CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: d_dalia

Sinetron Jul Ripin & Zahirah Macwilson.update:post #1277 #1286

apa gadoh2 ni kwn2...jgn gado sbb retis..buang tenaga jer..chill2 okeh..tucip tacang..

zul aripin aman2 saja..yg tetap kna kutuk..pmpuan gak..dlu k.bakyah..acik gaya..nie turn ayda jebat plak..dah tue yg kutuk pmpuan pun pompuan la jgak..lelaki yg konon 9 akal nafsu 1..hurmm..bla timbul bab2 cmnie..pmpuan yg gedik..pmpuan yg lbh2..lelaki zaman la mmg xble pkai..amik ksmptan dr jd pelindung..

Malah Ayda juga merasa lega kerana beliau tidak berhadapan dengan situasi dimana ada golongan tersebut yang cuba untuk mengambil kesempatan terhadap dirinya.

Saya sering mendengar artis popular atau memiliki paras cantik tidak terlepas diusik atau dihimpit golongan VIP. Memang pelik mendengarnya. Saya cakap begitu kerana ia belum pernah terjadi kepada saya dan saya tidak mahu pun ia berlaku.

Secara jujur, saya tidak pernah berhadapan dengan dengan mereka yang cuba mengambil kesempatan atau dalam kes tertentu, menghantar pegawai peribadi untuk cuba-cuba mengenali saya. Mungkin disebabkan peminat saya lebih banyak diwakili kelompok kanak-kanak, jadi saya terlepas daripada berdepan situasi begitu.

ps: oh baru faham..ramai peminat kanak2..patut lah semacam je..hehe

d_dalia replied at 12-11-2015 08:54 AM
ok..nnt aku update lah kalo tetiba zazm putus ke, berpeluk ke, dan seangkatan dgnnya..haha

Adik, kenapa tak dari zaman talent time kat sekolah rendah lagi?? Ooo lupa, selalu Fyna yang menang. Logik lah adik, bukan semua orang layan AF. and citer dia dulu dulu pun stok remaja yang tengok or tayang kat RTM. in fact dia shooting kat opis acik pun, acik tak sedar. sebab tak tahu dia wujud dan seperti adik, tak koser nak kejar retis. Shanaz, aeril zafrel n the gang lalu depan mata parking seblah keter pun, maki lagi adala coz amik parking space.Pls update if ada perkembangan terkini. hopefully ada berita wedding lah, kesian pak Non, anak harapan keluarga tu.

mdmy replied at 12-11-2015 03:09 AM
Adik, kenapa tak dari zaman talent time kat sekolah rendah lagi?? Ooo lupa, selalu Fyna yang menan ...

tak faham lah u cite apa.. talentime apa ni? retis lalu sebelah?

cmf_shya replied at 12-11-2015 11:06 AM
zul aripin aman2 saja..yg tetap kna kutuk..pmpuan gak..dlu k.bakyah..acik gaya..nie turn ayda jebat  ...

sapa suruh fans ayda jebat hover sangat, wat relax sudah. dorg la yg paling over mengutuk zm. dulu kutuk acik gaya. kalau dorg tak over org pun takde point nak kutuk aj mat aris tu.

Follow Us
d_dalia replied at 12-11-2015 11:07 AM
Malah Ayda juga merasa lega kerana beliau tidak berhadapan dengan situasi dimana ada golongan te ...

Orang yang boleh menarik perhatian kanak-kanak adalah orang yang tulus dan ikhlas, sebab kanak2 ada deria keenam dalam hal ini. Dan Ayda dapat menarik peminat di kalangan ibu-ibu kerana layanan dia terhadap kanak2 dan babies. First class, budak2 cling dengan dia tak lepas. Adik ada kelebihan tu ker? kisah benar ni, kawan acik makan sebelah table dia sambil dukung baby. ayda datang dan tolong dukungkan baby tu. then the same friend, baby yang sama masuk hospital, rupanya ayda ada buat community service di wad kanak2 hospital tu. Dia saksi sendiri layanan ayda kepada patients kanak2 dalam hospital tu. Sorry ayda tak masuk pun dalam IG pasal ni, tapi apa salahnya acik sebarkan kebaikan orang kan.

buat kebaikan sorok, bukan canang dlm IG.

cikmuni replied at 12-11-2015 10:39 AM
Kahkahkah!! Gigih wehhh buat ig 'hatersaydajebat' ni..baik mengaku cepat ni karatz/reputz LN ke ZM k ...

Gigih nya buat hatersclub! Lawak sungguh la

OT sat. sometimes i think statement acik gaya 'saya tak perlu jaja cerita utk raih simpati dan perhatian' tu mcm perli acik rita spender. kelasss acik gaya. she deserves someone better.

mdmy replied at 12-11-2015 03:19 AM
Orang yang boleh menarik perhatian kanak-kanak adalah orang yang tulus dan ikhlas, sebab kanak2 ad ...

ye lah cik kak..penjelasan yg sungguh bernas..tkasih krn menjelaskan ye..

d_dalia replied at 12-11-2015 11:13 AM
tak faham lah u cite apa.. talentime apa ni? retis lalu sebelah?

dah adik yang bawak citer zaman AF, zaman accident, alang2 baik terobek dari zaman sekolah. dia selalu nyanyi dari zaman sekolah kan. kenapa tak femes dari zaman tu?
Logiklah adik. acik kata AJ pernah shoot dalam opis acik, tapi acik tak tahu pun kewujudan dia zaman tu. Ramai fans dia tak tahu dia wujud, so nak jadi fantaik cemana? Now dah tahu wujud, barulah timbul minat.

Lupa adik mesti generasi XYZ kan, lack inference skills.

d_dalia replied at 12-11-2015 11:04 AM
You tak kenal sape zulayda dulu....hehe...

PPrtnya fans AJ mat aris tu. terhegeh2.

Santeira replied at 12-11-2015 10:59 AM
tak tgk, akak mmg tak tgk sangat drama adaptasi novel ni . berangannnn sgt. tapi ada la nampak sce ...

Adooii adek semua citer kecuali drama alhijrah je ada scene atas katil. Dont be judgemental ok. Siap hari raya pagi pun ada, tersembur kuih semperit acik nengoknya. tapi kenapa orang tak kecoh??? Sebab artis sendu,  maka orang tak tengok. deyals ni coz dapat coverage tinggi, masa tayangan prime time. So semua tak betul di mata orang. Artis lain lepasss.

d_dalia replied at 12-11-2015 08:55 AM
itu lah..tak nak pulak vote aj sampai final..masa aj accident dulu aj dah ada fanatik ke?

simple ja. AJ on her own can't bring impact. dia ada impact masa drama sampah 200 persen tu saja sbb persona couple dgn zul kat dalam tu. IMO watak dia dalam novel tu sangat annoying dan minta pelempang (watak armel tu) tapi watak mcm tu ideal utk BBNU kuat berangan, so dari situ start ada fanataik yg sebenarnya suka dgn couple dlm drama tu. on her own, sebagai contoh, AJ kena tiru style lagu & video muzik Meghan Trainor utk ada impact, apsal tak bawa style sendiri? tak yakin letteeww.

this explains kenapa pelakon kayu mcm Miah Ahmad pun ramai fanataik. Dorg sebenarnya ship watak dia dlm drama hati perempuan tu yg berkapel dgn tengku apa ntah tu.

Santeira replied at 12-11-2015 11:01 AM
zm ada drama baru 'cik cinderella encik tengku' dgn shukri yahya. kat slot mana ntah tapi akak mai ...

haha.iols lyn novel dr drama.haha..yez,.iols pun lg hadam kdrama..oppa changwook sgt.hahaha..nk ilg stres runing man.haha

Santeira replied at 12-11-2015 11:19 AM
sapa suruh fans ayda jebat hover sangat, wat relax sudah. dorg la yg paling over mengutuk zm. dulu ...

karat over..mangsa kutukan si artis tue..karat aj over kutuk zm..haters aj over kutuk aj..elok la..2 x 5..heheh..xde beza la..

cmf_shya replied at 12-11-2015 11:41 AM
karat over..mangsa kutukan si artis tue..karat aj over kutuk zm..haters aj over kutuk aj..elok la. ...

aku tak nampak siapa haters AJ. aku bukan hater dia pun dan kat dalam ni takde pun hater dia aku rasa. cuma nak tunjukkan pada fans dia yg perasan AJ tu suci murni perfect that she's not. apa yg ZM buat, AJ pernah buat, dan AJ buat lagi over dari ZM, tapi dorang kata ZM murah, part AJ dorg pass off as 'so sweettt'.

Santeira replied at 12-11-2015 11:19 AM
sapa suruh fans ayda jebat hover sangat, wat relax sudah. dorg la yg paling over mengutuk zm. dulu ...

meme hover pun..kat bod sana ngata gaya mcm2,kertu la.kak limah la.ngerila mka gaya..la tebalik kuang pulak,,nk gelak sgt tngok fan aj bekap dia..dulu kata gaya x padan dgn zul.x dak seri la mcm2.dgn aj ja zul ada aura..la besyukur x jd dgn aj,hencap pulak zazm
semua org ni iols x minat.iols twiter pun tadak.tp iol ngaku dok skodeng.haha.saja sukasuki..nant kang ada la kata aku ni munafik .kuikui

mdmy replied at 12-11-2015 03:26 AM
dah adik yang bawak citer zaman AF, zaman accident, alang2 baik terobek dari zaman sekolah. dia se ...

lama2 bosan lak baca posting akak ni..suka2 je kata org lack of watsoever skill lah...semua kt sini tau je akak tu fanatik aj, akak pusing konar baring sekalipun semua org tau..so tak perlu pun akak letih2 menaip sbb pi mai pi mai pun semua org tau akak ni fanatik aj..so kipidap..

jangan jangan...kau terburu-buru
jangan-jangan..pandai menghukumku
kau tak tau siapa diriku..hanya tuhan yang tauuuuuuuuuuuuuuu

lagu ni berjaya buat mzz stress everytime keluar dekat radio
juga lagu paling cliche di seantero malaysia

juripin dan bbnu berpisah tiada