CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Salam Terakhir- Pesakit Covid-19 Diminta Mengucap Syahadah, Buat Video Call Sebe

stingerbaik replied at 3-6-2021 10:25 AM
Bak kata anak jiran aku yg 3 tahun 7 bulan...kezaliman yg bersifat halus lagi bermaruah.....

hang ni pedo ke duk bercakap ngan anak jiran umo 3 taun

So sadddd..

stingerbaik replied at 3-6-2021 10:33 AM
Ibarat melorongkan kemudahan kearah mati la....konsepnya...tak menyakitkan....kata anak jiran aku  ...

choiiiii dok dgr ckp bdk 3thn 7bulan patut la silap faham.hihi

stingerbaik replied at 3-6-2021 09:57 AM
Ayuh kita meriahkan lagi suasana tred ini....tak yah stress2 bangat engaging bantering each other dg ...

Eh aku nk tnya la kt kau

Byk kali kau regis nick kan kena guna email baru..ko tk penat ke .. Knpa kau jahat dlm ni rebel semacam kau kt real life stress ke

Btw lagu ni best tq

jazaa100 replied at 3-6-2021 10:26 AM
"ditidurkan" tu sbb keadaan pesakit yg tak mampu bernafas spt biasa....jd dgn tidurkan, dorang akn ...

Aku pun ada sedara ditidurkan sebab agak teruk.. Dah la dah tua, so bila condition dia better elok je sedar. Ni kita sendiri tengok depan mata, jangan la kalau sekadar ko dengar cerita or baca je nak cakap bukan-bukan

stingerbaik replied at 3-6-2021 10:11 AM
TUHAN bukannya uji kita semalam, tup tup hari ini mencanak angka jangkitan sehingga tak boleh cope ...

Duhh. Aku tulis pasal lain, kau reply pasal lain pulak ye kalau kau nak persoalkan kenapa Malaysian tak tolong negara sendiri dulu, pegi la tanya org yg buat. Apa kata kau copy paste je tulisan kau yg panjang berjela ni (yg takde kaitan dgn comment aku tu), pastu tambah apa yg kau nak tambah, letak kat media sosial, & viralkan. Moga-moga soalan2 kau tu terjawab. Takpun kau jadi menteri ke, DG ke. Boleh la kau betul kan mana2 yg diorang lacking

Follow Us
stingerbaik replied at 3-6-2021 10:33 AM
Ibarat melorongkan kemudahan kearah mati la....konsepnya...tak menyakitkan....kata anak jiran aku  ...

manak.....

setau aku, U ni tak lah buta sgt general knowledge....tapi knp tang bab ni U komen membabibuta?.....

babi tu dah tentu buta, jgn kita yg celik ni nk jd buta terus komen tak pikir dulu....byk byk kan membaca manakkk...

bak kata ank jiran aku yg 1thn 8bln, membaca amalan molia.   

Aku pun ada anak saudara pernah ditidurkan supaya dia bertenang dan tidak terlalu sakit sbb sakitnya itu melibatkan otak...dok tanya mak ayah dia dulu sblm buat procedur tu..dan mng keadaan dia sentiasa dipantau dan dimaklumkan kpd parentnya...bila dah keadaan kembali ok dorg sedarkan dia semula. Now dah sihat dan cergas dah bdknya..

blastoff replied at 3-6-2021 08:29 AM
sebelum di tidur kan ? Apa maksud tu ? Depa memang dah dok berbaring pun kannnn , so kalau tidur sec ...

Ni utk kes covid level 4-5 ni....ditidurkan utk diberi assisted ventilation lah maksudnya.....

Disuntik ubat pelali then dimasukkan tiub pernafasan ke dlm saluran pernafasan melalui mulut....

Kalo x tidurkan dan x dilumpuhkan sementara camner nk buat prosidur intubation?

blastoff replied at 3-6-2021 08:49 AM
once dah coma so suddenly breathing boleh berlaku seperti biasa ke dah kalau paru2 siap2 infected  ...

Bro, dikomakan menggunakan ubat, utk sementara jer bukan koma sbb brain damage....

Assisted ventilation ni bkn nk nyahkuman tp nk bantu pernafasan sementara proses pengubatan dijalankan....

jazaa100 replied at 3-6-2021 10:26 AM
"ditidurkan" tu sbb keadaan pesakit yg tak mampu bernafas spt biasa....jd dgn tidurkan, dorang akn ...

Survivor seperti kawan kau iteww  jazel....lazimnya sebelum kena tidurkan ...akan dipasangkan ditelinganya music seperti dibawah ini...sebagai inspirasi serta instil the attitude utk dia fight never say die ..

[youtube]kUsFWO08CO0[/youtube]

Kheunz?

Macam mana nak diffentiate betul ke memang pesakit tak boleh diselamatkan lagi atau doktor tu yang dah malas nak jaga? Sekarang kata icu tak cukup pulak. So logik aje dia tidurkan pesakit tanpa pesakit tu setuju.

axl_bach replied at 3-6-2021 10:53 AM
Bro, dikomakan menggunakan ubat, utk sementara jer bukan koma sbb brain damage....

Assisted ven ...

Doctor ....anak jiran aku kata bersandarkan penerangan kau ini yg dikomakan dgn ubat ibarat untung sabut timbul, untung batu tenggelam keww konsepnya?

makadek replied at 3-6-2021 10:39 AM
Eh aku nk tnya la kt kau

Byk kali kau regis nick kan kena guna email baru..ko tk penat ke .. K ...

Selain admin yg banyak membodekz aku setiap kali aku dipangkah FC, dgn create new emels dan nick baru, I have my own team of CORP COMMS at my disposal...

Kau tahu CORP COMMS kheun? Kalau tak tahu boleh tanya forumner @nuryakmal atau @ greentea...

Have i answered you kerimasan?

stingerbaik replied at 2-6-2021 06:27 PM
Sure...pakar kt sebelah aku skg...rolling the eyes double speed...

Kahkahkahkahkah

Bagus lah... Please sampai kan "advise" aku kepada dia.... Aku suruh terjun bangunan... If tidak mampu advocate.. sehingga ramai salah faham di mati kan = masuk 6 feet under ...ventilation bukan euthanasia .

SPACE COP GABAN replied at 3-6-2021 10:47 AM
Aku pun ada anak saudara pernah ditidurkan supaya dia bertenang dan tidak terlalu sakit sbb sakitnya ...

Aku pun hampir tiap malam ditidurkan buah hati aku....tak pulak kerna im breathless....

Hmmmm

stingerbaik replied at 3-6-2021 11:04 AM
Selain admin yg banyak membodekz aku setiap kali aku dipangkah FC, dgn create new emels dan nick b ...

Aku tk tau mende jadah tu tp kau mmg suka buat hal komen suka sakitkn hati knpa ...real life ko intorvert eh ..bila kt cyber jd pembuli

Edited by stingerbaik at 3-6-2021 11:13 AM
Dwdrum replied at 3-6-2021 11:05 AM
Bagus lah... Please sampai kan "advise" aku kepada dia.... Aku suruh terjun bangunan... If tidak m ...

Nanti aku sampaikan..cian dia dah bergegas ke hospital sungai buluh...another long day katanya.......im just amazed at the energy level..14 15 hours at times at the hospital...balik our penthouse masih boleh mengukir senyum yg teramat manis buat aku....

How can i ever live without being like this khen drum?

[youtube]Sjx-T7_CGQA[/youtube]

elok kita jangan komen ikut logik akal...doktor pecah otak belajar nak selamatkan nyawa...kita simply nak tuduh segaja nak matikan?? apa ingat doktor tu tak tahu dosa pahala..bukan senang ok nak buat keputusan sukar..

setahu aku ventilator diberi untuk stage yang dah teruk nafas pun dah tak normal..memang gambar nampak macam sihat sebab masih sedar tapi kita tahu ke dia nak bernafas dah rasa tersekat. doktor mestilah dah cek semua keadaan paru2 seteruk mana.bukan main bedal je suruh tidur. nak suruh mati elok biar je tak payah bagi ventilator....biar tercungap2 lagi la viral dikata kejam sanggup biar pesakit mati tercunggap2 pulak...adeh

kena faham apa sebab utama ditidurkan...ditidurkan tu sebab nak sumbat tiub dalam tekak...cuba ko bayangkan sumbat tiub masa sedar...lagi kejam aku rasa. meronta kesakitan.