CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 1039# juragan_malam

kuil mana tu wak? x perasan la plak...

Reply 1040# SangPertala

terima kasih kerana sudi chop... by the way, kalau nak penampakan tak senonoh, tak yah gi jauh2...kat board CI nun tengah galak penampakan tak senonoh..

Reply  juragan_malam

kuil mana tu wak? x perasan la plak...
halimi78 Post at 3-5-2011 00:18

sorry laa limi..aku nyampuk memanjang...aku nampak ko tulis kuil nih, kuil yg sangat tak boleh blah pada aku adalah kuil2 kat batu arang, selangor. alaaa..yg kat kota puteri ngan bandar tasik puteri tu. huh...scary ko. aku tak boleh blah ngan hantu tamil nih.. kuatttt semangattt mantranyaaa

Reply 1041# halimi78

sebelum nak masuk jalan umah bro tu kan ada 1 jalan p ke kuil hindu lepas sekolah kot kalu x silap..aku yakin la kuil kot sebb dah aku nampak sami hindu...kalau pakai serban mesti ada surau kot....huhuhuhuhuhuhu...
pasal la la bro p timbulkan balik benang gue yg udeh basah tu.....

terima kasih kerana sudi chop... by the way, kalau nak penampakan tak senonoh, tak yah gi jauh2...kat board CI nun tengah galak penampakan tak senonoh..
Nichelena Post at 3-5-2011 00:20

cehhh.... itu nak wat hape.....   moga2 nichelena lbh senang duduk sendirian tanpa ada penampakan lagik... hehehehe... tp kalo nmpk lagik, den raso cop rasmi den nih da expired.... hahahahahaha.....

Reply  juragan_malam

wahhh...juragan nih....magnet2 nih jgn ler citer mas... org umum nggak ...
SangPertala Post at 3-5-2011 00:09

ok la tu....kang kalu criter ikut kitab lagi org x paham....hahahhaha....bak kata orang tua2..."paham2 sudah...."

Follow Us
Reply 1044# juragan_malam

yg dekat2 flamingo ka? ka yg dekattt sgt dgn umah ni?

tp.. pepehal.. 2-2 wa x penah amik tau apa ada...

Reply 1043# Nichelena

alamak.. kompom x familiar area belah sana..
wakju tau la kot cerita ceritinya.. me mmg xtau..

Reply 1047# halimi78

kat ngan umah lu la....bro.jap aku nak jawab soklan orang atas....

ok la tu....kang kalu criter ikut kitab lagi org x paham....hahahhaha....bak kata orang tua ...
juragan_malam Post at 3-5-2011 00:25

den paham sket2 ajo... tak reti den mende2 nih sgt....

sorry laa limi..aku nyampuk memanjang...aku nampak ko tulis kuil nih, kuil yg sangat tak boleh b ...
Nichelena Post at 3-5-2011 00:23

Nich.....terus terang lagi bersuluk eh! bersuluh aku cakap.....kuil yg anda maksudkan tu x seperti yang disangkakan...dan aku amat berterima kasih kat sami2 kuil tu...dan yg paling aku suka setiap musim perayaan dia akan pasang signboard besar2 wish apa jenis perayaan kat pengguna jalan raya....
kuil tu dinaungi oleh samyvellu,  dulu kuil tu kecik je untuk pekerja2 estet kat sekitar tu...tapi selepas banyak kes kemalangan and etc2...kuil tu diperbesar dan dinaik taraf sebab nak buat kuil untuk dewa/tuhan derang untuk mengelakkan benda2 tu terjadi..

sebab apa aku berterima kasih kat sami2 tu?

sebab dulu jaman aku bujang, aku selalu balik sabak bernam naik moto jam 1am keatas...sebab takut polis..gue nggak ada lesen pak! jadi satu malam tu aku bertolak dari KL dah tengah malam...layan kona punya pasal...moto aku pancit!
bayangkan la...kul 1 am..moto pancit kat sana, sapa yg x kecut perut? dah la gelap! kat depan tu ada kubur cina, india and melayu pun ada..kalau criter dari mulut orang..memang kira angker la tempat tu..

so aku tolak moto sampai kat bus stop tepi kuil tu, ingatkan nak lepak situ sampai pagi sebab aku dah cuba tahan 2-3 bijik keta langsung x nak berenti...sbb dulu pernah ada kes, orang naik keta berenti konon nak tolong...sekali kena samun..geng2 org yg kononnya moto rosak tu dah stand by dalam semak..

then aku amik keputusan untuk tolak moto aku ke gaung...eh! ke kuil tu....elok lak ada 2-3 orng sami tengah lepas semayang tengah malam....criter punya criter dia bagi aku lepak kat pondok luar kuil tu.....derang siap bagi selimut ngan air teh panas..pastu derang kata nak tolong aku carikan pomen esok paginya. kiranya nya aku jadi peneman jaga kuil tu mlm tu...sok pagi seawal subuh aku bangun sebab derang pun dah start semayang..aku tunggu sampai kul 8.30, ngan gagahnya 2 orang macha pembantu kuil tu p buka tayar moto p bwak kedai pomen.....kul 10am aku gerak ke kampung....dan cerita ni aku x crita kat benang aku sebab x de misterinya...x mcm 'budak2' yg tolong aku masa malam raya tu.....hahhahha....yg sami ni kompom orang sebab dia buat siang2! yang tu kompom bukan...

so.....rasanya x de la seram kuil ni....cuma kalau p ke kuil hindu.....mulut kena betul2 jaga..sbb hantu derang mmg kuat dan ganas...kalau terkena...x pasal2 kena tawaf keliling patung lembu tu....jaga2!

Rate

1

Nich.....terus terang lagi bersuluk eh! bersuluh aku cakap.....kuil yg anda maksudkan tu x s ...
juragan_malam Post at 3-5-2011 00:57

wakju...kuil yg dalam pekan batu arang tu ka atau yg tepi jalan ijok? tepi jalan ijok tu aku cuma perasan jirat cina kiri kanan. jalan tuh memang sedap lap...

yg aku maksudkan dalam pekan batu arang tu. ke sama yg wakju cerita nih? tapi aku memang setuju ngan wakju bab kuil hindu nih kena berhati2 bab mulut. haruuu kalau silap bawak diri berborak pasai depa. hantu cina pun tak sehangat hantu hindu. satu lagi, siam mariii...aduhhh. aku kena siam punya sekali masa tolong kawan kena histeria di takbai. jenuhhh

Reply 1052# Nichelena

kuil yg aku cerita ni yang kat luar tu...sebelum kota puteri kalu dari sg buloh....yang kat batu arang tu yang kat sebelah kiri kalu dari ijok kan? kat ngan simpang ke kg raja musa tu ke?..aku 2-3 kali kalu ikut tg karang-ijok ikut jalan dalam tu kompom kesasar ke Unisel sebab terlepas simpang ke ijok lalu kuil tu la...aku pelik sbb mcmne aku x nampak signboard punya la besar kat simpang tu...

Nich.....terus terang lagi bersuluk eh! bersuluh aku cakap.....kuil yg anda maksudkan tu x s ...

salam wak...

ehem..ehem..nie dah start bercerita..mehlah sambung kat umah wak nun sana tu ..

Din pegang Epit sekuat hati dia.... Din ckp, kalo dia lepaskan epit, ape dia nak jwb kat parents epi ...
SangPertala Post at 1-5-2011 23:53

akhirnya khatam juga baca cite ni setelah ditunda2 sebab ketiadaan masa membaca cerita yg panjang

sebab dulu jaman aku bujang, aku selalu balik sabak bernam naik moto jam 1am keatas...sebab takut polis..gue nggak ada lesen pak! jadi satu malam tu aku bertolak dari KL dah tengah malam...layan kona punya pasal...moto aku pancit!
bayangkan la...kul 1 am..moto pancit kat sana, sapa yg x kecut perut? dah la gelap! kat depan tu ada kubur cina, india and melayu pun ada..kalau criter dari mulut orang..memang kira angker la tempat tu..

huhuhu.... moto pancit tgh mlm....? adussss....mmg sadis.... tempat gelap plak tu.... hurmmm.... kalo den mmg den lanyak jo bawak moto tu...... tak kuasa den nak tunggu sampai pagi.....

akhirnya khatam juga baca cite ni setelah ditunda2 sebab ketiadaan masa membaca cerita yg  ...
mieraedoera Post at 3-5-2011 08:28

atau.......takut baca mlm2 miera....?? hehehehehe....nak tunggu siang baru baca ekk....

Reply 1057# SangPertala

SP... kata ada banyak lagi citer mimpi2 yg skeri-meri....citer laaaaa..... gigih tau dok baca sampai 2-3 mukasurat ingatkan dok ada la citer pasal mimpi yg cam real tu.... sampai sudah tak citer pun.... sedih tauuuu....

Reply  SangPertala

den xleh on9 mlm td.. tenet wat hal..
pg ni br leh baca...

...
halimi78 Post at 2-5-2011 10:51

wah......cikgu dah jadik mod ekk....lama dah x masuk sini sejak stimix ku di potong waaa...waaaa.....

Reply 1059# noradaniez

iols pong xdak stimix... iols pakai p1 jah...
janji bulih on9...