CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

Originally posted by aiyana at 30-11-2006 12:46 PM
salam...
Berikut adalah perkara-perkara yang saya alami baru-baru ni:

1) lately, saya selalu terasa jari telunjuk kanan saya seperti ditusuk jarum. kejadian berlaku lebih kurang pukul 2.00 -3.0 ...

Aku cukup simpati dgn Aiyana. Seelok-eloknya Aiyana pi lah berjumpa dgn seberapa segera yang boleh ustaz yang boleh mengubati Aiyana & suami sebelum benda ni melarat & bertambah  teruk. Kalau Aiyana nak jumpa Dato' Harun Din di Darul Syifa' selalunya hari Selasa tapi kena sampai di sana seawal pukul 5.00 coz kena ambil no. & orang ramai. Tapi kalau tak boleh Aiyana boleh datang pada hari lain & berjumpa dgn ustaz @ ustazah yang bertugas. Dulu pun aku ada juga kena gangguan tapi setelah beberapa kali berubat dgn Dato' Harun Din & ustaz di Darul Syifaq Alhamdulillah dah pulih sepenuhnya.

aiyana This user has been deleted
tu la..yana rasa mcm nk jumpa dato' harun din juga.
tapi yana bukan tinggal kt area kl @ selangor
kalo macam tu kena tunggu dato' blk rumah dia disini (utara)
nk kena tanya jiran-jiran dato' bila dato' blk sini

yana pikir, yana nk buat kenduri majlis baca yassin kt rumah dlm seminggu dua lagi
buat masa ni, yana nk amalkan baca yassin & renjis air yassin kt rumah sebagai pendinding

Originally posted by aiyana at 30-11-2006 12:46 PM
salam...
Berikut adalah perkara-perkara yang saya alami baru-baru ni:

1) lately, saya selalu terasa jari telunjuk kanan saya seperti ditusuk jarum. kejadian berlaku lebih kurang pukul 2.00 -3.0 ...

lah dah masuk dah, baru aku post kat thread saka.. hehhe

Originally posted by caricari at 30-11-2006 11:11 AM

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju: banyak setan / jin kot dalam badan kita bi....

tu aku ngaku lah.. setan dah beranak pinak agaknye dalam badan aku, sebab aku selalu tinggal semayang... hehe

Originally posted by aiyana at 30-11-2006 02:15 PM
tu la..yana rasa mcm nk jumpa dato' harun din juga.
tapi yana bukan tinggal kt area kl @ selangor
kalo macam tu kena tunggu dato' blk rumah dia disini (utara)
nk kena tanya jiran-jiran dato' bil ...

aku rasa for the time being ko try le usaha dgn ustaz kat area kau aje.. tak yah le tunggu ustaz haron din balik kampung dia plak.. usaha dulu, tengok cemana.. bila Allah izinkan ko berubat kat Darul Shifa,.. maka time tu pegilah.... kang hang dok p tunggu.. benda tu makin usik hang.. teruk nanti..

Originally posted by fawabi at 30-11-2006 02:17 PM

lah dah masuk dah, baru aku post kat thread saka.. hehhe

sorry la fawabi..yana taktau nk msk therad mana..tgh blur sgt-sgt ni

entahlah..yana kena sihir ke apa..yana taktau
rumah yg yana tinggal tu, rumah baru siap..kuaters kerajaan
start tinggal situ bulan 9 thn lepas

pasal saka, yana pun taktau jugak
kemungkinan dari belah hubby sebab arwah datuk hubby
dengar cerita mcm org yg pandai gak
lagi satu, hubby memang kerap kena gangguan tindih time tido
start dari dia sekolah menengah lagi

Follow Us
Salam yana,
Bagus kalau ikut nasihat kawan kawan kat sini pegi jumpa ustaz ustaz yang arif, kat belah utara ada banyak yang pandai tu.
Kalau baca yasin pada air tu tambah lagi surah surah yang kita bincang kat atas dengan ayat ayat ruqyah sekali, renjis keliling rumah (jangan renjis dalam tandas, tandas ada cara lain).  Itu kalau dia datang mengganggu rumah kita.  Cuba baca pada air minum dan mandi sekali, mandi petang lepas 'asar sebelum masuk maghrib, kalau ikut pesan Ustaz Dr. Amran Kasimin dia kata lepas mandi jangan dikesat biar air tu kering sendiri, wallahualam.  Dengarkan atau baca Quran hari hari sebelum jumpa Ustaz, lemahkan dia dulu.

Kalau yang dah berumah tangga tu kena check dua dua sekali, suami dan ister, selalunya memang dia attack dua dua. Taku orang hantar pelalau tak semena mena tiba tiba kita jadi benci membenci suami isteri, nauzubillah.  Untuk cepat berkesan rajin rajin bangun malam solat sunat.

Wassalam.

Originally posted by kupia at 30-11-2006 01:45 PM
Alhamdulillah macam pengalaman kita dah kongsi kat sini, kebanyakan menunjukan tanda tanda positif ada gangguan.  Tentang rasa mengantuk lepas baca Quran sampai tertidur atas sejadah, ada yang mena ...

thanx kupia!!!

Originally posted by aiyana at 30-11-2006 02:33 PM

sorry la fawabi..yana taktau nk msk therad mana..tgh blur sgt-sgt ni

entahlah..yana kena sihir ke apa..yana taktau
rumah yg yana tinggal tu, rumah baru siap..kuaters kerajaan
start tinggal ...

kira baru tak baru la ko duduk situ, tapi yg nyata kawasan tu memang kawasan baru. biasalah bila baru pindah memang ada dugaan.. tapi ko kena lepas setahun ko dok situ  ke apa? september last year? kira dah setahun lebih....

tapi satu je ko kena ingat, di saat ko tengah ala-ala desperate nak pulihkan rumah ko dan keluarga ko, harap-harap jangan lah ko terjumpa dengan perawat-perawat palsu yang amik kesempatan kat korang ye.. :pray: :pray:

ko masa memula pindah masuk umah tu, tak de buat "pagar" rumah ke??

Originally posted by aiyana at 30-11-2006 12:56 PM
hmm..nk buat mcm mana ni agaknya...

lagi..yana dh kawen 3 tahun, tp belum dikurniakan cahayamata....lepas kawen..selalu alami gangguan period.
dlm minggu lepas, yana ade mimpi kena patuk ular & ...

Macam rumah Suka2 macam2  saiz tetapi selalunya warna hijau tu...le.  Kalau kita baca quran atau pagarkan rumah dgn. ayat qursi belalang ni..akan ada di depan pintu rumah. Mungkin tak boleh masuk kut...

Originally posted by fawabi at 30-11-2006 02:24 PM

tu aku ngaku lah.. setan dah beranak pinak agaknye dalam badan aku, sebab aku selalu tinggal semayang... hehe

alaaa tak pe...ko bukak je buku baru...:love:

aku tengah semangat ni berazam agar mlm aku mampu baca yassion 40x...kelemahan paling ketara aku rasa 'mengantuk' la ni....sakit tengkuk aku dah merayap sampai leher la pulak...arrrrrrggggh tidakkkkkkkkkkkkkkkkkkk..........:geram:

Originally posted by fawabi at 30-11-2006 02:45 PM

kira baru tak baru la ko duduk situ, tapi yg nyata kawasan tu memang kawasan baru. biasalah bila baru pindah memang ada dugaan.. tapi ko kena lepas setahun ko dok situ  ke apa? september last y ...

Aku setuju tu. Berhati-hatilah cari pengamal perubatan ni takut dia hantar pulak benda sampingan dia & lepas tu minta pengeras yang bukan2 & bayaran lepas tu bukannya semakin pulih tapi semakin teruk jadinya.

CC memang rasa camtu...lagi satu sakit kepala sgt. Suka2 lawan juga perasaan tu...semua. Kalau kita fikir kita lemah seronok le...dia buat kita ni...kerabu. Kita kena fikirkan yg. kita lebih kuat dgn. pertolongan allah. Jin ni...kalau kita fikir kita kuat dia semakin lemah...tapi kalau kita lemah dan menyerah diri maka dia akan jadi semakin kuat hingga menguasai kita.

yana story semuanya ok

yana dh kawen almost 3 thn.
yana pernah pergi jumpa bidan utk tgk kan kenapa yana susah nk pregnant. sblm itu, yana dh jumpa doc & bila cek, semua ok, x de prob.
yana pergi jumpa 3 bidan. satu lg tu, dia  tanya/tengok yana dr jarak jauh, sebenarnya dia ni kwn member yana. yana start berubat/jumpa bidan ni dr bln 6 haritu.

1) bidan dr jauh - dia kata yana susah pregnant sb, time baru msk umah sewa dulu(thn 2004- baru2 kawen), hubby pernah cabut paku. menurutnya, paku tu ialah pasung hantu raya. so, hantu dh terlepas & ikut hubby. hantu tu jgk pernah peluk yana time tido.

2) bidan second - dia kata ok, yana x de apa2, rahim semua ok..pastu dia kata..x lama lg lekat la tu

3) bidan third - dia kata ex girl hubby buat something yg menyebabkan yana sukar pregnent. mlm lepas berubat tu, yana tersedar dr tido & nampak patung kayu kt sudut bilik

4) bidan forth - dia kata badan yana byk angin &  rumah kitorang (kuaters) tu merupakan laluan makhluk2 tu.so..kdg-kdg dia singgah, maybe betul sb kt hostel mmg slalu terjadi histeria dll

lepas tu, dh nk msk bulan puasa, yana stop. then, baru-baru lepas bulan syawal 'dia' mcm kembali.
kiranya tujuan asal yana ialah nk berubat utk pregnant..sekali jd mcm ni..haru betul!

Bacaan Quran link Islamic Society Bristol Universiti di atas dah tak ada nampaknya, untuk bacaan oleh Sheikh Saad Said Al-Ghamidi sila dapatkan melalui link berikut:-

http://www.ceramahislam.com/quran-audio-ghamidi.html

Audio MP3 bacaan ruqyah boleh dapat melalui link berikut sambil dengan dialog Ustaz Jumadi dengan Jin:-

http://www.ceramahislam.com/audio.html

[ Last edited by  kupia at 30-11-2006 10:44 PM ]

ASM.
baru ada masa sikit nak nulih kat komputer ni...
he he he...CC hang memang betul! Orang Melayu panggil kelapa yang kosong tak dak isi tu "Kelapa Komeng" lah. Lebih kurang aku lah kot, hi hi hi!
Betul, macam yang suka-suka cakap, bab ludah ni bukanlah tak ingat punya ludah! Dibuatnya kita ni berjiran, rumah dekat-dekat, pulak orang sebelah tu mungkin jenih sensitif, dia pulak tengah duduk-duduk kat luar ke, kita pulak dengan penuh semangat buat apa yang aku sebut tu, mau begaduh dibuatnya! Silap-silap hantu hanti tu lari bukan sebab kita buat tu tapi sebab tekejut jiran kita jerkah punyalah kuat! ka ka ka....lawak antu beb...
So kalau ludah tu buat syarat saja, sudah memadai. Perbuatan tu sebenarya dalah isyarat yang kita sebagai manusia membuat batas dengan semua makhluk tu. Juga menandakan keadaan kita yang sebenarnya lebih baik dari mereka (hakikat kejadian kita maksud aku). Jadi yang penting masa kita buat contohnya amalan ni, ialah iktikad dalam hati kita tu.
Aku jugak setuju dengan Kupia dll. lah yang guna kan Yasin sebagai jalan nak sembuh/beriktiar. Memang ada orang guna Yasin dan air ni. Caranya pun dah dijelaskan kalau aku tak silap oleh Kupia dll. KAlau mampu, elok juga ikhtiar gitu. Kalau aku salah, mintak tolong Kupia betulkan...
Aku ada satu kaedah lagi yang mudah. Bukan apa, yang mudah ni, mudah pula kita nak buat.
Kalau ada terasa gangguan sedang melanda, ewah! Gi berdiri kat tengah-tengah rumah, dan azan. Ni pun bukan tak ingat punya azan Tapi kena kuat lah sikit sekurang-kurangnya orang dalam rumah kita boleh dengar. Lepas tu kalau ada rasa pelik sikit, biasa lah tu, he he he.... Lepas azan, tarik nafas dan hembuskan perlahan-lahan ikut pusingan jam, sampai habis di mana kita mula. Ingat, nafas tu tak boleh putus. senafas je gitu. Lepas tu Pejam mata dan baca Fatihah 1 kali, 3 Qul yang famous tu sekali, dan ayatul Qursi 11 kali. Ayatulkursi macam biasa, kena ada 9 wakaf lah sebab nak mengalau antu. Kalau tak, susah nak kata. Last round tu, ulang "Walayauduhu" sampai abis, 3 kali macam biasa. Kalau ikutkan formula dan hasil yang sepatutnya, makhluk halus takkan mampu bertahan dalam rumah tu, termasuklah dalam diri orang yang ada dalam rumah tu. Kalau dia bertahan pun, dia dah cedera teruk giler dah. Tinggal nak mati je lagi. Biasaya bagi perawat yang "hati kering" , dia balun sekali je tak bagi peluang langsung dan silap-silap orang kalau menengok,orang akan ingat si perawat tengah belasah orang sakit tu!

Banyak sebenarnya amalan yang bole kita amal untuk diri, keluarga dan masyarakat setempat. Pelan-pelan, insyaAllah, kita semua akan tahu juga akhirnya. Moga yang sakit akan sihat, Amin!

WaAllahua'lam.

ASM.
FAwabi tanya aku pasal "Bai'ah" . BAgus jugak dia tanya, aku pun telupa nak jelaskan bab ni. Aku cuba lah ceritakan dengan sempoi dan setakat yang aku taulah. Tak pa, kalau aku merapu, Kupia boleh tolong punya!
"Bai'ah" ni adalah ikat janji antara satu pihak dengan satu pihak yang lain dalam pelbagai hal lah. Contohnya PErjanjian Hudaibiah dulu kan, itu Bai'ah lah tu.
Dalam kes Bai'ah yang aku sebut, adalah antara Guru yang mempunyai hak atas Ilmu dan segala kelebihan dan kemuliaan dia sebagai gurulah, dengan murid dia yang datang nak belajar. Murid biasanya akan datang dan menuntut Ilmu dalam sistem yang teratur dan terkawal oleh guru dan kadang tu oleh murid-murid kanan yang terpilih oleh guru tadi. biasanya sistem ni di amal di kampung-kampung, di sekolah pondok (bukan secara umumlah), dan dalam kumpulan-kumpulan tertentu (bukan militan beb!). Contohnya, seorang murid datang jumpa guru, dia nak belajar baca Al-Quran dll. Pendek cerita, guru bila dah puashati dengan pencapaian murid, akan membaia'ah kan bacaan itu pada murid nya. Murid kadang akan kata "Aku minta izin dari mu wahai guru aku untuk menggunakan ayat-ayat ini" Guru pulak harus akan kata "Aku izinkan engkau gunakan ayat-ayat ini .....dll. yang guru akan sebutlah". Jadi itu adalah perjanjian antara Guru dan muridnya. Sebab tu kalau dia pakai Fatihah saja, Fatihahnya cukup berkesan. Kerana murid tadi mungkin mengkaji dan mengaji surah AL-Fatihah tu dengan gurunya sebagai contoh, selama 6, 7 ,8, 15 tahun dan dia dibai'ahkan untuk guna.
Begitu lah yang terjadi di mana-mana institusi perubatan pun, setahu akulah. mesti ada guru, mesti ada murid dan amalan depa sistematik dan mesti di Bai'ahkan.
Untuk aku, dan orang-orang biasa, kita baca Fatihah tu dah kira rahmat besar. Alhamdulillah. TAk apa kalau kita nak baca banyak mana pun, asalkan jangan sampai "gila isim" pulak! Ayat Al-Quran ni ubat dan rahmat untuk semua
tip hari ini: ewah !
Kalau nak ubat pening kepala, pakai Al-Fatihah, boleh buat gini:
1. Cari segelas air, jangan panas pulak, melecur lidah beb!
2. BAca ta'awuz 1 kali, selawat shifa tu 3 kali (kalau tak hafal, baca je selawat biasa)
3. BAca fatihah tu 6 wakaf; Bismillah dan ayat 1, sambungkan. di atas air tadi.
4. Tiupkan nafas perlahan-lahan atas air dengan niat kitalah.
5. Minum air tu macam ni; teguk pertama, kumur2 sikit buat syarat dan telan. Kemudian minum air tu bagi abis.
InsyaAllah,kalau Dia izin, sembuh pening tu.
Air kena banyak minum kalau pening kepala (Air suam).

WaAllahua'lam.

Rate

1

Originally posted by sikomeng at 1-12-2006 12:48 AM
ASM.
baru ada masa sikit nak nulih kat komputer ni...
he he he...CC hang memang betul! Orang Melayu panggil kelapa yang kosong tak dak isi tu "Kelapa Komeng" lah. Lebih kurang aku lah k ...

hehehe...mana lak ko ni kelapa kosong...banyak benor knowledge ko bagi..ni kelapa komeng spesel ni tak dak kat mana2 pokok nyioq...

aku biasa dengar yg azan tu...dulu2 masa kat hostel, ustaz kata azan 4 penjuru umah, and ayat qursi 3 kali, duk kat tengah2 rumah / bilik, tarik nafas dalam2 dan hembus ikut pusingan jam. tujuannya pun sama mcm yang hang cakap tu komeng...

semalam aku baca ruqyah lagi..sambil2 topup aku punya kredit amalan kepada Allah yg dah hilang tu :cry:...sambil2 nak melawat setan gondol dalam badan aku ni...pagi ni leher aku yg sakit semalam kurang sikit...tapi punya la ngantuk tak hengat...apa dia anto antu ngantuk ke kat aku ni sampai sakit2...cetttt

Originally posted by caricari at 1-12-2006 07:40 AM

hehehe...mana lak ko ni kelapa kosong...banyak benor knowledge ko bagi..ni kelapa komeng spesel ni tak dak kat mana2 pokok nyioq...

semalam aku baca ruqyah lagi..sambil2 topup aku punya kredit amalan kepada Allah yg dah hilang tu ...sambil2 nak melawat setan  ...

melawan maksud aku...tak kuasa nak melawat setan gondol

aturcara This user has been deleted
Originally posted by pee3 at 30-11-2006 03:00 PM

Aku setuju tu. Berhati-hatilah cari pengamal perubatan ni takut dia hantar pulak benda sampingan dia & lepas tu minta pengeras yang bukan2 & bayaran lepas tu bukannya semakin pulih ta ...

betul..pengalaman kita berubat ni..ade jugak terjumpa perawat yang ade pedamping...kesannya..kita yang makin sakit..bukan makin sihat...