CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 1078# SangPertala

huh.. x kesah la sapo.. janji shantek adek manessssss..

hah.. ni dah mlm rabu... sila tambah cite laie..

Reply 1080# juragan_malam

hahahaha.. byk la dpt topup pri.. kalu dapat, kawan pon nak..

tu maknanya... wak punya kedit dah cecah 1k.. naik dah kot pangkat wak..

Reply  SangPertala

mano la den nak tau sampai ke idak amalan den tu.......
halimi78 Post at 3-5-2011 21:11

hehehehehe.... keno pakai cop rasmi jang... kalo takdo cop rasmi payah lorr... tuh yang disuruh kito nih berguru bagai tuh... nak dpt cop rasmi ler tuh... tp den sendri pong bukannyo ade cop rasmi pon... men bantai ajo.... hehehehehehe....

huh.. x kesah la sapo.. janji shantek adek manessssss..

hah.. ni dah mlm rabu... sila tambah cite laie..
halimi78 Post at 3-5-2011 21:14

nih penderaan nih namonyo.... hahahahaha.... nt ler mod limi weyhh... den da kepupusan idea nih haa... adehhhh...

Reply 1083# SangPertala

huhu.. nak kene ada cop mohor kekdahnya......

Reply 1084# SangPertala

den dah xdak idea.. la nak soh org lain jah cito..
seronok ghopernye dok baca cite antu nih..

Follow Us
Reply  SangPertala

huhu.. nak kene ada cop mohor kekdahnya......
halimi78 Post at 3-5-2011 21:21

begitulah hendaknye...

Reply 1087# SangPertala

kalu takdak cop mohor... agak2 leh sampai tengkat baper ek..
ke x naik2...........

Reply  SangPertala

kalu takdak cop mohor... agak2 leh sampai tengkat baper ek..
k ...
halimi78 Post at 3-5-2011 21:29

hahahahaha.... tulah...owg soh blaja berguru takmo...Rasulullah dah naik sampai langit 7 tuh nak bg perkenan umat Rasulullah yg soleh dipermudahkan... kito keno lah cari balik susur galur ASWJ tuh haa... tuh yg jadik berat kalo asyik sibuk manjang....

bila nak pi semenyih weyhh....

Reply 1089# SangPertala

lusa nak lik kg lg nih...
tetiba kebizian melanda............
insyaAllah.. pepehal nanti kawan gtau..

Reply  SangPertala

lusa nak lik kg lg nih...
tetiba kebizian melanda............
insya ...
halimi78 Post at 3-5-2011 21:37

takpo lah jang... urusan tu pong kira ibadah jugo...ekau jgn risolah.. pape ekau bgtau den nt...

Reply 1091# SangPertala

nak balik bziarah jap.. harapnya sempat sampai sblm majlis..

err.. cito mano???

pasai antu raya nih plak, den dpt tau dolu2 antu raya nih ade spesis yg lebih upgrade... kita tak me ...
SangPertala Post at 3-5-2011 21:00

hah...ni den nak cer cer rita ni....seperti yg aku ckp tadi, spesis hantu raya ni mmg x reti nak kaber line tuan dia. Jaman dulu2, maaf ckap ye..yg ramai membela hantu raya ni org banjar ngan jawa...derang bwk dr seberang bukan untuk menyakat orang kampung or anak bini derang tapi ni semua sebagai khadam dan kuli....tujuan utamanya untuk membuka hutan untuk dijadikan kampung2, ladang2 dan tanah bendang.

kat kawasan seperti persisiran pantai barat semenanjung bukannya ada gajah or jentolak yg nak clear kan pokok2 balak, nak membajak tanah ladang dan bendang..so hantu raya lah yang jadi mangsa, tapi semua dibuat secara tersembunyi bukan terang2an..kalu tak mesti kecoh 1 dunia...mana taknya cuba bayangkan siang2 nampak pokok balak tetiba tumbang dan dipotong2, cangkul dan tajak terbang sendiri membajak tanah sawah, dll....

seperti manusia, setiap kerja mesti ada upah.....selain duit dan wang ringgit..upahnya pula dalam bentuk persembahan, contohnya pulut kuning, bertih beserta rokok dan telur ayam hitam....ditambah ayam golek dan darah ayam hitam tersebut...semua ni ikut balik perjanjian mcmne org tu mula2 dapatkan hantu raya tu..nak hantu raya yg power upahnya lain, darah manusia! dan yg paling hina nyawa dari setiap keturunan tuannya sendiri...

lama kelamaan bila tuannya dah tua dah uzur setengah mati..tu yang kuar criter.."eh! semalam aku pergi rumah wak jenal aku nampak dia selamba je usung padi 3 guni! walhal kelmarin anak dia cakap dia dia x sehat..makan pun dah tak boleh!"

"iye ke? semalam aku nampak dia berkubang ngan kerbau2 dia kat sawah...siap ditimang2nya anak kerbau tu...gile apa?"

bila tuannya mati....mula la dia lapar x dapat makan dan yg penting xde waris... ha! tu la yang dia start mengacau tu..tapi ada juga yang awal2 dah ada perjanjian..."tam (hantu raya), kalau aku mati nanti...aku nak ko jaga kebun/ladang aku...jangan sampai ada yang amik walaupun sehelai daun...kalau ada itu lah makanan/minuman ko (maksudnya darah org yg masuk kekebun tu" so selagi tak kantoi...x putus la makanan dia..cumanya dia still akan merayau2 kat kebun or kampung tu ngan menduplicatekan diri sebagai bekas tuan dia...ikut resam tuan dia la...suka tolong orang and lain2...

dan yg jenis x bertuan and manja ni..dia akan cuba dapatkan tuan baru...cthnya mcm bro mie, sbb badan dia pernah diterjah oleh pelbagai makhluk halus, so 'magnet' badan dia adalah penarik bagi makhluk2 halus yg lain....kalau benteng tu x cepat2 diperkukuhkan...maka ramailah yg meninjau2 berebut masuk. Jika kurang waspada, x berjaga2, lalai dan alpa.....siap leh!

dan ada juga secara x sedar....mungkin keturunan sebelum ni pun ada membela tapi ada perjanjian keturunan..cth "manja (nama hantu raya), kalau aku mati nanti, ko duduk dalam keris/ ko duduk la kat pokok ara tepi sungai/laut tu sampai keturunan aku yang sekian2 dari darah daging aku, cucu kamu cicit kamu..ko buat la sampai derang terima ko seadanya"

itu saja untuk seksa kita pada malam ni....wassalam...

Hah! sapa kata aku malas nak type panjang? cakap!!!

Rate

1

Reply 1092# halimi78

adehhh.... den da sogok ngan sawan pontianak tu haa... nak lagi ker....? ekau nih jang... kalo tak cukup dos seram gaknye ekau takleh tido ehh jang......???!!

Reply 1094# SangPertala

mlm tadi x lena.. x cukup dos kekdahnya........

Reply 1093# juragan_malam

tang ayat last tuh yg aku terkezut tuh...tetiba plak kene marah...hmy3: hadehhh.... hahahahaha.... terkezut den... tp, apo yg wak Ju tulih tuh, den mmg sama beranggapan yg demikian lah cerito sobonanyo... mmg tak dapek laie nak di sanggah cerita nih... den pernah dengar org pakai saka kerbau nak bajak tanah... kalo dio ngangkat pokok, owg nengok mmg heran bin aneh... mmg dio, tp kudrat mmg tak hengat.... saka kerbau, org panggil dio pon ngan gelaran kerbau.... adehhhh... dah dapek namo hewan plak dah...

hah...ni den nak cer cer rita ni....seperti yg aku ckp tadi, spesis hantu raya ni mmg x reti n ...
juragan_malam Post at 3-5-2011 21:57

next stori plissssssssss

Reply  SangPertala

mlm tadi x lena.. x cukup dos kekdahnya........
halimi78 Post at 3-5-2011 22:00

mlm tadi...??!!! hhuhhh... aku lagik teruk me.... tgh2 tido melompat bangun... bini haku lagik terkezut... ade mende ngaco plak.... den mmg da rasa mlm td ade yg tak keno... seb baik den da siap2kan sume sblom tido... ado owg wat tak snonoh lagik....:@:@ adehhh.... jenuh den melayan.....

next stori plissssssssss
ilahkhatibrani Post at 3-5-2011 22:08

bila tuannya mati....mula la dia lapar x dapat makan dan yg penting xde waris... ha! tu la yang dia start mengacau tu..tapi ada juga yang awal2 dah ada perjanjian..."tam (hantu raya), kalau aku mati nanti...aku nak ko jaga kebun/ladang aku...jangan sampai ada yang amik walaupun sehelai daun...kalau ada itu lah makanan/minuman ko (maksudnya darah org yg masuk kekebun tu" so selagi tak kantoi...x putus la makanan dia..cumanya dia still akan merayau2 kat kebun or kampung tu ngan menduplicatekan diri sebagai bekas tuan dia...ikut resam tuan dia la...suka tolong orang and lain2...

part ni penah baca kat sebuah buku
padahal org tu cuma patahkan ranting pokok kat kebun tu je/amik buah2 an kat situ

terus terkena