CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  chefmizan
kalau tak pernah buat & takkan buat kenapa jawab?
i_m_fake Post at 10-12-2011 00:40

Selamat melayari "Tetamu Tak Diundang" buat i_m_fake,
Pengalaman,dan pandangan anda amat dihargai disini...

Ni pandangan saya..
Perangai manusia,hati budi susah nak dijangka...rambut sama hitam hati lain2kan..
setiap orang mempunyai pandangan sendiri..dan sifat ingin tahu manusia kadang2 memakan diri...
Pada era sekarang,sifat ingin tau terlalu tinggi,mencuba sesuatu yang baru dianggap mencabar diri
mahu membuktikan diri cukup bagus,serba tahu tapi impaknya tak mampu ditanggung badan...

Apa2 pun rujukan dan panduan  dah ada,Al-Quran,sunah2 nabi,hadis2 nabi dah ada...
mendekatkan diri pada allah itu adalah yang terbaik....

Wallahuallam...

Reply 1359# bunga321

Sabar laaa bunga,kaulat percaya bunga kuat,kenapa kaulat cakap mcm niii,sebab bunga mampu bertahan sehingga hari nii...
kalau tak tentu dah give upkan...apa2 pun kita ada yang esa...merayu,menangis,mengadu padanya...banyakk hikmah disebalik semua nii....

Post Last Edit by i_m_fake at 10-12-2011 16:13

Reply 1361# KAULAT

لا إله إلاَّ الله.محمد رسو ل الله

وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ

-surah al-Imran ayat 54

“Dan MerekaMerancang,Allah juga merancang,Dan ALLAH sebaik-baik Perancang”

ye betul
tp kalau hidup ni tak blh senangkan org lain,jgn la sampai menyusahkan org lain kalau yer pun nak senang.
masing2 kan dah ada rezki yg dah diberi olehNYA.
kalau bkn kt dunia,rezki di alam Qubur/Aqhirat.

Reply 1363# i_m_fake

Emmm...saya setuju dengan i_m_fake...

Reply  aKudaRikayanGan

Canteek la kalau macam tu.. Nanti saya check kalendar saya.. Saya b ...
chefmizan Post at 9-12-2011 23:25

heheehehehe mmg cntik la cmtu....bgs jgk cdngn tu....mudah2an plan ni jd la nt....hehehee

Post Last Edit by i_m_fake at 10-12-2011 16:04

Reply 1364# KAULAT
'like' je cukup...

Follow Us
Somi aka Jawa gak,Felda Chempelak,Segamat....tapi bermestautin di Pahang
sofiera Post at 8-12-2011 15:45

ooo..mmg ada nama tmpt chempelak ya...
ingatkan David Teoh main2 buat pantun pelat...

'Buah Chempelak Di luar pagar'

Sori uols OT...tp thread ni mmg best...penuh rasa..sampai terbawak2 dlm realiti hidupku..
takut nak masuk toilet mlm2 hari...ekekekk..

Seram nyer baca aiva punya citer

ooo..mmg ada nama tmpt chempelak ya...
ingatkan David Teoh main2 buat pantun pelat...

'Bua ...
adidas2010 Post at 11-12-2011 00:11

Mmg ada...sy pon tak tahu...itupon en.somi bwk 1st time balik kg kelahirannya...

Reply  chefmizan
kalau tak pernah buat & takkan buat kenapa jawab?
i_m_fake Post at 10-12-2011 00:40

sebb kau tanya kan??? .. kat dlm thread ni memang macam ni, buat pengetahuan fake...  kita bertanya.. tuju pada seseorang.. atau secara general.. dan sekira kita punya pendapat atau pengetahuan tentang sesuatu perkara..  kita akan bagi pandangan... kalau salah dapat di betul kan.. kalau betul.. blh di jadi iktibar untuk para rakan...
tak salahkan chef jawab.. walau dia tak pernah buat dan  tak kan buat.. tapi dia memahami dan mengetahui tentang itu dan dia jawab... tak salah kan? ..

Reply  chefmizan
di mana agaknya?
i_m_fake Post at 10-12-2011 01:10

carik sendiri la bro.... tak payah tanya kat sini.. pergi kat tiap muka orang yang kau jumpa.. dan tanya.. "pernah tak awak perah limau kat darah orang kemalangan di jalan? kalau pernah boleh terangkan kenapa???" yes..! this is a RIGHT WAY to answer your big question mark in your head.

Reply 1370# hest

magicnya

Salam sume,

Korg td die bunyi lg, bunga tgh tgok tv kat hall tv, mak tgh mandi. Adik tgh godok baju, tgh syok tgok tv tetibe tingkap kat hall bunga tu bergegar mcm ade bende besar rempuh, pintu tingkap tu bergegar mcm bende besar cube gegarkan, mule2 satu due je bunga buat tak dengar, kali ketiga sgt kuat. Takkan kucing2 bunga, bunyi diorg mengiauw pun takde. Sebab bunyi anjing sangat2 kuat. Bunga lari ke aarah adik yg tengah gosok baju bgtau adik. Adik takut2 smbung jugak gosok baju. Mcm bg isyarat kat bunga suruh buat tak tau. Pastu bunga confident la patah balik smbung tengok tv. Tadi dlm pkul 6.45 sebelum terang td. Anjing kat luar makin ligat. Lepastu smbung tgok tv. Tak smpai seminit die bunyi lg. Gendang lagi mcm nak roboh. Bukan mcm kene ketuk tau. Tp ni gendang! Bunyi die sgt kuat mcm nak roboh cermin ke pintu tu. Lepas tu. Bunga tak berani lari lagi dkt adik. Pastu adik habis kan gosok baju die die teman bunga. Sbb adik ni lagi tinggi n besar drpd bunga. Pastu adik teman bunga tengok tempat td. Tapi matahari dah keluar. Kat luar dah mula cerah dan peliknya anjing kat luar dah tak bunyi! Bunga klu ade adik berani skit la konon. Panjat la tengok luar. Adik tutup lampu. Sebab cermin kitorg ni tinted. Jadi orang luar tak boleh nmpak dalam. Tp boleh nmpak klu kitorg bukak lampu. Yg kitorg kat dlm pulak tak boleh nmpak luar sgt if kat dlm dh terang. So saya panjat la nak tengok ke luar. Sunyi. Takde ape2 kelibat kucing2 saye pun tak jumpe. Adik berdiri belakang saya. Cheh. Ingt die yg nak tengok. Pastu kitorg lari ke dapur. Pun taknampak ape2 yg mencurigakan, pastu lari kedepan pulak. Pun lengang senyap. Bunyi anjing bayang die langsung tak nmpak. Lepas memasing dah pucat baru lah mak saya kuar. Saya bgtau die lah. Saya dah dengar bende ni drpd sbelum gerhana bulan haritu. Mak ckp mngkin die nak uji saya. Mak kata skang bulang tengah terang lagi. Jadi tak mustahil bende2 tu kacau. Ntah. Saya pun tatau ape yg kacau. Tp bersyukur sbb die tak menamppakkan diri die. Jgn cri psl! Sbelum ni elok je saye mska sorg2 kat dapur takde msalah. Dapur tak kotor. Tu saya tak faham. Biarlah. Nak kata perasaan. Masa bunyi ke dua kali tu adik pun dengar. Bong bong bong! Bunyi die ketuk. Mcm pelik kan? Astaghfirullah.

Tu la kaulat. Hurmm. Saya fkir2 ujian. Mmg kena sabar. Haih. Mcm2 dugaan. Sabar dgn bende tu, dengan perangai manusia.. Takpelah. Saya redha. Mungkin ade hikmah d sebaliknya. Saya harap dan berdoa allah sentiasa lindungi saya, keluarga dan sahabat.

P/s: ikan puyu saya melompat2 bergendang2 kat dalam tangki beberape hari ni. Tatau lah klu mereka pun nampak ke nk bgtau sesuatu.

kaulat gombak batu brp?? minang ke?? ntah2 kite ni dlm suku yang sama.. mknenya bersedara. ...
ANTUGIGI Post at 9-12-2011 14:07

aikk????janet org minang ke???erkkk mas de rmai sedara kt gombak tu....huhuhuhu
sedara kah kta???

habih la thread ni kalau mas ngan hest dah masuk...
NoX Post at 9-12-2011 15:08

motip habang kacau kitorang????

best kn thread ni....hehehehe

Reply  hest

magicnya
i_m_fake Post at 11-12-2011 23:13

really ?? rasanya tu bukan magic.. itu nama nya perkongsian..its up to u..

Selamat melayari "Tetamu Tak Diundang" buat i_m_fake,
Pengalaman,dan pandangan anda amat diharg ...
KAULAT Post at 10-12-2011 08:59

ana setuju dengan pendapat kaulat dan chef..chef pun dah menjelaskan apa yang dia tahu...rasanya tak ada pun menyimpang jauh...kita sama2 berkongsi pandangan dan ilmu...kalau salah boleh betulkan...

Salam sume,

Korg td die bunyi lg, bunga tgh tgok tv kat hall tv, mak tgh mandi. Adik tgh godok ba ...
bunga321 Post at 12-12-2011 07:12

bunga banyak2 bersabar ye...ni ujian dari Allah untuk bunga...bertuah bunga terpilih nak lalui ujian macam ni sebab bukan calang2 orang boleh lalui ujian macam ni..Allah tahu bunga kuat...sebab tu DIA pilih bunga untuk lalui ujian macam ni...kalau ana di tempat bunga, ana pun tak tahu apa ana boleh buat...banyak2 berdoa dan bertawakal pada Allah..semoga Allah melindungi bunga sekeluarga...amin...

Salam korg,

Korg kbunga penah cite tak psl pengalaman bunga klu kena stay hotel tu? Dulu2 tak perasan may b sbb tak tau. Ni dh besar pulak melayan forum ni. Lagi la buat terfkir2 pengalaman. Tp mse kena tu tak le seram sgt sbb ramai berteman. Tp yg mse kena tinggalsorg2 tu mmg tak boleh blah. Mse tu bunga ade kursus kat hotel kl tu. Ish dh cite kot. Yg lain2 nnt bunga update.

Motif bunga bukak cite ni balik sbb lusa kena p kl balik le kat kl sentral pulak tu. Tp lokasi hotel tatau lg. Kena stay 2minggu n sorg2 ye. Tolonnnnggggggggggg. Tak larat la.

Klu boleh dttupkan hijab mata n pendengaran ni... (Ttup muka n telinga)

Tak sanggup la.

Korg ade tips? Ade ke nama2 hotel yg dah blaclisted ke. Area situ. Tak pun sape boleh teman bunga! (Ngis)