CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 797# halimi78

limie... kat thread Koleksi Citer Antu Kuarga Aku ada twins post 1 baru sat tadi...

ni ada 1 citer.. bukan umah tapi lebih kepada pondok yg dah di ubah suai...  umah abah twins ni dibina atas tanah family dia.. bila pembahagian tanah antara adik beradik abah dapat tanah yg terletak di hujung kampung.. dibelakang hutan di depannya kebun getah dan tanah2 yg selepas tanah abah ni dusun 'mini' durian (mini sbb tak besar sangat)...  tp skrang ni dah ok kebun getah tu dah jd taman perumahan.. hutan belakang umah dah jd plus hiway....

depan umah abah ada jalan tanah merah... yer lah ujung kampung kan...mana nak dapat jln tar.. jln tanah merah tu sampai la ke dalam kebun2 limau dan kandang2 oink-oink cina kat belakang sana... kat mini dusun durian sebelah umah abah tu ada satu pondok tunggu durian jugak terletak berdepan ngan jalan tanah merah tu dan dekat ngan umah abah.. kalau berdiri kat beranda memang boleh nampak orang2 kt pondok tu...  pondok tu kemudiannya tuan tanah tu 'renovate' skit kemudian sewakan pd sorang janda  5 anak datang dari kg.. maknanya lengkap ada dinding segala la... tp mandi kena ke perigi laaa... dan tak ada eletrik.. masa tu umah abah twins pun tak der letrik..tak silap umah abah ada letrik tahun 80an bila dah wat taman perumahan kat depan tu...

makcik yg sewa pondok tu... boleh dikatakan 'tak pandai' agama... dorang tak tau bersolat, tak berpuasa dan anak2 dia sedap2 jer tunggang anjing cina kebun belakang tu wat cam kuda...bila abah ngan mak twins tegur kata kotor... mak dia jerit dari rumah soh pegi cuci tangah...  tapi tak per lah.. itu kita tak berani nak campur hal2 peribadi orang sangat... yg menjadi masalahnya sejak makcik tu dok kat situ.. cina2 yg biasa ulang2 alik lalu jalan depan umah abah tu mengadu selalu nampak macam2 benda kat kawasan tu...  twins masa tu kecik lagi.. harusla tak tau aper2 sangat... atau mungkin kami tak ternampak sbb umah kami di depan dan pondok tu di belakang... maknanya kami nak kuar tak perlu menempuhi pondok tu...

yg herannya... selepas makcik tu pindah pun... cina2 tu masih lagi terjumpa macam2.. deorang mengadu ngan mak twins.. sbb mak ni peramah dan frenly orang nya... cina2 suka berkawan ngan dia...  dorang kata kalau balik malam kat pondok tu selalu ternampak putih jer kat atas pokok durian tepi pondok tu... kekadang kat pangkal pokok durian depan pondok tu dorang nampak rupa macam makcik tu dengan rambut menggerbang duduk kat situ menghadap jalan tanah merah tu....    takkan la makcik tu pindah tak bawak segala 'harta benda' dia kan....   tapi abah memang tak bagi twins ngan adik main2 kat sana... mungkin abah tau... ntah lah..

Rate

1

Reply 801# twins

apekah itew... hadiah peninggalan buah tgn utk tuan tnh kah?

huhu.. hadiah cenggitu.. x bg pong xpe...

err.. pastu wat cane ngan 'beliyau'?

aunty ada citer yang tak berapa nak serem nih.. oleh sobab TT blum masuk nak gak tumpang sekaki..hehehe..nie salah satu citer aunty masa balik kampung time kecik2.... tido kat umah pak cik belah ayah neh... nama man panggil cik man je la... nie pertama kali tido umah die... umah papan jer..... ada perigi sebelah umah die.... kalo nak mandi memang kene mandi kat situ... air sejuk ya amat... cuma berdindingkan zink2 terpakai...maklum ler orang kampung... asal bole je la.....lubang ke ape ke sapo nak hondap pun... blakang umah tu hutan... lagik dalam 50m baru ada umah lain... jarak umah memang jauh2 sket...

pada malam pertama tido umah cik man............ malam tu aunty dengan adik pompuan tdo kat bilik dengan mak..bilik tu pulak yang sadisnyer hanya ditutupi langsir tanpa pintu bilik.. yang len lain tdo kat ruang tamu....malam tu sumer da tido... sunyi sepi jer ditemani bunyi bunyian dengkuran yang bersahut sahutan....hehehehe... tengah nyenyak tido tetiba aunty terjaga... dengar bunyik macam orang tengah mandi... gerrrebussssshhhh gerrebusssshhh... bunyi air.... aik... sape lak mandi memalam bute nih... tak tau pukul berapa sebab tak der jam kat bilik{:1_130:}... rasa macam baru jer tido........

gerrrebusssshhh.... bunyik lagi... pastu da diam... emmm lantak la... ingat nak tido balik.. tengok mak aunty krong krang berdengkur sedap jer tido... penat gaknyer...... krrrriukkkkkk... kriukkkkkkk.. bunyi orang naik tangga...aduhhh...saper lagik... ada cahaya semata lampu dari luar je la... aunty tarik selimut berselubung..mata nampak sket jer.. kang tak bernapas lak..biasa la budak kecik.. tahap imaginasi kronik punyer...

tetibe.........................langsir bilik diselak...................................sedikit............................. macam mengintai............ dari celah selimut yang aunty selubung nampak mende hitam...... cepat2 pejam mata...sampai tertido.... besoknyer aunty tak citer lagik dengan mak... pagi tu abang aunty demam panas.... tak tau naper tibe2 je... sampaila abg aunty sendiri cakap kat mak... die cakap malam tadi die ada nampak sesuatu... muka cam sorang anak cikman nie tenung die... tapi muke die lain sket... katanyer mata merah... ada gigi terkeluar sket... maksud die taring kot... mende tu tenung jer... pastu blah... dah tu baru la aunty citer gak...... bapak wat air sket untuk pulihkan semangat balik................. biler  da beso2 nih, abang aunty cakap die masih ingat lagi ropa mende tu............... okeh tamat cito nih copat sket...

p/s: masa tuleh citer nih ada satu bau... bau cam bangkai............ skali lalu jer... aduiiii... sekarang da hilang.........emm... okeh.... salam.......................waaaaaaaaaaaaaa....... cabuttt.........................................

Rate

1

Reply 802# halimi78

pokok durian yg tmpat dia suka 'bertapa' dan 'bergayut' tu pun dah mati kena panah petir.... makcik tu tak lama lepas dia pindah kuar dari umah pondok tu dia kawin ngan org kampung twins... org tu ada bau2 bacang ngan twins gak... 'pandai' mengubat orang.. tp confirm bukan 'pengamal perubatan islam'..  sbb dia mmg mengaku dia ada 'assistant'... tp zaman2 tu orang2 kampung mana nak kesah sangat... asal dengar jer boleh mengubat.. semua pun serbu gi mintak tolong.... mak twins kata bapak pakcik tu ada bela hantu raya... tak nak percaya pun tak leh jugak... sbb nya tokwan tu dia kurus sangat orang nyer.. rendah jer.. ala2 zami ismail tu tapi kurus... mak twins kata pernah tengok dia pikul batang pinang yg dewasa lengkap ngan umbi + daun sekali... kalau orang biasa rasanya tak termampu betul tak...kalau tanpa 'bantuan'... .. tokwan ni twins ingat2 lupa jah sbb masa tu twins umur mgkin dlm 7-8 tahun kut dia meninggal... twins rasa haruslah 'belaan' makcik tu geng-up ngan 'assistant'  pakcik tu pulak... senang nak 'mengubat' orang kan....

bercerita bab mengubat orang ni plakkan... seumur idup twins.. pernah tengok orang mengubat sekali...masa tu kecik lagi...kat umah opah sedara twins... kan twins kata umah abah kat ujung kampung... sebelum sampai umah abah tu ada tanah orang dlm 1/2 ekar.. lepas tu ada sungai lengkap ngan perdu buluh meriam yg besar merimbun .. selepas sungai tu umah opah sedara twins...  satu malam tu twins ikut mak gi umah opah tu, ada 'upacara' mengubat anak opah tu.. sakit apa twins tak pasti sbb budak2 masa tu bukan boleh sibuk2 amik tau hal orang tua2...  nanti kenyang dengan lebam kena cubit ngan mak....

tengok bomoh yg ngubat tu... (sebut atok jer lah yerr sbb masa tu pun dia dah tua sangat).. atok tu siap menurun lagi... takut jugak menengok nyer... dia mengubat wat kat tengah2 rumah depan pintu bilik opah tu... dah menurun..merembas ngan daun aper ntah.. abis 1 badan anak opah tu kena pukul ngan daun tu... mau berbirat agak nyerr..  bila dah habis sesi mengubat tu... atok tu mintak di sediakan ayam sekor, telor mentah ngan pulut kuning.... ayam tu twins tak pasti samada di masak atau mentah.. tp nampak mcm dah tak der bulu jerrr... semua benda2 tu kemudian di susun atas satu benda yg twins nampak mcm bentuk tray yg di buat dari buluh... tapi bukan tray yg flat... sebenarnya lebih kepada pengalas jer...  dan ada pulak macam tangkai nyer... sikit2 mcm rupa piramid gitu...tapak 4 segi... semua barang2 tu atok tu suruh tuan rumah hanyutkan ke sungai...  malam tu jugak adalah pakcik2 yg pegi bawak benda2 tu hanyutkan ke sungai.. tapi dorang tak hanyutkan kat sungai belakang umah opah tu sbb sungai tu mungkin tak lepas jauh... so pakcik2 tu sumer pegi ke satu lagi sg kt kampung twins ni... sungai tu memang terus boleh sampai ke Sg. Perak kut.... sbb sungai yg ni besar... complete ngan ada buaya lagii...

kiranya selepas dihanyutkan 'makanan' tu... settle la sesi mengubat tu....  tapi.. tak lama lepas tu umah tu kena panah petir... betul2 kat tempat dorang wat sesi mengubat tu.....  haruskah terlampau banyak yg harus di tembak di situ ????

Rate

1

Assalamualaikummmmmmmmmmmmmmmm..heeeeeeeeeeeeeeee

Last year,first time menyewa kat luar sbb praktikal. Aku duduk dgn 2 org..kira strangers lah mmg tak kenai langsung..Sorang tu keje bagus gak, 9-5 kata org kampung
Lagi sorang keje on off..takperlah 'anak org kaya'..mana duit dia dtg aku tak amik tau.
Aku amik tau cukup bulan duit praktikal abis byr bilik.

Alhamdulillah,janji selesa.

Yang tak selesanya aku share toilet dgn 'anak org kaya' ni.
Aku kurang gemor perangai dia sebat shampoo aku,ubat gigi aku seminggu dah kering.
Mmg 'anak org kaya' btul!

Then satu malam tu housemate aku yg bekerja opis hours tu balik kampung. Yang 'anak org kaya' tu feeling outstesen kekdahnya..
Maka tinggallah aku seorang diri.
Balik opis, mandi terus makan lepas tu aku main tenet.
Kebetulan malam Jemaat, aku mmg elak tgk tv..tau je lah cite sume nak momok belaka.
Dah bosan menggedik bertenet, aku nak tido..tak sedo time tu dah dekat 2 pagi...
Perut plak takde nak menahan, jam tu gak memberry...

Terus bukak toilet, pintu tak tutup rapat since aku sorang je kat umah kan ;)
Tiba-tiba........................................

"ASSALAMMUALAIKUM"

*bunyi perempuan ketawa mengilai*

*ploop ploop*
(harap maklum, ni bunyi 'padi dituai tak benti)

Ahhh sudah! Hasil 'penuaian' aku lama plak kan..dekat setengah jam mencurah je dlm jamban..
Time tu jantung laju je...
Dahlah aku sorang-sorang weeeeei!!
Sudah 'menuai' laju2 cuci yg patut (dgn cuci tangan kiri sekali, op coz flush sekali!) terus lari gi masuk bilik terjun tiruk atas tilam angin.
(tak mampu beli tilam rebond,praktikal lah katakan)
Rasa nak nangis je!
Last2 tertido gak.
Fuhhhhhh.

Esok pagi nak pi opis, bangkit mandi, aku ternampak seplastik tuala wanita masih merah2 samar bawah sinki.
Time tu hidung kempas kempis kempus.
Rasa nak mengamuk je!
Takde kesedaran sivik langsung!
Dahlah aku duk sorang time tu, aku pun tgh 'bendera berkibar'....'anak org kaya' tu boleh main tinggal je tuala wanita dia!
Berbungkus-bungkus!
Dahlah tak cuci.....stress aku dibuatnya!

Nak tak nak aku terpaksa pegi buangkan, balik opis terus angkut kwn aku teman tido..

Lepas balik outstesen, 'anak org kaya' tu terus fefeeling confessed rasa rumah tu semacam je.
Dlm hati aku, mana tak semacam...sebab perangai ko lah org lain kene 'tegur'

Nasib baik aku tak jawab salam tu!

Rate

1

Follow Us
wa mcm kompius jerk...

napa x smbung jer kat thread umah berhantu si sangpertala tuh

wa mcm kompius jerk...

napa x smbung jer kat thread umah berhantu si sangpertala tuh
sosimple Post at 25-4-2011 22:36

alaaaaa...maapkan kami penunggu gua eh!maap mod praktikal hehe...tak berani bukak thread tu,,,memalam ni sorang tp gatai nak bukak thread

move or close je ok?

alaaaaa...maapkan kami penunggu gua eh!maap mod praktikal hehe...tak berani bukak thread tu,,,me ...
lilydandelion77 Post at 25-4-2011 22:49

sosi bukan mod kat cnie...

lily de citer lagi x nak sambung psl kisah diri sendiri??

kalau ada sambung jerla.. kalau dah x der lain kali better sambung jer kat mana thread yg dah ada

astaga...siap ada bunyik plop plop....

Reply 3# lilydandelion77

kalu rasa pasni xdak nak sambung... nanti mintak ngan mod bod nih mergekan ngan memana yg seswai..
watpe nak delete.. bkn cite x best.. best apa cite tu..

nanti sambung arr.. rasanya cam ada lg kan...kan..

Reply 5# noor2

ok la.. ada sound efek cenggitu.. idak la seram sgt rasa nak mbacanya..

nak kata seram, boleh la gak... tapi dalam keseraman ada unsur kelakar yang tt telah selitkan dalam citer beliau... bagos, tiga bintang tambah satu lagi bintang dan tambah satu lagi gak tuk tt sebab baru 1 citer...hahahaha

Salam mod san.... thanks sbb merge....

hokeyhhh.... welcome to Rumah Berhantu lilydandelion77..........

Last year,first time menyewa kat luar sbb praktikal. Aku duduk dgn 2 org..kira strangers lah mmg tak ...
lilydandelion77 Post at 25-4-2011 22:27

byknya ploop2 ..smpai setengah jam..hmy3:xlenguh ke kaki

klu aku dh dgr mcm tu xde nk lelama lae..cabooootttt terusss

Reply 804# twins

huhu.. wat tag team.. perghhhhhhhhhhh.. lunyai dkerjakan pastu.. bila g 'berubat'..

salam...(tetiba kann aku bagi salam. kihkih. mementang pukul 1 pagi..wakaka)

nih kisah yg diceritakan pada aku oleh sepupu aku yg jadi inspektor penjara wanita kat selangor tu. kira rumah gak laa kann...hikhik

sepupu aku nih kalau berjumpa, memang tak kering ngan pengalaman dia kat penjara wanita tu. segala jenis cerita seram ada. real story. mana yg banduan mati meroyan, warden kena kacau, hantu sibuk2 nak jadik warden...ekekeke

sepupu aku cerita, ada sekali tu, dia buat laa round. ada masa2 tertentu dia kena gi check banduan beratur. kira supervise warden laa. dia pun pergi laa kat station setiap floor. siang2 buta nih. lepas dah kira2 banduan, dia pun lepak laa sekejap dengan warden2. berborak laa mereka dari satu cerita ke satu cerita. pasal anak laa, pasal laki laa...haha. ada seorang warden senior ni, terangguk2 je masa berborak. padahal selalunya dia laa makcik kepoh kata sepupu aku. ok, fine laa..maybe warden tu tak de mood kot hari tu.

pastu, masa nak tukar shift petang dalam pukul 2pm gitu, sepupu aku nampak warden yg macam ayam berak kapur pagi tadi melangkah masuk  pintu besar penjara sambil mengheret seorang banduan. siap bergari laa. sepupu aku heran laa, dari mana warden nih..sebab diorang katanya tak leh senang2 keluar masuk kalau waktu bertugas. lantas sepupu aku tegur laa.."eh kak Z, dari mana ni?"...kak Z tu pandang sepupu aku semacam je sambil jawab, "eh Puan, kan pagi tadi Puan yg sign surat arahan untuk saya bawa banduan pergi dapatkan rawatan kat hospital? sehari suntuk saya kat sana, ni balik tukar shift laa ni."

sepupu aku muka dah biru. tak tahu dia nak rasa apa. dah tu yg dia berborak sakan pagi tadi siap bergebang tu dengan sapa? patut laa dia rasa semacam tapi tak terkeluar dari mulut nak tanya...padahal dia yg suruh warden tu iring banduan pagi tadi. hahahha

masa sepupu aku dok bertanya tu, warden2 yg join bergebang pagi tadi ada sekali. esok semua sekali demam...huhuhu

next kisah mona fendi plak...aku percaya sebab sepupu aku sendiri kena.

Rate

1

cerita mona fendi esok pagi aku cerita coz aku ingat2 lupa ceritanya.

yg ni sepupu aku cerita pasal banduan bunuh diri dan menjadi angker laa plak kawasan dia bunuh diri. sepupu aku cakap, cerita nih dia tak bertugas kat situ lagi masa tu..so, dari mulut2 inspektor yg lain. kot laa ada tertambah terkurang, maka dia cerita seadanya laa.

ada banduan nih orang indon. masa dia masu penjara, dia pregnant. bersalin laa dia dalam penjara. alih2 masa 2 minggu lepas bersalin, ada plak geng indon dia masuk penjara sekali. geng dia nih dok cerita laa kat banduan dalam pantang nih yg laki beliau ada pasang awek baru kat luar. pompuan nih punya laa hangin, sambil menjerit2...kesudahan meroyan laa beliau.

alkisahnya, pompuan nih masa anak dia tengah menangis, di pegangnya kaki anak dia, di jinjit pastu dia hempuk baby dia kat tandas (macam ko hempuk kain nak basuh tu). mati laa anak dia. pastu dia ambil berus gigi, dijoloknya pulak tekak dia. mati jugak laa dia. menjadi satu kerja laa pulak nak urus mayat 2 beranak tu. ok, habis laa kisah dia mati tu.

tandas crime scene tu sampai ke saat nih tutup kata cousin aku. kalau banduan2 pergi kencing, yg pergi 10 orang, baliknya cuma 9. lagi sorang mesti kat mana2 ntah jumpa terdampar nanti. senang cerita, tutup terus kawasan tu. letih nak menjaga banduan histeria kata cousin aku. huhu

Rate

1

Reply 818# Nichelena

WOW......!!!   Mona Fendi....!!! uols tau ke citer kisah dia nih....?? cer citer  cer citer.....   teringin nak tau.... by the way, haku bz sket la dua tiga mlm nih.... thanks for sharing n uols punye citer mmg ader kelllllllaaasssSSSSS......

salam....

wahhh.... xsabo tgu kisah mona fendy....