CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Dan kak sofiera adalah pengunjung setia...Forumer lain adalah pelengkap segalanya...tahniah un ...
KAULAT Post at 13-12-2011 16:43

ye betul tu...

{:4_182:}{:4_182:}{:4_182:}{:4_182:}{:4_182:}

Wah........ Bella tinggal a few weeks sebab banyak sangat keje nk masuk ujung tahun ni.
Tengok2 dah sampai page 60. Merempit jugak harini nak abiskan sampai page 60.

Pasal daulat sultan2 ni, Bella ada nak share satu cite la.
Kisah ni berlaku dalam keluarga Bella sendiri, kat rumah famili Bella.
Kisah dia camni...

Kakak sulung Bella pernah la mengalami sakit mistik (malas Bella nk citerkan sakit mistik yg bagaimana sebab nanti jadi kisah lain la ) Sakit dia ni berlanjutan dari hujung tahun 1994 sampailah ke tahun 1997 kalu tak silap Bella.
Masa tu mmg bermacam-macam cara mak & famili Bella ikhtiarkan nak ubati kakak Bella ni.
Moden guna, tradisional tu apatah lagi kan.
Ada few jugakla pengamal perubatan traditional dan ustaz2 yang kiteorg pi jumpa untuk berikhtiar.
Ada sorang ustaz (dah arwah dah ) ni, seingat Bella la dia merupakan ayah mertua kepada kawan rapat ayah Bella. Cara dia mengubat Kakak Bella ni, dia mulakan dari memagar kawasan rumah Bella.
Cara dia, dia menggunakan setem yang ada wajah sultan2 kat negara kita pada waktu tu.
Bella ingat lagi masa mak tanyakan kepada kawan ayah tu, nak sediakan ape2 ke untuk masa mengubat tu.
Kawan ayah cakap, dia dah tanya ustaz tu dan ustaz tu mintak mak Bella cari setem yang ada gambar2 sultan kat negara kita ni. Kalau beli kat pejabat pos pun takpe..... Kalau boleh dan kalau lagi bagus, semua negeri yang ada sultan tu dia nak setemnye.
So, mak Bella usahakan jugak la mencari setem2 ni tadi. Siap mintak dengan pejabat pos, setem2 negeri lain yang ada gambar sultan. Nak buat koleksi katanye

So, bila dah dapat dan ustaz ni datang ke rumah untuk berubat, mak Bella serahkan setem2 ni kat ustaz ni.
Dia pun buatla ape yang perlu dia buat (Bella tak ingat sangat la spesifiknye apa yang dia buat sebelum tu)
Tapi satu bende yang paling Bella ingat, ustaz tu lekatkan setem2 tadi kat semua pintu masuk ke dalam rumah Bella dan jugak di setiap penjuru kawasan rumah.
Masa tu raser kelakar jugak, first time tgk cara org mengubat macam tu. Selama ni yang Bella tengok jampi air la, limau la... Ini guna setem tampal kat dinding dan pintu rumah.
Takpe la, kita ikhtiar kan...

Ustaz tu pesan, dalam masa sekian-sekian, kalau ada setem yang terjatuh, cepat-cepat bagitau dia dan jangan sesekali bukak setem tu.
Seingat Bella, ustaz tu lah yang last sekali mengubat Kakak Bella and slowly Kakak Bella beransur sembuh walau tak 100% baik.
Kami pun macam takdela betul2 ingat Kakak baik macam mana kan, tp bende tu macam berjalan begitu je...

Tapi kan, dulu kalau ada kawan2 Bella datang rumah, diaorang ada tanya jugak, "Eh, kenapa ada setem lekat kat pintu ehhh ???".
Takpun, "Napa ada setem lekat kat dinding ni ???"
Jenuh jugak la nak pikir cara nak explain

Tapi few years back, Bella ada tanya mak pasal setem tu. Mak cakap dia tanya jugak kepada kawan ayah tu sebab gunakan setem ada gambar sultan2.
Kawan ayah cakap, berkaitan dengan daulat sultan jugakla.
Kan negara kita sultan ni kira menguasai sesebuah negeri dan jajahan takluk negeri tu kan... Wallahu'alam...

Sape2 yang mungkin pernah mengalami bende yang serupa apa Bella alami atau mungkin ada penerangan di sebalik nya... Mintak sharekan yea...

Reply 1477# sofiera

Semua2 pun saling memerlukan.. Tak gitu?..hehehe

Alhamdulillah, usai sudah saya baca post2 Chefmizan dalam tempoh 6 jam...terima kasih kerana sudi berkongsi sedikit sebanyak ilmu...semoga memberi manfaat kepada semua pembaca...insya Allah

Reply 1484# nur_khai

Alhamdulillah.. Terima kasih nur_khai kerana sudi menjengah ke trhead 'Tetamu Tak Diundang' ni.. Mana yang baik jadikan pedoman,yang buruk kita jadikan sempadan ye.. InsyaALLAH

Salam murni, hye. Btw about bau2an tu. Adakah bau die seakan bauan 1001 malam? Saya tak ingt ade lagi satu bauan, selalu mase dlu2 la klu die nak berbisik, ke berdamping ke nak dtg dlm mimpi ke atau die ada dgn saya saya akan terbau wangi . So far ape yg chef ckp tu btol. Mungkin bunian, n diorg pun drpd golongan jin yg sebaik2 mereka sejahat2 manusia. Kite boleh percaya alam ghaib dan kewujudan mereka, tetapi jgn smpai memmesongkan akidah. Walau apa pun kita manusia adalah khalifah di bumi allah. Ape2 pun sume kita mintak bererah pd allah ye.

Tak de pape tu. Murni fkir positif ye. Jpertingkatkan amalan. Kdg2 bende ni takyah cite kat org sbb org luar kdg2 susah nak terima. Jd untung kita ade sesi luahan kat sini mcm kaulat ckp.

Ape2 pun bersyukur pd nikmat yg allah brikan ye. ):

Follow Us
Chef lama chef tak update cite kan, bz chef. Hehe. Kaulat update le. Marah kaulat asik saye je dok update. Hehe.

Sorry terpakse reply in general sbb guna phone so agak ade kelecehan di situ. Hehe

Serangan budak kecik ijau

Jisah ni berlaku dalam 2 ke 3 tahun dlu.

Masa tu saya msih kerja di bank lg. Saya ni suka letak handbag bersepah, kdg2 kat ruang tamu, bilik salin pakaian lah. Tp sepanjang tu alhamdulillah tak pernah hilang. Kejadian ni berlaku masa kawasan perumahan baru di kawasan rumah saya baru bukak.

Oh ye sebelum tu hanya 3 buah keluarga je yang ada, and ada jaga (security guard) yg jaga kawasan rumah kami, diorg selalu gak cerite kat ayah yang mereka selalu nmpak cik pon terbang dr atap ke atap, tak pun tgh pimpin anak dia turun bukit sampai ke bawah. Mula2 die kejar jugak. Takut org ceroboh kawasan kan. Skali die tengok sampai bawah bukit benda tu hilang. Hish seriau je kan. N die suke port kat rumah 2 ke 3 yg terakhir sebelum belok turun bukit. Sebab pak guard slalu nmpak die kuar drpd situ.

Ok balik pada cite saya. Hehe.

Satu hari tu saya pelik sbb duit saya tinggal sekeping je. Padahal malam tu saya baru keluarkan duit 50 4 keping nak bayar bil lah tu lah ni lah. Sekali pagi tu saya bukak tinggal 50 je. Nak di jadikan cerita saya fkir may b saya ni tak keluarkan duit kot malam smlm. Dgn perasaan yg blur pegi bank kuarkan duit n byr duit. Saya ni kuarkan lg duit extra utk harian kan.

Pastu esoknye hilang lg. Saya menyirap la. Puas kakak abg ipar sume kene tuduh. Diorg ckp bukan diorg.

Ntah cmne saya teringt pesan mak. Mak penah pesan, selalu klu manusia die kebas sume duit. Tp klu budak kecik hijau ni die akan tinggalkan at least sekeping duit.

Saya dah berderau darah. Tp blom bg tau mak lg ni. Saya pun buat la test. Kuarkan lg duit. Sok nye hilang jugak!

Saya dah panas. Saya bgtau ayah, ayah terdiam n terkejut. Die ckp sebelum ni kawan die (jiran kami) ade bg peringatan kat die, ckp jiran2 nmpak budak kecik ni main dkt kawasan permainan rumah kami.

Tanya ayah duit die hilang tak. Ayah ckp takde alhamdulillah.

Luse hilang lagi. Mula2 die tak kerap. Mcm ade hari2 tertentu, isnin, rabu, jumaat. Tapi lepas tu hari2, saya dah mula bengang. Bgtau sume keluarga. Kemungkinan budak kecik hijau ni curi. Makin lama makin ligat. Duit saya habis die kebas. Pastu mak ckp cuba tukar duit 50 jd 10 pulak. 3 hari duit saya selamat. Sekali hari keempat hilang jugak! Stress saya. Nmpak sgt tuan die ni bukan calang2.

Sebelum tua ayah dah bgtau kwn die yg pesan die haritu. Kwn die ckp kemungkinana bende ni bertuan, lagi lah die tengok ramai yg baru pindah. Kami tak syak sesape. Kemungkinan jiran baru atau mmg org lain.

Saya tak boleh tdo risau kan duit saya yg akan hilang tu. Mcm2 cara saya cuba. Letak rmbut la, letak duit dlm yassin la, mcm2.
Saya bgtau kwn rapat saya. Die blikan saya ikan puyu. Die suruh letak dlm bilik. Mlm tu saya dah kurang sabar, sbb menggangu tdur n kerja saya. Saya baca yassin (mse ni blom tahu tentang yassin tunggal) smyng hajat mintak allah bantu n lindungi saya dn keluarga. Ikan puyu sebelah meja . 4 ekor.

Saya tdur pasang ayat2 alquran kat dlm laptop

m

Sorry nnt saya smbung. (Ni dah kali yg keberapa kali pun saya tak tau) cuba nak update cerita psl budak kecik ni. Mcm2 hal. Asik tak boleeehhh je. Nnt saya smbung ye.

Reply 1479# murninurani

kdg2 mkin family kita dulu2 tu ada pendampingnya yg disuruh jaga smpi ke anak cucu.pastu smpi ke kita x dibagitau lak.tu la klu skadar tgok2 je x pe tp takut nnt lama2 dia minta balasan.ada gak yg lama2 bila kita x hirau dia akan ilang sdiri.klu nk yakin g la jmpa org yg pandai2 @ pun amal je ayat2 yg chef bg tu..insyaALLAH

mcm sy family sy dulu2 ada penjaganya.dia cuma tgok2 cmtu je la.kdg2 org yg leh nmpk tu,nmpk la ckp kat sbelah kita tu ada org la apa la tp kami just wat x tau pun.dia pun makhluk Allah gak kan.Alhamdulillah smpi skrg xde yg buruk2 jd sbb kami pun x taksub dgn dia.cuma kdg2 tu je la dia ada bg hint sikit2..

Assalammualaikum...
Selamat pagi...dan salam sejahtera...
pagi yang baik hari ni...

Chef lama chef tak update cite kan, bz chef. Hehe. Kaulat update le. Marah kaulat asik saye je dok u ...
bunga321 Post at 14-12-2011 02:36

Takde masalah....bungakan sebahagian dari Nadi Thread nii...macam saya cakap sebelum nii....kita berkongsi bersama..{:4_182:}

Reply  murninurani

kdg2 mkin family kita dulu2 tu ada pendampingnya yg disuruh jaga smpi k ...
masariesya Post at 14-12-2011 08:04

Betul esya..saya akui memang ada penjaga keturunan macam nii...
ini kemungkinan perjanjian tidak berat..maksudnya perjanjian tidak terikat dengan syarat yang ketat,seperti mahukan tuan,mahukan darah,santapan atau sebagainya,kebiasaanya penjaga keturunan macam ni adalah harimau,kucing,rusa dan sebagainya...

wallahuallam..

salam...

Alhamdulillah murni dah dapat sedikit kekuatan sebab semalam murni dah pun berbincang ngan suami berkenaan bau wangi tu..
suami murni cakap dia memang tak penah bau wangi tu dah sejak pindah dari rumah mak dia..

semalam masa maghrib,ada bau wangi lagi..tapi bila murni gtau suami,bau tu terus hilang..
semalam juga suami ajarkan beberapa ayat dan dia suruh murni amalkan ma'thurat pagi dan petang..memang banyak kelebihannya kalau kita amalkan ma'thurat ni..

Alhamdulillah,murni dah dapat kekuatan sikit untuk menghadapi benda2 ni sebab nya suami murni dah tau..sebelum ni murni diam je..

terima kasih juga pada chef sebab bagi beberapa ayat untuk murni amalkan..
dan semua kat sini yang tolong bagi pandangan dan sokongan untuk murni..

Reply  murninurani

kdg2 mkin family kita dulu2 tu ada pendampingnya yg disuruh jaga smpi k ...
masariesya Post at 14-12-2011 08:04

kalau pendamping tu,murni tak tau la masariesya..maybe la nenek moyang dulu ada..
InsyaAllah,kita semua makhluk Allah kan..
murni pun tengah kuatkan semangat..
sebab murni ni memang penakut..hehe

salam...

Alhamdulillah murni dah dapat sedikit kekuatan sebab semalam murni dah pun berbincang  ...
murninurani Post at 14-12-2011 09:54

Hmmmm....satu penyelesaian telah berjaya dicapai...
nanti murni update yee...latest cite

salam,
ramai sgt diganggu oleh jin dlm thread ni ye,berkesempatan dgn ini saya ingin memberi tajuk Ruqyah mp3 yang saya selalu gunakan dalam mengatasi gangguan2 dari makhluk halus. setakat ni alhamdullilah mp3 ni berkesan dan anda boleh tidur lena.
1)18Fire-Sh.Khalid 10.4MB (00:45:26 min)
2)Sihr (Black Magic) - Faris Abbad 15.5MB (01:07:52 min)
anda boleh search dalam google. selamat mencuba.

salam,
ramai sgt diganggu oleh jin dlm thread ni ye,berkesempatan dgn ini saya ingin memberi tajuk  ...
MANSTIR Post at 14-12-2011 11:38

Terima kasih Manstir....satu perkongsian yang baik...

TT, tumpang cerita ye..

ni jadi masa saya kecik dulu..
masa tu umur lebih kurang 6 tahun la.
saya xtau kenapa, saya susah nak ingat benda yg baru2 berlaku, tapi kalo benda yang dah lama2 contoh mcm benda2 yg jadi masa saya kecik2 dulu memang mudah sgt.
yg ni salah satu yg saya ingat..

saya ni anak bongsu dlm family, so mmg manja la dgn mak kan masa kecik2 tu.
masa tu rumah saya kecik sgt.
dlm rumah pon xde bilik air, mandi pon pakai perigi je kat luar.
tp dlm rumah ayah ada buat satu ruang kecik kat dapur utk membasuh, dan lain2 kot2 anak2 nak kencing tgh mlm ke.
kat situ mak ada letak dua besen air yg ditutup dgn dulang kat belah atas.
so tiap2 pg mak saya akan bgn awal pg, dlm kol 5 cmtu utk masak sbb mak kerja siang
jadi kena masak siap2 utk anak2.

bila mak bangun pagi tu saya pun ikut bgn sbb xleh tidur n rasa resah je.
so mak dukung saya sambil dia buat keje dia memasak la ape la sbb saya ni kecik kurus sgt dulu. jadi larat la mak saya dukung sana sini sambil buat keje tu.

sambil buat keje tu mak saya ulang alik la tempat membasuh tu utk ambil air la ape la.
yg x bestnya, masa tu saya nampak sorang lelaki dlm umur 40-an mcm tu tengah bertenggek kat dulang yg mak saya buat tutup air dlm besen tu.
dia pakai jubah pink dan tgh duduk atas dulang tu.
sambil duduk tu dia pandang saya sambil tersenyum.
dan saya sangat pasti hanya saya seorang je yg nampak benda tu. (betul la kan org tua kata budak kecik blh nampak aa yg org lain x nampak)
dan walaupon dia senyum pada saya, saya rasa x sedap hati dan terus menangis.
benda/org tu plak still pandang saya xnak lepas. mak saya dukung ke dapur dia pandang.
usung ke luar pun dia pandang. pastu saya dah x ingat ape yg jadi. (tertidur kot) hehehe

so nak tanya la pendapat sape2 yg ada kat sini, apa atau siapa lelaki 40-an pakai jubah yg saya nampak awal pagi tu? dan masa mak saya lalu betul2 depan dia(masa tu jarak semeter je dgn lelaki berjubah tu), saya rasa susuk badan dia agak besar. muka dia pun cerah n bersih tp saya tetap nangis bila nampak dia. huhu

TT, tumpang cerita ye..

ni jadi masa saya kecik dulu..
masa tu umur lebih kurang 6 tahun la.
saya xtau kenapa, saya susah nak ingat benda yg baru2 berlaku, tapi kalo benda yang dah lama2 contoh mcm benda2 yg jadi masa saya kecik2 dulu memang mudah sgt.
yg ni salah satu yg saya ingat..

saya ni anak bongsu dlm family, so mmg manja la dgn mak kan masa kecik2 tu.
masa tu rumah saya kecik sgt.
dlm rumah pon xde bilik air, mandi pon pakai perigi je kat luar.
tp dlm rumah ayah ada buat satu ruang kecik kat dapur utk membasuh, dan lain2 kot2 anak2 nak kencing tgh mlm ke.
kat situ mak ada letak dua besen air yg ditutup dgn dulang kat belah atas.
so tiap2 pg mak saya akan bgn awal pg, dlm kol 5 cmtu utk masak sbb mak kerja siang
jadi kena masak siap2 utk anak2.

bila mak bangun pagi tu saya pun ikut bgn sbb xleh tidur n rasa resah je.
so mak dukung saya sambil dia buat keje dia memasak la ape la sbb saya ni kecik kurus sgt dulu. jadi larat la mak saya dukung sana sini sambil buat keje tu.

sambil buat keje tu mak saya ulang alik la tempat membasuh tu utk ambil air la ape la.
yg x bestnya, masa tu saya nampak sorang lelaki dlm umur 40-an mcm tu tengah bertenggek kat dulang yg mak saya buat tutup air dlm besen tu.
dia pakai jubah pink dan tgh duduk atas dulang tu.
sambil duduk tu dia pandang saya sambil tersenyum.
dan saya sangat pasti hanya saya seorang je yg nampak benda tu. (betul la kan org tua kata budak kecik blh nampak aa yg org lain x nampak)
dan walaupon dia senyum pada saya, saya rasa x sedap hati dan terus menangis.
benda/org tu plak still pandang saya xnak lepas. mak saya dukung ke dapur dia pandang.
usung ke luar pun dia pandang. pastu saya dah x ingat ape yg jadi. (tertidur kot) hehehe

so nak tanya la pendapat sape2 yg ada kat sini, apa atau siapa lelaki 40-an pakai jubah yg saya nampak awal pagi tu? dan masa mak saya lalu betul2 depan dia(masa tu jarak semeter je dgn lelaki berjubah tu), saya rasa susuk badan dia agak besar. muka dia pun cerah n bersih tp saya tetap nangis bila nampak dia. huhu