CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan kerajaan naik gaji sampai 40%?

slalu klau website jpa down mcm ni sbb dia nk upload kita pnya gaji baru..n nk kuarkn pekeliling..sabor2 in progress

Reply 1229# namirulmukminin

yup...btl tuh.x semua staff gomen pemalas.bak kata pepatah :"kerana nila setitik,rosak susu sebelanga".

aku xpaham yuran ni...sblm ni mmg bukan free ke?tp mcm2 nak kne byr sebenarnye...
lurve82 Post at 7-10-2011 16:58

memanglah x merasa..dah anak sekolah agama swasta.....lagi satu x surelah kalau peruntukan rm100 tu sy dpt dpt or tidak memandangkan x dinyata sama ada utk anak sekolah swasta or sekolah bantuan kerajaan.

gaji tecik??wekkkk....

spm jerk......
lurve82 Post at 10-10-2011 10:16

ye lah......tecik wo gaji......adehhh

i kan spm jek......technician kat tempat i diploma....so i kena la dengar cakap dia.....dia kan org atas i

keluhan dari suami haku org prevet: dia ckp x dpt menikmati apa2 yg specel dari apa yg dibentangkan dlm bajet cuma utk register giliran haji ajer..

nak wat cam no..dulu byk x interview nak masuk gomen..tp org gomen tolak sebab katanya rugilah kalau dia masuk gomen....

Reply  namirulmukminin

yup...btl tuh.x semua staff gomen pemalas.bak kata pepatah :"kerana nila  ...
hyldia Post at 10-10-2011 11:16

Setuju ngan pepatah tu...
Bukan salah menjadi staff gomen...tapi diri individu tu yg problem...
klau dah tahu jaga line depan @ kaunter...
cover lah sket isu2 yg nk borak ngan meja sebelah tu...
Utamakan lah customer yg duk tunggu kat kaunter tu...
Pastu kurang2kan lah waktu minum Teh yg smpai setengah jam tu..
Ni bila cari kul 10 je lesap......g minum jawabnya....
lama plak tu...

Follow Us
bila website jpa kong..semua beralih ke blogspot cuepacs....

memanglah x merasa..dah anak sekolah agama swasta.....lagi satu x surelah kalau peruntukan ...
aniskirin_nita Post at 10-10-2011 11:17

sefahaman saya, hanya anak2 sekolah bantuan kerajaan sahaja kot.

pelik nape org still ungkit perkara lama..pd hal skrg ..gomen plg straight...staff x boleh sesuka hati kuar minum ..kalau yg duty kaunter...waktu rehat pon kaunter x tutup...

mmg aku pelik la kalau ada org duk citer lg org gomen lesap..ngulor..leh nyatakan kt sini x jabatan/kementerian/agensi gomen mn yg buat hal ni...

yg aku tau kaunter hospital mmg tutup time rehat..tp kaunter2 lain yg servis utk org ramai...mmg x leh tutup...apa lg ngulor..mmg sah2 kena tindakan kalau x duty kaunter...dh la servis kt gomen free...rehat x tutup..x leh ngulor lg...mau xde org kt kaunter,,cpt jer borang aduan ada dh kt dlm kotak aduan...

ye lah......tecik wo gaji......adehhh

i kan spm jek......technician kat tempat i diploma....s ...
iza_yuss Post at 10-10-2011 11:19

yo la tu...

tenet pg ni ada lembap sket...nak tgk PB bdk2 ni pun terbantut...ada kne mengena dgn bajet ke??

yo la tu...

tenet pg ni ada lembap sket...nak tgk PB bdk2 ni pun terbantut...ada kne me ...
lurve82 Post at 10-10-2011 11:36

u jgn sebut PB.....i kasik markah rendah2 je kat budak2 ni.....abistu nak wat camne, i dh kasik hint masuk apa2 dlm quiz n test pon, x leh gak score.....nak kata i punya soklan susah, idok jugak......haisshhhhhh

u jgn sebut PB.....i kasik markah rendah2 je kat budak2 ni.....abistu nak wat camne, i dh kasik  ...
iza_yuss Post at 10-10-2011 11:40

yg jenis degil2 tu xleh nak kata apalah...tu ada la bakal merepeat tu kang...

kadg2 dorg ni bkn xpandai...tp biasa la...ala u cam tak biasa lak...

i nk check saper yg tak key in pb lg ni...xske sbnrnye keje carik slh org ni...sbb kita pun bkn perfect pun..dh bos suruh...ikutkan je lah...dah namanye keje kan...

pelik nape org still ungkit perkara lama..pd hal skrg ..gomen plg straight...staff x boleh sesuka ha ...
dealova04 Post at 10-10-2011 11:34

betul2 aku sgtttt sokonggg....

tp...bulan lepas aku nak matikan stamp loan keter aku ngan opis aku...aku gi LHDN kat damansara BATA sana tu...apa nama exact tempat aku tak tau...hehehe...masa aku tercangak2 dok nak carik tempat no...nak baca dinding notis bod...aku pon gi kat kaunter..yg jaga pompuan lawa tudung pink dok berckp kat tepon ngan boipren (base on cara dia ckp laa)...

kebetulan ada 2-3 org lagikkk yg beratur nak bertanya sumthing...tp dia masih dok soksek soksek kat tepon...mangkuk betul pompuan nih...aku bengang aku berdehem...tp masih buat bodo...

sakit ati...aku terus amik no...aku amik borang (aku rembat aja semua borang kat situ)...aku tunggu je no....MUJURLAAA TUNGGU LESS THAN 5 minit utk dapatkan giliran...coz kaunter byk....aku mmg sumpah seranah pompuan tu...tp aku tak jumpa form...kebetulan aku nak cepat...aku pon bukan selalu ke LHDN...aku malas dah...ce kalau aku selalu nak hadap LHDN..mampos aku tenyeh cemacam kat form...

setahu aku..gomen mmg tekankan perkhidmatan kaunter...opis aku mmg tak tutup kaunter...

masa aku bersalin kat PPUM (musim panas kat malaysia)...hehe berkipas aku 24 jam..kipas pulak share...bla...bla...

masa nak discaj...misi bagi form...mmg terbaekk....aku tulis mcm2....3 bulan lepas tu...aku g visit kwn aku...dah ada sorang satu kipas...sooooooo ngan kata lain....form aku mmg diambil kira...TAHNIAH...PPUm dan maju skrg...

kadg2 d ...
lurve82 Post at 10-10-2011 11:46

ok la u.....i nak ready utk depa pasni

c u again

Aku rasa nama staf gomen busuk sbb perkhidmatan kaunter yg lembab..aku pun staf gomen gak, pernah gak jadi mangsa kt kaunter2 jab kerajaan...pernah gak bertekak..

Tapi pergi urusan kaunter kat mana2 tempat pun sama..kdg-kala lancar, kdg kala tidak.
pergi klinik kesihatan pun selalu tak lancar walaupun takde org ramai.nurse lebih suka nulis dari layan kita yg datang ni.

Reply 1473# nuds

LHDN ni separa..kalau gomen mmg best sgt tu ko isi borang aduan..mmg lps tu ... habis lah minah tu... mmg kena tindakan punya...

ntah la...org2 suka hentam org gomen ..pd hal tu citer zmn tok kaduk punya ..& kalau berlaku lg sekarang..sila nyatakan dimana...pd hal swasta mcm bank .. mcm shoping center...jusco AEON Melaka baru2 ni..kt kaunter servis... org ramai..kaunter byk...tp yg duty sorang..huhu..mcm mn tu...

kadg2 d ...
lurve82 Post at 10-10-2011 11:46

ankel dulu pun kerja semak kerja orang....lama gak...asik cari salah orang jek....last2 minta tukar...malas aaa nak cari salah orang ni..

Aku rasa nama staf gomen busuk sbb perkhidmatan kaunter yg lembab..aku pun staf gomen gak, pernah ga ...
epal10 Post at 10-10-2011 12:02

yalah..dulu kalau kat JPN tu punya la lamanya tunggu, sekarang tak sangka punya la cepat...yg peliknya kaunter CITI BANK plak yg lembab, kuanter mereka boleh cit cet sesama mereka sampai lambat layan customer..

Reply 1476# dealova04

abang aku, kalau sakit hati kt jabatan gomen ni, dia tak marah kt ofis gomen tu.dia p email dgn ketua s/u negara, pastu cc dgn KP jabatan tu

ankel dulu pun kerja semak kerja orang....lama gak...asik cari salah orang jek....last2 minta tu ...
Anak_Nogori Post at 10-10-2011 12:09

klu blh mintak tuka...ok la ankel...

ni kne tggu smpi naik la..bru leh tuka...klu tak..duk je la kat sini...tahan je la klu kne hentam...