CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[MERGED]Forum Majlis Peguam 'Memeluk Islam: Update-Kecoh: Salah K'jaan-Dr M

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 08:31 AM

sepatutnya perkara ni ditanya balik dekat org yg ke hulu ke hilir sebut pasai demokrasi, demonstrasi dan hak kebebasan bersuara

kenapa Zulkifli Nordin dikutuk oleh bukan Islam yg konon ...

kesilapan zulkifli ialah dia bukan setakat berdemo bantah, tapi gagalkan dan hentikan terus forum secara paksa

sedangkan ambiga sendiri tegaskan mereka berhak berdemo dan dia takkan ganggu, tapi jgnlah sampai paksa hentikan forum

dan zulkifli ni sebenarnya siapa waktu itu?
wakil peguam muslim?
MP pkr?

baju manapun dia pakai ia tetap tak sesuai dgn yg satu lagi...

tapi yg jelas dia telah merosakkan kedudukannya sebagai MP pkr...
dan pkr jadi tersepit...

Originally posted by petola at 12-8-2008 07:49 AM

bukan senang nak buat tuh...

lagi2 kalau pertimbangan kaum dan agama diutamakan...

mungkin kita kena kaji sejarah Islam bukan saja zaman Nabi tetapi selepas2nya.... bagaimana setup dan dasar pemerintahan berkait penganut agama lain

adakah yg diamal itu berteras konsep kafir harbi kafir zimmi atau lebih drp itu...

bagaimana nak reconcile antara amalan2 sejarah Islam dulu2 dan konsep2 moden seperti negara berdaulat, perlembagaan, hak dan tjawab samarata warganegara, demokasi dll.

jika kita nak guna pendekatan negara ini sebagai `negara melayu' atau `negara Islam' maka konflik dgn konsep2 itu pasti wujud dan akan ada yg akan dikorbankan
kalau nak guna pendekatan `negara sekular' pun konflik pasti wujud dan akan ada yg dikorbankan...

nak cari sintesis tu bukannya mudah... dan saya tak nampak ada usaha dan perbincangan ke arah itu...
mungkin sudah tak perlu lagi?... sapa kuat dia dapat?

Itu perlunya forum terbuka di buat , untuk mengajak rakyat berfikir dan memahami segala permasalahan yang mungkin berlaku secara diam-diam dan jauh dari pandangan mata mereka yang mereka tak sedar kewujudannya . Tapi forum kena dibuat secara adil la , dan jangan bias. Kalau semua perbincangan nak dibuat cara tertutup dengan orang-orang tertentu saja , atas alasan sensitif dan menimbulkan huru-hara , maka most rakyat will be in the dark aje la mengenai banyak isu . Takkan bincang pun boleh timbul huru-hara kot , tak logik lah . Yang suka dok timbul huru-hara tak nak bagi orang bincang apa pun nih hanya orang munafik aje dan orang munafik Allah benci pe  .

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 09:29 AM

Itu perlunya forum terbuka di buat , untuk mengajak rakyat berfikir dan memahami segala permasalahan yang mungkin berlaku secara diam-diam dan jauh dari pandangan mata mereka yang mereka tak  ...

Originally posted by petola at 12-8-2008 09:29 AM
kesilapan zulkifli ialah dia bukan setakat berdemo bantah, tapi gagalkan dan hentikan terus forum secara paksa

sedangkan ambiga sendiri tegaskan mereka berhak berdemo dan dia takkan ganggu, tapi jgnlah sampai paksa hentikan forum

dan zulkifli ni sebenarnya siapa waktu itu?
wakil peguam muslim?
MP pkr?

baju manapun dia pakai ia tetap tak sesuai dgn yg satu lagi...

tapi yg jelas dia telah merosakkan kedudukannya sebagai MP pkr...
dan pkr jadi tersepit...

mcm mana dia dikatakan paksa?

yg suruh hentikan tu polis

Reply #1108 DTECCONAN's post

biasa la lagu dok wat pala tauuuuuuuuuu

Follow Us
Aku sendiri pun tak faham mengapa orang Melayu Islam terlalu senstitif tentang isu ini. Bagi aku mengapa takut untuk berbincang secara terbuka tentang isu ini. Even dalam Islam sendiri di galakkan kita bermuzakarah agar sesuatu isu itu dapat diselesaikan secara aman.

Mungkin ada yang menganggap aku melayu liberal tetapi bagi aku sesuatu isu itu dalam diselesaikan secara perbincangan terbuka. Sepatutnya wakil2 NGO yang kononnya memperjuangkan Islam itu duduk sama dan menyertai forum tersebut. Dah nama pun forum terbuka....so both parties can voice out.

Aku tak rasa pihak Bar Council nak cabar artikel 121. Mereka hanya mahu mencari penyelesaian dan hak-hak bekas pasangan serta anak2 mereka sekiranya suami atau isteri sekiranya bapa decided to convert dan apakah nasib bekas isteri dan anak2 sekiranya mereka selepas itu. Sekiranya anak2 itu berusia lebih 18 tahun...mereka berhak memilih agama sendiri dan yang menjadi isu sekarang adalah anak2 yang berusia bawah 18 tahun sama ada hendak mengikut agama bapa atau ibu mereka.

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 09:29 AM
tu perlunya forum terbuka di buat , untuk mengajak rakyat berfikir dan memahami segala permasalahan yang mungkin berlaku secara diam-diam dan jauh dari pandangan mata mereka yang mereka tak sedar kewujudannya . Tapi forum kena dibuat secara adil la , dan jangan bias. Kalau semua perbincangan nak dibuat cara tertutup dengan orang-orang tertentu saja , atas alasan sensitif dan menimbulkan huru-hara , maka most rakyat will be in the dark aje la mengenai banyak isu . Takkan bincang pun boleh timbul huru-hara kot , tak logik lah . Yang suka dok timbul huru-hara tak nak bagi orang bincang apa pun nih hanya orang munafik aje dan orang munafik Allah benci pe  .

kena buat tertutup, sebab karang kalau ada yg terasa terhina
cthnya Lim Guan Eng sebut pasai kes anak2 tak boleh terus ikut agama Islam
ada yg terasa pula

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 09:37 AM

mcm mana dia dikatakan paksa?

yg suruh hentikan tu polis

polis suruh berhentikan sebab ada orang2 macam zul masuk ke dewan forum...
siap ada yg nak bertumbuk lagi..
lepas tu di luar gegag gempita...

apa2pun tujuan demo tu memang nak hentikan forum... betul tak?

Reply #1110 melayucyber's post

tak rasa apanya, bila org dah bising2 barulah diaorg kata kami hanya bincang soal2 masalah berkaitan jer takder nak bantah soal2 artikel 121
cuba kalau takder org tau, besok keluar paper diaorg pertikai artikel 121

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 09:14 AM

Kalau tak dibenarkan orang-orang bukan Islam meluahkan apa yang terbuku di hati mereka mengenai Islam , kita tak mungkin dapat memperbetulkan misunderstanding mereka mengenai Islam .

Isla ...

tapi kita kena tau beza di antara luahan dan propaganda jahat

Kalau yang berkali-kali di perjelaskan pun siap dengan bukti lagi , tapi masih dok luah misunderstanding mengenai Islam yang sama jugak dan siap tuduh kata Islam penipu, pembohong dan sebagainya , maka itu jelas bukan luahan , tapi propaganda jahat yang hanya akan menyebabkan keresahan dan kemarahan rakyat yang beragama Islam semata-mata , maka luahan yang sebegini yang perlu dihentikan laa .

Originally posted by petola at 12-8-2008 09:43 AM
polis suruh berhentikan sebab ada orang2 macam zul masuk ke dewan forum...
siap ada yg nak bertumbuk lagi..
lepas tu di luar gegag gempita...

apa2pun tujuan demo tu memang nak hentikan forum... betul tak?

polis pon suruh diaorg hentikan dr awal
lagi satu, zul masuk diaorg jemput
yg bertumbuk tu org lain

Originally posted by melayucyber at 12-8-2008 09:40 AM
Aku sendiri pun tak faham mengapa orang Melayu Islam terlalu senstitif tentang isu ini. Bagi aku mengapa takut untuk berbincang secara terbuka tentang isu ini. Even dalam Islam sendiri di galakka ...

aku masih anggap ko seorang yg sensitif terhadap Islam...
iaitu percaya perbincangan terbuka adalah kaedah yg digalak dalam Islam... dan ia patut dibuat dlm isu ini..

sensitif gak tuh... bukan liberal...

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 09:41 AM

kena buat tertutup, sebab karang kalau ada yg terasa terhina
cthnya Lim Guan Eng sebut pasai kes anak2 tak boleh terus ikut agama Islam
ada yg terasa pula

Aku tak terhina dan aku tak pulak cuba menghalang atau menyekat Lim Guan Eng dari berkata begitu , begitu juga apa yang diluahkan oleh Lim Kit Siang , tak pulak aku mintak agar website DAP di ban kan , cuma aku terheran macam mana orang boleh kata Lim Guan Eng baik terlampau bila dia hanya mampu berfikir kebajikan orang bukan Islam aje dan melupakan kebajikan orang Islam , sedangkan dia di angkat jadi pemimpin semua kat penang .

[ Last edited by  blastoff at 12-8-2008 09:57 AM ]

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 09:45 AM

Kalau yang berkali-kali di perjelaskan pun siap dengan bukti lagi , tapi masih dok luah misunderstanding mengenai Islam ya ...

jadi, blastoff boleh terima ker kalau Lim Guen Eng kata anak2 tak perlu ikut agama ayah, biar dia pilih sendiri

kalau ikut logik memang itu adalah keadilan sebenar tetapi kalau ikut Islam?

mcm mana jika mereka bantah anak2 ikut Islam? blastoff boleh terima ker?

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 09:45 AM

Kalau yang berkali-kali di perjelaskan pun siap dengan bukti lagi , tapi masih dok luah misunderstanding mengenai Islam ya ...

pada pendapat ko forum majlis peguam tu luahan atau propaganda jahat?

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 09:49 AM

jadi, blastoff boleh terima ker kalau Lim Guen Eng kata anak2 tak perlu ikut agama ayah, biar dia pilih sendiri

kalau ikut logik memang itu adalah keadilan sebenar tetapi kalau ikut ...

ada typo la kat post aku kat atas yang aku dah perbetul  . Kau baca balik ok kenyataan yang aku dah perbetulkan tu , kat bawah ni .

Aku tak terhina dan aku tak pulak cuba menghalang atau menyekat Lim Guan Eng dari berkata begitu , begitu juga apa yang diluahkan oleh Lim Kit Siang , tak pulak aku mintak agar website DAP di ban kan , cuma aku terheran macam mana orang boleh kata Lim Guan Eng baik terlampau bila dia hanya mampu berfikir kebajikan orang bukan Islam aje dan melupakan kebajikan orang Islam , sedangkan dia di angkat jadi pemimpin semua kat penang .

[ Last edited by  blastoff at 12-8-2008 11:06 AM ]

Reply #1120 blastoff's post

tak, maksudnya blastoff boleh terima ker kalau ada undang2 supaya anak2 tak boleh automatik masuk Islam jika ayah dia Islam?

Reply #1113 DTECCONAN's post

Dah nama pun forum terbuka...sepatutnya yang berdemo tu pegi join sekali...dengar apa yg mereka bincang. Kalau tak puas hati...bole bersuara ketika itu jugak.

Bagi aku...yang berdemo itu kebanyakannya tak tau hujung pangkal...just join je sbb dipengaruhi oleh rakan2 lain kononnya puak Bar Council ini nak cabar Islam

nak tanya, perlukah aku liberal?

perlukah aku mengikut sesuatu perkara mengikut logik akal semata2?