CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

All about Nora Danish Edisi 17

Close [Copy link]
ira_229 posted on 15-9-2014 03:46 AM
baca caption nora yg ni dia mmg amat bersyukur pernah jadi sebahagian dari keluarga TS & PS...buka ...

Nampk tu atok n tah yg besarkn qal bukan mummy and popua ... get ur facts right

Assalammualaikum..
penat nak skip hhehe nak tgk gambo udahnya
hari ini saya nak kongsi cerita dan tips skit lah yeaa hakak2 n habang2(ade abang2 ke maybe hadek2 logik kot di bod gosip ini)

saya nak kasi tips skit utk mereka yg bermasalah dgn org..cth tak tahu macam mana nak amik hati orang yang tak suka kita..
1st kena berlapang dada terima kenyataan bahawa, tak semua orang suka kan kita dan kita pun tak sukakan semua orang.
cara terbaik nak memenangi hati orang yang tak suka pada kita adalah jangan sesekali berkata buruk ttg orang yang dia suka sebaliknya ingatkan dia atau tunjukkan kpd dia ttg kebaikkan kita.
saya amik cth,kita nak memenangi hati mak kita,kita tau kita neh bkn anak kesayangan beliau..so JANGAN sesekali bercerita,mengadu domba tentang anak kesayangan mak kita..sebaliknya tunjukkan sokongan kita pada dia..selalu ingatkan dia supaya dahulukan anak kesayangan dia tu..
apa2 shjlah..dan selalu berkata yg baik ttg nya..
dari situ mak pun akan nampak keikhlasan dan keluhuran hati kita..
Tips ini juga berkesan tuk yg nak memenangi hati kekasih lama yg dah ada org lain ke apa..

Maaf atas karangan panjang lebar,mana yang baik kita ikut mana yang tak baik kita buang..berbaik2lah sesama kita..

telracs posted on 15-9-2014 11:48 AM
kepala yg sorg tu... betul2 belakangnya kerusi pengantin.. dah nampak mcm pakai sanggul pulak:

...

tu my friend tu; Malisa..
anak dato' jugak tp agak humble

Follow Us
JohnyDepp posted on 15-9-2014 09:48 AM
yg ko gi tepek gambar tengku azura dan kawan dia tu ada kena mengena dgn nora ke  {:1_563 ...

pada aku lah.. kalo aku la saudara nora dimyammar tu.. aku lagi bangga bagai nak rak sbb nora walaupun dah jadi BEKAS menantu.. sakan BEKAS ipar duai dan BEKAS mertua menatang nora mcm menatang minyak yg penuh..tanpa limit walaupun dah ada MENANTU baru... kehkehkeh

Suchi posted on 15-9-2014 12:22 PM
Assalammualaikum..
hari ini saya nak kongsi cerita d ...

tq suchi

yinfenglee posted on 15-9-2014 12:19 PM

ko tak penat ke meroyan siang malam...? tu maknanya nora menghargai insan2 yg pernah memelihara bersama anaknya...sebelum komen pls gunakan otak ek..! habis ko ingat nora cuma beranak je tak ambil peranan utk jaga qal..

kelakaw dorang ni

forevermardyaby @noradanish "With de happening sisters ;)  u guys r rockin' #minsbigday #mintotfikri" via Yes we are!!  @niknorruzaini @suzy_chojie @nnazura @mynahelmi 12h

ini maknanya nora jenis orang berbudi kita berbahasa....... dia sedar dia tak perfect... dan tak mampu utk besarkan Qal sorang2,  dengan kasih sayang dari Tah, Atok dan seluruh keluarga PS terhadap Qal,  jadi lah Qal anak yang berbudi bahasa, baik hati dan hampir sempurna pada umur Qal.

she is not like the other madam from estet.  dah PS puji Fal comel.... dia kata berpura pura..... bengong la orang tua tu.

rajanoora
  Min in the costume of Puteri Perak which originates from Acheh. Yes the ladies wear kris too. Acheh and Perak shares many things in common as one of Perak's Prince became the Sultan of Acheh. We share many cultural items. Remember Tun Sri Lanang a very famous literary figure from here who opted to continue to stay in Acheh. That helps in the development of the Malay language too. HE he!!! Sorry. Just sharing a bit of history. #mintotfikri #minfikri #rntrnafamily #familyoccasion #PuteriPerak #minfikrireception
14 September 2014  9min

scarflicious posted on 15-9-2014 11:59 AM
Aku rasa ko pon dah lama dok dlm ni. Dan ko bukan nya sr mcm ko ckp. Tapi more to bersalin kulit j ...
Aku rasa ko pon dah lama dok dlm ni. Dan ko bukan nya sr mcm ko ckp. Tapi more to bersalin kulit je....

X pyh sebut benci ke hapa...kalau ko rasa nak tegur..baik ko tegur ko dan ko...dan seteru2 ko supaya jgn berak rumah org.

Org dlm ni nak aman2 tgk photo. Tgk ke happy an satu family.

Utk information ko aku jengah dua2 rumah. Aku tgk dan aku lalu. Tapi disebabkan ko dan seteru2 makcik tocet tu buat aku rasa.....aiyoh...batu api tegar. Busuk hati tegar....

So aku pon mls nak ambik tahu psl fs. Buhsan.

scar ni, marah benar nampaknya...
sabar...
think positif...

takpe la...
kalau tak tahan, kalau benci kaka pasu..
pejamkan mata, buat-buat tak nampak post kaka pasu kat sini ye...

coco posted on 15-9-2014 04:30 AM
ini maknanya nora jenis orang berbudi kita berbahasa....... dia sedar dia tak perfect... dan tak m ...

Aishhh spinning gasing nampak .
.

Suchi posted on 15-9-2014 12:22 PM
Assalammualaikum..
hari ini saya nak kongsi cerita d ...

terima kasih kaka.. sy pun mmg tgh dlm dilema gini.. huhu'

adoiii u have promblem ke klu nenek atuk dia besarkan pun.
guna la otak yg letak kat dlm kepala yg komen mcm otak kat kepla lutut tu dah knapa...
fact is tah/atuk Rayqal bukan org lain... Nowa mummy Rayqal
pernah tak u jumpa ibu tunggal yg mcm nowa, yg dpt sokongan dr semua org.
pernah nowa meroyan ketika jaga qal.. wlupun situasi nowa jarang berlaku (yg kat luar)
takkan xde sedikit prihatin dr keluarga mertua... n jgn ingat tah/atuk nk ambil Rayqal dr mummy sbb mummy yg sorang2 bertungkus lumus melahirkan, tanpa suami disisi.

tak habis gaduh lagi ke?.......cubalah jgn dilayan, buat tak reti je posting langau2 tu...lantak dia je lah nak posting apa baik.....jgn dibaca...scroll laju2 ke bawah!!.......buat dia invisible tak ujud dlm dunia ni.. Habis2 karang dia pun jadi gila sbb posting sorang2......

Dia orang ni bukannya tak faham, tapi sbb nak membela idola dia orang , terpaksa lah mencari isu2 yg bangang2 dan rewind cerita2 yg dah basi....

aku percaya kebanyakkannya yg  dtg tak dijemput ni kaum kerabat dia orang je...... buat satu strategi baru untuk bertegang urat dgn karat ND di rumah ni.....