CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dhiyaya

Suami tp mcm tak suami. Mohon bg pandangan

saya rasa yaya kena ubah strategi dalam keluarga ini......
cara yaya uruskan rumah tangga...dah macam yaya...ini ketua dalam rumah tangga......semua yaya buat dan beri arahan......pada en suami.......en suami dah jadi macam isteri......mana kala pn yaya dah jadi macam en suami.....hehehe.

langkah pertama...perbetulkan tanggungjawab en suami  supaya dia beli pampers dan susu........tekniknya....jangan minta duit dari suami untuk beli....tapi minta en suami bayar untuk barang tersebut..........yaya ajak dia pergi kedai...untuk beli....kemudian minta dia bayar.......bila dia cakap tak ada duit.....yaya cakap juga yaya pun tak ada duit.....untuk bayar.......so......kalau tak ada duit nak bayar.....maka kamu berdua pulangkan barang tersebut pada kedai.....buat 2 atau 3 kali....insyallah suami akan terasa.

nak mendidik suami.....bukannya dengan cara membebal....tapi gunakan kaedah memperli atau menyindir secara tersembunyi......

dan saving dari duit susu dan pampers....saya cadang yaya sorokkan dan simpan dalam tabung haji.....jangan beri tahu sesiapa.....untuk keguanaan kecemasan.

saya rasa suami yaya...dalam keadaan zon selesa....sebab isterinya boleh buat dan boleh menguruskan keluargannya.

akak sedih baca ceritamu dik..sangat tabah...kalau ikutkan pengalaman kawan akak..dia terus ke pejabat agama dapatkan kaunseling dulu...semoga kamu berbahagia...

ajinomotonosuga replied at 9-3-2015 08:22 PM
pasai pa kebanyakan kes kat sini saya baca..seolah olah sang suami tu macam budok2 punye pikiran ye? ...

ibarat bila berkahwin isteri ni amik alih jaga lelaki tu dr mak pak dia lah ye huhu

gegeh aku baca sesatu komen kan...byk komen yg best2 yg boleh tuan tanah kedaung amek..

aku komen sebab cousin aku pun pernah facing same problem dgn tt..

ade dah masok 4..seme menda bini tanggung...laki dier mmg xde main pempuan..xde tengking2...kira spesis laki ko laa...

dier punya kedekot taik idong masin sama anak2..bleh dier beli tin sardin kecik utk diri dier sorg...dier masak pastu makan sorok2 dlm bilik...bawah katil dier ade stock biskot2 utk dier sorg...

aku xpaham laa laki jenes macamni....bekira sgt dgn anak2...lupe ka tanggung jawab kat mana...

yg lagi dasat cousin aku ni (pempuan)...mak bapak dier bleh laa sapot si laki spesis biawak tu..siap tlg beli barang dapo seme...

last2 xleh tahan cousin aku mintak cerai...ehh ko igt ko xde dier xleh idop ka??..anak2 seme pandai2 yg laki skola agama kptsn SRA seme A....igt kalo becerai xleh jadi org ke anak2??..

ada laki pun mcm xde laki buat apa??....

tp cousin aku ni byk akal..dier g opis laki dier..jumpa bos hr dier....so dia mintak gj laki dier potong portion utk anak2 dia....guess what...bos hr dier giler supportive..sampai skang xpenah lupa potong gaji..

eh xkan bertahun2 nak setia membabi buta??sampai anak sulong da sekola menengah xberubah2..eh hello cousin aku pun berhak bahagia...masok thn ni da 2 thn lebeh becerai..elok je kawen lain....dpt laki baru yg mmg sgt bertanggung jwb...rezeki dier....

nak ubah nasib??..kt tgn ko..ko je boleh ubah seme tu...

khas sy tujukan kpd sang suami...
"ANDA SEORANG YANG BODOH, TAK AMANAH & X TANGGUNGJWB..!!!"

kpd tt...
sy SANGAT respect anda sbb anda mmpu bersabar dgn suami anda..
ketahuilah you ar like WONDERWOMAN...

Senyap dah thread yaya ni.. mana tt.  Apa crita skg? Dah cerai ke? Ke bahagia dgn laki dah berubah?

Follow Us
sesak nafas baca citer TT, KENAPALAH LELAKI ZAMAN SEKARANG NI SUKA JE MAKAN DUIT POMPUAN!

Yayal aku nasihat kan kau be pratikal and tabah. Aku tgk kau ni klu xdpt pandangan pun kau tau apa nak buat and syabassss TT kuat and still ble cool / calm..ada pompuan tau menangis je and mengenang nasib tp kau tau apa nak buat dgn keadaan kau.

aku suggest kau stop beli brg rumah pasar b agai...hanya beli makanan anak2 kau dan kau...xpayah masak utk laki kau...kau ckp duit takde nak masak.

kau buat list keperluan anak dan kau bahi laki kau...nak bang beli ni...sy takde duit

klu dia xbeli dan mula tengking2 maknanya kau mmg kena tinggalkan je lelaki mcm ni

aku rasa kau lebih tau apa kau nak...ada laki klu menyusahkan hidup kau baik xd laki...

aku rasa kau pun ble handle anak kau better

but yes, seek petunjuk dari Allah dan dalam masa sama...kau kena kuat tabah dan selalau bijak handle situasi kau....insya allah tuhan xkan duga kita tanpa tahu kemampuan kita.

Be strong and salute you!!!

haishhh...sebijik kes kawan aku
cumanya kawan aku tu mungkin ada masalah laki curang sekali
n Allah bagi pertolongan kat kawan aku...dapat kerja yg hebat...selesai segala hutang
tapi perangai laki dia masih x berubah

semoga TT berjaya menghadapi masalah ni dan berjaya menjayakan rumahtangga ni

tak sayang pun kat anak tu

tu stay sebab sayang kat puki jek lagi tuh

arap arap bile cerai,jngan nk bdrama nk jaga anak,puiihhhh

dhiyaya replied at 7-2-2015 08:22 AM
Saya rasa saya pun deserve hidup gembira. Tp saya nak tau apa yg perlu lakukan. Dokumen apa yg kena  ...

tabahnya yaya facing benda ni dgn kids kembar dan biawak hidup tu...i support u if u nk dovorce dgn husband u. u deserved to get happiness ever an after wif ur kids yaya...i doakan allah permudahkan segala urusan yaya..sesungguhnya doa org teraniaya akan termakbul...

Mohon sepatah  Dua kata Dari  singlemum dan robinnnnn

hunny_bunny replied at 7-4-2015 02:36 AM
gegeh aku baca sesatu komen kan...byk komen yg best2 yg boleh tuan tanah kedaung amek..

aku komen ...

setuju..pilihan di tangan kita
chaiyok chaiyok

singlemum_4 replied at 2-9-2016 05:27 PM
setuju..pilihan di tangan kita
chaiyok chaiyok

Sampai 4 kali hang bercerai...takkan pilihan, makcik, pakcik serta jiran2 sebelah rumah hang????

mannakautau replied at 3-9-2016 11:24 PM
Sampai 4 kali hang bercerai...takkan pilihan, makcik, pakcik serta jiran2 sebelah rumah hang????
...

ada peminat dlm ni yg sentiasa mengekori ku...

tapi malu nk mengaku...

singlemum_4 replied at 4-9-2016 08:14 AM
ada peminat dlm ni yg sentiasa mengekori ku...

tapi malu nk mengaku...

Hidup kalau dipenuhi dgn perasan berangan...manak takut hang mati nanti jugak dalam angan angan  SM.....

in my real life pun i ada ramai peminat...

saya penah mengalami masalah yg sama dulu.
tapi saya x penyabar, cakap straight to hih face, "kalau camni awak takde pun saya boleh hidup, kenapa nak kene ada laki yang tak guna??!"

terus die berubah

nasib baik berubah, kalau x, saya mmg ckp terang2, nk D*****E

Don't click here >> Starstruck Wardrobe

xde update lg ke topic ni... mungkin dah berbaik agaknya

mcm hampeh somi yaya...

aku plak somi baik...tp tuhan syg dia lebih....ujian masing2....