CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[MERGED]Forum Majlis Peguam 'Memeluk Islam: Update-Kecoh: Salah K'jaan-Dr M

Reply #1041 DTECCONAN's post

Conan,

Ko dah merapu ape bende nie? Quote benda yg tak ada kait-mengait.

Dok sibuk dengan Isle keturunan, Buddha keturunan tak sibuk???

Originally posted by peYno at 11-8-2008 10:58 PM

yg pasti masalah tu berlaku bukan kerana kelemahan AGAMA ISLAM itu.. tetapi kerana kelemahan org Islam itu sendiri.. dan isu ini la yg perlu pihak bertanggungjawap atasi kelemahan2 tersebut...

Peyno,

Saya pasti semua agama itu baik, mengajar ajaran yg betul.

Cuma individu jer yang menyebabkan seseorang itu "takut" kepada sesetengah agama, contohnya Islam di Malaysia, mula-mula ditakutkan oleh PAS, kini, PAS dah slow down setelah pemuda PAS turun padang.  Akan tetapi, bila puak UMNO pula menggubal undang2 Islam dan penguatkuasa JAI Negeri yg menjadikan mayat2 sbg rebutan, maka, timbullah kerisauan org2 kapir ttg Islam. Itulah hakikatnya.

Originally posted by jbtrader at 11-8-2008 10:51 PM
Conan,

Ko nie aku cop Islam fanatik.  Mulut ko sebut jer Islam aku tolak 1000% jauh ketepi.  Dgn lain kata, mulut ko nie bau mcm taik, busuk world class.

Ko nie tak prihatin langsung ttg masalah org bukan Islam masuk Islam lalu menghadapi masalah keluarga, especially kes harta, jenazah/mayat dan kes kanak-kanak(agama selepas cerainya ibubapa).

Yerlah, seperti kata peyno, ko nie Islam keturunan, mana tahu masalah org kapir..

ko ada hak nak kutuk aku, walaupon ko hina aku sekalipon aku tak akan balas
aku hanya pertahankan apa hak aku jer
ko nak cakap aku fanatik Islam ker apa cakaplah
mungkin ko boleh tengok cara Islam PeYno, mungkin ko tergerak hati dengan cara dia, aku pon tak kisah
but as long as I'm Muslim, aku akan pertahankan agama aku, aku bukannya serang agama orang

siapa kata aku tak prihatin? bukankah aku dah bagitau, kenapa nak buat forum?
kalau betul2 nak tolong, terus berjumpa dengan pihak berkaitan
forum bukanlah jalan penyelesaian, buat habis air liur jer berforum, hasilnya?
kalau masalah tu berbangkit jumpa terus dgn pihak2 berkenaan, tak perlu forum2 ni
ko nak tolong selesaikan masalah atau ko nak buat konsert?
ko sembang sana sini, tindakan tak ada

kalau aku ni panatik Islam, takder ler aku bg alternatif lain
org tak bg sebab, bila bincang isu2 sensitif agama akan jadi masalah, macam ko ler baru cakap sikit dah ko terasa
inilah yg org Islam rasa bila perkara ni diperbincangkan secara terbuka, kepada ko memang tak terasa sebab ko bukan ISlam

thread ni pon dah tunjuk sesuatu dekat ko, ko pon akan terasa jika ada org cakap benda2 yg sensitif berkaitan dgn agama ko

inilah yg org cuba larang, sebab aku tahu kita ni manusia, ada emosi dan perasaan

Originally posted by penyo at 11-8-2008 11:02 PM
Dok sibuk dengan Isle keturunan, Buddha keturunan tak sibuk???

Penganut agama Buddha, tengah hayat boleh tukar agama Hindu, besok tukar Kristian, lusa tukar Jepun.
Islam lain sikit, itulah namanya Islam keturunan, forever....

Reply #1050 DTECCONAN's post

Jangan lupa , dia juga ada hak utk mempertahan hak kebuddha-budhaan dia. Inilah yg dikatakan hak sama rata oleh DAP dan PKR

Follow Us
Originally posted by jbtrader at 11-8-2008 11:05 PM

Peyno,

Saya pasti semua agama itu baik, mengajar ajaran yg betul.

Cuma individu jer yang menyebabkan seseorang itu "takut" kepada sesetengah agama, contohnya Islam di Malaysia, mula-mula  ...

sebab tu PAS boleh bekerjasama dlm isu2 kebaikan dgn rakan2 pakatan PKR dan DAP yg bukan Islam...

ia bukan penghalang

Originally posted by jbtrader at 11-8-2008 11:01 PM
Conan,

Ko dah merapu ape bende nie? Quote benda yg tak ada kait-mengait.

apa yg tak ada kaitan, inilah yg ko cakap semalam, takkan ko lupa

ko pon kutuk Melayu, ko cakap tak kisah kalau agama ko dihina

bila ko kutuk asal usul Melayu tu aku tak kisah pon

tetapi cuba ko baca balik, tetiba ko cakap ko terasa terhina

sebab itula ko panggie org panatik ler apa, sebab ko terasa

itula yg ko panggie dekat org yg buat demonstrasi semalam, mudah sensitif

jadi, lihat sendiri apa yg berlaku dekat ko, ko kutuk org lain atas sebab ko rasa terhina

Originally posted by jbtrader at 11-8-2008 11:08 PM

Penganut agama Buddha, tengah hayat boleh tukar agama Hindu, besok tukar Kristian, lusa tukar Jepun.

Islam memang lain banyak pun. Yang semua2 agama tu semuanya sembah patung dan benda yg tak bernyawa dan ada lebih daripada satu tuhan
Walaupun aku Islam keturunan, aku selalu berfikir tentang agama lain. Tapi , memang di akui, agama lain adalah tidak masuk akal konsepnya berbanding dgn Islam

jadi kalau jb tgk rakan2 melayu isle jb yg isle tapi tak berwatakan seperti isle dan melakukan perkara2 yg dilarang oleh isle... sebab dia tiada penghayatan islam itu sendiri dan ini la namanya isle hanya pada keturunan... dan golongan2 cam ni la yg mencemarkan imej isle itu sendiri

isle menggalakkan umatnya pembersih... tapi ada gak org isle yg pengotor... tu keturunan la tu

Reply #1050 penyo's post

Penyo,

Kebebasan beragama, ko kena menghayati dua patah perkataan itu.

Reply #1050 penyo's post

mendap la lagi

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:34 PM

kalau LGE DAP buat baik ...depa kata... ini mesti ada muslihat ni
kalau UMNO buat jahat... depa kata.. mereka sebenarnya baik.. nampak je camtu tapi baik.. maklumla sesama isle

Memandangkan kau menyatakan LGE nih baik sangat , nih tolong komen statement dia kat website DAP , dia demand agar tidak membenarkan anak-anak mualaf di bawa sama untuk masuk Islam oleh mualaf  .  Dia kata kalau nak bawak masuk kena minta persetujuan bekas pasangan mualaf tu yang bukan Islam dulu . Dua-dua kena setuju baru anak-anak boleh masuk Islam . Kalau mintak izin bekas pasangan mualaf tu , mati-mati laa dia takkan membenarkan , plus mertua mak nenek ipar duai bekas pasangan mualaf tu yang bukan Islam akan membantah sekeras-kerasnya laa so memang anak-anak akan remain dalam agama lama kalau gitu .
Dia kata tak adil kalau mualaf boleh buat keputusan nak bawak anak bawah umur masuk Islam. Habis tu kalau bekas pasangan bukan Islam tu pulak boleh buat keputusan , maka adil ke bagi mualaf tu ? Pasti mualaf mana pun takkan boleh bawak anak masuk Islam laa kalau macam tu .
LGE nih pikir sebelah side aje , dia cuma nak pertahan kan orang-orang bukan Islam aje. Tu pun ada orang Islam dok kata dia baik .

MCA and Ong should demand that cabinet makes a decision preventing any conversion of a child to Islam unless consent is obtained from both parents

______________Press Statement by Lim Guan Eng__________________The Subashini decision is more pernicious in that it allows a Muslim parent who has just converted to convert his or her children without the consent of the other non-Muslim parent. This is a great step backward that not only denies the right of freedom of religion but also the constitutional and biological right of a parent over their childrenWhat is the point of civil court having jurisdiction to hear and decide on matrimonial disputes involving a spouse who has converted to Islam when it will take no action to prevent that converted spouse to also convert their children. Ong Ka Ting should read the judgement in full and realize that the impact of allowing such unilateral conversion by any parent regardless of objections from the other parent. The other non-Muslim parent will not be able to re-convert the child out of Islam. The child will also be deprived of its right to convert out of Islam at the age of 18. By changing a child's religion without the consent of both parents will cause much heartbreak. Worse is that Subashini抯 case has effectively lost custodial rights of both hers sons (where one is converted whereas the other remains unconverted with the mother) if the father proceeds with the conversion. Under Islamic law, a non-Muslim parent has no rights over a Muslim child. (31/12/2007) * Lim Guan Eng, Secretary-General of DAP

[ Last edited by  blastoff at 12-8-2008 12:54 AM ]

apasala la selalu cam ni...

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:36 PM
apa nak meroyan.. dah mereka mmg bukan Islam pon... mmg logic la... yg tak logicnya  bila yg isle pon dok tolak hukum isle.. malah mempersendakannya

busuk2 DAP pon takde la Bunuh org PAS
busuk2 DAP pon takde la tindas org melayu kelantan

pedia???? depa tak perintah lagi??? ooo kena bersangka buruk jeee

Lim Kit Siang bersangka buruk kat Saudi Arabia tak pe, logic laa dia bukan Islam , , ye la kan sebusuk-busuk DAP pun dia orang PR gak   , geng se parti sendiri  buat salah camne pun tak pe , kira baik woooo , jangan nak pertikai kang kena label balaci
Apa beza orang UMNO yang pertahan kejahatan bangsa sendiri dengan orang PR yang pertahan kejahatan geng se parti sendiri ? 2 x 5

Malaysians who accept or do not oppose Saudi Arabia as the model for anIslamic state based on Syariah law have lost the right to speak on human rights or condemn the ISA as the Saudi Arabia justice system ishundred times worse than ISA
Media Conference Statement
- launching of the second phase of 揘o to 911, No to 929, Yes to 1957

Originally posted by peYno at 11-8-2008 07:27 PM

ini terjadi kerana kelemahan umat silam sendiri dan bukannya Agama ISLAM...
tapi ada gak yg tak abih2 nak salahkan org bukan Islam kalau sesuatu terjadi kat mereka

dan ada gak yang tak habih-habih nak salahkan orang Islam atas segala kekafiran dan penolakan hudud orang bukan Islam , pelikkan . Sepatutnya kat sesama Islam laa kena sangka baik tapi cepat pulak kat sesama Islam nak berprasangka buruk , tapi kat orang kafir , apa buat pun memanjang dipertahankan

kalo islam bukan keturunan camna pulak? boleh tukar2 jugak?

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:03 PM
kalau tak pertahankan pon... tapi takde la nak kondem UMNO bila umno tolak Hudud... bila DAP tolak hudud.. meroyan tak sudah
udah2 la tu... PAS dah takmo UMNO.. sampai sanggup memperlekehkan Ilmu Ulamak berbanding dia yg belajar SUnnah dan alQuran kat internet... tanpa perlu bimbingan ulamak gamaknya

check balik post # 749 , jelas aku kata tak dak beza antara DAP dan UMNO sebab dua-dua pun tolak hukum hudud , jadi tuduhan kau kata aku tak kondem UMNO memang jelas tak berasas . Kau perlu belajar bersangka baik terhadap sesama Islam instead of memanjang menuduh yang bukan - bukan kay .

Originally posted by blastoff at 10-8-2008 01:25 PM

UMNO parti munafik , DAP parti kafir , dua-duapun tak mau hukum Tuhan , jadi tak dak beza antara keduanya . Btw, diakhirat nanti , orang munafik nih neraka dia kat paling bawah sekali , tapi tak bermakna orang kafir yang benci hukum Islam lebih ringan azabnya  .

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:03 PM
udah2 la tu... PAS dah takmo UMNO.. sampai sanggup memperlekehkan Ilmu Ulamak berbanding dia yg belajar SUnnah dan alQuran kat internet... tanpa perlu bimbingan ulamak gamaknya

Aku tak memperlekehkan ilmu ulamak, aku cuma tak mau menerima membuta tuli tindakan ulamak yang jelas tak mahu ikut jalan yang di ambil oleh Rasulullah, malah secara jelas menyimpang dari perintah Allah dalam Al Quran ,  tapi masih berani melabelkan tindakan sebagai Islam .
Internet ke atau buku ke semua tu pun sumber ilmu pe yang datangnya dari Allah jugak sebenarnya , Allah yang ciptakan internet dan Allah yang ciptakan buku dan Allah jugak yang ciptakan alim ulamak . Allah suruh kita mencari ilmu dengan menggunakan segala resources yang ada , dan tak menghadkan diri kita pada satu-satu cara aje . Dan yang penting sekali Allah tak suruh kita perlekeh sesama Islam yang nak guna walau cara mana pun untuk cari ilmu asalkan ilmu tu tak menyimpang  .

[ Last edited by  blastoff at 12-8-2008 01:31 PM ]

cara baru berdakwah cara Islam, hina org Islam, ajak kapir join kutuk dan hina org tu balik

Pope didakwa lindungi paderi cabul kanak-kanak.

LONDON 2 Okt.  Satu program dokumentari BBC yang disiarkan semalam mendakwa Pope Benedict XVI
terbabit dalam penyembunyian secara sistematik dakwaan pencabulan seks kanak- kanak membabitkan
paderi-paderi gereja Katolik Roman.

Program dokumentari Panorama itu melaporkan, sebelum mengetuai gereja ini, Joseph Ratzinger
yang bertaraf Kardinal ketika itu, selama20 tahun, menguatkuasakan doktrin ortodoks termasuk
dikri rahsia Vatican yang melindungi pesalah dan menutup mulut mangsa pencabulan.

http://www.utusan.com.my/utusan/arkib.asp?y=2006&dt=1003&pub=utusan_malaysia&sec=luar%5Fnegara&pg=lu_10.htm&arc=hive

Jubur Maideen sudah terancam.
Kawan-kawan sepadri nya sudah mengintai Jubor Maideen

untuk membelasah serakus rakus nya.

Di dalam forum pula, life Maideen terhimpit dan sengsara.
Maideen selalu kantoi di forum. Atas sebab kantoi, Maideen takut
dan kecut. Kerandutnya nya terkecut sekali .

Lantaran kantoi dan kecut, Bewak multinick tersebut  dihingapi
penyakit bacul melampau.
Terpaksa lah berselindung dengan nick-nick nya
yang lain seperti asklinux, FaithNomore, Pelaga, BateriKOng,

revolusi_30, totokameno dan rajawali .

<  bacul nye bewak multinick sekor tu >

pengenalan maideen @ bewak bacul bewajah manusia.
Jubor terancam.
Raja off topic
Bacul berforum.
Lidah Bercabang.