CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Citer pasal pocong nk share jugakla cerite kwn Ely Ina. Tp citer pendek jela.

Mase nih die study kat MRSM. 1 mlm Ina tumpang tdo bilik mmber die. Tdo 1 katil. Tibe2 mase baru nk terlelap kwn die pelok kuat2 den ckp jgn pndang belakang. Ina yg xtau pape n tgh mamai2 nih cuak la jugak tibe2 kwnnye buat cm2 . Trus keras kejung sampai ke pg.

Esoknye bile dh siang barula kwn die lepaskn pelokan (tu pon sbb tertido sbnrnye huhu). Ina ni pon tnyerla ape yg die nmpak mlm td. Kwn die citer.

Mlm td die terjage. Dalam mamai2 tu die merabe2 nk cr bantal pelok. Tibe2 die rs ade sumtin sebelah Ina nih. Die igtkn bantal pelok so die bgunla nk ambek. Tgk2 pocong dh landing cantik sebelah Ina . Die pon menggigil2 la pelok Ina nih tkut Ina paling ke sebelah pocong tu. Lame jugakla pocong tu tumpang tdo smpai dorg terlelap bru bnde tu pegi.

Citer pasal pocong nk share jugakla cerite kwn Ely Ina. Tp citer pendek jela.

Mase nih die study  ...
elyzee Post at 29-4-2011 15:35

cube tetibe si ina tu paling sana n peluk syok pocong tu sbb ingt tu bantal..

warna kuning pun ada pertala....kuning yang hampir menyerupai kuning coklat....
dan macam  ...
ilahkhatibrani Post at 29-4-2011 08:19

wallauweiiii.....warne kuning pon ade gakkkk...... mcm2 ek, toyol nih.... Hurmmmm... Kekadang aku terpk tau, napelah manusia nih suka amik jln mudah gunakan mende2 toyol nih nak carik duit.....hampagass btul la derang nih.....

thread yg tak berani nak masuk dan baca...
mieraedoera Post at 29-4-2011 08:36

huhuhu....miera baca la laju2....kalo seremm sgt miera baca time ada org lah...nt tak terbawak2 sgt....kang nak pg tandas pon takut ada yg jenguk kat tingkap........... hahahahaha......

Reply 942# BiancoFisso

Sure citer nih lg bes kan kan..Patut ckp kt die Ina tgk blkg tgk blkg instead of jgn pndang blkg hehe

Reply  elyzee

memang kureng assam tu la menda tu...kalau dia yg hihihiiiii haaahaaaa.. ten ...
twins Post at 29-4-2011 09:00

dia pon nak hepi2 gak....hehe... pagi2 buta la katekann......

Follow Us
Kenapalah letak gambar model tu disitu....ehhhhh nasib baik baca siang hari....wahhh,sungguh meriah  ...
nigerna Post at 29-4-2011 09:09

kenapo....???? Terkezut kew.....??? hahahaha.........sajek wat surprise kat korang derr...... hehehehe....

yang amik note rm5.00 dan duit syiling nie tak bertuan..yg sapu licin atau separuh tu..ada tuannya.(perhatian : jika tuannya adalah dr alam manusia ....jadi leh jadi bapak dia jugak....tapi kalau tuannya atau master dr alam dorang...function dorang dah berubah bukan mencurik duit/wang alam manusia sebab tiada nilai..hanya dianggap kertas yg tiada nilai...)

yg suka duit syiling ngan note rm5.00 tu ilah panggey budak kecik jer..walaupun giginya sangatlah tajam macam gigi buaya atau gigi ikan jerung
ilahkhatibrani Post at 29-4-2011 09:20

aishhhh....... amik 5hengget jekkk....?? mesti ade kene mengene ngan nombor lima gaknye ekk ngan idop toyol tuh... cehhh.... naseb baik dia tak reti amik note 50 hengget....
hurmmm... tp aku sampai skrang masih kompius, jin ape ekk yg dorang pakai soh dok dlm beg dompet org....? bleh songlap duit anytime jek dlm dompet tu kalo dompet tu berisi.....

ilah... kaka twins ni nak tanya skit...kalau kita orang islam dok serumah ngan orang hindu.. dan orang hindu tu tiap2 minggu (ada hari2 nyer lah).. akan bakar colok dalam bilik dorang... ada apa2 kesan tak pada aura rumah tu ?  yg Islam ni Insya'allah boleh dikatakan jenis2 tak tinggal solat 5 waktu dan mlm jumaat mengaji quran (hari2 lain tak pasti la plak)...
Reply 934# twins

tang nih aku ingt nak beri pandangan sket lah.... pada aku lah ehh camnih, kalo nak diikutkan tak leh dok sekelompok ngan bangsa yg anuti agama lain... lbh elok kita dok dlm masyarakat org melayu atau kelompok beragama Islam. Mmg btul kita nih masyarakat majmuk.. tp 'kesan' kerana adanye majmuk nih lah yg wat pemikiran kita semakin nipis....  utk komen nih, aku nasihatkan, jika kamu masih mempunyai daya dan mampu, carilah jalan keluar yg paling selamat diantaranye...
Bebas... bangsa lain atau agama lain tak solat mcm kita yg ade masa khusus... kita pon terikut2..... maghrib ker subuh ker org kita ade di mana2 dan yg paling teruk cuba tgk waktu maghrib, ramai tak bangsa melayu yg masih khayal ngan dunia...?

aku mungkin tersilap platform utk mnyuarakan pendapat dan mungkin ade yg argue ngan aku... tp ini adalah isi hati aku....!! ape kelemahan kita nih sebenarnye...?? kenapa kita sering dihantui jin2 yg semakin berlambak2.....??  bebas bebas bebas dan bebas... org muda zaman skrang nih nak bebas sebebas bebasnye... boleh keluar masuk rumah tanpa beri salam.... yg aku PELIK sgt, nak bagi salam pon mcm malu....!! aduhaiii...... berilah salam dgn sempurna.......dan yg jwb pon, jwb dgn sempurna..

pergaulan bebas lelaki dan perempuan... tak kira masa.... siang dah jd mlm, mlm da jadi siang... DUNIA DA TERBALIK... mlm lagik meriah dgn segala aktiviti yg menyeronokkan hingga lupa diri.... tp bila sakit kerna gangguan jin, mulalah nak 'pura2' alim ingat tuhan...  ini bg aku adalah ape yg sebenarnye sedang berlaku dlm komunity kita hari ini....!! bg aku, Islam adalah agama yg SGT ditakuti Iblis dan Syaitan....

kenapa...?????

Muhammad SAW itu sebahagian dr kesempurnaan alam nih... Muhammad adalah MUKJIZAT ALLAH.. Muhammad SAW adalah kebesaran Allah yg tiada tandingan... Muhammad SAW adalah Al Quran yg Allah sempurnakan sifatnye sebagai Insan Kamil..

Rasulullah saw lalu bertanya kepada iblis:

“Kalau kau benar jujur, siapakah manusia yang paling kau benci?”

Iblis segera menjawab: “Kamu, kamu dan orang sepertimu adalah makhluk Allah yang paling aku benci.”

Iblis sebut 'org sepertiMu itu merujuk kepada umat Muhammad yg sentiasa berselawat dan mengikut setiap ajaran Rasulullah... Adakah kita mempunyai amalan khusus dlm selawat...?? Berselawatlah seolah2 ianye adalah sebahagian dr ibadah.. khususkan selawat dlm wirid selesai solat.... sudah tentu Iblis dan konconye tak mampu mengangkat wajah mereka dihadapan kamu....

Khutbah ringkas tak bertauliah...hehehehe....

Rate

1

Reply  twins

tang nih aku ingt nak beri pandangan sket lah.... pada aku lah ehh camnih, kal ...
SangPertala Post at 29-4-2011 19:57

terbaek...agree dgn ape yg ko taip neh

yg nie ilmu hitam......bayi sulung yg meninggal semasa dilahirkan dr rahim .seorang ibu sulung.... kemudiannya dipuja ...
ilahkhatibrani Post at 29-4-2011 11:28

ilah, aku pernah bermimpi, dlm mimpi aku tu aku pegi rumah ada sorang perempuan yg sakit kerana disihir. Pastu ade org dtg mengubat dia. Org yg mengubat nih dia wat cam dejavu tu utk imbas kembali ape yg berlaku.
masa dia imbas tu, nmpk ada sorang lelaki asli bukan dr tanah melayu nih sedang disuruh org menyihir perempuan nih. Pastu boleh nmpk yg org asli nih pegi masuk hutan. Dlm hutan tu nmpk ada sekumpulan monyet. Dlm kumpulan monyet nih ade monyet betina yg sedang hamil.

masa tu org asli tu tangkap monyet betina nih. Dia ikat pastu bwk balik. Bila da bawak balik uma. Dia amik pisau pastu dia jampi2 kat pisau tu nak belah perut monyet betina nih idup2. Punyelah menjerit monyet betina tu. Pastu org asli nih belah dada monyet betina tu dan ambil bayi dlm perut monyet betina tu yg masih idup..

yg mengerikan, bayi tu masih idup dan org asli nih baringkan bayi monyet tu utk dipenggal kepala dia. Yg aku nmpk dlm mimpi tu org asli tu penggal kepala bayi monyet tu dan kepalanye dibuat tangkal sihir nak bomohkan perempuan yg sakit nih.

Bila org yg nak merawat nih cuba nak pulihkan perempuan yg sakit nih. nmpk kepala bayi monyet tu dtg depan rumah... masa tu mmg da mngerikan lah.... pastu org yg rawat nih tangkap kepala bayi monyet tu dan di simpan. Kemudian, perawat nih panggil balik roh ibu monyet nih utk amik anak dia.

akhirnye perempuan yg sakit nih pulih mcm biasa........ mmg seram mimpi aku tu. taktau camner aku leh masuk kat dlm tu. part yg aku rasa nak menangis tu, bila ibu monyet tu menjerit kene belah perut tu... itu yg aku paling sadis....

kalo camtuh, kategori camner lak eh...?? ahli sihir nih mmg semakin up to date lah skarang nih... tp aku tgk perawat dlm mimpi tu steady jek.... aku pon tak knal dia sape.....hurrmmmm.....

Rate

1

Reply 951# SangPertala

skerinye mimpi...........

ex bf aku dlu pnah ckp...klu ade org mengumpat die or mengata telinga die akan berdesing... pas ...
miamy Post at 23-4-2011 21:31

ngok ngek la ko aku baru je lali2 nk tdow skali tgelak baca post ko....hahaha

ngok ngek la ko aku baru je lali2 nk tdow skali tgelak baca post ko....hahaha
veYron Post at 30-4-2011 16:32

yekew...lawak jgk ex bf aku tu eh...

ilah, aku pernah bermimpi, dlm mimpi aku tu aku pegi rumah ada sorang perempuan yg sakit ke ...
SangPertala Post at 30-4-2011 14:04

seramnya mimpi sang pertala......

tapi mimpi nie "berisi"....

sang pertala nie ada ilmu kat dada....rupanya......Insya-Allah..

dulu ilah panggil mimpi macam nie "mimpi pengembara"....

ilah, aku pernah bermimpi, dlm mimpi aku tu aku pegi rumah ada sorang perempuan yg sakit ke ...
SangPertala Post at 30-4-2011 14:04

panjangnya mimpi awak? ada bape part ne?

Reply 955# ilahkhatibrani

mimpi pengembara?

kroit baca tajuk thread je dah risau nak baca, takut tengah baca kang ada pulak yang tepek gambar, (pernah sekali dulu kena )
skroll laju-laju satu page, agak-agak dah selamat baru baca

Reply  ilahkhatibrani

mimpi pengembara?
kroit92 Post at 1-5-2011 01:50

nama nie slebih kurang sama mcm  ber'OBE'..cuma cara lain sikit...err.tak pandailah explain...kena tanya yg lebih pakar..ilah tak pandai

nama nie slebih kurang sama mcm  ber'OBE'..cuma cara lain sikit...err.tak pandailah explain ...
ilahkhatibrani Post at 1-5-2011 11:27 AM

kiranya obe time tido la kut..