CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 826# twins

salam twins..... sowylah brape ari nih bz sket.....da hapdet da tu k......

Reply 858# SangPertala

minta pencerahan...aper beza toyol merah dgn toyol biasa??

TAK SUSAH... RAHMAT....
nagaijau Post at 27-4-2011 10:05

ye,betul...
i mean bkn senang org pompuan nak tempuh mcm2...
setiap bln daripada anak dara sakit period.
lepas kawin, beranak pulak..sakit lagi....
tu blum sakit hati laki carik org lain...

tp pompuan unik....soft ;)

Reply  lilydandelion77

lily, jadi perempuan ni senang, jadi lelaki pun senang. senang apabila se ...
Nichelena Post at 27-4-2011 12:09

hahaha, betul tu!btw,sian mbak tu....mmg byk maid yg keje sini hempas pulas tp laki kat kampung tak keje, berjudi..ada simpan pompuan lain.
tu yg maid byk nak lari balik!

Reply  lilydandelion77

yaaaaaaaaaaaaa... sambung2 lg ... sambung..... ...
halimi78 Post at 26-4-2011 12:11

ikut alamat daerah ampang..hehehe.,ulu kelang

Reply 862# BiancoFisso

makaseh kerna menanyekan soklan yg begitu cantek....hehe.... Toyol merah nih kalo mencuri, dia ambik semua sekali.....nih bnyk dah org yg terkena tp dorang ingt duit tu ilang....

Nih aku crite satu kes nih, dulu adalah sorang brader nih, dia citer duit dia ilang semua bila dia letak dlm posh, tp dlm dompet tak ilang plak.... Lgk la dia heran. First time duit dia ilang dlm Rm 300. Dia citer, hari tu dia letak duit gaji sket dlm posh, yg balance tu ltak dlm dompet......

Bila dia balik uma, dia gantung posh tu kat pintu dan seluar dia yg ada dompet, gantung kat dl bilik. Dia pon mandi. Lpas mandi dia siap2 pakai baju ngan seluar lain nak pg beli satey. Baru dpt gaji lah katakan. So, dia ingt nak blanje anak2 dia semua mkn satey tp dia bungkus bwk balik uma. Dia pon order satey tu. Nilai yg perlu dibayar ialah Rm 80....

Brader nih cuma bwk posh sbb dia tau duit dlm posh ade Rm 300. Dompet dia tinggal kat seluar satu lagik tu. Bila satey dah siap, dia bukak jek posh tgk duit tuh da takde. Anak dia yg dia bwk tu mula2 sekali marah. Menangis2 anak dia kat kedai tu kene marah tp anak dia tu tak ngaku jgk. Brader nih pon ckp la kat org jual satey, sat nak blk uma amik duit...... Brader nih balik uma dia tuduh semualah anak2 dia sampai teruk anak2 dia kene bantai kononnye tanak ngaku.

Yg lebih sadis, istri dia plak kene tduh. Smpai bergaduh laki bini. Kes tuh berpanjangan sampailah dia jumpa ade org tua nih. Dia citer lah masalah dia bergaduh laki bini psl duit ilang tuh.

Kebetulan masa tu brader nih pkai posh tu, dia pon tunjuk lah kat org tua tu posh dia..... "dlm nih haa saya letak duit tu, pastu saya gantung kat pintu...sape aje yg ade dlm uma saya masa tu cm anak2 dan istri saje..takan lah hantu nak amik duit saya.....''   brader tu citer mcm tu..... org tua tu pon cpk nak tgk posh brader tu........ "ko beli kat mana posh nih...?'' brader tu jwb.. ''kat pasar mlm..''   org tua tu pon ckp..... "posh nih da di 'isi' dgn mende utk mencuri.... Kalo ko tak percaya..ko ltak lagi rm300 kat dlm posh tu....kalo ko tak percayalah.... Kalo percaya, lbh baik kau buang posh tu dan lain kali kalo nak beli beg dompet atau posh, pastikan beg tu btul2 bersih.....''..... ''sekarang cb ko baca ayat kursy dgn spenuh ati.....''  

Brader tu ckp, 'mmg masa tu aku tetiba rasa meremang seram tak ingt.....' (sebenarnye yg tgh menaip citer nih pon ade pegang....hehehe..mmg meremang).......  

Brader tu pon akhirnye berbaik lah semula ngan istri dan anak2 dia..... Maksud dr crite nih yg disoal oleh bianco tu td, ape itu toyol merah, ia lbh kurang jin pencuri duit. Lebih jahat dr toyol. Ini jenis jin yg amat licik, kebiasaannye bertuan. Jika tuannye mengarahkan dia dok dlm salah satu dompet tu, kbetulan anda yg beli, alamatnye mmg keringlah dompet tu... Aku pernah dgr kes nih dua kali....

Rate

1

Follow Us
Reply 866# SangPertala

owh...phm2, toyol biasa tu copet cikit jerkan...xcopet sumer...
bahayanyer beli brg dpt pakej toyol sekali...2 in 1 gitu...

pes time dengar toyol merah...... ada warna aper lagik......????hehehehe
paper pun memang beshh lah... nanti hadpet lagik TT......

Reply 867# BiancoFisso

sebenarnye, dr crite teladan tu, aku akan sentiasa berjaga2 utk membeli ape pon brang keperluan. First, cuba kita tgk kedai mkn, aku tak tuduh semua, mgkin ade segelintir org yg dengki atau cemburu dgn kedai lain so dorang bomohkan....

Soalnye skrang, mungkin dia menggunakan jin utk meracun makanan kedai yg kita mkn lah contohnye, jd sape yg kene....?? Dah tentu lah kita yg mkn yg kene..... Ok. Bila kita mkn, mende tu jd racun pd kita, racun tu lah yg akan perlahan2 akan memudaratkan bdn kita.

Contoh kedua, kita beli baju yg tergantung....kat mana2 pon skrang pekedai jual baju dgn menayangkan dlm bentuk di hanger... Mende2 yg mungkin juga dr kepunyaan org lain akan tertinggal dlm baju tu, plus, kita dtg nak try...biasalahkn kita nak beli baju or seluar, kita try dulu lah kan.. Then ape jd....? Mende yg kat baju tu pon melekat kat kita.... Jd lah 'pengikut' kita plak....

Aku citer nih sbb, ada sekali tu aku nak beli baju, then aku ingt nak try dulu... Bila aku sarung jek baju tu, punyelah meremang tak hengat..... Huhh... Terus aku tanggalkan baju tu. Dlm bilik persalinan tu jgk aku baca2 ape yg patut....tanak mende tu ikut aku...... Dr situ aku da ade pengalaman so, next aku akan berhati2 dlm membeli brangan di kedai. Even nak sentuh pon aku baca bismillah.....

Rate

1

pes time dengar toyol merah...... ada warna aper lagik......????hehehehe
paper pun memang bes ...
auntymelly Post at 27-4-2011 15:57

toyol warna cekolat pon adew.....  Yg tu mmg beso2......toyol kpala itam...hehe

Post Last Edit by elyzee at 27-4-2011 16:16

Disebabkan TT x msuk2 berciter lg Ely nk share la citer psl umh lame Ely.

Mase kecik2 duduk kat kuarters polis area kl. Umh ni dulu byk citer2 yg kurang menyenangkan lebih2 lg dgn surrounding yg agak menyeramkan walaupun dlm area bandar.

1 ari Ely n adik laki Ely mase tu dlm umo 9 thn main polis entree (pada yg xtau sile tnye dgn org2 veteran hehe..) dgn 2 org anak jiran yg mane adik beradik jugak laki pompuan (sha n ery). Lepas kiteorg discus2 we ol stuju ely n sha jd pencuri adik dgn ery jd polis.

Sha dgn Ely pon lari la turun nek bagunan nk elak dari kene tgkap. Tibe2 sampai kat tgkt 4, (setiap tgkt ade stor) Ely terase meremang tengkuk. Macam ade seseorang kat dlm stor tgkt tu. Ely trus naik sbb sangka Ely adk Ely or Ery tgh menyorok dkt dlm stor tu. Bile dh naik ke tgkt atasnye Ely pandang ke stor balik. Ely nmpak kwn Ely si Ery ni td tgh mengintai dari dlm stor separuh badan. Bentuk tubuh badan, kaler baju, muke semue same. (Dlm ati dok pk kenape Ery ni menyorok kan ke die polis patutnye die kejar kiteorg)

Ati dh rase x sedap tapi memandangkan Sha ni smgt berlari lagi Ely pon ikut la die lari ke ujung tangga yg lg 1 (kuarters polis nih ade 2 tangga 1 ujung kiri 1 ujung kanan. Sampai je ke tangga yg lagi 1 dgn niat nk turun ke tgkat bawah tibe2 adk Ely dgn Ery ni muncul sergah kiteorg. Ely pon ape lg terkejut sampai menjerit. Adk Ely ngan Ery ni terkejutla apsal tibe2 Ely menjerit. Terus Ely tnye "Ery td ko ade menyorok kt stor tangga belah sane x?". Die pandang adk Ely kemudian dgn muke cuak die ckp "xde.kiteorg nek gune tangga ni je td". Adk Ely pon beriye2 mengangguk.

Ely tgk jam. Pukul 12 tgh hari. Padan la pon..org tue2 kate siang ari remang. Trus Ely ajak dorg semue blk umh n b4 tu citer kt adk dgn Ery ape yg Ely nmpak. Rupe2nye Sha pon nmpk jugak abg die menyorok kt dlm stor 2 tu pasal la die berlari bagai nak rak.

Sejak dari tu kiteorg x main lg waktu tgh hari

Rate

1

Reply  BiancoFisso

sebenarnye, dr crite teladan tu, aku akan sentiasa berjaga2 utk membeli ...
SangPertala Post at 27-4-2011 16:10

Haa yg ni mmg bikin cuak..biasa beli barang mana ader pikir2 kan...test ok pastu kaut...lg2 kalau kat jusco ker, butik2 beso ke...mana ada ragu2 kan...biasa men beli jer....pasni nak kena hati2 la...

lg 1, kalo kat kedai makan tu, kita baca doa mkn tu dah kira ok jugak la kan???

toyol warna cekolat pon adew.....  Yg tu mmg beso2......toyol kpala itam...hehe:l ...
SangPertala Post at 27-4-2011 16:14

xtaw pon toyol ader colour series. ingat kaler ijo cam citer jgn pandang belakang congkak tu jerr

Reply 870# SangPertala

toyol warna cekolat pon adew.....  Yg tu mmg beso2......toyol kpala itam...hehe

cekelat...?????? hitam.....??????? biar betik........hehehehehhe

Disebabkan TT x msuk2 berciter lg Ely nk share la citer psl umh lame Ely.

Mase kecik2 duduk kat k ...
elyzee Post at 27-4-2011 16:14

.........dah citer lah.....isk isk isk..... huwaaaaaaaa......

Hurmmmmm.....main polis entry wan to jaga, polis cuti pencuri jaga...... Hahahahaha.......tulahhh....sape soh main tgh2 ari.....tgh ari tu pon bnyk momok kat luar tau..... Nt main sampai tak ingt nak balik......kene sembunyikan......

Haa yg ni mmg bikin cuak..biasa beli barang mana ader pikir2 kan...test ok pastu kaut...lg2 kala ...
BiancoFisso Post at 27-4-2011 16:18

.....doa makan...? Kekadang aku tgk org mkn, bc bismillah pon ala kadar jek.... aku plak kalo bole nak bc bismillah tu tiap kali suap.....atau berzikir smbil mkn.... Nak tawarkn jika ada ape2 racun dlm makanan.....

Citer psl mkn nih, ada satu kes... Terus meninggal org tu... Dia ada anak2, bila nak mkn mmg dia akan berdoa dulu dpn anak2.... Nih istri dia yg citer tau.... Suami dia mkn lah mcm biasa (mkn mlm)... Lepas jek mkn, suami dia minum air..... Tak semene mene, mulut suami dia berbuih.... Muntah darah sume keluar....terus bwk pg hospital.... Sampai jek hospital, terus meninggal.... Doktor cuma ckp, makanan beracun..... Okeylah tu doktor pandai, abih tu yg anak bini dia pon mkn, nape tak meninggal plak kan..... Org kmpng ckp kene sihir.... Mcm santau mata angin lah....jenis beracun...

Even kita baca doa, still kita kene btul2 pastikan 'persekitaran' kita atau 'suasana' tu ade yg aneh tak.... Biasanye petanda sihir makanan nih, bnyk kekdahnye..... Ade da dlm thread2 sbelum nih...

Reply 876# SangPertala

mcm mn kt nak pastikan "persekitaran" atau "susana" sekeliling kt tu ok ke tak ya??? sy siyes tak dpt pikup mcm mn nk pastikan restoran or gerai ker tu 'clear'...

Reply 875# SangPertala

Hehehe..kecik2 manela pk pasal antu2 ni sumer kan. Tau nk main je klu bole 24 jam nk main. Seb bek mak garang x bg main byk2

mcm mn kt nak pastikan "persekitaran" atau "susana" sekeliling kt tu ok ke tak ya??? sy siyes tak dpt pikup mcm mn nk pastikan restoran or gerai ker tu 'clear'..
Reply 877# gadisfius

hehehe... jgn ler tanye aku nih .... aku pon bukan ler pandai sgt nak tgk2 pastikan mende2 nih tak mudaratkan perbuatan kita... Actually, aku ingin sampaikan kebenarannye jek. Sbb mende2 nih dah terlalu lama berlaku dan ada bukti2 yg jelas bahwa, makanan kita juga mudah di sihir atau di mamah makhluk halus. So, jalan yg terbaik ialah perkuatkan ibadah dan tingkatkan ilmu....

meremang bulu roma masuk umah ni maghrib2...hihihi...