CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Rhyno

DA Asia: Peserta Malaysia mara ke Top 15 Live Streaming di Vidio.com

Close [Copy link]
Edited by aswand at 25-11-2015 04:06 PM
idolfan replied at 24-11-2015 10:24 PM
yeah. pasal tu last night iols ade ckp, emosi yg dia sampaikan manufactured, its not natural... sa ...

you kena tahu lah berape umur lesti...lesti itu baru 16 tahun, yaitu umur peralihan dari masa kanak2 ke dewasa, dia belum pernah pacaran, dia tak pernah mengalami putus bercinta, nak you bandingkan dg shiha, shiha dah 28 tahun, dah puas merasakan manis pahitnya kehidupan. dengan usia 16 tahun dia dapat menyanyi sedalam itu walau dia tak pernah mengalami patah hati, dia mampu membuat komentator menangis dan semua komentator dan penonton standing applause, itu sudah sangat luar biasa,.kemampuan teknik vokal lesti itu sulit dikalahkan oleh contestan lain,kemampuan teknik vokal lesti ini sudah di akui oleh ahli vokal baik dari indonesia maupun dari luar negara. makanya orang sekelas pak ngah dan bunda hetty koes tak banyak cakap soal teknik vokal kepada lesti. dengan usia 16 tahun lesti dikatakan genius, baigaimana jadinya ketika dia usianya 20 tahun, Wallahu A’lam. untuk lagu malam ke 2 lesti memang secara syair/puisi memanglah tak terlalu sedih, sama juga dengan lagu shiha lagu pertama tak terlalu sedih, lagu keduanya ratapanan anak tiri, jelas sangat sedih, tak usah mendengar orang menyanyi lagu ratapan anak tiri ini, baca saja syair/lyrik lagunya sudah sedih, apalagi dinyanyikan dengan sedikit feel sudah membuat kita terhanyu dan sedih

you tahu kenapa suara lesti ketika berbicara dan menyanyi berbeda sangat. lesti itu anak bungsulah, dia sangat manja dan manis pada semua orang, baik dan tulus hatinya, karena dia manja makanya suara manaja kanak-kananknya belum hilang sampai sekarang, dasar suaranya memang bagus, makanya kalau dia bicara kemanja-manjaan harap maklum lah. adik kita yang bungsupun cam tu jugalah.

ya walaupun saya tahu kemampuan teknik vokal lesti sulit dikalahkan dan juga berasal dari negara saya, saya kena haru mendukung kontestan dari negara lain untuk mengahkan lesti atau paling tidak juara 1, dengan harapan dia boleh pengaruhi banyak anak2 muda dinegaranya utuk sukakan dangdut dan melayu etnik/melayu dangdut. seperti halnya di indonesia yang sangat populer dan menjadi genre nomor 1 negara.

MH37O replied at 25-11-2015 10:55 AM
ehh tak jugak...kalau yg masuk rancangan dakwah2 ni den tak kutuk...kata nak jadi artis,kena lah t ...

you cakap dakwah, sudah tu you cakap suruh mas idaya jual bontot, you memanglah MUNAFIK JAHANAM, Orang MUNAFIK macam you tak layak ngomong DAKWAH..risau aku negok komen you...

Rhyno replied at 25-11-2015 02:08 AM
Lagu Aishah ni terkenal ke kat Indon? Ok la lagu ni sebab ada unsur tradisional. All the best  ...

itu lagu lagu klasik dari indonesia lah penyanyi asalnya S. Effendi, tahu tak siapa S.effendi , dia adalah legenda nusantara bukan hanya legenda indonesia,penyanyi asal seroja dan pencipta lagu dan penyanyi fatwa pujangga dll. lagu ini setalah s. effendi , banyak dinyanyikan oleh artis lainnya, seperti ada versi muchshin alatas, ada versi victor hutabarat, ada versi panbers, versi rita sugiarto,  versi dea ananda, ikke nurjana dll, mungkin kalau dimalaysia aishah ya,,saya belum pernah dengar versi aishah ni,,saya nak coba dengar dulu.

jom mari kita berpikir positif/positve thingking, janganlah berprasangka buruk/ negatif thingking kepada juri, komentator dan kontestan dari negara lain, bolehlah kita mendukung kontestan dari negara kita tapi tak usah menuduh dan menfitnah macam-macam, sampai hati tega menuduh salah seorang komentator  gay,tak adillah, tak baik kalau prediksi kita tak tepat, dosa.heheh tujuan acara d academy ini bukan hanya untuk pertandingan tapi untuk mengakrabkan dan menjalin silaturahim dengan negara negara serumpun,dan juga tukur menukar budaya dan kebiasaan.

lihat lah bagaimana contestan dari malaysia sangat senang mendapatkan banyak fans dari indonesia, mereka kagum dengan supportive pendegar musik indonesia even constestan dari malaysia sekalipun,mereka tak peduli, asal suara enak, baik hati , halus budi bahasa mereka pasti suka. lihat followers  shiha sekarang sampai 177 k yang tadinya hanya puluhan ribu, sekarang followers shiha mayoritas dari indonesia.

marilah kita kurangi kata kata yang terlalu kasar, katanya kita orang "MELAYU" yang katanya halus budi bahasa dan santun tutur katanya, Tapi mana....!!??? heheh salam damai dari Indonesia

aswand replied at 25-11-2015 06:35 AM
you cakap dakwah, sudah tu you cakap suruh mas idaya jual bontot, you memanglah MUNAFIK JAHANAM, O ...

eh bodoh...kalau risau just leave it...i am nobody in yourlife isn;t it??? so get lost ....i dont interupt u,so i hope u dont do so...

Edited by aswand at 25-11-2015 03:30 PM
MH37O replied at 25-11-2015 03:20 PM
eh bodoh...kalau risau just leave it...i am nobody in yourlife isn;t it??? so get lost ....i don ...

kau memang pintar sangatlah,baik sangatlah,,sampai habis orang lain kau kutuk, kau maki, kau menghujat dan mengutuk mas idayu, kenapa saya tak boleh menepis you punya komen kasar?apa beda you dg mas idaya, kan juga sesama manusia, ,,dan kenapa juga saya harus keluar?, kalau saya kelaur saya tak bisa lagilah menepis komen komen berunsur syetan, ya kan...!??? hehehe

Follow Us
aswand replied at 25-11-2015 07:25 AM
kau memang pintar sangatlah,baik sangatlah,,sampai habis orang lain kau kutuk, kau maki,,, kenapa  ...

tetapi dlm masa ygh sama kau pun syaitan bertopeng manusia...memberi anak bini/suami makan duit haram hasil dari mencuri tulang berforum diwaktu kerja...cermin diri dulu sebelum nak menasihati org...boleh nak nasihat org,tp biar kena cara,guna saikologi, bukan dgn cara kamu yg bajet ala2 maksum tak pernah buat silap walhal 2x5 aje kamu dgn org lain...

ps: gi kerja gi...nak bergosip nor mengumpat org pun tunggulah abis waktu kerja ye...

Edited by aswand at 25-11-2015 03:38 PM
MH37O replied at 25-11-2015 03:30 PM
tetapi dlm masa ygh sama kau pun syaitan bertopeng manusia...memberi anak bini/suami makan duit ha ...

kan kau menfitnah aku lagi, suka sangatlah kau fitnah orang, ingat fitnah lebih kejam dari membunuh,,,kau pikir aku kerja kah,kau kata aku sudah punya anak binikah,,,aku ni mahasiswa tingkat akhir , aku tak adalah kuliah lagilah,,,aku punya banyak waktu senggang,,,kau kena kacalah diri sendiri, tunjuk muka cermin dipecah ya aku memang mengumfat komen2 berunsur syetan je, aku tak nak fitnah oranglah macam you wkwkwkwkw malu

kan ivan gunawan pernah bilang, kalau mau undi yang tinggi, pilih lagu yg dpt buat org mnangis..kan sudah tbukti oleh shiha & lesti..
Cuba lain kali bawa lagu yg rancak..supaya lebih adil sperti pserta lain yg brani mcuba..

indon sial jahanam, u better get lost to your cheap country, poor country....

nak nasihat org konon, perangai mcm babi tak sedar,hati busuk dengki iri hati ...ada hati nak nasihat org

aswand

Rate

1

aswand replied at 25-11-2015 07:36 AM
kan kau menfitnah aku lagi, suka sangatlah kau fitnah orang, ingat fitnah lebih kejam dari membunu ...

aku peduli apa kau pelacur ke, tukang cuci jamban ke....yg penting kau ni INDON SIAL JAHANAM...pendengki no. 1 rakyat malaysia...

monorelnya, MRT nya, bangunan serupa KLCC nya bila mau ada???

MH37O replied at 25-11-2015 03:37 PM
indon sial jahanam, u better get lost to your cheap country, poor country....

nak nasihat o ...

ya kau memang tak sial,,,,ya negara kaulah yang kaya, ya kau memang tak pendeki,,,kau memang baik sangatlah,,,,,,terharu aku nengok kau

harap2 kamu enggak melacur diri utk mendapat uang menampung kuliah kamu ya? almaklumlah, kamu kan indon miskin papa kedana...

MH37O replied at 25-11-2015 03:42 PM
harap2 kamu enggak melacur diri utk mendapat uang menampung kuliah kamu ya? almaklumlah, kamu kan in ...

ya kaulah yang halal selama ini,,,kau tak ada dosa, kata kata you baik sangat, halus sopan santun, budi pekerti you bagus,,,

aswand replied at 25-11-2015 07:41 AM
ya kau memang tak sial,,,,ya negara kaulah yang kaya, ya kau memang tak pendeki,,,kau memang baik  ...

aku tak pernah kata aku baik...kau tgk komen2 aku pun kau tau tak baik...but i dont interupt anyone's life...so i hope u as indon sial, leave me...enggak perlu menasihati aku dgn cara goblok kamu itu...

ps: enggak perlu minta simpati dgn komen kamu yg ini...i dont even care...

Edited by aswand at 25-11-2015 03:51 PM
MH37O replied at 25-11-2015 03:44 PM
aku tak pernah kata aku baik...kau tgk komen2 aku pun kau tau tak baik...but i dont interupt anyon ...

ya aku memang goblok, kaulah yang pintar,,,i tak naklah minta simpati you,,,tak ada gunanya juga,,,you tak kenal i, i tak kenal you kenapa i harus cari simpati...you memang hebatlah

MH37O replied at 25-11-2015 03:44 PM
aku tak pernah kata aku baik...kau tgk komen2 aku pun kau tau tak baik...but i dont interupt anyon ...

ya aku memang gobloklah,,kaulah yang pintar, i tak naklah cari simpati, tak ada untungnya, you tak kenal i, i pun tak kenal you,,,you memang hebat ,,sangat sangat hebat

aswand replied at 25-11-2015 07:43 AM
ya kaulah yang halal selama ini,,,kau tak ada dosa, kata kata you baik sangat, halus sopan santun, ...

eh indon..kamu sudah habis modal utk membalas hujah aku ke sehingga kan meraih simpati pada aku supaya kita berdamai dgn ayat2 kamu ini ??

come on...den part berdebat ni mmg favorite...lelebih laie dgn indon nih

MH37O replied at 25-11-2015 03:51 PM
eh indon..kamu sudah habis modal utk membalas hujah aku ke sehingga kan meraih simpati pada aku su ...

ya aku memang cari kedamaianlah ,,kalau damai hati tenang, kalau you nak cari musuh cari perang,,,carilah....kalau cari musuh hati sakit, kalau hati sakit lama-lama busuk, kalau hati busuk, fisikpun cepat sakit, kalau cepat sakit takut pula cepat mati, kalau mati dalam kebencian takut pulak masuk neraka jahanam,,mending cari ketenangan dan kedamaian je lah wkwkkwkwkw