CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GuaAnakMelaka

[Tempatan] Kanak-Kanak hilang : Updated dah jumpa #414

tertanya2 gak apa yg terjadi sebenarnya.. nampak mcm aisyah tu relaks jer, minum susu dlm botol.. mohon emak mangsa buat kenyataan & sertakan salinan polis.. nk tau details sebenarnya.. umur berapa, pakai baju apa, bila jadi etc2.. teringin sgt nk membantu, tp selalu kes2 mcm nih xde details..

aku pon paling x suka bwk anak2 p soping..kalau laa aku terpaksa sgt berenti nak beli brg tu..mmg leh dgr laa sore aku terjerit2 panggil anak aku..huhuhuhuhu...

zasssssss posted on 5-8-2013 09:14 AM
kenapalah suka sgt soping bawak budak kecik....aku pun ada anak jugak tp aku g soping time lunch.... ...

BTW cikgu skolah rehat sama macam keje opis biasa ek? atau skolah tu dekat shopping mall?

haryatie posted on 5-8-2013 09:24 AM
aku pun x faham org yg suka shopping bawak ank berderet2 pastu riuh rendah ngan bunyi melalak@tangis ...

aku penah bwk kwn aku g shopping.bwk ank dia skali...ya allah..rse nk tunjal paler ank dia tu.mak plak x tegas.smpi aku yg naik angin bru ank tu diam.nmpk sgt mak pun x cara ke ank.kkdg plik ad stgh parent blh je kontrol anak.kenapa agaknya?

korang nie semua perfect betul kan.. xpenah buat silap..
sampaikan bawak anak kuar gi shopping pun salah kan...

elnor_81 posted on 5-8-2013 09:36 AM
aku penah bwk kwn aku g shopping.bwk ank dia skali...ya allah..rse nk tunjal paler ank dia tu.ma ...

ko gak yg kata mak nyer x tegas....patut la ank nyer mcm tu..
aku pun rimas kalau budak2 jenis wat hal, x boleh duduk diam/lasak ..
stress aku..mau kena jerit ngan aku..
kena lak kalau jenis dtg rumah aku nak sentuh segala benda dalm rumah aku kasi sepah2..parents lak spesis x reti larang ank..sory la aku suka..ada yg nak kena ketuk lak..

Last edited by haryatie on 5-8-2013 09:45 AM

Follow Us
Budak2 yg dihantar ke taska mmg x takut dgn org n bole ikut sesape je. Tp adik ipar aku ckp mak ayah aisyah tak pernah bercerai pun. Tp x tau la motif budak tu diculik

Ini pun budak yang hilang juga semalam di Jalan TAR katanyaa....

Budak ni hilang d jalan tar kuala lumpur dlm kul 12 tghari tadi... x kenal tapi die anak kwn kpd kwn..budak perempuan comel ni berumur 2 tahun & dia pakai gown color biru.. klu ade sesape yg ade d area sane & tenampak budak ni, tlg inform segera ye..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

haryatie posted on 5-8-2013 09:43 AM
ko gak yg kata mak nyer x tegas....patut la ank nyer mcm tu..
aku pun rimas kalau budak2 jenis wa ...

tu aku ckp,klo ad disiplin yg tggi,mmg ank akan behave.aku slalu perhati,kkdg mak biar ank kecik yg bru dpt kaki jln sorg2.konon2 mak tgk dr jauh.kkdg aku hampir nk terlanggar bdk2 ni.pastu mak pggil dr jauh je..andaikata la mak terkelip mata walaupun sesaat,tgk2 ank xde..ape jd agknya..bdk2 skang lak jenis berani...x takut ngan org luar..

ada masalah ke kalau pi shopping bawak anak..?

yg ade maid bole la main tinggal anak kat umah..korang sedap2 la berjalan.

aku tak penah tinggalkan anak2 aku ke mana aku pegi..
nak beli baju wajib bawak sebab aku tak suke salah beli.. kang kut tersingkat ker seluarnye.. londeh ker bajunye.. nak ke ko ulang balik pegi tukar?

haryatie posted on 5-8-2013 09:24 AM
aku pun x faham org yg suka shopping bawak ank berderet2 pastu riuh rendah ngan bunyi melalak@tangis ...

Tahun ni me shopping baju raya anak2 sorang2... hasilnya.. me terpaksa pergi balik utk menukar balik baju dan kasut2 tersebut krn salah saiz n anak2 me tak minat fesyen nyer... kena gak bawa dowang akhirnya... sorang2 gak.. sbb hubby bz... so bawa yg besar jer umur 10 n 7 thn... yg kecik tinggal ngan maid (syukurlah ada maid, tapi kalau tiba2 maid me buat hal tinggalkan anak me tu lari ke apa ke... mau jugak kena lahar kat sini.... mak leka shopping tinggalkan anak ngan maid sampai anak ditinggalkan sorang2 kat umah.. huhuhuhuhu)...

uish, ada pulak yang kat fb kate name budak ni wan aisyah bte arbaiyah.

arbaiyah tu kan mak dia, tetibe aku seram sejuk.

klu betul2 serius nak bershopping rosse mmg pergi time2 kerja / lunch jerr .. curi2 masa skit or mengular ... tak der maknanya nak bwk budak2 bershopping ... lps tu size, labuh, panjang akan outlah ... lantaklah lah situ ... 10x tukar pun rosse sanggup ... penat skit pergi 2-3 kali tak per ...

nuralisa posted on 5-8-2013 09:42 AM
sampaikan bawak anak kuar gi shopping pun  ...

bkn nak kata perfect,tp aku nampak ramai parent cm x endah ke ank bile shopping.bile soh pakai harness kata kejam.tp bg aku,baik la pakai.ramai dh aku jumpa biar ank merayau,si mak or ayh follow dr blakang.bkn blakang ank btul2 ek..blakang dlm 4,5 kaki.andai kata org nk culik,mmg blh sgt la..

aku salute parent yg jge ank dia btul2.xde lari2.dok berkepit celah kangkang mak ayh.dr mak ayh yg biar ank..pastu bile ank terlanggar org jatuh..nangis..mak ayh tambah lak lagi..pdhal budak kecik  ape dia tau.

stryder_cats posted on 5-8-2013 08:10 AM
Apasal anak kena culik kt shopping mall terus ckp mak dia leka bershopping....

abis tu dalam kes ini , ayah budak ni pun ada bersama gi shopping. Camana budak tu masih boleh hilang? adakah budak tu yang melarikan diri? mak dipegang tangan/letak dalam stroller tapi dia meronta nak melarikan diri?

nuralisa posted on 5-8-2013 09:42 AM
sampaikan bawak anak kuar gi shopping pun  ...

Kan..... kepelikan sungguh la bawa anak shopping pun salah...

katalah nak shopping tinggalkan anak kat bby sitter or adik beradik kan... ?? nnti kena lahar lak ngan bby sitter / adik beradik tu... 'ooo.. ko nak menyedap shopping tinggalkan anak2 ko yg ramai ni kat aku ye.  banyak cantik...'  dah satu hal pulak... hadoi la....

anak kalau kecik2 lagi... katalah umur 4,6,8 thn... ada ayahnyer memerhatikan pun boleh hilang... sorang ke selatan.. sorang ke timur sorang ke utara.... caner nak perati.. perati yg sulung yg tgh dah menyusup kemana... perati yg tengah... yg bongsu lak tah kemana....

pd me.. masyarakat yg kena mainkan peranan... saling ambil tahu dan mengambil berat.. bukannya mementingkan diri sendiri dan buat tak tau je ngan apa yg terjadi di keliling .....

Sayamama posted on 5-8-2013 09:47 AM
Tahun ni me shopping baju raya anak2 sorang2... hasilnya.. me terpaksa pergi balik utk menukar bal ...

boleh jerk bawak ank g shopping tapi biar la terkawal..
jgan time crowded ngan org bersesak nak shooping masa tu jugak nak shopping
dlm setahun ada byk hari..x kan x der hari yg sesuai..setiap tahun da tahu nak bulan puasa bila, nak raya bila
prepare la awal2..
kdg2 aku tengok ank2 terlalak lalak..ntah x tau nak apa..makbapak la bleh wat bodoh jerk..
masih gak nk terus bershopping sakan..
kdg2 da terpinga pinga la mencari ank ntah ke mana, ank pun da terlalak cari makbapak..
x faham aku...
dulu ank aku pun kecik jugak..x der trus besar..aku shopping sakan time laki aku boleh jaga ank kat rumah..
Last edited by haryatie on 5-8-2013 09:55 AM

msrosse posted on 5-8-2013 09:49 AM
klu betul2 serius nak bershopping rosse mmg pergi time2 kerja / lunch jerr .. curi2 masa skit or men ...

kalau opis dekat ngan shopping mall leh la buat camni.....  tapi ni mesti staff gomen yg kejenya mengular saja ni..... kan kan... kan...

haryatie posted on 5-8-2013 09:54 AM
boleh jerk bawak ank g shopping tapi biar la terkawal..
jgan time crowded ngan org bersesak nak s ...

persiapan mmg selalu awal... jarang la gi time bulan ramadhan sbb me tak larat nak bersesak + pose tu kan... anak2 pun leh terbukak pose mereka.. ni me citer pergi time sbl berpuasa... time sale sbb yelah.. tak baper nak kaya... so kenelah beli time sale.... barulah dapat barang berkualiti dengan harga terbaek....