CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Gadis 'Ghaib' SMS Dari Kubur

kepada yang kata budak neh menipu sebenarnye keluar jumpa bf la apa la tu, aku dare to challenge you ...
puteri7 Post at 7-10-2010 09:43

I was born to question things..so I am scepticals

Hmm betul gak hilang tapi bleh bawa HP sekali duit, jgn lupa satgi mana tau hilang jauh2 bleh naik bas...so apa perkembangan terbaru semenjak ada org pantau ada hilang depan mata?

one thing je, aku tak setuju famili banyak percaya kat bomoh. ada la bawa jumpa ustaz. yang ustaz pa ...
puteri7 Post at 7-10-2010 01:54 PM

minta dijauhkan kalau dia hilang masa dia tgh mandi..................

Kes ghaib ni xpnah jadi kt sesape yg aku knal la.  Tapi rupa jin yg kacau aku tu aku dpt nmpk dlm minda aku.  

Dia suka kt aku.  Tapi dia slalu possess org2 yg pnah ade hubungan ngn aku.  Xbf ke, secret admirer aku ke, ataupun org yg aku sndiri minat.  (Biasanye aku akn dpt response dari org2 yg aku minat.  Rupa2nye dia yg masuk dlm depa.)  

So maybe mcm saka aku le dia ni.  Last2, dia mintak kt pengubat aku tu utk bercerai ngn aku.  Mcm la aku pnah kawin ngn dia...

So, dlm kes spupu Puteri7 ni mungkin jin yg kacau tu pun suka kt dia.

Kes ghaib ni xpnah jadi kt sesape yg aku knal la.  Tapi rupa jin yg kacau aku tu aku dpt nmpk dlm mi ...
tumpanglalu74 Post at 7-10-2010 03:00 PM

maafla...i tak tahan gelak bila dia nak bercerai.,....harap2 biarla talak 3......tak de la dia mengganggu lagi....

memang jin  suka mengganggu manusia....suka hidup manusia hancur...

I was born to question things..so I am scepticals
bmw_e34 Post at 7-10-2010 14:03

anya jugak agak sceptical benda2 gini..... bukan nak memburukkan mangsa whatsoever.... cuma banyak perkara dengan mudahnya being explained, sebab gangguan paranormal entities dan sebagainya......

Follow Us
eh aku tak marah la korang suspek lari ikut laki ke boypren pakguard ke apa ke. sebab kalu aku bukan famili dia, dan tatau cerita pun, pasti aku akan syak mende2 neh dulu.

eh aku tak marah la korang suspek lari ikut laki ke boypren pakguard ke apa ke. sebab kalu aku bukan ...
puteri7 Post at 7-10-2010 15:27

So Puteri apa perkembangan terbaru semenjak dipantau 24Jam?

maafla...i tak tahan gelak bila dia nak bercerai.,....harap2 biarla talak 3
dewi_anastasia Post at 7-10-2010 15:02

Sembahyang itu lebih baik daripada tidur
penyo. Post at 6-10-2010 12:03

orang tgh berubat dikatakn tidor

orang tgh berubat dikatakn tidor
Leonarzi Post at 7-10-2010 05:45 PM

pakcik tu solat sunat ke hape,biar la adik tu tdo,dia x chat tu,hu2...

kalau bukan sebab explanation sepupu perem[uan ni pun, aku skeptikal dengan berita ni

ape lagi nama yang tak elok diberikan tu?

aku rasa the best way Balqis ni dirantai supaya dia tak ilang lagi. Kalau hilang gak harus kena pasong.

aku kagum, mat2 salleh cuba cipta alat sains spt transponder yg boleh memindahkan seseorang dr 1 tempat ke 1 tempat....(mc cerita The Fly) tapi si Balqis ni dah mendahului kepintaran saintis2 ini....

seram seyhh!

Soalan:

1. Memang biasa dia kalau 'dihilangkan' ni, hilang dengan handphone2 sekali ke? : ...
RedDevils Post at 7-10-2010 12:46

aku baru jer nk tanya soalan2 ni, nasib baik aku go through semua pages dulu, huhuhu

p/s but still, aku tetap rasa pelik, mcm mana hp ada sama2 dgn dia (ada dlm poket ker)

Poster baru JAKIM ka ni?
Maideen. Post at 6/10/2010 12:10

Poster chapel meden x de ke?

Post Last Edit by tumpanglalu74 at 8-10-2010 10:13

Keluarga Hargai Tawaran

JERTIH: Keluarga gadis misteri, Siti Balqis Mohd Noor, 22, yang sering ghaib menjelang senja dan tengah malam sedia menerima bantuan ditawarkan kerajaan negeri bagi menyediakan pengamal perubatan Islam.

Ibu gadis berkenaan, Norizan Said, 47, berkata dia mengalu-alukan hasrat kerajaan negeri menyediakan pengamal perubatan termasuk pegawai agama dari Yayasan Islam Terengganu dan pensyarah Universiti Sultan Zainal Abiddin untuk membantu menyelesaikan masalah dihadapi keluarganya.

“Saya menghargai hasrat kerajaan negeri yang ingin membantu kerana saya sudah tidak mampu menyediakan wang untuk membayar bomoh,” katanya.

Semalam, Harian Metro melaporkan Pengerusi Jawatankuasa Agama dan Penerangan negeri, Khazan Che Mat, berkata kerajaan negeri sedia memberi bantuan termasuk menyediakan pakar perubatan Islam untuk merawat gangguan misteri dialami Siti Balqis yang kerap hilang pada waktu senja dan tengah malam.

Ahli Dewan Undangan Negeri (Adun) Jabi, Ramlan Ali pula berkata, beliau sudah memaklumkan kepada Khazan menerusi telefon mengenai kesediaan keluarga terbabit menerima tawaran kerajaan negeri sebaik membaca kenyataannya di akhbar.

Sementara itu, selepas tiga malam tiada gangguan, Siti Balqis mengejutkan ahli keluarga yang menjaganya apabila hilang menyebabkan keluarganya mengesyaki dia dilarikan jin, semalam.

Norizan berkata, ketika bangun mengerjakan solat Subuh, dia melihat Siti Balqis masih di tempat tidur bersama ahli keluarganya yang lain.

Katanya, selepas selesai menunaikan solat, dia mendapati anaknya itu sudah tiada.

Usahanya bersama ahli keluarga mencari Siti Balqis akhirnya menemui gadis itu dalam sebuah almari di bilik rumahnya dalam keadaan tidak bermaya.

Sumber: http://www.hmetro.com.my/myMetro/articles/Keluargahargaitawaran/Article

one thing je, aku tak setuju famili banyak percaya kat bomoh. ada la bawa jumpa ustaz. yang ustaz pa ...
puteri7 Post at 7-10-2010 13:54

so ada tak famili yg try duk sekali mean pegang dia,
than boleh experience sekali masa dia di transportkan
ke tpt lain maybe boleh dpt jln penyelesaian
saya cadang ni sbb u ckp benda/objek yg dia pegang akan
ikut hilang so why not cuba....