CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
mesmerize posted on 14-1-2013 11:32 AM
confirm yg takde mahram tak dapat pegi.. ai dah dapat call dari my agent (pototravel).. tak dapat bu ...

TA refund penuh tak?

hijaupurnama posted on 14-1-2013 06:07 PM
TA refund penuh tak?

yeap refund penuh katanya.. tapi kena tunggu sampai akhir bulan ni sebab TA busy merefund n memulangkan passports peserta2 yang tak dapat pergi dek kerana masalah mahram ini

hijaupurnama posted on 14-1-2013 05:47 PM
bapa saudara tu mestilah adik beradik ayah mak kita.. kalau suami kepada mak saudara tidak diangga ...

mmg bapa saudara tu adik beradik ibu. so kira mahram la... tapi still TA ckp tak boleh...

layanglara posted on 14-1-2013 07:00 PM
mmg bapa saudara tu adik beradik ibu. so kira mahram la... tapi still TA ckp tak boleh...

kalau macam tu Arab Saudi mmg konservatif sungguh lah, depa cuma consider paternal uncle. Pak saudara sebelah bapa sahaja.

Memang tersangatlah trouble pak2 arab nih. Macam saya ayah tak sihat, abang kandung ada 2 anak kecil tak boleh tinggal, abang seibu pun susah jgk sebab diorang nak paternal saja. Datuk dan pakcik sebelah ayah dah lama meninggal. Nak tunggu sampai bersuami, wallahualam tak tau bila nak jumpa jodoh nak tunggu umur 45 lebih 10 tahun lg. heheh... Tinggal doa sajalah, doa biar pak arab tu semua lembut hati, doa biar hati sendiri pun bebetul redha

MizzNaza posted on 14-1-2013 08:01 PM
Memang tersangatlah trouble pak2 arab nih. Macam saya ayah tak sihat, abang kandung ada 2 anak kecil ...

MizzNaza belum dapat results muktamad bole pergi ke tak ye?

Follow Us
mesmerize posted on 14-1-2013 08:27 PM
MizzNaza belum dapat results muktamad bole pergi ke tak ye?

Belum lagi. Ingat esok nak walk in je. Bertabah sajalah apa pun beritanya. Kalau tak dapat senang nak urus hal2 berkaitan plak. Biar bincang terus macam tuh, kalau call jenuh nak tunggu line bz la, passing byk kali la. Bertabah, bertabah...

MizzNaza posted on 14-1-2013 08:50 PM
Belum lagi. Ingat esok nak walk in je. Bertabah sajalah apa pun beritanya. Kalau tak dapat senang  ...

betul tu Mizz, baik walk-in dapatkan keputusan terus dari call takde jawapan yang sebenar.
Atleast boleh settlekan benda lain ... kira tak payah tertunggu2.

ehem ni pun walaupun takde masalah mahram tapi selagi visa tak lulus, masih jugak tak start apply cuti & update adik beradik. Sebab tak tahu lagi rezeki untuk pergi tu menyebelahi kita atau tak.. walaupun sebelah kaki dah boleh melangkah.

MizzNaza posted on 14-1-2013 08:01 PM
Memang tersangatlah trouble pak2 arab nih. Macam saya ayah tak sihat, abang kandung ada 2 anak kecil ...

saya suka ayat tu " kalau nak tunggu suami ntah bila"

mitai posted on 15-1-2013 09:08 AM
saya suka ayat tu " kalau nak tunggu suami ntah bila"

Kalu jodoh xkemana.

Yg xde maseklah mahram pon suspen tunggu visa.
Cuti dah lulus

layanglara posted on 14-1-2013 07:00 PM

peliknyaaa
then apakah istilah mahram yg digunapakai?

ok saya baru je call TA, memang CONFIRMED CONFIRMED tak boleh pergi tanpa mahram.....

Ya allah....saya terima seadanya ....bagi kekuatan atas anugerah ini....

Amin

mesmerize posted on 14-1-2013 02:21 PM
dah tak boleh  

tulah lepas ni nak ke mekah kena la pergi bersama2 ngan abang2 saya .. insyaA ...

yup, Mes....nampak gaya lips pun kena slowtalk ngan adik since bapak dah takde..
kena bincang awal2 la...sambil doa2 terbuka pintu hati..

moga2 Saudi akan longgarkan balik peraturan ni...

MizzNaza posted on 10-1-2013 07:39 PM
Masya Allah, bestnya
Saya fikir dan harap pergi umrah awal2 tahun macam ni boleh jd 1 permulaa ...

InsyaALLah sayapun akan buat umrah badal utk arwah mak

ummi_ina posted on 15-1-2013 10:14 AM
peliknyaaa

mmg sgt pelik. hanya dorang je tau. dorang buat mahram versi sendiri kot... nk yg direct relationship mcm ayah or adik beradik lelaki umur 18 thn keatas. kalau org tu ayah dah meninggal, adik beradik pulak semua perempuan taktau la mcm mane nk pegi. suami jela harapan yg ada. kalau tak kawen pulak taktau la camne kan. huhu. dugaan semua ni. bkn sng nk jejakkan kaki ke sana. sama2 la kita bdoa..kalau dah rezeki kita, akan dpt jugak jejakkan kaki ke sana.

mesmerize posted on 14-1-2013 11:32 AM
confirm yg takde mahram tak dapat pegi.. ai dah dapat call dari my agent (pototravel).. tak dapat bu ...

Byk2kan sabar yer....mungkin ada hikmah disebaliknya

sayapun sedang berdebar2 ni...ikutkan takder masalah sebab saya akan pergi dengan suami,ayah dan abang...ketiga2 tu mahram

tapi tula...selagi visa tak kuar..selagi tulah hati tak tenteram

kitul posted on 15-1-2013 09:42 AM
Kalu jodoh xkemana.

Yg xde maseklah mahram pon suspen tunggu visa.

saya tengah suspen tunggu visa jugak ni

cutipun dah lulus

alisya05 posted on 15-1-2013 10:54 AM
Byk2kan sabar yer....mungkin ada hikmah disebaliknya

sayapun sedang berdebar2 ni...ikutkan takd ...

Alhamdullilah saya bole terima dengan redha.. ada rasa terkilan n kecewa sikit semalam masa terima berita ni tapi  tak lama ..

Saya tak mahu berburuk sangka pada ketentuan Allah, saya yakin ada perkara yang lebih baik akan menanti.. skrg saya hanya perlu bersabar. Bertawakkal pada Allah. Di harap kawan2 yang lain yang ada masalah mahram mcm saya begitu juga. Bukan Allah tak mahu terima kita ke sana, tapi ada perancangan yang lebih baik untuk kita. Bersabar lah ye

mesmerize posted on 15-1-2013 11:21 AM
Alhamdullilah saya bole terima dengan redha.. ada rasa terkilan n kecewa sikit semalam masa terima ...

Satu pujian buat mesmerize kerana tak mahu berburuk sangka atas ketentuanNya.Niat untuk mengerjakan umrah itu, akan diberikan ganjaran setimpal inshaAllah.Jangalah bersedih....

ummi_ina posted on 15-1-2013 10:14 AM
peliknyaaa

Istilah mahram tak berapa tepat saya kira. Istilah paling tepat adalah Wali paling akrab atau istilahnya Wali Mujbir (laitu bapa atau datuk daripada sebelah bapa hinggga ke atas kepada seseorang gadis).

Sabar semua,nak jadi tetamuNya mungkin ini juga ujian dariNya.Dia juga yang menggerakkan hati pembuat2 undang-undang ini buat keputusan sedemikian rupa, mungkin kita semua patut muhasabah diri.

Islam itu mudah,hukum pergi umrah & pergi haji itu sendiri adalah tidak wajib bagi orang yang TIDAK berkemampuan.Dan dalam keadaan sekarang wali mujbir adalah salah satu kemampuannya.Iya saya faham ramai wanita yang solo memang teringin nak menjadi tetamuNya.Anggaplah ini adalah ketentuanNya,kita tidak nampak lagi akan hikmat disebaliknya.Konsep ini sama sahaja bagi perempuan yang telah berada di tanah suci tapi tak dapat beribadah disebabkan keuzuran datang bulan.Jadi redholah,Dia lebih tahu kemampuan kita,wanita secara hakikatnya.