CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: cyra

Loft Bedroom - atasi bilik sempit, any ideas? mahal tak?

Blh tp nnt kena tanya En hubby ye.. yg buat ni indon

Reply 47# midori_katana

rmh teres 1 tingkt rsanye tingi lntai dg syiling dlm 10ft je.. rsanye klu buat loft pn kena rendah jgk lntai loft dgn syiling. trpksa bngkok jhk.. sb rata2 katakan kita ni tinggi 5ft, lntai bwh kena lbih 5ft. so brp ft je tinggi loft tu

awal sblum tanya kontraktor tu mmg risau takut rega 10k ke atas. tp bila tanya dpt rega camtu, t ...
goldfish77 Post at 30-1-2012 15:08

hehehe.. camtuh rasanya yg saya plan nak buat pon mesti around 10k gak.. sbb hajatnya nak buat almari kat bawah tu.. kos almari jer maybe around 4k, campur kos loft, tangga, pastu nak pasang drawers kat ruang loft lagik.. alamatnya kena tunda ke tahun depan or 2014 laa ni... hahaha.. takpe.. in the meantime boleh teruskan berangan dan planning nak buat design macam mana

kretip sgt...tp mcm mahal jer..

salam sori psl lambat update.
ni gambar terkini study area yang dah siap.Setakat ni ada mainan budak2 dan lemari buku2 sek ngan document filing kitaorg. kiteorg x buat meja study pasang siap lg wat masa ni psl skrg anak2 br darj 1 n 2. biasa belajar pun kat ruang family area sambil kitaorg (mak ayah) tgk berita sambil kiteorg ngajar dorang wat homework :-). so ruang study tu mmg useful letak mainan dorang yg belambak ni. nak bersepah pun kat atas kalo x mmg bising je mulut kiteorg soh kemas bilik setiap kali dorang menyepahkan mainan. anak2 pun happy coz time dorang main2 kiteorg tgk tv kat bwh..dorang nampak.

ni gambar terkini study area yang dah siap.Setakat ni ada mainan buda ...
goldfish77 Post at 20-2-2012 16:23

cantiknya umah ikan mas.... sun pun teringin nk buat loft ni, tp dok aprtmnt jer..syiling x tinggi sgt... takut x sesuai.... tp wat loft ni mmg bleh jimat ruang... tgk kat ikea tu, bwh meja study, ats tu katil...

Follow Us
Kwn i buat sampai 20k.tp mmg cantik la.sy dr dulu sampai dah beli umah baru duk berangan.tp x buat2 gak

ni gambar terkini study area yang dah siap.Setakat ni ada mainan buda ...
goldfish77 Post at 20-2-2012 16:23

Sangat cantik dan sangat suka !!

Post Last Edit by cyra at 20-6-2012 16:33

anyway, saya dan suami hold dulu plan untuk buat loft sebab ingat nak buat wardrobe dulu baru proceed dgn projek loft. Anyway, saya dah dpt few quotations, kalau from org yg buat kitchen cabinet, wardrobe tu semua, saya dpt quotation around RM6k

kalau yg tukang kayu buat pegola semua tu pulak, derang quote lebih murah, dlm RM1.5k - RM3k bagi saiz dalam 8' x 9', tinggi dalam 6', berikut yg saya contact:

encik rizal: [email protected]
encik ashraf (melaka): [email protected]

tapi all quotation tu saya cuma mintak through email dan tak ada perbincangan face to face mahupon amik ukuran detail etc. So quotation yg saya dpt tu mmg betul2 anggaran kasar dan harga sebenar mungkin lebih mahal

cantiknya umah ikan mas.... sun pun teringin nk buat loft ni, tp dok aprtmnt jer..syiling  ...
sun5670 Post at 6-4-2012 08:10
Sangat cantik dan sangat suka !!
cyra Post at 20-6-2012 16:27

Terima kasih...nnt kalau dah buat loft j ni blh share pic kat sini juga ye.

kat rumah ni siling mmg tinggi yahamat. cantik jugak kalau buat loft ni. lantai loft tu guna apa ye? besi? kayu atau simen??

jaja posted on 12-9-2012 08:25 AM
kat rumah ni siling mmg tinggi yahamat. cantik jugak kalau buat loft ni. lantai loft tu guna apa ye? ...

lantai tu pasang besi jd platform pastu br letak papan n last yg atas lantai pergo.maybe utk letak katil kena yg lg kukuh

meya posted on 21-1-2012 05:57 PM
RM10 - RM15k guna kayu CT Wood.

DIY saja......... murah lagik........ kalu tak caya, gi laa survey kayu 4 in by 2 in yg 8 kaki panjang punya brape harga..... yg lain tu perlu pakai plywood saja.

Acong posted on 17-9-2012 11:29 PM
DIY saja......... murah lagik........ kalu tak caya, gi laa survey kayu 4 in by 2 in yg 8 kaki pan ...

masalahnya nak DIY benda2 besar camtu kalau takda skill ketuk mengetuk, potong memotong, ukur mengukur... masak jugak tu...

dah pernah try check DIY untuk platform bed... nak buat sendiri laa konon... tapi bila tgk list tools yg kena ada dan ruang yg kena ada... terus cancel..

Acong posted on 17-9-2012 11:29 PM
DIY saja......... murah lagik........ kalu tak caya, gi laa survey kayu 4 in by 2 in yg 8 kaki pan ...

Untuk yang pandai bertukang bolehlah ..macam saya nih ish ish memang harap pakar saja

Seronok jugak tengok kawan-kawan yang pandai ..macam-macam diorang buat dengan harga yang jauh lagi murah dari dicharge kontraktor.