CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

Originally posted by casio at 9-5-2008 03:57 PM
Ilmu Sihir

Dalam masyarakat melayu memang terkenal mengenai Ilmu Sihir. Ilmu Sihir ini selalu dikaitkan dengan Bomoh dan Dukun. Ia sering dirujuk dalam masyarakat kita sebagai perbuatan oran ...

dulu aku ingat pocong and bungkus sama...
and polong tuh just medium utk hantar sihir..

sapa ni? motivator xbertauliah ke

Salam kenal semua...

Dua hari lepas aku dikejutkan dgn berita yg tidak enak didengar. Iaitu sahabat karib ku (perempuan) semasa di kg dulu telah terkena buatan orang. Menurut org yg mengubatnye dia terkena Busung. Sahabat ku itu berumur 27 tahun & mempunyai seorg anak. Sekarang ni hanya terlantar di kerusi roda & terpaksa bergantung dengan alat pernafasan yang disewa di hospital. Badan yg dulu berisi, skrg hanya tinggal tulang & sedikit cebisan daging menghiasi tubuh. Hanya perut shj membesar. Telah bermacam2 usaha telah diusahakan oleh keluarganya. Ternyata masih belum berhasil.. kepada rakan2 semua yg budiman, aku mohon jika ada di antara kamu mempunyai testimoni yg berjaya bgi penyakit ini, aku mohon agar anda semua berkongsi dgn aku... silalah email di [email protected]..

Ini adalah pengalaman kedua aku berhadapan dgn penyakit maut ini. pertama semasa aku kecil, pak cik ku  meninggal disebabkan penyakit maut ini. Kali ini aku tidak mahu kehilanggan sahabat aku disebabkan penyakit maut ni....Aku Mohon....

Terima Kasih

Aza.

Originally posted by ezreenamysara at 19-5-2008 05:34 PM
Salam kenal semua...

Dua hari lepas aku dikejutkan dgn berita yg tidak enak didengar. Iaitusahabat karib ku (perempuan) semasa di kg dulu telah terkena buatanorang. Menurut org yg mengubatnye dia terkena Busung. Sahabat ku ituberumur 27 tahun & mempunyai seorg anak. Sekarang ni hanyaterlantar di kerusi roda & terpaksa bergantung dengan alatpernafasan yang disewa di hospital. Badan yg dulu berisi, skrg hanyatinggal tulang & sedikit cebisan daging menghiasi tubuh. Hanyaperut shj membesar. Telah bermacam2 usaha telah diusahakan olehkeluarganya. Ternyata masih belum berhasil.. kepada rakan2 semua ygbudiman, aku mohon jika ada di antara kamu mempunyai testimoni ygberjaya bgi penyakit ini, aku mohon agar anda semua berkongsi dgnaku... silalah email di [email protected]..

Ini adalah pengalaman kedua aku berhadapan dgn penyakit maut ini.pertama semasa aku kecil, pak cik ku  meninggal disebabkan penyakitmaut ini. Kali ini aku tidak mahu kehilanggan sahabat aku disebabkanpenyakit maut ni....Aku Mohon....

Terima Kasih

Aza.

Salam aza,
Kesian jugak kawan awak kena cam tu, payah kerjanya, dah lama ke dia kena?.  Susah nak cari orang yang boleh merawat busung ni, saya pernah tengok satu orang tua yang expert dulu malangnya dah tak ada lagi orang tua tu, dah meninggal, tak ada pengganti.  Pernah saya tengok kain batik bersimpul simpul dia keluarkan dari perut dia.  Tapi jangan putus asa, masih ada yang boleh merawat kena cari dulu.  Busung ni selalunya buatan batin orang asli.  Di mesir ada banyak sheikh2 yang merawat sakit macam ni, mestilah ada ramai anak2 murid depa di Malaysia.

Cuba ikut link bawah ni ada alamat satu ustaz tu, ada no telefon sekali, telefon dulu bincang dengan dia dulu kalau boleh dibawa mangsa ke klinik dia.  Bayaran jangan risau tak membebankan dan dia pun ikhlas membantu.  

http://www.ceramahislam.com/audio.html

thanks kupia for yr info..

aza yg org JB ni pun x tau kewujudan klinik tu... thnks.. hope ustaz tu leh membantu....

dia kena baru lagi.. pertengahan bulan mac... baru x baru ler adalah dlm lebih kurang 2 bln.. 1 jangka masa yg lama bg si mangsa menhadapi penderitaan ini....

benci dgn manusia yg x pernah puas & bersyukur dgn apa yg diterima.. benci..benci..:@

[ Last edited by  ezreenamysara at 20-5-2008 12:56 PM ]

Assalamualaikum,

Sy nak minta tlg forumer kat sini..bg pendapat or tolong mana yg mamampu..
     Ceritanya begini,pakcik sy dh berumah tangga lebih kurang 4thn dan ada anak sorg.Pakcik sy baru di naikkan pangkat dan bekerja di utara sana.
     Sewaktu kerja disana,pakcik telah menjamah cucur(kuih) yg dibuat oleh sorg staff gurl kat situ.Tah camne..pakcik sy terpikat ngn dia awal bulan posa thn lepas 2007.
     Banyak duit dihabiskan pada gurl tersebut.Gurl tu nak pakcik sy kerana berpangkat,rupa ada.(nak kikis la harta pakcik sy).Smpai kan cerai makcik sy n telah rujuk semula.Sekarang pakcik dh tak pandang makcik sy dh.
    G bwk berubat..tapi gurl tu cm tau2 jer pakcik dibawak berubat.Dia lagi tambah2 sihir kat pakcik sy guna bomoh siam.(kwn gurl ni pernah buat kat bomoh siam  n menjadi sihir tu smpai berjaya rampas suami org)
    Macam2 keluar dr alat sulit makcik sy,agar pakcik sy tak bernafsu kat makcik sy.Gurl tu klau dilihat muka cam baik2,pakai tudung..sopan..tapi tak de lah secantik makcik sy.

kat 8bulan berubat...kesian sy tgk  makcik sy..

Follow Us
Originally posted by gurlz_scorpio at 20-5-2008 12:58 PM
Assalamualaikum,

Sy nak minta tlg forumer kat sini..bg pendapat or tolong mana yg mamampu..
     Ceritanya begini,pakcik sy dh berumah tangga lebih kurang 4thn dan ada anak sorg.Pakcik sy bar ...

salam gurlz, ini mungkin sihir pengasih.  Separuh orang tak percaya yang dia dah terkena sihir pengasih, separuh orang tau dan percaya yang dia terkena sihir pengasih tapi tak berdaya melawan, rasa kasih sayang dia kepada orang yang mengenakan dia terlalu tinggi.  Kalau dia tersedar yang dia terkena sihir pengasih dia kena bangun melawan sindiri di samping bantuan perawat. Tanda yang paling utama sihir pengasih ialah dia akan rasa ngilu seperti di cucuk jarum pada jari2 tangan dia.  Sihir pengasih juga digunakan sebagai sihir penunduk, di depan kawan tu dia tak akan dapat melawan apa pun selain menurut kehendak sahaja.

Kena berjumpa perawat alQuran untuk mengeluarkan sihir dari dalam badan mangsa, kedua dua sekali suami dan ister kena buat berasingan.  Kalau suami yang terkena sihir pengasih isterinya pun terlibat sama... jadi benci membenci...

Hanya rawatan alQuran yang boleh mengalahkan jin sihir dengan izin Allah...

tq,
   sy pun rasa camtu gak..makcik pun ada bgtau yg husband dia buat tak nampak n aggap dia tak wujud jer..
sy sekeluarga pun turut ikhtiar berubat.tapi pakcik sy tu tak nak berubat.selalu tak lekat kat umah.hanya nenek dan makcik jer yg g berubat....mybe dorg berubat sekali untuk pakcik.ada gak gurl tu bg rotila untuk makcik sy.tapi makcik sy tak sentuh pun.tau tu ada sihir.
  napelah..nak hidup senang ngn cepat sanggup sihir2 ni...
agak2 berapa lama yer..berubat nie??pakcik sy tu makin ari cam tak terurus diri...dr yg segak..ke selekeh skg.

busung bukan pengasih..

itu macam nak balas dendam..

try jumpa haron din @ anak murid beliau..

No 5. Jalan 1/7D, 43650 Bandar Baru Bangi, Selangor.
Tel. 03-89250443
Email: [email protected]

Jika anda menghubungi pejabat Darussyifa', lalu tiada siapa yang menjawab telepon, maka sebagai alternatif sila hubungi ustaz-ustaz berikut;
Ustaz Hisham (012-329 2792) atau Ustaz Jufry (019-3634124)

Originally posted by gurlz_scorpio at 20-5-2008 09:09 PM
tq,
   sy pun rasa camtu gak..makcik pun ada bgtau yg husband dia buat tak nampak n aggap dia tak wujud jer..
sy sekeluarga pun turut ikhtiar berubat.tapi pakcik sy tu tak nak berubat.selalu ta ...

Berapa lama dirawat tu berbeza ikut individu... mengikut cerita kebanyakan ustaz yang buat rawatan alQuran sihir pengasih ni agak sukar sikit nak dikeluarkan sebab dia jenis tak merasuk (tak histeria), tak macam sihir jenis lain.  Bila dibacakan ruqyah tu selalunya dia menggigil sikit aje atau pun dia menangis aje... kadang langsung tak tunjuk tanda2 gangguan...

Kebanyakan kes mangsa tak percaya yang dia dah terkena sihir, dia rasa kasih sayang dia tu tulin.  Cuba selak balik thread shir pengasih kat belakang dah banyak bincang dalam tu cara2nya...  Orang yang mengamal sihir pengasih ni sebenarnya jahil dan tak tau apa akibat dan dosa yang dia tanggung dan dia pun tak tau sebenarnya dia pun turut sama disihir...

Reply #1276 kupia's post

sihir pengasih ...

benda neh kira macam guna2...

jd.. lain r caranya..

kalo setakat baca2 neh x jd dia..

dia kena tawarkan benda 2..

TANDA-TANDA SERANGAN PENYAKIT SIHIR ATAU MISTERI

Jika anda mengalami salah satu dari tanda-tanda di bawah, anda berkemungkinan terkena sihir atau berpenyakit misteri !

i) Malas untuk melakukan rutin seharian /amal ibadat /pekerjaan.
Tiba-tiba anda malas melakukan kerja seharian yang anda biasa lakukan seperti malas ke pejabat, hilang minat untuk bekerja, malas untuk beribadat (seperti sembahyang, zikir, membaca al Quran). Hilang semangat ini juga adalah untuk aktiviti seks dan aktiviti-aktiviti bersama keluarga /saudara terdekat.

ii) Tidak mampu untuk mengawal diri anda sendiri.
Anda tidak berkemampuan untuk mengawal diri anda, hilang kawalan dengan tiba-tiba (yang menyebabkan anda pengsan, histeria, mudah marah, tension, tertekan, stress dengan tiba-tiba tanpa mampu anda mengawalnya.

iii) Sentiasa alami gangguan semasa / sebelum tidur.
Sukar untuk tidur, sentiasa terganggu semasa / sebelum tidur. Alami mimpi yang aneh / menakutkan, sering tersedar dengan tiba-tiba semasa tidur, terasa di tindih semasa tidur, gangguan fikiran sebelum tidur.

iv) Dada / Jantung sentiasa berdebar-debar
Alami penyakit dada / jantung berdebar dengan tiba-tiba (anda tidak tahu penyebabnya dan tidak boleh dikawal)

v) Hilang selera makan
Gangguan selera makan dengan tiba-tiba dan berat badan turun dengan mendadak.

vi) Masalah hubungan suami

alamak

Malas untuk melakukan rutin seharian /amal ibadat /pekerjaan.
Tiba-tiba anda malas melakukan kerja seharian yang anda biasa lakukan seperti malas ke pejabat, hilang minat untuk bekerja, malas untuk beribadat (seperti sembahyang, zikir, membaca al Quran). Hilang semangat ini juga adalah untuk aktiviti seks dan aktiviti-aktiviti bersama keluarga /saudara terdekat.

bro..kekadang kalo ada big problem atau stress  pun boleh jadik cam ni gak.
wallahualam..

viii) Kesan lebam pada tubuh
Terdapat kesan lebam tanpa tahu puncanya. Kesan lebam ini terutamanya disekitar tangan, betis, lengan dan peha.

selalu ada kat bahagian yg di perkatakan....tp aku cam biasa jugak....maksud aku rutin seharian berjalan cam biasa gak...boleh caya ke???

Reply #1 lynn135's post

ada lebih kurang cam depression symptoms jek eh

xiii) Terhidu bau pelik
Terhidu bau seperti darah, kemenyan, bau wangi tanpa diketahui puncanya

huhu...seramnyeer...lagi2 trngat org yg baru pas meninggal dan bau tu semerbak lam umah pas maghrib...huhu....

Reply #5 dea_nylea's post

kalo pi jumpa doctor..diorang akan ckp depression
kalo berubat secara kg mesti diorang ckp ada gangguan

ada antaranya simptom tu ade kat aku..

hmmm..ntah laa...

iii) Sentiasa alami gangguan semasa / sebelum tidur.
Sukar untuk tidur, sentiasa terganggu semasa / sebelum tidur. Alami mimpi yang aneh / menakutkan, sering tersedar dengan tiba-tiba semasa tidur, terasa di tindih semasa tidur, gangguan fikiran sebelum tidur.

iv) Dada / Jantung sentiasa berdebar-debar
Alami penyakit dada / jantung berdebar dengan tiba-tiba (anda tidak tahu penyebabnya dan tidak boleh dikawal)

xi) Melihat / bermimpi binatang.
Melihat binatang berbisa seperti ular, kala jengking di dalam rumah. Bermimpi melihat binatang berbisa (ular, kala jengking), kucing, anjing. Bermimpi tentang kemalangan, darah, kematian yang pelik-pelik

aku mintak jauh utk diri aku, famili dan keturunan aku terkena sihir. aku dah tgk kesan org2 yg kena sihir, porak peranda...sakit macam2. kesian pun ada.