CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: d_dalia

Sinetron Jul Ripin & Zahirah Macwilson.update:post #1277 #1286

piahsemah replied at 11-11-2015 09:15 PM
haha.nantikan ada yg mai komen backup lg.keluatp semua nightmare bagai.kuikui..edit jer tu,semua e ...

haish tak payah lah merajok. Memang betul pun yg kita dok tengok kat tv tu banyak yg edit apa. So kebetulan tunjuk scene ayda yg lelebih, yang part zul yang gatai piang sampai nina tersemboq bijik mata pun ada, tak tunjuk kat national tv jah. I tak kata AJ suci, never, tapi be fair, dedua sama saja. tapi in this case sepatutnya yg lelaki yang kononnya dah ada komitmen lah yg patut menahan diri. Sebab tu pahala lelaki yg berpaling dari godaan wanita sama dengan pahala berjihad. pompuan memang naturally menggoda, walaupun keras mcm kayu.

Santeira replied at 10-11-2015 08:38 PM
mutual ke tak ke, skrg ni zul ariffin dah declare zahirah macwilson tu kekasih dia. dan setakat ini  ...

aah..aku ade trtgk jjcm epi tu..dahla mngilai x hengat cm pontimau..ala2 mau mnyerah diri gtu kt abg naz..mse kt meja mkn tu kn..dlm ati aku weyyyy gedik nau aj mat aris ni..

opps nt mrh plak acik fanataik aj mat aris sbb slh binti katanya..

hijau88 replied at 11-11-2015 10:23 PM
Ala. fantaik aj mat aris kat ig tu bmulut longkang sungguh. yg kat forum pun sama pelik. mengata org ...

Aik stalk jugak rumah sana? kenapa tak masuk, bagi salam. tak baik tau masuk macam pencuri. Cuma masuk sana tu kena buat homework laa, ada bukti bergambar, paling kurang SC. Cakap main lepas memang nanti nampak kebodohan sendiri.

anyway sapa kat sini yang beria selpie dgn AJ kat event, siap puji tag tag bagai, masuk sini jadi lain macam . tak baik tau!!! org berzina hukum rotan, bleh hidup lagi. orang munafik hukumya bunuh, so kalau tak suka tu unfollow je dia. make donno je lepasni. buat buang masa pun nak pergi event dia. Chills,uols.

jargon replied at 11-11-2015 11:05 PM
aah..aku ade trtgk jjcm epi tu..dahla mngilai x hengat cm pontimau..ala2 mau mnyerah diri gtu kt a ...

tak marah, memang dia suka gelak mengilai tak hengat. benda betul apa nak marah. Tapi bab menyerah diri tu berdasarkan penilaian adiklah. Bagi dia mungkin tak. sebab kita ada kebiasaan masing-masing kan, ada sistem nilai yang diterap dari kecil. Cuma biasakan menerima nilai orang, tak semestinya kita terimapakai nilai orang tu.

Edited by d_dalia at 11-11-2015 03:27 PM

gila ah..psl retis je..habis term agama kuar..dibukakan hijab, munafik hukum bunuh,pahala lelaki yg memaling dari penggoda sama pahala berjihad, ..wohooo

baru ku tau camni rupanya fanatik..gigih research bagai..mmg salute lah fanatik mcm ni..sungguh lah..haha

nak gak tau apa yg korang dpt ek jd fanatik mcm ni??

sampai keluaq semua bab ugama aih.munafik bagai..aku serender la dgn fan aj ni.memang tabik sepering la hampa punya backup..x brani la kalau sampai munafik semua.retis ja kot.x patot d buat idola pun.malu sgt aih dok back up sampai tara tu.p mai p mai ada ja nk kona kan..aj tetap suci bak embun pg gitew..za giler punya jahat..perh.dasat.sampai astro pun brani oo edit part za menggatal,,truskan la makcik membekap bg hujah bagai..aku x hadap la nk back up retis ni..agak2 la,,ada yg patot ada yg tak..nampk sgt bias.haha.bai.caucincau
buat makcik k bkn nama sebenar sila la berhujah..bye bye

Follow Us
d_dalia replied at 11-11-2015 11:24 PM
gila ah..psl retis je..habis term agama kuar..dibukakan hijab, munafik hukum bunuh,pahala lelaki yg  ...

wei.sama pulak komen ko dgn aku.hahaha,,igt aku sorang jer qasa mcm tu..nk tngok dia nk kata apa lg.haha

piahsemah replied at 11-11-2015 03:26 PM
sampai keluaq semua bab ugama aih.munafik bagai..aku serender la dgn fan aj ni.memang tabik sepering ...

aku pun surrender..haha..siap dgn sistem nilai yg diterapkan..haha
sudah sudah lah..rimas dgn org yg petik2 bab agama dlm nak mengidolakan retis kesayangan..wehhh...matlamat tak menghalalkan cara pun..aku mls nk jd setazah jadian tp seriously meluat sgt bila dah overdose.
lalok ke cik kak?? hahaha..byk minum air ketum hahaha

piahsemah replied at 11-11-2015 03:30 PM
wei.sama pulak komen ko dgn aku.hahaha,,igt aku sorang jer qasa mcm tu..nk tngok dia nk kata apa l ...

tu lah..sama pulak komen kita.
aku fhm apa yg kau rasa haha

weyh..ayda jebat je kot..shes nobody pun.
retis je kot..kesiannya..dlm hiburan lagha ni takde istilah munafik ye cik kak..sbb hiburan tu pun dah lebih dari munafik..
lain kali buat research psl agama..jgn campuradukkan dgn hiburan yg lagha ni..

LiveYourLife replied at 11-11-2015 08:58 PM
kaka san tgk citer MAID tak? citer tu pun over gila intimacy nya . selain tu citer isteri luar b ...

Syukri dan Fathia dedua dah ada gf/bf. dalam tak over tu pun , and sapa kata tak tergugat. and besides kita tak boleh gain chemistry dgn semua orang kan. ada opismate kita ngam ada yg tidak. the same with za dan aj, ada yg boleh kerja bersama jer, ada yang kamcheng n ngam. So nampak pada mata adik over sikit.  tapi acik tengok masa raya ada citer yang aksinya sebijik MAID tapi takde orang kecohpun. Sebab sendu kott, no chemistry. acik tertunggu jugak orang nak komen tapi takde.

d_dalia replied at 11-11-2015 11:31 PM
aku pun surrender..haha..siap dgn sistem nilai yg diterapkan..haha
sudah sudah lah..rimas dgn org ...

kako ada anugrah fans aku nk vote fans aj.tabik..semua term keluaq..last2 retis idola depa x slh.brani kaitkan dgn ugama..,dr x suka aj c kit jer trus x suka 200%,,hahaha,hadap sguh dgn retis.,kemain eh depa puji melambung
x pnh aku gegeh beforum pasal retis.hahaha.kalini aku meluat sungguh..bkn takat aj nama sbenar sekali fans dia.muehehe
p/s.wei.aku sambey tngok tv9..ada zul n faezah elai..hahaha..saje ja lyn

d_dalia replied at 11-11-2015 11:36 PM
tu lah..sama pulak komen kita.
aku fhm apa yg kau rasa haha

mujuq ko paham.hahaha,,itu la kan..laqo ja semua ni.hahaha,,matlamat x halal kan cara,.dunia retis tu pun dah laqa kan
hahaha

d_dalia replied at 11-11-2015 11:24 PM
gila ah..psl retis je..habis term agama kuar..dibukakan hijab, munafik hukum bunuh,pahala lelaki yg  ...

Acik cuma tanya sapa dia makhluk tu, you ker? or orang lain. and nak ingatkan jangan jadi talam dua muka, itu ciri orang munafik.
acik tak payah research la bab ni, dah ada dalam kepala. Memang perkara lagho bagi adik, so jangan tambah dosa lagi dengan buat tuduhan melulu. tak tentu pasal orang yang adik kata tak berapa baik tu dapat pahala free.
apa nak buat fans ayda memang sayang lain macam kat dia. dan jangan serkap jarang fans dia tahap BBNU, acik PPRT, you just do not know who they are and where they are writing from.

Wei korang dok gaduh ni pasaipa. Zul ariffin je pun. Bkn tera mana pun dia tu. Aku yg tak brapa nak phm, msk thread ni jd lg tak phm. Tajuk thread ada nama jui ripin, zahirah n gaya ja. Knapa byk dok petik nama mat aris pulak

erin86 replied at 11-11-2015 11:53 PM
Wei korang dok gaduh ni pasaipa. Zul ariffin je pun. Bkn tera mana pun dia tu. Aku yg tak brapa nak  ...

Me lg la blank tak tahu pun kewujudan zahirah mcwilson ni dlm industri hiburan. Kiranye depa duk berebut zul ripin la ni...menyedihkan betul

iols msk thread ni sebb pelik naper sentiasa kt atas.ingatkan za & zm dh buat annoucement nk kawen ke apa ke .dh  msk ,ok faham .TT ada info  terbaru update kt tajuk ya.nnti iols msk blk

Aku x phm laa fanataik AJ nih, backing gila2 tu. Alahhhh ZA mmg x hingin pon kt AJ, x payah perasan laa..standard dia ppuan matured n classy saja. Ambik cermin pi cermin muka tu dulu. People moving on, dah klu ZA nk Kat ZM sukahati dia laa..ZM pon gorgeous, educated, nmpk matured, x lepas laku. ZA Ada pilihan, lebih baik tgk muka ZM yg complete package as graceful lady, drpd pilih set2 muka khunsa. Tak payah laa bermonolog nk guna ayat bombastik, pusing2 citer, ujung2 SBB ZA dumped AJ. Wei...face the fact laa weiiii...stop merempan psl retis kesayangan korang ni n get into the real world. Ke korang ni mmg butthurt SBB set2 satu kapal dgn AJ ke? Gedik n mmg manjang kena dumped by jantan? Dah tahap mental weiiii....serious laa...org keliling dok gelak je korang satu kaum fanataik AJ ni....pathetic!!!!

Apalah yg mrk duk gaduh2 ni..mls lah nk bca semua...hrp2 ok je .jgn gaduh2 ok....senyuml2lah yer....

ingatkan apa yg hot sgt thread ni... ada jugak fanatik ayda mat aris ni eh.. kipidap!

ALDRIN replied at 12-11-2015 12:29 AM
Aku x phm laa fanataik AJ nih, backing gila2 tu. Alahhhh ZA mmg x hingin pon kt AJ, x payah perasan  ...

I bg saapuloh bintang untuk u