bukak pintu dpur n lg 1 pintu tu hanya bole d buka dr dlm shj, klau dr luar kita perlukn kunci sbb tombol tu da rosak. Sy trus kejutkan suami n tnye "abg xkunci pintu dpur ker?" dia tdiam. Dia ckp dia xd bukak. Masa tu sekitar jam 4.20pg. Kami beranikan dri p tutup pintu. Sblm tu suami kol abg sy yg arif pasal gangguan ni..abg sy kata 'benda' tu dtg tp da kuar.

Byk lg pengalaman kat umah tu tp xleh nk ingt skrg ni. Masa ni bila mlm jer kami slalu tdo kt umah mak mertua dlm tmn yg sama tp mnlah selesa nk tdo. Tdo sy slalu xckup pulak tu tgh pregnant. Nk cri umah lain xd budget lg. Tu la pengalaman sy d umah sewa. Tuan umah, n jiran sblah mrangkap kwn suami kurg pcaya, sy benggang jgk iyalah xkn benda2 mcm ni kami nk wt2 citer n bhabis duit pggil org itu ini pulih rumah..ltih loh

Rate

1

Reply 734# chomelnyer

kesian awak yer.... tabahkan hati... ini dugaan Allah. Bnykkan bersabar. Cuba berjaga2 sket ttg hal mcm nih, riso akan wat awak n hubby jd panas... mende mcm nih mmg jahat... cuba bnykkan istighfar dan selawat bila waktu senggang(lapang). Kesian jgk sy dgr masalah awak ni......bertabah dan sabar..... jika suami marah2 tu lekas2 pi amik air soh dia minum... mudah2an lega hati dia....

Reply 734# chomelnyer

kalu jiran sblh xcaya.. msh masuk dek akal..
tp kalo tuan umah.. wp xcaya..
sepatutnya atas rasa btanggungjawab..
dia cuba ikhtiarkan seswatu..
hampagas tol tn umah mcm ni..

Reply 734# chomelnyer

salam chomel.....emmm.. seriau pasal minyak dagu tu.... pape pun semoga chomel dan sekeluarga dalam keadaan selamat..... cian anak2 chomel....

p/s: kalo ada pengalaman lagik, meh ler cegithe....besh2.....hehehe

dah try blom........?? hehehehehe..... mula2 buat mmg ade rasa punye.... sesape pon... tp k ...
SangPertala Post at 23-4-2011 11:04

aku dh try pagi td...tapi asek gagal jew..xtahan mata nk berkelip jugak..smpi berair mata tp xde rasa ape2 pon...mgkin percubaan aku gagal..xpe2 sok try agi...:cf:

aku nak kongsi gak kisah aku. baru berjumpa thread nih.

aku sebenarnya payah nak percaya benda2 tak nampak ni. tapiiii...aku jugak laa yg selalu kena dari kecil2 lagi. disebabkan aku nih separa nak percaya (tu pun selepas kena tak henti2), maka campur ngan berani tak kena tempat aku nih, maka aku selalu menjadi ghostbuster dalam family aku.

biasanya, kalau satu2 tempat tu memang ada penghuni, aku akan tahu. macam mana aku tahu? 'makhluk' nih sure nak 'cium' gak aku sikit. dia tunjuk diri laa, imbasan la, bunyi2 laa...kalau aku nak tahu tahap 'nakal' ke tidak makhluk ni, tahap nada 'berdesing' kat telinga tu yg akan tentukan. lagi tinggi pitching dia, makin 'galak' laa dia nak bermain ku-chakk ngan aku.

3 tahun lepas, aku menyewa dekat satu kawasan perumahan baru. tak lama aku duduk situ. abis kontrak kerja setahun aku pindah. makhluk nih rajin sangat laa turun naik tangga, bukak laci ngan pintu almari aku, tenung aku tengah tido...kalau dia lalu2 aku buat tak tahu, bleh dengar laa kejap lagi dia bukak pintu almari pastu hempas. kurang kasih-sayang betul! :@

ada sekali tu, aku dah shutdown laptop (aku letak dekat side table) dan aku tengah mamai2 nak lelap...dia boleh pergi on laptop aku. laptop tu kalau on kann memang keluar segala alert. aku bagun aku shutdown balik. eehhhhh...tak puas hatiiii...dia bukak plak lampu bilik air aku..bukak air bagai. aku bangun tutup lampu tutup air, aku landing jahh atas katil sambil berkata2, "aku dah berlaki laa...tak koser nak berkasih2 ngan ko"..wakakaka. (owh lupa nak bitau, makhluk nih berupa lelaki. aku suspect dia indon buruh binaan kat sini dulu laa...wakakaka).

yg sadisnya, suami aku kalau kena usik gini, dia dulu buat khemah gebar..cehhh..seram katanya, bukan takut..takut ngan Allah jahh...

Rate

1

Reply 739# Nichelena

WOW........... Dasat jgk eh gangguan awak nih.... Nmpknye, awak da biasakn diri dengan mende2 nih ekk.... Awak tak pernah diganggu secara fizikal ker.....?? contoh mcm, kene himpit ker atau mende tu cuit2 ker......? Anyway, saya tau mcm mana bunyi berdesing tu....... sy pon pernah dgr bunyi yg mcm bunyi enjin kapalterbang tu....... Berdesing nyaring sgt2..........