CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Operasi cermin gelap, nombor pendaftaran mulai 16 Jun

mikasa posted on 16-5-2014 02:11 PM
Tak yah risau kalau kp kerja normal ofis hour. Diorg buat operasi kebanyakkannya waktu mlm. Kul 8- ...

Noted.  

Z28 posted on 16-5-2014 04:21 PM
Noted.

hari paling femes...jumaat mlm sbtu..atau ahad mlm isnin . time org ramai nak masuk kl dari kampung

Tidak dinafikan bahawa pemakaian cermin gelap mmg membahayakan tugas penguatkuasa undang2. Terutamanya mereka2 yg terlibat dlm tugas2 pencegahan jenayah.

Penguatkuasaan undang2 ini perlu, tapi kenalah dibuat dgn adil.

Saya masih lagi rasa fobia sbb kena samun sewaktu memandu kenderaan beberapa tahun yg lalu.   Oleh kerana cermin kenderaan saya terang-benderang, dgn jelas penjenayah nampak saya memandu berseorangan malam itu.   Habis saya kena samun, namun nasib masih menyebelahi saya.  

Sbb itu saya rasa selamat kalau pakai cermin gelap sbb identiti kita tak berapa jelas pada pemandu luar terutamanya ketika memandu berseorangan pada waktu malam dan berada ditempat yang sunyi.

Yealah saman ajelah xyah nk pong pang pong pang lbh2
Dah kuasa tu lbh kt diaorg bukan kita2 ni

mikasa posted on 16-5-2014 01:56 AM
betul tu..kalau ko bawak kereta mahal mesti peluang tinggi untuk lepas berbanding si miskin yg baw ...

Mmg pon. Diaorg mana berani saman kete mewah. Klo nk saman pon ckp lembut gigi dri lidah. Yg bwak kete burok mesti kene maki. Benci aku

tinted yg gelap gile babas tu mmg xptt...

tp takat yg biasa2 gelap sikit dari standard kilang pttnya dibenarkan la...

xde yg brani nak cabar undang2 ni ka? dah xde perubahan langsung...

negara maju lain keta siap buleh buat/pasang sendiri je...

Follow Us
klu mcm mohon kereta2 kerajaan jgn ditinted jgk.. baru la rakyat boleh follow dan berpuas hati..

Keta bebulan byr ribu riban apa Ada Hal nk byr saman rm3  kupang

yg berangan dok EU tampal logo EU kat plate keta tu agak2 kena saman tak

nie dari pengalaman aku dah kena surat pi suh cek kat JPJ, pi2 memmng sah x lepas, tapi duk pikir lagi nak buang ke x RM400 tu abes wat tinted pantul cahaya bukan gelap pun... tunggu sblum 16 hrbln nie la kot baru cabut tinted tu

JPJ tidak rancang kaji peraturan cermin gelap

KUCHING 17 Mei - Jabatan Pengangkutan Jalan (JPJ) tidak merancang untuk mengkaji Kaedah-Kaedah Kenderaan Motor (Larangan Mengenai Jenis Kaca Tertentu) 1991 yang menetapkan tahap cermin gelap yang dibenarkan.

Timbalan Ketua Pengarahnya, Datuk Ariffin Che Mat berkata, setakat ini tidak ada keperluan untuk mengkaji peraturan itu yang ditetapkan bagi memastikan keselamatan pengguna di jalan raya.

Beliau berkata, pihak­nya konsisten dalam me­nguatkuasakan undang-undang dengan hanya mem­benarkan mereka men­dapat pengecualian di bawah kaedah-kaedah kenderaan motor (Larangan Mengenai Jenis Kaca Tertentu) 1991.

&#147ihak JPJ hanya mem­benarkan dua keadaan iaitu atas masalah kesihatan se­telah mendapat pengesahan doktor pakar awam dan keselamatan yang disahkan polis.

“Cermin gelap ada beberapa isu contohnya takut disalah guna nanti oleh penjenayah-penjenayah yang menyukarkan untuk dikenal pasti," katanya.

Beliau berkata demikian ketika mengulas laporan sebuah akhbar mengenai peraturan cermin gelap yang dilihat sudah lapuk semasa sidang akhbar selepas merasmikan Penutup Program 1 Komuniti 1 JPJ (SKSJ) Bahagian Kuching di Dewan Masyarakat, Kampung Muara Tebas di sini hari ini.

Yang merbahaya

bukannya cermin gelap tetapi

orang gelap, yakni gengster keling dan

kongsi gelap, yakni ahlong cina dap.

amiraira posted on 16-5-2014 02:45 PM
keta recon mmg cermin gelap ais...
siap anta puspakom lagi
lepassssss je

puspa meme lepas
jpj yg xmau lepas

tahan keta PM,

cermin gelap,
undang2 xleh double standard
kami anti rasuah

well erm gosh

dulu kini selamanya

Aku akan tetap akan pakai cermin gelap demi keselamatan keluarga anak2 kecik yg selalu aku bawak ke hulu ke hilir lalu highway Lekas yg sunyi setiap hari.berapa sgt nilai saman 300 berbanding harga keselamatan org tersayang.
Dengan cermin gelap ni juga la kereta aku ni tak pernah kena pecah walaupun parking di tpt2 sunyi sejak 10 tahun pakai kereta.
Dan dgn cermin gelap ni jugak la aku anak beranak tak berkerut2 muka tahan panas terik mcm org lain masa kemarau 40darjah setiap kali.
Dengan peningkatan jenayah samun yg tak terkawal skrg,aku takkan peduli lagi dgn peraturan bodoh oleh org2 yg bodoh.keselamatan hanya diutamakan pada si vvip sahajakah?nilai nyawa kita rakyat biasa ni berapa sen harganya?report polis yg kita buat kalau jadi mangsa sgt membantu ke?paling2 pun glamer bila kisah malang diri terpampang di muka dpn metro..

ais_kosong posted on 19-5-2014 07:17 AM
puspa meme lepas
jpj yg xmau lepas

potong tul la jpj ni...

APOLLYON posted on 19-5-2014 07:44 AM
Aku akan tetap akan pakai cermin gelap demi keselamatan keluarga anak2 kecik yg selalu aku bawak ke  ...

Aku pun pakai cermin gelap .tapi utk  cermin belakang dan cermin pintu belakang sebb aku sentiasa letak 2 org anak kat car seat diorg .kesian diorg silau sebb tak reti nak pakai sunglass macam org dewasa. Aku dah letak premium clear tinted sebelum aku letak satu lagi layer tint yg gelap.

Memang rm300 bole dibayar tpi kalau kena saman pastu bagi surat kena gi puspakom .kena koyak pastu kena gi pasang balik tu yg agak leceh

airfilterkotor posted on 15-5-2014 11:41 PM
Mana ko blajar pakai cermin gelap boleh mengurangkan panas...?

kau cakap ke @pyropura pura, kalau nak halang panas, hadang dgn pulaiwood...  

saladin780 posted on 17-5-2014 12:51 AM
yg berangan dok EU tampal logo EU kat plate keta tu agak2 kena saman tak

tempek2 stiker jadah star eu...  perasan nak mamp.  takde jatidiri.