CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  KAULAT

Minggu ni sibuk dengan pembukaan ofis baru persatuan kat sri kembangan.. Sek ...
chefmizan Post at 5-12-2011 15:28

seri kembagan kt area mna chef?dh dkt ngn rmh sy tu....hehehehe

Reply 1161# aKudaRikayanGan

Kat Taman Putra Permai..hehe

wah... akhirnye setelah 3 hari follow thread ni.... hmm mcm2 kisah & pengetahuan leh dpt dr sini..btw chef.. kg kita bersebelahan je... heheh..
dlm family belah mak  pun mmg ade saka nih... arwah atok punye.. takut gaklah masa dia sakit dulu.. mcm2 yg jadi time tu.. mmg seram utk org penakut cam saya nih..heheh
ni pun sejak follow thread nih kalo terjaga mlm2 nk g toilet pun takut nk bgn.. sanggup tunggu sampai pagi.. huhuhu

Reply 1163# zz78

Welcome to thread zz78.. Jangan la sampai macam tu sebab lagi u takut,lagi seronok makhluk2 ni nak usik u.. Fitrah alam ni simple,jangan terlalu takut,jangan terlalu berani..hehe

لا إله إلاَّ الله.محمد رسو ل الله
jgn terlalu takut,jgn terlalu berani
yg penting sendiri maw ingat

Assalamualaikum semua.. Lama dah tak kongsi cerita. Kali ni saya nak cerita kejadian yang berlaku kurang lebih 2minggu yang sudah. Masa tu saya diupah bagi menyediakan hidangan makan beradap raja sehari disebuah kampung negeri kelahiran saya. Kampung ni boleh dikatakan akan terpencil dan hulu sikit la. So keadaan persekitaran kalau dari mula persimpangan masuk dah sedikit seram. Nak-nak pulak kalau lalu waktu malam. Sebabnya sebelum sampai ke kampung tu perlu melalui kawasan hutan dan ladang kelapa sawit sekitar 25minit memandu. Kawasan kampung lak rumah jenis jauh-jauh..

Hari pertama sampai sekitar jam 12 tengah malam. Memang drive 20km/s je sebab kabus terlalu tebal. Agak scary jugak la that time sebab saya sorang2. Wife dengan pembantu dah lama tidur tak ingat dunia. Sampai kat rumah pengantin semua sedang sibuk dengan tugas masing2 dikalangan ahli keluarga. Punggah barang semua terus nak gerak balik ke rumah keluarga saya. Jam masa tu sekitar 2pagi. Sebelum bertolak simbah2 sikit kereta dengan air bekalan saya dan gerak balik. Sepanjang perjalan yang mengambil masa 45minit keadaan berkabus tebal. Kalau selisih kereta pun bila dah betul2 dekat baru perasan ada kereta lain. Memang teruk jugak la keadaan tu. Sepanjang perjalan lebih kurang 20minit pertama tu takde apa sangat. Kabuskan so tak berapa jelas. Then lalu kawasan jalan yang gelap gelita. Ni guna jalan lama sebab kalau naik highway saya kene pusing lagi jauh. Sampai satu kawasan felda ni saya perlahankan lagi kereta sebab kawasan ni memang ramai yang kene ganggu kalau drive laju.

Tiba2 dalam kabus tebal tu saya nampak ada seorang lelaki berjalan kaki melalui bahu jalan menghala kearah halatuju saya. Terdetik dalam hati,sapa pulak berjalan tengah2 gelap pagi2 buta ni. Saya pandu je terus sebab tak berani la nak tumpangkan dah jam 2 lebih kan. Tak jauh dari lelaki tadi saya nampak sepasang dewasa berjalan sambil pimpin tangan. Masa tu dah nak sampai selekoh berhampiran dengan simpang masuk highway. Kalau dari KL saya akan terus keluar dari sini la. Tak lalu jalan lama ni. Oleh sebab masa tak mengizinkan saya pun niat dalam hati saya tunggu diorang kat simpang nak masuk highway tu. Sebab kat situ cerah dengan simbahan lampu jalan. So apa2 senang la kan. Sampai situ saya berhenti. Sambil ambil angin kat luar tengok jam dah masuk pukul 3pagi. Dekat 20minit jugak la saya tunggu sampai peronda highway 2kali berhenti tanya kenapa. Saya kata tengah tunggu orang. DIorang pun blah la sebab masing2 tengah kerja. Saya pun berkira ikutkan saya kat simpang ni nampak selekoh tu. Mustahil orang2 tadi tak sampai2 lagi. Saya pun masuk kereta terus sambung perjalanan kerumah. Macam biasa sampai rumah,pastikan keadaan semua ok baru bagi salam kejutkan ibu dan ayah saya. Kejut wife dan pembantu masuk rumah cuci kaki tangan semua tidur.

To be continued............

Follow Us
Reply  sofiera

Saya balik dari kedah mungkin singgah penang sekejap hehe... Calling2 ye..  ...
chefmizan Post at 6-12-2011 02:35

Jom...perkena nasi kandar....aka belanja,pm no tel .aka cal3yer

Reply 1167# sofiera

Hehe.. Gurau2 je la kak.. Saya pergi berempat kali ni.. Membebankan akak pulak.. Apa2 pun terima kasih banyak ye.. Kalau setakat nak jumpa sembang2 better kat KL je kot kan.. Boleh ramai2 lagi meriah.. Macam reunion pulak hehehe

Assalamualaikum semua.. Lama dah tak kongsi cerita. Kali ni saya nak cerita kejadian yang berlaku ku ...
chefmizan Post at 6-12-2011 23:17

higway mana?? kat bandar pusat ker or chenor ker???,,,kalu ke area situ mmg en.somi ckp ramai yg tekorban...kat sekekoh...tue

kami pon dah terkena...alhamdulilah tak der apa2....masa tue anak yg sulong not even 44days...

Reply 1168# chefmizan

Takper2...boleh bila3 laa...kalu ke penang call aar aka yer....minum kopi kosong ker...hehhee taksusah pon 4 org...kami pon berempat jugak...

Post Last Edit by chefmizan at 7-12-2011 00:22

Reply 1169# sofiera

Area2 situ la kak...hehehe.. Akak terkena macam mana?

Reply 1170# sofiera

InsyaALLAH.. Meeting kat Kedah tunda ke petang pulak,so tak pasti pukul berapa akan sampai Penang.

Reply  sofiera

InsyaALLAH.. Meeting kat Kedah tunda ke petang pulak,so tak pasti pukul ber ...
chefmizan Post at 7-12-2011 00:19

aka smpai ahad...byk masa tue

Reply 1173# sofiera

InsyaALLAH.. Ada rezki bersua la kita ye hehe

Reply  sofiera

Area2 situ la kak...hehehe.. Akak terkena macam mana?
chefmizan Post at 7-12-2011 00:17

Pernah kami balik masa raya....accident tue br jer lepas berlaku....kiri2 pon masuk gaung....yg kami tau sebelah kiri keta tue adalah jiran belakang umah en.somi meninggal anak beranak....

Reply  sofiera

InsyaALLAH.. Ada rezki bersua la kita ye hehe
chefmizan Post at 7-12-2011 00:24

Baik2...{:4_189:}

Reply 1175# sofiera

Kiri2 pun masuk gaung.. Tak faham la kak huhuhu

Reply 1177# chefmizan

kereta kanan masuk gaung n kereta kiri pon masuk gaung....sbb ada saksi nampak yg kereta belah kiri bawak laju dok tengok accident sebelah kanan tak salah terlanggar apa terus masuk gaung belah kiri jalan

harap2 paham ler....tak pandai nak explain...{:4_190:}

Reply 1178# sofiera

Ok2.. Paham2 hehe.. Raya bila ni kak?... Takde pulak saya dengar cerita...

Reply  sofiera

Ok2.. Paham2 hehe.. Raya bila ni kak?... Takde pulak saya dengar cerita...
chefmizan Post at 7-12-2011 00:36

Lama dah nie...mmg tak ingat tahun bila laa dalam 5thaun lepass kot...rasnya highway tue bwlom siap lagie kot