CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

becuti kot..

Reply 814# tr11

hi...aku tunggu diorang ni abis cerite pasal kucen dulu..

Reply 777# melinda_gordon

bukan fishermen fren aa.. tu nak kasi napas manusia x bebau. aku rasa scott emulsion tu la. diakan minyak ikan ade perasa oren n kaler putih perasa original. betul x?

Reply  tr11

hi...aku tunggu diorang ni abis cerite pasal kucen dulu..
missayeen Post at 30-9-2010 12:28

tak kisah la, citer pasal kucen, kucen la...
sesambil tu leh la citer pasal botol tu..
ingt kan dah terbukak hijab, rupenye missayeen n adik beradiknye yang ku nampak iteww...

Reply 823# mucheng

heheh..ye btul la tu..thanks...silap plak...

Sorry.. dah lama tak masuk sini.. berkampung di PPUM beberapa hari.. abah masuk spital.. mintak kawan2 doakan keihatan dia..

Follow Us
Reply 826# dinosour_27

Komplikasi airuth ke dino ...semoga ayah dino cepat2 sihat dan semoga dino dan ahli keluarga tabah .. jaga kesihatan mak jugak takut nnti kepenatan ...

Reply  dinosour_27

Komplikasi airuth ke dino ...semoga ayah dino cepat2 sihat dan semoga d ...
ea208964 Post at 7-10-2010 07:58

ha ah ea.. thanx for the wish.. sama2 la kita berdoa

Salam semua..

lama dah tak jenguk2 dalam cari ni kan.. harap2 pasni dapat la bergiat aktif balik.. ni ade satu cerita.. baru je tau minggu lepas.. mase balik kampung.. selama ni tak pernah lak tau.. rupa2 nya kat rumah di kampung.. umah parent sekarang.. ada 2-3 orang yang dah terserempak dengan cik ponti.. oleh kerana rumah parent ni terletak di hujung sekali.. corner lot dan di tepi ya agak semak samun maka ada beberapa kejadian ngeri telah dialami oleh beberapa orang jiran.. AlhamduLillah tiada seorang dari ahli keluarga pun yang pernah terserempak walau balik pagi2 buta.. (terutama aku) hahaha..

so minggu lepas kitorang ada la buat majlis marhaban.. so masa tunggu group marhaban tu nak datang.. adik aku saje la lepak2 kat depan umah ngan member2 dia.. so saje la mengada2 amik gambar.. bile dah amik tiba2 ada banyak bulatan2 yang macam mat saleh panggil orb tu.. ak tengok tapi tak nampak la macam hantu.. cume nak tepek kat sini aku tak tau macamane.. kalau boleh tepek.. leh la mintak pendapat kengkawan..

aku pun macam tak percaya mula2.. sebab mungkin pantulan cahaya.. tapi belakang diorang memang semak samun and bila amik lagi sekali kat tempat yang sama.. takde pun benda2 tu.. nanti kalau aku dapat cara nak tepek kat sini.. aku letak ok

Rate

1

Reply 829# dinosour_27

dino ..tepek dino jgn tak tepek ...

gambar tu upload ke ke sini

http://imageshack.us/

lepas dah upload pilih yg direk link masukkan ke icon image

1. [img]url imageshack[/img]
Copy the Code

bercakap pasal ni .. balik kg arituh mak cerita pasal jiran ni sorang ..dia cerita mmg masa muda dia pakai sesuatu agaknya sbb org berniaga agaknya nak org suka beli barangd ari dia

umur dah masuk 80 tahun tapi badan masih tegap dan nampak muda dari usia ..

tapi masalahnya dia tak buang ilmu tu sampai skrg ...sbbnya tak tahu ..tak sempat nak tanya ..paling dia phobia klu kilat  .. mesti dia sembunyikan diri ..arituh jiran sebelah yg selalu tulun jengukkan dia ..cari kat dalam rumah tak jumpa2 ..rupanya dia sembunyi dlm reban ayam sbb takutkan kilat .. kdg2 dia tak leh tido ..sbb ada mende yg ganggu ..

tapi mmg nmpk lain muka dia mcm awet muda ... klu dibandingkn dgn umur dia dah masuk 80 tahun

hi ni link dia.. cube tengok bagi sape2 yang boleh tolong huraikan persoalan aku ni.. hehehe

Rate

1

bercakap pasal ni .. balik kg arituh mak cerita pasal jiran ni sorang ..dia cerita mmg masa muda dia ...
ea208964 Post at 7-10-2010 16:18

aritu balik bile timbul kisah gambar ni.. mak aku baru la bukak cerita.. dia kata kat lorong sebelah taman aku.. kat corner belakang.. ada cik ponti yang selalu bertenggek atas tiang lampu.. ramai dah jumpe.. laaaa.. aku pun tak penah tau.. aku ingat area umah parent aku tu takde ape2.. hehehe.. rupanya ade gak.. nasib aku kalau lepak luar pagi2 buta isap rokok tak pnah jumpe..

mak aku cakap mungkin benda tu marah sebab hutan pokok2 besar kat depan taman kitorang dah kene tebang.. so takde tempat nak bertenggek.. dia tenggek la depan tiang lampu.. hehehehe.. cian gak kan.. ko nak tenggek ko tenggek la.. jangan tenggek atas bumbung umah aku sudah.. ko gi tenggek bumbung umah ustat belakang umah aku takpe.. biar dia fire ko.. hehehe

Reply 833# dinosour_27

hehehe..arituh pon balik kg ..ayah mintak tulun asben ..celarkan satu tmpt ni ..sbb mcm ganggu sikit masa nak parking kete ..beria2 lah asben  tulun tebas apa yg patut .. bininya tulun tguk je ..

habis pokok2 renek kat situ dia tebas ... mlm tu dekat dgn subuh ..tetiba dengar bunyi pelik dari asben ... dah lama pasan tapi saje biarkan mana tahu dia mengigau kluar segala resia ..tapi lama2 kesian ..kejutkan dia suruh mengucap .. rupanya kena tindih ..first time dlm hidup dia katanya dapat pengalaman kena tindih ..
bila cete kat mak pagi ..baru mak bukak cerita ..terlupa nak bagitau  katanya ..patutnya sebelum start tebas smlm ..bagus klu baca selawat dulu ..baca bsimillah ..sbb spot tu mmg org kg tak kacau ..ada busut yg ada 'penunggu' ... tak tau betul ke tak ..

tapi mmg mlm tu asben kena kacau .. marah agaknya habis di renovatenya tmpt tinggal dorang tanpa kebenaran ..

* pandai bapak  nak 'dajal'kn menantu dia kan ...tmpt org kampung  tak nak sentuh disuruhnya menantu yg balik sekali setahun clearkan .....   

Rate

1

cek in

Reply 834# ea208964

hahaha.. cian asben ea.. hhahaha.. takpe.. nanti dapat jadi menantu kesayangan..

cek in
nurulcomfykid Post at 7-10-2010 16:56

salam nurul.. lama tak nampak.. wak jue pun menghilang kemana? tak abis lagi pg open house ker? eheheheh

Reply 837# dinosour_27

bukan tak habis open house, tak habis kerja.....  

Reply 832# dinosour_27

dlm orb mcm ada wajh kan dino ..jap lagi nak zoomkn ..{:1_134:}

* salam nurul ..

Reply 839# ea208964

salam ea