CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Awie vs Rozana, #251 Awie Harap Dapat Hak Jaga Anak Sulung

outcast replied at 10-5-2016 09:44 AM
ok jerr ... buat mcm x-husabnd norish karman ..
nk umah dia byr sewa .. nk kereta dia provide driv ...

actually sewa rumah dan kereta itu tidak perlu ex husband bagi kerana siapa yang berebut anak harus buktikan kepada mahkamah yang mereka mampu sediakan tempat tinggal.

kalau tiada tempat tinggal, sewa rumah pun tak mampu bayar,motif gigih nak bela anak bagai? bagi jah pada ex yang mampu . ex bini tak perlu buktikan berapa banyak dia earn sebulan, cuma perlu buktikan dia boleh tanggung dirinya sendiri dahulu. belanja makan pakai anak semua atas kepala bapak budak itu tak kira di mana budak itu berada. tapi belanja maid banyak cantek orang nak kena provide. sama juga dengan belanja nak sekolahkan anak. banyak cantik nak suruh orang tanggung belanja private school bagai (dia yang gedik nak enrol, yuran bayar sendiri lah)  walhal sekolah kerajaan yang jauh lebih murah dengan kualiti pendidikan standard utk keperluan pembelajaran budak itu ada. kalau saya pon harus pegi lutu perempuan bengong sebegitu.

addamnor replied at 10-5-2016 11:46 AM
actually sewa rumah dan kereta itu tidak perlu ex husband bagi kerana siapa yang berebut anak haru ...

aku pun pelik.. kat nak sgt rebut anak.. now buktikan yg dia mampu sediakan tempat tinggal untuk anak2. kalau rumah sewa and maid pun kena sediakan.. baik si sawie aje yg bela.

revoc replied at 10-5-2016 11:44 AM
oooo

kemampuan si ayah..............best le klau die pengemis jek

ye la ko rsa mmpu ke dia nk byr lau mntk lbih dr tu.....aku pn xtau dr segi mahkamah mcmne..mngkin mahkamah suh wat 2 keje ke...xtau la..tu nasib baik ada gaji..yg si ayah x krja lak...kt mna nk mntk duit utk anak2 dia tu....lagi teruk kn...lau tokey microsoft tu mntk sejuta pn ok sbb mmpu...hehehe...

makcik aku..sepupu aku smua cerai x msuk mahkamah....sbb malas nak naik trun court....

tentera_laut replied at 10-5-2016 11:51 AM
aku pun pelik.. kat nak sgt rebut anak.. now buktikan yg dia mampu sediakan tempat tinggal untuk a ...

hadap nak duduk rumah sewa orang tolong bayarkan, maid orang sediakan, walhal dia bukan dikira tanggungan ex laki lagi. tak ke benggong berganda di situ. tak mampu nak sedaiakan tempat tinggal untuk anak2 sampai mintak ex laki yang bayarkan sewa then automatically dia tak layak lah nak bela anak itu. sama jua keperluan maid, kalau tak mampu nak uruskan sendiri kerana kekangan masa ( mungkin kena keluar bekerja di luar untuk cari nafkah diri sndiri) harus kena mampu carikan maid sendiri, bukan meminta ex laki sediakan. plain stupid.

Abis semua aib tkeluar..klu da benci,segala kburukkn ex pasangn cerita abis

x reti nk komen sbb bukan berada kat tempat diaorg
pandai2lah mahkamah nk buat keputusan nnt

Follow Us
nuerulcayang replied at 10-5-2016 11:57 AM
ye la ko rsa mmpu ke dia nk byr lau mntk lbih dr tu.....aku pn xtau dr segi mahkamah mcmne..mngkin ...

uish,hakim bole paksa smpai 3 4 job eh,merana tubuh badan................jngn ler tmbah offspring didunia fana nih

owner microsoft tu x kasi sejuta nya,kerat dua la gamak nya company tuh........bilion2

addamnor replied at 10-5-2016 11:46 AM
actually sewa rumah dan kereta itu tidak perlu ex husband bagi kerana siapa yang berebut anak haru ...

ya mungkin juga begitu ..
tp rasanya ikut kemampuan si  penaggung  la kan ..
cuma si laki norish karman tuh  mmg mampu  ..so no biggie deal

outcast replied at 10-5-2016 12:14 PM
ya mungkin juga begitu ..
tp rasanya ikut kemampuan si  penaggung  la kan ..
cuma si laki noris ...

ex lakinya mmg kaya raya, beliau boleh memilih untuk buat bagaimana. sebab itu senyap shj mulut si norish karman. bukan kah kantoi beliau duk guna nissan murano kulu kilir dengan jantan, sampai kena tarik, lepas itu meroyan pergi berlakon naik teksi. mendapat lah kan.
kalau saya pun saya akan bertindak sebegitu, duit belanja anak2 saya kontrol, saya yang beli segalanya, saya yang sediakan segalanya, tetapi untuk bayar kepada akaun memang tidak lah. beras ikan sayur pon saya yang akan sendiri hantar beserta senarai menu. jgn harap nak claim bil nak bawak anak makan di papa rich, windmill, menate steak house, etc etc semua itu saya yang hangkot bawa sendiri, tak perlu tunggu org lain.

addamnor replied at 10-5-2016 12:22 PM
ex lakinya mmg kaya raya, beliau boleh memilih untuk buat bagaimana. sebab itu senyap shj mulut si ...

ahh.. yg tulah iolls suh sawie buat if dia x purcaya kat rozana  ..
kes Norish tuh sbb bf bawak murano ..  trus laki dia x caya .. katanya kereta tuh  tuk
amik anak2  je ...  trus dia ambil murano  & hired driver ..

addamnor replied at 10-5-2016 12:22 PM
ex lakinya mmg kaya raya, beliau boleh memilih untuk buat bagaimana. sebab itu senyap shj mulut si ...

Auuuww
So suwit.

Merasalaaaah retis2 kalu bekas pasangan anda mcm medam

nampak ok jek nilai takat tu untuk 3 orang anak...
mana yg tak logiknya awie?

Awie ni anak dia pergi balik sekolah kerajaan je ke? Tak pergi tuisyen? Tak hantar belajar main muzik ke, melukis ke, kelas drama ke dan entah macam-macam jenis lagi kelas ke? Tambang van pergi balik sekolah pun dah cecah RM300 sebulan untuk anak 2 orang, dia tahu tak? Melainkan Awie nak Rozana hantar ambil anak sekolah hari-hari, itupun ada kos juga, minyak, kereta, maintenance kereta lagi. Kemudian makan, bagi anak makan apa? Maggi ke hari-hari? Ayam sekilo pun sudah RM6-7. Sardin tin bukan makanan orang miskin sebab setin pun sudah mahal harganya. Dan kalau rasa tak munasabah, bincang beri duit makan, minum sahaja. Yang lain-lain sendiri bayar setiap bulan terus kepada yang perlu di bayar termasuk sewa rumah bahagian si anak-anak itu.

Btw, tak habis-habis cerita awie ini. Mungkin kena muhasabah diri.

Jajabeans replied at 10-5-2016 10:56 AM
tak baca ke? anak dia 2 dgn rozana. yg lagi lebih anak dgn arni.

Tu la aku heran orang ckp anak rmai..sah2 tulis 2 je.x bace abis kot trus terjah komen

hmm dalam hal soal pening kepala hal tuntutan nafkah anak2 ini ewa pajiwa sangat bijak trus bagi anak kat bekas laki

bkn nk nyokong si sawie ni.. tapi mana-mana laki pun akan melatah bila ex-wife mintak lebih sbb dia tau, semasa masih suami isteri pun.. dia tak mampu dan tak bagi sebanyak yg dituntut lepas cerai.

patut muhasabah diri dari awal tahap kemampuan kewangan tu.. bkn tahap kemampuan napsu semata..

Rozana ex awie ni keje ape dah skrg ni? Model?

takde anak lagi so tak tau nk komen..huhu

Bapa kena sediakan yg terbaik utk anak .. kalau kaya raya ... beli buku2 rujukan terbaik utk anak.... kalau pendapatan sederhana ... buat saja kad pinjaman perpustakaan ... begitu juga dengan duit nafkah anak ... ikut kemampuan bapa ... kalau kaya ... bagi la banyak ...

Jadi sama ada melampau atau tak permintaan tu ... bergantung pd pendapatan  Awie .... kalau jutawan macam laki Norish tu .... rm5k kira murah la ... tp kalau hutang pun keliling pinggang ... agak2 la ...

mokcikKSKB replied at 10-5-2016 09:48 AM
Dah kalau ko x setuju ko jagalah semua anak ko tu.bila cerai patutnya apaknya yg jaga.ini tidak zama ...

mmg dia nk jaga mokcik. kalau tak idok laa timbul kes si rozana ni culik anak dia kat tadika. dia nak dptkan hak penjagaan sepenuhnya tapi dihalang mahkamah sb mak nye xkasi awie jaga.