CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Bising Harga Mahal Tapi Malu Bawa Bekal Makanan Ke Pejabat...

Bukan malu, malas sebenarnya. Aku memang malas nak bangun pagi masak bagai, eh silap, aku memang malas masak. Kena tunggu mood rajin, baru  masak. Tapi mkn simple2 jah masa lunch, jadinye tetap boleh berjimatttttt.

jazaa100 replied at 4-12-2017 10:31 PM
Kau masak utk dinner...kau lebihkan le sikit...pg bgun, panaskn je....

Dinner tak makan nasi. selalu buat me, bihun, pasta atau wrap je. tapi selalunya habis sebab anak - anak makan byk dan dari kecil tak biasa makan yang dipanaskan sebab masa kecil dulu takde peti ais mak masak ngam - ngam je.

akuwell replied at 4-12-2017 10:56 PM
Bukan malu, malas sebenarnya. Aku memang malas nak bangun pagi masak bagai, eh silap, aku memang mal ...

sama la. nak murah jangan ambil seafood dan ikan yang mahal. i makan nak bg kenyang je bukan nak sedap. nak lauk best masak sendiri itu pun hujung minggu. hari kerja makan ala kadar even dinner.

Dulu penah try bawak bekal,konon nak save duit..Tapi sebab I pemalas and susah bangun pagi hari2 bawak bekal lebih kurang menu dia..Nasi goreng,ye tengahari pon I mkan nasi goreng sbb paling snang..Wrap..Sandwich..Burger..

Memang jimat sbb pagi I makan oat 3in1,biskut..Bekpes ringan2 je.tengahri mkan pon menu yg simple2..Tapi tak tahan lama sebab I pemalas tahap dewa,dari gigih pagi2 nak masak itu ini baik I lenggang kangkung g kafe tunjuk je nak apa..

aku hari2 bawa bekal
sebab husband jenis bawak bekal
makanan tempat kerja dia mahalll

caranya, masak lebih masa dinner tu
jadinya, lauk dinner akan sama dengan lauk lunch esoknya
maka aku pon bawak la sekali

hari-hari husband husband and aku bangun lebih kurang jam 6.15am
pastu solat jemaah
pastu aku mandi, dia siapkan sarapan roti bakar, buat air, panaskan makanan, masukkan makanan dalam tupperware
lepas aku bersiap, aku sambung keje dia tu dan dia pulak mandi
sementara dia mandi tu, aku siram pokok
pastu bungkus2 makanan dan masuk dalam beg bekal masing2
pastu sarapan ala kadar
jam 7.15am dia hantar aku pergi station komuter
dan dia gerak pegi kerja

gitu la rutinnya bawak bekal p kerja

tapi kadang2 aku muak juga makan masakan sendiri
kalau boring, aku xtapau
aku beli kat kantin je.

i antara orang yang suka n wajib bawa bekal.kalau anak sek 20hari sebuln,so hri2 ade bekal.

i ada 2 org anak,suami n i hari2 bawa bekal.anak2 i kalau tk bawak bekal mesti nak jugak,kadang i saje surh beli je sebb tkut muak i masak,tp diorg mest nak bekal.

suami i suke makan bekal.dia tk suke rehat time kerja makan luar.susah la nk tengok atau dgr dia beli or makn luar time kerja sampi i cakap dia kedekut.

i selalu bgun 5 pagi siap bekal,bf n lunchbox selalunye.memg ade org cakap beli siap sama total dgn masak tp kadang2 kepuasan tu tak sama.tp ada masa klu murh berbaloi + malas better beli je kan

Follow Us
airmineral replied at 5-12-2017 05:03 PM
aku hari2 bawa bekal
sebab husband jenis bawak bekal
makanan tempat kerja dia mahalll

bagus ada kerjasama suami isteri..sm dgn i klu bosan kdg beli je.
kadang bekl bawak jugk tp muak ,beli jugk la ape2 buat selit2 masa makan.

u bekal pg n lunchbox skli ke?

i ada beli paper beg macam letk goreng pisang atau kuih goreng tu,kadang letk bekal ank dalm tu macam nuget,cekodok,pisangg tp diorg tknk.sebb mesti nak dalm bekal.
'
pernh i bawa ank lempeng cicah susu je.mula ksian la klu bukk bekal kawan tengok cmtu je,tp anak2 i suke,kadang minta lg bawa bekal gitu.terharu la kejap i

i paling salute orang2 office pergi lunch dekt kedai then trselit disitu kawan diorg yg makan bekal.kuat mental dia.i pn tak boleh jadi macam tu.

buluhbetung replied at 12-12-2017 01:17 PM
bagus ada kerjasama suami isteri..sm dgn i klu bosan kdg beli je.
kadang bekl bawak jugk tp muak  ...

lunch box je bawa bekal, sebab da sarapan kat umah makan roti bakarkalau x, lagi cpt muak makan masakan sendiri
tambahan pula, aku xpandai masak sgt.huhu

kadang2 kalau aku da muak sgt makan masakan sendiri
aku bawa balik semula bekal aku tu ke rumah, dinner baru makan
huhuhu
gigih bawak bekal turun naik train tapi xmakan
geleng kepala je laki aku tgk

airmineral replied at 12-12-2017 01:27 PM
lunch box je bawa bekal, sebab da sarapan kat umah makan roti bakarkalau x, lagi cpt muak makan ma ...

haha..i pun pernh macam u.kadang2 gigih anak masing2 tnjuk bekal habis,tp sampi turn i kadang tk berusik.tak lalu kadang sndri masak.muak.

laki iols x nk bwk bekal bkn sbb malu tp waktu mkn yg x menentu , kdg mkn tengah ari kol 5-6 ptg . tp iols kdg2  bwk jgk bekal klu rajin msk . dulu2 je rase malu nk bwk bekal , padahal gj skt tp berlagak kaya g keje mkn luar ari2 .

hari2 masak, bawa bekal. masak terus utk sarapan dan lunch. malas nak keluar, tempat makan jauh. tapi kalau bosan atau tak sempat, makan luar juga la, seminggu sekali gitu. memang jimat, sebab kat tempat i, sarapan pon dah cecah rm5-7.

mommymonster82 replied at 1-12-2017 01:34 PM
Kenapa kita nk label org yg xbawak bekal sbg malu nk bawa?
Knp xfikir org tu blik dah lewat dgn je ...

Wak...setuju dengan komen tu. Jangan ingat semua manusia nasib dan cara hidup tu sama.

onexox97 replied at 1-12-2017 06:33 PM
kalau makanan kita beli murah mmg lebih kurang sama,tapi kalau makanan mahal murah lagi bawak beka ...

Masukkan cost minyak masak, cost gas, bawang, kentang, tenaga kita, air dan api elektrim. Kalau dicampurkan sekali harga bekalan kita dah hampir sama.

Jangan kita lihat pada bahan mentah. Contoh seringgit.lebih seekor ikan keli. Memang lah murah kalau kita makan ikan keli tu mentah mentah. Tak paham betul la Wak.

WakRahmat replied at 14-12-2017 01:49 AM
Wak...setuju dengan komen tu. Jangan ingat semua manusia nasib dan cara hidup tu sama.

Tulah wak..
Lg 1 dorg kira cost bahan mentah je..
Cost2 lain xkira cth mcm minyak bawang segala.. lagi nak gi beli bahan mentah tu kita spend masa nak gi beli..nak masak pon sama spend masa.. nak gi beli bahan tu pon masuk skali ngan petrol tol n caj parking ..
So jgnla terus judge yg x bawak bekal ni malu nak bawak..sbb ada keadaan lagi jimat masa n tenaga kalu kita makan luar je..so keadaan kita xsama