CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

[MERGED]Ayat Ruqyah Syariah by eastrun,zacko,musang,te_peng

terima kasih tuan umah

Balas #61 eastrun\ catat

eastrun, link ayat ruqyah tu kau sendiri baca ker?...
kalau suara orang lain, tentu kau telah minta kebenaran dari tuan tubuh yang membacanya...
terima kasih kepada insan yang merakamkan suara yang memberi kebenaran hasil rakamannya didownload di sini.  

Jangan kau ceduk dari CD ruqyah yang diperniagakan tanpa kebenaran sudahlah!.. ini soal amanah!...

Reply #64 paler kembang's post

ini adalah yang diijazahkan kepada aku dan aku dah tanya ustaz tu..ustaz tu kata, ayat Tuhan bukan milik kita, tapi milik Dia, maka kita boleh sebarkan kepada sesiapa pun sebagai sedekah.

[ Last edited by  eastrun at 14-9-2008 10:26 PM ]

simpan gambar ni untuk perhiasan sahaja.  Jangan guna untuk sebarang upacara pemujaan...

Selamat Hari Raya Maaf Zahir Batin... 1429H

[ Last edited by  kupia at 14-9-2008 10:26 PM ]

UPPPPPPP................

Follow Us

Reply #66 kupia's post

apa kaitan gambar ni dgn ayat rukyah...?

ke kad raya..?

Originally posted by hanna1905 at 15-9-2008 07:59 PM
apa kaitan gambar ni dgn ayat rukyah...?

ke kad raya..?

tak ada kena mengena dengan ruqyah saja nak bagi orang copy gambar tu sebab cantik...
tuan rumah jangan marah ek...

ceritalah sikit pengalaman korang!.. sebelum dan selepas selalu membaca ayat ruqyah ini!...

pengalaman saya.. masa mula2 dngar bacaan tu hati cam berdebar2 je.. ada makna ke atau perasaan saya je yang berdebar2 sebab tunggu kalau ada apa2 perubahan...

lepas pasang beberapa kali depan anak alhamdulillah tak de apa2.. bila pasang depan suami tak lama dia suruh tutup sebab dia nak solat... tu ada makna juga ke?

Originally posted by mieraedoera at 16-9-2008 08:18 AM
pengalaman saya.. masa mula2 dngar bacaan tu hati cam berdebar2 je..ada makna ke atau perasaan saya je yang berdebar2 sebab tunggu kalauada apa2 perubahan...

lepas pasang beberapa kali depan anak alhamdulillah tak de apa2.. bilapasang depan suami tak lama dia suruh tutup sebab dia nak solat... tuada makna juga ke?

ala engko neh paranoid..asik2 misteri nusantara...
suami engko kan nak solat...dier biasa focus lam keadaan diam la tuh...

bukan cam tu... aku pasang slow je pakai hp jer...  actually sebelum tu pun dia cam moody sikit..  dan kata aku nak tunjuk alim pulak..  

mugkin cara dan waktu aku pasang tu yg tak kenal... salah aku juga...

Originally posted by mieraedoera at 14-9-2008 12:14 PM
saya dah download kat notebook dan hp... boleh pasang tapi tak boleh besarkan sampai seluruh rumah dengar... nak bagi jin2/hantu2/setan satu rumah lari..

kalau kat notebook bila dibesarkan  ...

Tak berkesan pada orang yang tidur... mengantuk yang amat sangat secara tiba2 semasa mendengar bacaan ruqyah boleh jadi bukan tertidur tapi ditidurkan...

Balas #73 mieraedoera\ catat

mungkin dia nak concentrate pada solat dia..takpelah..biarlah dia concentrate...

aku x dengar abis!! aku pasang kat laptop bilik.. pastu aku blah.. heheh!! pastu aku balik balik.. aku play laik sekali dengar sambil buat asignment!!

n x der aper2 jadik alhamdulillah..
sbb aku mmg tau aku x der aper2 yg ngikut alhamdulillah.. juz pendidnbding jer lah.. mana tau kan?

aper2hal byk2kan zikir, baca Quran dan solat!! tuh yg penting!!

tiap2 mlm saya dengar sblm tido smpai tertido guna earphone (hp) apa yg saya rasa cepat nak tido...lg satu skrg rasa hati n perasaan tenang aje...lebih cool..tak cpt marah..

Reply #77 makiting's post

proses mencuci hati yg byk sgt nafsu sesumer.. tuh yg cepat marah tuh!! dah cuci skit!! kurang lah..

tapi, mmg sejak dlu kalo aku baca Quran.. aku akan rasa mcm hati aku ni dibersihkan jer.. means mmg dapat rasalah mukjizatnya Quran tuh!!

saya mmg d nasihkan oleh doktor agar lebih byk kena kawal diri dr perasaan marah, stress, tension, penat...agar virus kanser tak aktif n merebak...mmg blh kawal cuma skrg ni lbh baik lg perasaan saya sgt2 cool....alhamdulillah..

Reply #79 makiting's post

baguslah camtu....
itulah khasiatnya... x semestinya tuk halau jin2 yg mengganggu.. benda lin pun leh diubati untuk ayat nih..
ilmu Allah ni kan luas...

saya nak cite skit pengalaman saya ni..tapi saya tak tau kebetulan...atau mmg ada benda yg mengganggu..

Lepas saya perdengarkan Al-quran dan ayat ruqyah ni..berturut-turut...ada la rasa perubhana skit

Hari pertama..mmg meremang2 je bulu roma ni..meremang2 bulu roma ni even tgh tulis atau menceritakan perasaan saya serta cite benda2 misteri nusantara ni ..mmg tak selesa...lps tu..dah meremang...kadang..ada benda mcm mengeletik2 kat blakang..kadang kat kaki..kat perut...

Hari ke dua  pun sama gak..meremang bulu roma ada..tapi tak sekuat hari pertama...kali ni..saya leh solat ..dlm solat boleh focus...bukan apa..kadang saya naik pelik..slalu solat.bleh plak terpk2 lupa dah berapa rakaat...cuba focus..kadang..mcm terganggu je...tak leh nak focus..sampaikan saya slalu tertanya2...tapi syukur..saya leh focus dan solat dgn tenang...

Hari ke 2 dan ke 3...saya rasa kebas2 kat hujung jari2 belah kiri...lps tu....ada rasa kat ibu jari belah kanan...

Hari ke3 ..saya rasa kebas di jari2 tangan belah kanan...ibu jari kaki belah kanan dah kurang kebasnya...( utk kebas jari tangan belah kiri dan kanan..saya ada urut2 gak..tapi kebas tak teruk la...mcm sengal2 gitu..masih boleh pegang barang lagi....saya pernah kebas kat jari2 tangan ni..belah kanan..kira mcm tak leh pegang benda..kalau pegang terjatuh...tapi..dlm 2-3 hari saya urut..baca2 selawat..alhamdulillah ilang..(ni cite thn lps ) )

Hari ke 4..kebas di jari belah kiri takde..belah kanan makin ilang gitu gak ngan ibu jari kaki belah kanan...

Hari seterusnya..saya takde rasa sangat remang2 bulu roma..even saya tgh bercerita benda2 pelik ni..slalunya..kalau saya nak cite benda2 pelik ni..saya focus...meremang teruk....

Cuma harini...bila saya cite..terasa meremang la kan...sikit je..tak de la teruk...spot2 tertentu je..tapi tak de la meremang teruk...sikit2 je....( mungkin perasaan je )

Adakah ini gangguan ..perasaan..atau apa ...saya cuma doa la..yg buruk di jauhkan...Amin.