CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Aduuuuii bengangnyeee. Bunga bru type panjang2 ni.tetibe. Takleh submit pulak. Refresh sume ilang. Cite dah baik punye. Tangan dah lenguh jari dah menggigil alih2 post bunga tak keluar? Sabo je leee. Nnt bunga update ye kwn2 skng dh letih.

Post Last Edit by hest at 23-11-2011 09:00

Reply 939# sofiera

ha'ah kakak.. dulu hest pun tak buat... tapi masa hari tu berbual dengan along, dia ceritalah pengalaman dia dengan kawan dia abang kamal..abang kamal ni, memang family dia kami kenal..keluarga dia amatlah kuat mengamalkan zikir-zikir ni..zikir mudah2 je, dalam hati sentiasa di amalkan zikir Allah..Allah...dan memang keturunan dia adalah yang alim ulamak dulu, arwah moyang dia...
kisahnya bermula, dari along dengan kawan-kawan dia ni, cabar benda-benda yang berbunyik kat tingkat atas hostel uitm diorang.. hostel mana satu hest tak tertanya plak..benda tu main sorang tarik kerusi meja kuat-kuat.. diorang tahu, diorang saja yang tinggal kat hostel tu.. bilik lain semua dah balik.. diorang duk pegi jerkah.. 'WOI..BERANI KAU BUAT BISING...bla.bla..bla..' (erk..hest tak ingat apa lagik diorang duk marahkan) memang la benda tu berhenti.. tapi besok.. satu bilik demam...

abang kamal telefon lah ayah dia... ayah dia dah marah-marah suruh balik kampung masa tu juga bawak along hest dengan kawan-kawan..along hest dah melayang dah badan dia..lembik... sampai kampung.. ayah dia dah tunggu.. tapi bukan ayah dia.. jasad saje.. dalam badan tu tok moyang dia dah masuk.. dalam pelat-pelat pekat mamak..(keturunan dia mamak) atok tu marah.. "kamu suka-suka marah dia kenapa? kamu yang datang..lain kali tegur baik-baik..kan dah kena" pastu ada lagi atok ni membebel.. tapi apa yang hest tangkap dari along cerita atok tu ada cakap .." budak perempuan pun satu, sudah guna tak tahu basuh bersih..buang suka-suka... lain kali sudah basuh taburkan garam dengan berselawat...balut elok-elok baru buang.. walau sudah di basuh, jangan fikir 'diorang' tak ambil makan..'diorang' tetap akan korek nak benda" ...

hakikatnya, along bercerita bukan nak sampaikan pada hest amalan tu.. along hanya nak kongsi pengalaman dia dengan abang kamal kena kacau.. hest yang dengar tu yang terkedu.." apa?? tabur garam?? kenapa ko tak pernah pesan kat orang long??" along hest dah terdiam.. pastu dia jawab.. " mana along tahu korang cuci macam mana.." ekekekeke.. betul jugak.. hahaha.. so, sejak dari tu hest pun amal akan.. baru 2-3 bulan juga hest amalkan

sebenarnya sebelum ni, hest pun setakat basuh, balut, masuk dalam tong sampah yang ada dalam bilik..kedudukan tong sampah tu belakang pintu.. kalau hest tutup pintu.. tong sampah tu kira di ujung penjuru pintu.. sebelum ni, hest selalu dengar pintu bilik hest kalau di tutup, nanti mesti ada bunyi macam pintu tu bergegar perlahan.. hest pikir, mungkin angin yang tolak buatkan pintu tu macam bergegar kecil (kadang-kadang tahu angin tak de pun malam tu), walau nak ikutkan bunyik dia macam orang langgar pintu beramai-ramai berebut sesuatu paham tak?? ( macam kalau bola belakang pintu, anak-anak kecil berebut nak dapatkan bola tu, kan pintu tu akan berbunyik bergegar banyak kali kan? ha macam tu lah, tapi ni halus jer tak kuat) tapi yang hest perasan sekarang dah tak de..

dalam kepala dah terimaginasi adakah dulu bunyik tu terhasil dari benda tu yang berlari untuk berebut nak dapatkan tuala wanita untuk dimakan sebelum-sebelum ni

wallahualam...

tapi dari cerita-cerita yang ada dalam MPS ni.. kalau perasan 'benda' tu memang suka makan tuala wanita kan? yang berdarah lagi la dia suka...

Reply 940# apejanpunyer

hest pun tak tahu.. itu dari hasil bacaan yang hest dapat dalam ni

Reply 941# bunga321

bunga.. sebab tu mereka selalunya akan buat dalam word dan copy paste dalam ni .. kot ilang.. dalam word ada lagi..

Reply  sofiera

ha'ah kakak.. dulu hest pun tak buat... tapi masa hari tu berbual dengan alo ...
hest Post at 23-11-2011 08:56

Thanks sbb share info yg bagus nih.. perlu lebih berhati2 lepas nih..

Reply  sofiera

ha'ah kakak.. dulu hest pun tak buat... tapi masa hari tu berbual dengan alo ...
hest Post at 23-11-2011 08:56

bagus tips tue....dulu kalu dah cuci mmg simpan ngan plastik...aka pon tak tak tahan bau...Hanyir darah laa katakan....tak pernah simpan dalam umah...malam mmg suh anak buang isi2 sampah kat luar umah dalam tong yg tertutup ler.........

Follow Us
dulu aku sekolah pompuan yang bercampur dengan student chayanunalip. kat skolah tu dlm 20% je budak melayu. jadi dalam toilet, xusah cakapla bersepah2 pad tu. berdarah2. kat lantai, atas pam, kalo dinding merekah, kat dinding tu disumbat.
memang pengotor gila babas aah. diorg ni stail memang xdenya nak basuh2 or balut bagai. lempar je mana2 yang patot.
tapi aku x penah plak dgr cerita ada yang sakit ke, histeria ke, jumpa makhluk ke.. cmne tuh?? ke makhluk2 tu pandai gak geli??

dulu aku sekolah pompuan yang bercampur dengan student chayanunalip. kat skolah tu dlm 20% je budak  ...
mucheng Post at 23-11-2011 11:55

muntah ijo....
tul la...ape pasal tak pena denga dak skola cine ke tamil ke...cite pasal antu makan pad they all....

cousin aku 2 orang skola cine kt klang nun tak pena cite pepun...tak pe jap agi nak pi tanye they all...

Reply 947# mucheng

ekekekek... mucheng... tak tahu lah mucheng.... kalau hest jwb takut salah... tapi hest cuba je jwb..ikut apa hest tahu dan paham.. kalau salah, minta tolong yg lain betulkan...
erm.... kita memang tak nampak pun, kalau menda tu makan darah tu.. means dari mata kasar, kita tengok ada je darah tu kat situ.. tapi benda tu dan menjilat-jilat dah.... pasal hesteria.... kes buang pad tanpa adab ni, tak de kaitan.. cumanya... bila kita buang merata, dan tak  bersih kan.. maka tempat tu, akan jadi port diorang untuk cari makanan... jadi, dari cari bala, baik mengelak kan..

kerasukan hestiria tu plak, setahu hest..mengikut sesuatu keadaan dan niat atau perkara yang berlaku.. sedengar hest.. tak pulak pernah ada orang hesteria pasal buang pad bersepah... selalu sebab pasal terlanggar diorang, ada orang hantar, diorang suka.. dan sebagainya....

lagi pun, sebelum ni, hest pernah terbaca dalam MPS ni, ada juga yang bertanya, kenapa diorang tak kacau orang minum arak ke, yang buat dosa ke, yang berzina ke yang bukan islam ke... dan setahu hest kawan-kawan kita ada bagi jawapan...  [ sebab, mereka itu di tugaskan untuk menyesatkan orang islam yang beriman kepada Allah... jadik.. kalau dah tak beriman, dan dah memang duk tongang arak tu.. buat apa diorang nak hasut lagi... dah memang kesesatan, dah masuk geng..]

wallahua'lam

Reply 949# hest

Yg nie aka percaya...org kata kalu dah seBULU asal lak dier nak kacau....baik dier kacau budak2 yg kuat solatnya....selalu mmg orang lemah semangat

Penah dengat Abah ckp...,kadang yg leh nampak2 nie tengok resmi....ada resmi angin,api n air n tanah ....yg selalu penanmpakan mmg resmi angin..
Kalu jenis keras2 orang nyer Resmi Api...PANASS MAA...tue yg susah nak jumpa...

Wallaualam ler

nak tggal jejak je kat cni... banyak pengajaran and ilmu dapat dari baca thread ni.  dengan sabarnya menunggu kisah selanjutnya dari tuan TT, Chef, Bunga... n lain2...

salam...

Hebat n best baca citer korang nie..

Peya nak tyer ckit pd cheff... klu blh jawap lah yer...

Ini berkenaan dgn adik peya. Kejadian ini berlaku sblm raya aji yg lalu. Dia selalu terbau wangi. tak kira dirmah, tempat keje n dlam keta. kejadian berlaku hingga skrg. kadang dia mlas nak amik port. Tp adik ckp dia x tau bau aper. nak kata minyak wangi yg dia guna xdelak bau camtu. kat rmah xkan lak pakai minyak wangi kan..Minggu lepas lak dia ada mimpi dua ekor ular besar warna hitam kat ranting pokok. kemudian dlm mimpi tu ada suara suruh ular tu turun dr pokok tu. adik citer dia rasa takut sangat masa ular tu turun dr pokok tu. Ular tu bleh tegak berdiri dlm satu kaki..

Klu cheff tau minta tlg jelaskan....salam

salam...

Hebat n best baca citer korang nie..

Peya nak tyer ckit pd cheff... klu blh jawap lah yer...

Ini berkenaan dgn adik peya. Kejadian ini berlaku sblm raya aji yg lalu. Dia selalu terbau wangi. tak kira dirmah, tempat keje n dlam keta. kejadian berlaku hingga skrg. kadang dia mlas nak amik port. Tp adik ckp dia x tau bau aper. nak kata minyak wangi yg dia guna xdelak bau camtu. kat rmah xkan lak pakai minyak wangi kan..Minggu lepas lak dia ada mimpi dua ekor ular besar warna hitam kat ranting pokok. kemudian dlm mimpi tu ada suara suruh ular tu turun dr pokok tu. adik citer dia rasa takut sangat masa ular tu turun dr pokok tu. Ular tu bleh tegak berdiri dlm satu kaki..

Klu cheff tau minta tlg jelaskan....salam

Reply 721# Bella_Lun@

awak orang pekan ke...tu area kampung mana yek..memang seme orang kenal tokeh bas tu..

bila baca kisah korang.. teringat pulak citer aku..
Kejadian ni berlaku pada thn 1998...
Tempat kerja aku ada buat kelas bahasa inggeris utk semua staff.Kebiasaannya aku tak balik lepas kerja sbb kelas start 8.00 mlm.Aku balik kerja 5.30pm.Sementara menunggu pkl 8.00 mlm aku dgn sorang kawan dok lepak dulu dalam bilik semayang.Satu hari tu lebih kurang pkl 7.30 mlm aku dengar ada org dok mandi dlm tandas.Jarak bilik semayang dgn tandas tu dlm 7,8 langkah jea.Aku rilex jea lah ...dlm hati aku cakap  pakcik pengawal  mandi kut...

Esoknya aku dok citer lah kat sorang staff yg agak  veteran psl mlm tadi.Staff tu cakap...aku ni baru jumpa,dia dah lama dah terkena benda2 macam ni.Hati2lah lain kali...
Berdiri bulu roma aku...aku pergi tanya pakcik pengawal tu betul ke dia mandi kat aras 5 smlm.Pakcik tu cakap tak dek lah dia semayang kat bilik guard ni jea tak larat naik aras 5.

Reply 949# hest

ha'ah. betol jugak kan.. budak2 ni dah jadi cam geng diorg aa.

lagipun, kalo setan2 kaco budak2 pengotor ni, karang diorg takot nak buang pad. terjejas aa sumber makanna diorg.

Post Last Edit by freakyfriday at 23-11-2011 18:22

seronok jadi SR, tapi akhirnya tak tahan juga nak join sekali

pasal pad tu,knpa tak flush je kat toilet? Dah tau mmg tu makanan hak asasi cik pon,knpa masih nak buang kat tong sampah? Kami sekeluarga,smua lelaki,except mak la haha so, saya tanya apa dia buat kat pad dia, saja curious. Dia ckp,dia koyakkan,then flush. Tak payah nak cuci2 dan letak2 garam. Tak ada pun perkara mistik. Tpi kalau lebih baik ikut apa yg d nasihatkan d post yg sebelum ni.

Tapi,tentang pad ne,mak saya pernah cerita. Sepupu mak dulu. Asal mengandung aje keguguran. 2-3 kali. Dia memang dah ada anak. Tpi takkan udah berpengalaman asyik nak keguguran? Pelik juga kan? Pas tu, dia pegi jumpa org pandai. So the solution,dia kena bagi anak dia utk di angkat, tpi sekadar by name sja dah cukup. Tak payah bwa pergi. So,kira anak dia,abg angkat saya la.

So the hidden story,knpa dia slalu keguguran, sebab dia jenis yg literally pakai buang dia pnya pad, tak cuci tak buat apa2 langsung. Terus buang aja kat semak samun, sungai, blakang rmh etc, maklum tinggal kat kampung,tepi sungai.

Lepas anak dia di angkat leh mak, dia slamat melahirkan. Tu pun jarak umur dalam 5+ lebih.

So pengajaran, kalau tak nak diganggu, jaga kebersihan. Dah tau cik pon suka kitar semula pad korang, jgn la teruskan amalan buang pad tanpa d cuci etc. Kalau dia pakai tak pe, ni dia mkn.

Ni tak tau betul atau tak, tpi i find it interesting.

Parents slalu ckp, org2 dulu slalu tidur dlm mosquito net. Satu,of cz,supaya tak kena gigit nyamuk la kan. Dua, sbb hantu tak dpt tengok kita yg ada kat dlm tu. Dia akan pikir tu gua. So dia ignore je.

So kepada yg slalu kena ganggu time tidur, cuba lah experiment. Betul ke tak theory ni. Tak betul pun tak apa, yg penting tak digigit nyamuk. Hahaha.

seronok jadi SR, tapi akhirnya tak tahan juga nak join sekali

pasal pad tu,knpa tak flush je k ...
freakyfriday Post at 23-11-2011 06:13 PM

tp beb..kalo flush kt toilet x tersumbat ke toilet tu eventually?

nmpknyer TT n the geng bz bebenor..xpe, iols sbr menanti apdet..

Tak tau la pulak kalo sumbat eventually. Saya pun bknnya pakai pad. Haha. Setakat tengok je, tak pernah pegang. Tapi tak lah nampak besar sangat kan? Kalau yg adibah nor pakai tu,lain hal la. Kena shred dlu kot? Hahaha.

Tapi slama saya hidup,tak pernah pun jamban tersumbat? Kalau setakat pump rosak tu biasalah. Tapi tersumbat sbb pad blocking saluran paip tu agak mustahil skit,sbb pressure tarikan tu kan kuat. Kalau tak kuat, gerenti kita akan hari2 tengok product kita muncul balik kat toilet. Hahaha.