CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kikilalat

Kaedah IVF-volume 3

Reply 980# Az_ida

Thanks
I ada masalah masa inject buserelin.. Hot flashes, mual, pening, pernah muntah sekali. Bila dah turunkan buserelin dose baru ok. Tak de prob pula dgn gonal-f. Sis cuba tanya your dr.

Terima kasih byk2 ziara atas pjelasan,byk sgt mmbantu sy.
Alhamdullilah baru dpt post blk slps ttgu debaran hari ini.Sy br scan pg td dan nampak 2 kantung dan heart beat.Syukur sgt2 dan lega.msh peringkat awal lg jd sy xla overexcited ttg twin ni.Dlm mnunggu td tu takputus2 bdoa sorang pn cukuplah asalkn sihat.Disebabkn msh baru 6 mggu doc pun akn pantau dari ms ke semasa,2 minggu lg jumpa doc sekali lg.
Buat rakan-rakan jgn cepat give up dan berusalah slg kita mampu,kemudian tserah pada Allah.Hanga Dia yang lebih mengetahui apa yang terbaik untuk kita.

Sy dh ttc dh 7 tahun.sy mula dptkan rwtn di HSB alor setar dari awal 2009 lg.Mmndangkn a hospital kerajaan(ini shj yg kami suami isteri mmpu) tdrpaksa la bersabar utk tggu dan que utk ivf.Sy dh buat iui 7 kali(ubat blh claim syukur sgt2) kali ketiga sy hamil tp gugur di mggu 11.missed abortion.sy cuba ivf pd thn 2011 tp gagal.tp.melalui ivf ini sy dpt kenalpasti sy ada cyst yg mnutup pmukaan rahim sy kn jalani pbedahan utk buang cyst ini.sy jg ada PCOS dan mghasilkan telur yg byk jd sy mmg kn OHSS slps pick up telur.Nk difikirkn mcm serik nklalui sekali lg tp gagahkan juga demi utk mdapatkn zuriat.Pd awal tahun inisekali lg sy cuba ivf kali kedua tp gagal.Mjrlah ada frozen dan sy cuba fet pada bln 3 dan Alhamdullilah kali ni Allah makbul doa sy.Doakan sy hingga selamat ke akhirnya dan sy pn xlupa bdoa setiap kali solat  agar Allah makbulkan doa insan-insan senasib dgn sy.Hya org yg mgalami nasib sprti kita yg memahami apa yg telah kita lalui.

Salam ladies..Oo yeke ermm i dh tanye my dr. , its normal symtoms die ckp...tp x plak dr. turunkan dos buserelin..apepun thanks ziara..lg pun i dh buat OPU on 14 May ...rase sengal2 masih ade lg kat my pinggang...hopefully everything OK la esok ET ....doakan sy ye..

Az_ida awk dah nak et ye..awk proceed dkt mane ye?apa2pun good luck k...

Hi Dar, thanks. It was 5 matured eggs, all 5 fertilized. But it slow grow by Day 4. So I transfe ...
rzack Post at 6-5-2012 15:48

You ambil DHEA tu ada tak rambut halus tumbuh kat muka? .. saya beli lah ubat ni dua tiga bulan lepas .. saja nak try tapi bila baca effect dia takut lah pulak. Kalau tak ada effect on you nak jer ku buka botol ubat tu dan telan

my insurance ada cover lah 50% utk IUI ni ..contoh utk doctor visit dari $130 pervisit  .. saya kena bayar $45 dollar jer. Blood draw, ultrasound etc tu pun dpt 50% .. ubatan dlm $100 plus jer. Lucky lah kan ada insurance yang boleh mencover ..kot tidak sakit gak hati

IUI with medication ..gonal F kalau tak silap. Last Monday jumpa doctor dan almost buat IUI without medication sebab my ovulation day maybe today or tomorrow tapi nurse ckp CA law dah tetap kan utk fertility kita kena buat blood test apa entah tak ingat. It take 5 days utk dpt result so tak dpt lah buat IUI .... tunggu next cycle lah.

Hey buat lah blog ... boleh dibuat kenangan nanti

Btw .. you nak rempah kari from Malaysia tak? aii ada banyak .. let me know ya

Follow Us
Sy dh ttc dh 7 tahun.sy mula dptkan rwtn di HSB alor setar dari awal 2009 lg.Mmndangkn a hospital ke ...
chikuma76 Post at 9-5-2012 23:59

Moga sihat sepanjang kehamilan ini ~ syukur kpd Yang Esa kerana mengizinkan zuriat utk Chikuma suami isteri

Reply 985# kumiyoza

salam,

alhamdulilah sy ade 8 cell embryo yg boleh transfer n ade embryo yg blh freeze. sy buat treatment kat metro ivf becoz near my house n then reasonable price gak. tulah skrg berulang alik setiap 4 hr jumpe doktor, n terpaksa insert utrogestan 3 kali sehari...erm berkorban sajelah demi zuriat.

A'kum....
Darsita,terima kasih atas ingatan dan doa.

Saya baru balik scan untuk minggu 8, ada berita gembira dan sedih.Gembira sebab dah nampak fetus dengan heart beatnya dan saiznya pun ok untuk 8 minngu 2 hari.Malangnya yang twin satu lagi heart beat tidak dapat dikesan dan saiznya pun mengecil.Jadi secara rasminya doc ckp  ia bhenti membesar dan saya hamil singleton.Apapun kami suami isteri amat bersyukur atas kurnian Allah melalui FET ini saya dapat merasai pengalaman hamil sekali lagi.Walaupun alahan yg saya alami agak teruk namun setiap hari adalah sangat bermakna..harap kandungan dapat bertahan hingga akhirnya InsyaAllah.

Saya nak kongsi pengalaman FET saya dengan rakan2 semua.Melalui pgalaman dan pengamatan saya( bagi kes saya mungkin) proses FET lebih mudah dan kurang stress berbanding apa yang saya lalui dgn  fresh cycle( 2 kali IVF).Saya ada PCOS dan telur saya mmg byk dan saya mendapat mild OHSS semasa kedua2 IVF yang lepas.(Mac 2011 dan Jan 2012)Semasa saya mjalani ivf di HSB Alor Setar saya dapat cuti seminggu dan seminggu lagi mmg betul2 saya jaga dan pantang dari segi pergerakan dan makanan.Namun gagal juga dan saya rasa mmg stress dan tertekan apatah lagi rakan -rakan di tempat kerja pun tahu kan...
Bila saya mulakan FET pada awal 10/4 lalu(Selasa) doc hanya berikan MC 3 hari sahaja dan 2 hari cuti umum dan selepas itu saya pergi kerja seperti biasa.Saya pun tak mengharap dan fikir sangat kali ini.Proses FET pun mudah sahaja dan mgkin keadaan badan saya pun dalam keadaan biasa (tidak seperti fresh cycle ada OPU dsb).Sembilan hari selepas ET terus ambil Hcg dan bacaan jadi 37.4 dan 14hari slp ET Hcg jadi hampir 400.
Mgkin dah rezeki Allah dah tetapkan agaknya...cuma kita jgn sekali-kali putus asa dan tidak jemu berusaha.

Syukur pada Allah saya dapat mjalani ivf dan fet ini di HSB.Mujur ada juga hospital kerajaan yang mnyediakan kemudahan ini untuk pasangan yang bpendapatan yang sederhana macam kami ini.

Reply 988# Az_ida

oo..metro..skrg dah day brapa after et?any simptomp?

Congrats Chikuma! Kadang2 kalau Allah nak bagi rezeki bukan kita tau...after all those rintangan dan doa, akhirnya berjaya...all penat and susah will be gone ....congrats and jaga kesihatan. Have a long 9 healthy months okay. For vanishing twin actually normal. I have many friends in US pregnant with IVF with twins, but lost one of them. One of my friend, dah 7 bulan with one vanishing twin. I doa for you moga one bean will be healthy.

Dar: DHEA memang ada side effect. So far I tak de tumbuh bulu2 kat muka, but tumbuh jerawat. But I don't really care for now. Yang penting I have better quality of eggs. I think it might work, my FSH level on April was 11.4 but this month was 8.4! But I cannot proceed with my 2nd IVF. I ada one 1mm polyp removal end of April, I suppose to get my period middle of May, but until today tak datang2! So I dah lewat almost 3 weeks (negative BETA and not pregnant). My body go whack with all the surgery and meds. Last Friday my RE prescribed me with Provera for 10 days to induce my period. So when I stop a week to 10 days I will get my period, InsyaAllah. For now I am looking into end of July cycle. I kena ambik Lupron for 7 days before jump into my stimming.

Pasal rempah tu nak jugak kalau nak bagi...you ada ikan bilis tak? Buat muka tak malu..hehe. Nanti PM me ya, I will pay the postage dear.

Thanks rzac utk ingatan dan doa..
To tell you honestly sometime bila kita dlm TTC kadang2 ada masa kita rasa nak give up juga bila fikir ttg kekangan dari segi masa,kewangan dan faktor-faktor luaran yg tak mmbantu kita.
Kat tempat keja ni ada dua orang yang senasib dgn saya dan rakan2 yang lain tu biasalah dapat anak mudah dan anak ramai..jd bukan semua yg memahami kita.

Sy sendiri bkahwin pada usia 30 tahun,dhlewat kan jadi bila rasmi mula ttc kat hospital 2009 dan hinggalah sekarang baru berhasil dalam usia 36 tahun...Alhamdullillah.
Saya nak  cerita ttg rakan sekerja saya yang sama2 TTC kat HSB macam saya.Alhamdulillah anak dia dah nak masuk setahun..concieve naturally slps miscariage via ivf dalam usia 41 tahun..Doc kata mgkin masih ada kesan ubat subur yg msh tinggal slps rawatan ivf.Apapun itu kuasa Allah.Akibat takjemu usaha Allah makbulkan doa dia.Dia berkahwin pada usia 25 tahun dan menjadi ibu kepada baby boy yg comel pada usia 41 tahun..Allahuakbar..dia adalah idola sy dalam TTC ini.Dia pun dhmacam2 usaha dari yg tradisional ke yang moden..Cm yg moden macam IUI dan IVF ni baru shj dia bermula pada tahun 2009.

Jadi pada rakan2 yang lain jgn jemu berusaha ya...wassalam

Reply 991# kumiyoza

Salam...sorry lambat reply ye..lately banyak keje kat office. Sy dpt ambil cuti 1 week jek lepastu tu terus keje, tp nasib baik
    keje sy banyak duduk sahaja  x perlu jln byk. Hr ni hari ke-12 lps sy bt ET...perlu jumpe doktor lagi hr ni untuk buat follow
    up...setakat ni sy ade rasa loya2 sket n  mengantuk jek . huhu x pasti la if tu semua symtom pregnant ke mmg sbb perkara
    lain. Petang nnti sy akan buat check up dgn doktor...harap2 ade perkembangan.

Reply 993# chikuma76

Salam...tahniah chikuma...takkesah 1 ke 2 ke 3 ke yang penting baby sehat...apepun sy doakan semoga kandungan awak selamat sehingga lahir. Tulah if Allah nak bagi rezeki x kesah umor berape dengan kaedah ape skalipun yang penting kite jgn lupe nak usaha, tawakkal n berserah.

Chikuma,

What an inspiration! Betul kata you, kalau Allah nak bagi rezeki, bukan kita tau...kita berusaha saja. Selebihnya Allah maha mengetahui.  It true, kawan2 yang senang pregnant memang tak faham situasi kita. Contohnya sis ada one friend yang pregnant, not trying...senang je dapat. Then hari2 bercerita kisah dia loya, muntah dan segala. Siap ajak sis pergi shoppig baju pregnant dengan dia...sedihnya hati tak terkata, but disebabkan kawan, pergi ajelah. My sister pulak, kawin sebulan terus pregnant. Sis ada over 20 nephews and nieces. All my brothers and sisters ada anak. So sis sorang je yang tertinggal keretapi. My sister in law pregnant naturally at the age 41 anak nombor 4.

Az_Ida....good luck ya. I doakan it a success one.

Salam semua...saje sy singgah jenguk2 forum ni before going to lunch...smlm ade bt follow dgn doctor n doc bt UPT utk sy...alhamdulilah walaupun x terang sgt tp nampak ade double line..maybe sy check pun dh petang2 (think +ve) .Tp apepun doc bt double comfirm dgn blood test...so now just waiting for B-Hcg result....hopefully everything smooth for me....berdebar2 x terkata.

Sis rzack...thank you sgt !

Salam semua. Jentayu nak update skwt sebab lama x singgah sini. Sebenarnya Jentayu kena severe OHSS dan masuk wad dah 4 hari since 27 Mei lepas. Sengsara jugak sebab kena masul iv drip + albumin sejak hari ahad tuh. harini baru bukak drip . alkisahnya masuk wad sebab ari ahad aritu batuk teruk tak berhenti dan susah bernafas. dr check ada air dlm paru paru dan jentayu kena tahan di wad. sekarang ni masih di hospital dan blum keluar lagi

Salam semua. Jentayu lama x singgah sini sebab Jentayu krna severe Ohss dan kena warded. ada air masuk dlm paru paru dan jentayu diberi iv drip termasuk albumin. masuk sejak 27 Mei dan blum keluar lagi. Jentayu ET 9 Mei aritu dan beta hcg confirm jentayu dah preggi alhamdulillah.

Az_ida!!! CONGRATS!!! Line is a line!

What day are you now after transfer? You FET ke regular ET? Kalau you ambik trigger some trigger takes about 10 days to get out from your system. Trigger can make HPT positive. But hopefully it already gone and you're pregnant! So happy for you. So sape2 ada trigger injection, do not take the HPT at least 10 days after transfer. You can get false positive.

Hi Jentayu, get well soon ya. It's not easy but once we get success, all the penat lelah and sakit will be gone