CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 1060# halimi78

Gunela YES pulak pasni hehe..OT sket MOD

abis khatam sudah!!!
TT, mana nyer cite scery mery nyer??...x hapdate lg ker??

atau.......takut baca mlm2 miera....?? hehehehehe....nak tunggu siang baru baca ekk....
SangPertala Post at 3-5-2011 09:16

malam mmg cite2 berat tak berani nak baca..cite2 ringan je... ehehh

Reply  Nichelena

kuil yg aku cerita ni yang kat luar tu...sebelum kota puteri kalu dari sg  ...
juragan_malam Post at 3-5-2011 01:30

owh, yg dekat selekoh tu ehh wakju. macam tak logik kann...sempit jadik jalannya. selalu sangat laa eksiden tang situ.

Reply 1064# Nichelena

sempit and sedap layan lap......hahhahhha

Reply  Nichelena

sempit and sedap layan lap......hahhahhha
juragan_malam Post at 3-5-2011 16:59

jangan galak sangat gelak wakju. depan kuil tuh ada parking khusus. abang polis suka laa parking patrol car kat situ sesambil orang jual bantal kekabu pun bukak kedai. tow truck pun rajin parking situ. pendek kata semuaaaalahhh parking situ selain hantu2 dan juga wakju...wakaka

Follow Us
jangan galak sangat gelak wakju. depan kuil tuh ada parking khusus. abang polis suka laa parking ...
Nichelena Post at 3-5-2011 18:18

kalu bawak anak bini xde la aku bwk laju........ mana TT? sangkut kat tengah pulau kukup ke hapa?

Salam sume geng..... seronok korang yek baca kisah2 seram nih.... heran gak aku nih, korang mcm tak cukup dos seram plak.... hahahahaha.....  ayat limi, tak cukup dos seram tuh...ekekekekekeke.... tp seronok gak aku bercerita nih...kekadang mmg aku sendiri pon meremang jek tgh taip pon... dasat dasat dasat dan dasat..... huhuhu...

Ari nih, aku ingat aku nak cerita pengalaman aku sendiri tgk mak kawan aku tgh kene sawan pontianak... sape pernah tgk....?? hehehehe... korang tak sanggup nak menengoknye....haku gerenti beb.... Ini cerita masa aku berumur 15 tahun dulu. Masa tu aku dok JB lagik.... hurmmmm... Membe aku nih cuma ade 2 beradik jer. Abg sedara dia tumpang dok sekali. Mak dia masih ada dan ayahnye sudah meninggal...

Sepanjang aku knal dia, aku taktau yg mak dia nih ade sawan pontianak. Sampailah satu hati tuh, aku pegi uma dia malam2. Sajek nak ajak pg lepak2.... hehehehe.... aku masa tu cuma naik beskal jek. Yolah..tujam mano lah samo ngan budak2 sekarang nih...  Masa dlm perjalanan dah nak dekat ngan umah dia, aku dengar bunyi hilaian pontianak.... heeeeeeeee.......... heeeeeeeeee...... heeeeeeeeee...... perghhh... mmg meremang bulu roma haku masa tuh, tambahan plak rumah dia kat tepi tebing. Atas tebing tuh plak hutan lagik...

Masa aku dah nak sampai umah dia tu mmg aku dgr hilaian tuh mcm makin dekat...adussss... aku ckp dlm hati...."takkan ler cik pon nih dok lepak depan uma dia beb...." herrmmmm... aku teruskan jek lah mengayuh... sampai jek depan umah dia, aku tgk membe aku kodi nih tgh dok kat depan umah... pintu umah ternganga besar... bila aku tgk kat dlm umah dia nih, aku nmpk mak dia ngan rambut mengerbang sambil depakan tgn tuh tgh mengilai ngilai.....

Muka mak dia dah ler seram tak hengat... mak dia umo dlm 40an masa tu. Tp muka nmpk tua sket... Sambil dia mengilai tuh dia hayun2kan tgn.... mak dia nih berdiri kat atas bucu kerusi tu haa.... sumpah aku tak bohong nih...!! nih aku tgk real org kene sawan pontianak.... Abg sedara membe aku nih aku tgk tgh dok kat kerusi depan pintu... jaga makcik dia tuh takut2 dia lari keluar uma...

aku tanye pelan2 ngan kodi nih, "jang, mak ko nih sakit apo jang...?" kodi jawab... "dio keno sawan pontianak...ekau dok diam2 jo..jgn tgk muka dio tuh..kang dio kejar ko kang payah..."    aku dgr kodi nih ckp macam tuh terus aku kata... "kodi, mak ko selalu sakit berapa lama camtuh...?" kodi jwb.... "kadang2 dua hari gak ler... tgk ler, kalo dio da penat tuh, dio diam pastu nt tertido...kalo dio bangun balik pon jadik camtuh, tgkkan ajerlah sampai dio baik sendiri..."

huishhh... membe haku kodi nih mmg da biasa sgt da tgk mak dia camtuh... aku tanye gak, tak bawak berubat ker... kodi ckp, "da berubat dah..tp mmg susah nak baik... kalo dio mengilai takpo laie... kalo dio lari keluar umah, jenuh den nak cari dio... kadang2 den nengok dio panjat atas pokok tuh haa... camno nak buek tu... terpakso lah bawak tilam sumo takut dio jatuh..."

pado sesapo yg ade sedara ker yg sakit2 camnih, lekas2 ler bawak berubat yer... kesian tgkkan org sakit camtuh...

kalu bawak anak bini xde la aku bwk laju........ mana TT? sangkut kat tengah pulau kukup ke ...
juragan_malam Post at 3-5-2011 18:23

hadoiii lah haii wak ju nih.... jgn di seru namo den nih haa.... hehehehe..... napo wak...? wak dah ngombey blom wak... hehehehehe...

Salam sume geng..... seronok korang yek baca kisah2 seram nih.... heran gak aku nih, korang mcm tak  ...
SangPertala Post at 3-5-2011 18:39

kok lagi nunggu maghrib ni......kalau dari hasil kiraan gue, yg dikatakan sawan pontianak itu cuma pada namanya....yg pasti mangsa telah kerasukan semangat jahat dari setan langsuir samada bertuan atau tidak..itu gue nggak pasti sbb bukan urusan gue mau tau itu semua..yg kebanyakan orang akan keliru dengan langsuir,sudel bolong dan polong sebab penampakannya hampir sama..dan kalau nampak perempuan rambut panjang pakai baju putih lantas aja di label sebagai pontianak!
ya! golongan hantu raya juga bisa menjelma dan merasuk semacam ini juga cumanya kalau hantu raya dan polong kalau dicabar dan diprovokasi akan menunjukkan karektor sebenarnya dan menggambarkan tuannya...dalam erti kata lain..spesis 2 ekor ni x reti nak kaber line tuan dia....

kalau ada pendapat yang lain ya! sila..anda bisa bidas pendapat saya kerna sy juga lagi belajar nggak ijazah..

kalau dari hasil kiraan gue, yg dikatakan sawan pontianak itu cuma pada namanya....yg pasti mangsa telah kerasukan semangat jahat dari setan langsuir samada bertuan atau tidak..itu gue nggak pasti sbb bukan urusan gue mau tau itu semua..yg kebanyakan orang akan keliru dengan langsuir,sudel bolong dan polong sebab penampakannya hampir sama..dan kalau nampak perempuan rambut panjang pakai baju putih lantas aja di label sebagai pontianak!

ya! golongan hantu raya juga bisa menjelma dan merasuk semacam ini juga cumanya kalau hantu raya dan polong kalau dicabar dan diprovokasi akan menunjukkan karektor sebenarnya dan menggambarkan tuannya...dalam erti kata lain..spesis 2 ekor ni x reti nak kaber line tuan dia....

kalau ada pendapat yang lain ya! sila..anda bisa bidas pendapat saya kerna sy juga lagi belajar nggak ijazah..
juragan_malam Post at 3-5-2011 19:18

Wak ju... membe den tuh ckp mak dio tu da lama sakit camtuh... tiap kali kalo mak dio sakit kene sawan nih, dio akan mengilai2 siang mlm... kalo dio penat dio benti... bangun blk kang, kalo nak ngilai lagik on ajek suis... hahahahaha... ngan mata dia terbelolok tuh, ngan rambut kembang mengerbang.. siap hayun2kan tgn sambil mengilai... adusss... aku ingat lagik masa tu...aku apelagik... cha alip bot.....

tp pendapat Wak Ju tu mmg ade benarnye juga... cuma, cik lang nih jarang wat keje tak senonoh camtuh... cik lang nih biasanye suka nyakat jantan jln mlm2... tak pon ngendap jantan bujang...huhuhu... beware huhh bujang2...

pasai antu raya nih plak, den dpt tau dolu2 antu raya nih ade spesis yg lebih upgrade... kita tak membela dia pon dia boleh dtg kat kita jika dia suka... type nih mmg bahaye sket... sory to say lah...kalo sesape yg kekadang rasa cam masin mulut tuh sebenarnye keje antu raya yg wat keje nih... sebenarnye kita jek kekadang ingat kata2 kita nih cam boleh jadik masin...padahal keje antu raya.... wat keje tanpa disuruh...

Reply 1071# SangPertala

huh.. iols masey bujang... harus beringat sokmo........

Reply 1072# SangPertala

den ponah cito pasal nih.. antu raya xdok tuan nak menempek kek den..
kuang asam tol...

Reply  SangPertala

halimi78 Post at 3-5-2011 21:03

chit pooOOOrahhh.... bujang...??!!! pigidah...

Reply 1075# SangPertala

ni pesal dengki ngan org bujang nih?:@
betulla.. masih bujang, belum kawen lagi....

den ponah cito pasal nih.. antu raya xdok tuan nak menempek kek den..
kuang asam tol...
halimi78 Post at 3-5-2011 21:04

harus den ingatkan, jika amalan kita tidak 'menuju' ke 'saluran' yg betul, malang kita akan menjemput berbagai jenis syaitan yg tidak kita ketahui asal usulnye... dah banyak bukti yg den temui dan mengikut kajian den mmg betul antu raya jenis nih boleh ajo tepek kat sesapo yg dio rasa amalannyo tak berkumandang di langit ke tujuh..... huhuhuhuhuhu......

ni pesal dengki ngan org bujang nih?:@
betulla.. masih bujang, belum kawen lagi....
halimi78 Post at 3-5-2011 21:08

choyyYYY.... masih bujang yo.... ekau nak ngurat sapo jang....? siti dah kawin.... tinggal mak enon jo jang....

Reply 1077# SangPertala

mano la den nak tau sampai ke idak amalan den tu.......

Reply  SangPertala

halimi78 Post at 3-5-2011 21:03

bro....eh! mod hell... cuba ekplain sket ni...system bagitau (Your reply is reach 1000) dapat top up free ke?