CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Jejaka#Macho

[MERGED]Misteri Anak Hilang Dalam Kandungan~latest by Alifnara

Reply #134 viper_2803's post

aku ade blajar ni time kat U dulu.. ini kira salah satu dari Abnormal Psychology. Perempuan yang kene kes2 giniselalunya jenis yang mmg nak sangat anak, jadi apabila terlampau nak anak, body dia akan beri signal as if dia btol2 beranak, maka jadi la penambahan hormon sehingga perut dia nampak seakan-akan naik dan breast dia akan mula hasilkan susu..

jangan terkejut, benda yang sama pon leh jadi kat kucing gak.. hehe, orang bunian pon nak kidnap anak kucing

sebab tula kena hati2 klu nak gi jumpa bomoh untuk mendapatkan bantuan bomoh, diorang akan gunakan ilmu hitam untuk curi bayi lain dari rahim perempuan lain, tulah jadinya bayi hilang dalam kandungan...

Originally posted by eiz_joe at 4-12-2008 03:59 PM

ala,dulu masa scan pun dgn confidentnya dktr ckp baby eiz laki2,skali yg kuar bini2..hehe..
ani eiz dpt info dr national geographic..payah kan explain mun teda gambarnya..tp mmg masa scan x  ...

Awu, atu banar ya.. tapi biasanya dang, kalau scan laki2 atu susah kan batukar jadi bini2 atu, sabab anu laki2 atu mana boleh batukar.. lain tah kalau dari awal nda tabantuk, inda kaliatan.. ani kawan ku bapadah kaliatan pipitnya atu..   (speaking brunei jap)

waaaaaaaaaa...... si awang ani... mananya2 pasal baby ani mcam sda sampai serunya tuh....
mun sda ada pilihan ...bah... capat2 tah...
jgn lupa manjamput kami ani.....

Originally posted by princebrunei at 4-12-2008 12:12 PM

Ok2 thanx..   harap2 ada penjelasan lanjut dari mangsa.. tau2 je lah metro, dari dulu memang sengal sket.. eh sbanyak..

Tapi kan, offtopik jap.. ni member aku citer la.. so x ta ...

salam..
diaorg dah balik kl dah... jiran me diaorg ni... hari2 ambik anak lps balik kejer mmg selalu sembang2 dgn dia.. sampai la perut dia dah sarat sgt... sebelum ni mmg payah nak percaya.. tp ni mmg org yang me kenal... kebetulan my babysitter pulak nak dah pregnant... jd dia ofer jaga anak2 me...

sebenarnya since kitaorg dok situ, mmg mcm2 terjadi.. tapi tak tau la kes dia ni kebetulan ke apa... dalam rumah me sendiri pun dah jd macam2...

kejadian yg me pernah kena since dok situ:

1. mainan anak2 jatuh dari almari tak semena2... mainan berbunyi macam ada org main... benda tu terjadi lg 5 minit pukul 1pg..

2. anak me tak leh bangun... dia bangun dia jatuh.. me angkat balik berdirikan dia, dia jatuh... macam kena tarik... dia tanya , mama kenapa tak boleh bangun ni... me nangis2 call mak kat kg... mak kata cuba baca ayat kursi, Fatihah byk2.. urut kaki dia... me ikut... urut... me try buat tujuh kali... me urut lagi.. me angkat pelan2... alhamdulillah dia boleh bangun...

3. waktu blackout... husband takde kat umah... my doter mintak something kat me.. abis jer dia cakap, ada satu suara ikut apa yang dia cakap balik... punya la terkejut kita dengar... anak jerit sambil cakap .."mama, apa tu..." nangis tak hingat dia waktu tu...

4. my son yg umur setahun lebih tiba2 tak nak dkt me... mmg pelik... bila dukung, dia gigit bahu me... kuat giler... dia tolak sampai kita boleh terlepaskan dia... jatuh dia... terus lari masuk bilik belakang... bilik belakang tu la kejadian mainan bunyi dgn sendiri.. dok kat bilik tu dia ok jer.. main sorang2... gelak2... berderau darah masa tu... call my husband, suruh dia balik waktu tu jugak... sementara tunggu husband sampai, me kuatkan semangat, gi ambik dia dari bilik belakang tu... peluk kuat2.. me baca mcm2 dkt telinga dia...  sampai la dia penat nak melawan... dia nangis, peluk me... lega sgt rasa....

yg me perasan, kejadian2 tu semua membabitkan budak2... ni kejadian betul yer.. yg berlaku dkt me.. bukan cerita org.. jd bila jiran me kena mcm tu pulak, lg la me risau... kitaorg dah buat solat ramai2, baca yasin kat bawah blok.. alhamduilllah dah kurang skit... tp still ada.... rasanya mmg ada kena mengena dgn tempat tu sendiri... me tinggal kat kem w..d..b...

[ Last edited by  zaida at 8-1-2009 09:14 AM ]

Rate

1

Originally posted by zaida at 8-1-2009 09:11 AM

salam..
diaorg dah balik kl dah... jiran me diaorg ni... hari2 ambik anak lps balik kejer mmg selalu sembang2 dgn dia.. sampai la perut dia dah sarat sgt... sebelum ni mmg payah nak percaya. ...

wow kem W.D.B emm penuh duk situ dulu tp dtg jln2 laaa . umah abg masa dia duk situ tp dahlama dah...

emm maybe umah tu ada benda yg duk situ.. try la cari org pandai utk menghalang keluarga kita diganggu..

Follow Us
Originally posted by princebrunei at 4-12-2008 10:49 AM
X de ke manusia yang culik anak orang bunian nih, macam x fair plak..   kalau anak manusia diorang culik jadi anak diorang, boleh bergaul dalam koloni diorang kan.. tapi kalau manusia culik ana ...

ni just my 2sen opinion jek..

bunian (jin) ambik anak manusia utk jd makanan.. tp manusia tak makan makhluk jin that y laa manusia tak culik anak bunian (jin)

dlm dunia ni memang ada 2 alam iaitu nyata dan ghaib... manusia nyata , jin,iblis syaitan ghaib... jin ada 2 macam manusia gak... islam dan bukan islam.. so terpulang pada anda untuk menilainya..

Originally posted by jazzquenn at 4-12-2008 10:58 AM

nnt aku tanye la atok aku kat dunia bunian ni.."atok ni jin ke"...ahahhaha..nnt aku tanye yeee...
kesian plak aku nengok maknyah n pondan...x pasal2 disalah ertikan sebagai anak jin..kalo an ...

lagi pendapatan 1sen aku..

yg dikatakan ustaz ismail tu bukan pondan atau maknyah yg bersepah tu.. tp kunza atau manusia dgn 2 alat jantina... tu rasanya anak jin..

Originally posted by hantukiller at 4-12-2008 11:22 AM
Ini pendapat aku pulak..

Bunian adalah tergolong dari jenis jin, asal kejadian dari api...memasuki alam manusia untuk menyesatkan manusia... nak tunjuk yg mereka baik dll sehingga ada manusia  ...

statement ni aku sokong..... perlu diingatkan jin ni tak da jasad.. so klu dia nk menjelma dlm alam manusia dia boleh menjelma dalam apa2 rupa yg dia suka... dan satu lagi setahu aku.. jin ni suka menipu.... so renung2kan

Just nak tanya pendapat anda semua la kan..

klu betul jin yang ambik anak manusia ni n bela anak tu.... tu klu jin islam la kan... macam mana dengan status mukhrim nye?? bersentuhan lelaki dan perempuan yg bukan mukhrim kan membatalkan wudhuk... so boleh jelaskan tak??

then klu jin tu bukan islam?? maksud nye klu anak tu bukan dimakan .. dibela.. confirm dia  jadi anak bukan islam..so bahya tu...

so perlula di ingatkan.. jin ni sama alamnya dengan iblis dan syaitan...yg mana mereka mudah bertemu antara satu sama lain...so tak hairan laa klu jin ni ramai jadi pengikut iblis n syaitan yg tujuan mereka adalah utk menyesatkan manusia...

[ Last edited by  safamm at 13-1-2009 11:27 AM ]

Misteri kehilangan janin

Assalamualaikum,

Mintak izin dr mod nak buka thread baru, dah search tapi rasanya belum ada lagi.

Banyak kali jugak dengar kes janin hilang atau diambil oleh bunian atau yg sekutu/seteru dengannya. Tapi mcm tak sangka ....entahlah, sama ada aku percaya atau tidak apa yg telah berlaku tanpa pengetahuan aku sendiri.

Dalam 3, 4 bulan yg lepas, aku temankan kakakku membuat rawatan susulan dengan seorang pengamal perubatan tradisional. Sebenarnya kami dtg dgn tujuan lain, tapi sebelum tu kami minta Wak L tu 'check' diri kami dulu.

Cuma berikan nama sebenar kita, nama ibubapa kita dan juga tarikh lahir kita, Wak L akan membuat pengiraannya dan beritahu apa masalah yg kita hadapi, sekiranya ada masalah atau pun tidak.

Bila Wak L selesai mengira nama

Reply #1 alifinara's post

mcm penah baca thread ilang janin nih

tak silap

seliparijau ke sape punye thread

sat naa..nak tulun carik

Reply #2 Syd's post

Yeke dah ada, alamak sori. Kena mintak tolong mod mergelah nanti...

ampun ye mod...

banyak jah story pasal ni noksss

Reply #3 alifinara's post

tak tulis janin
patut tak jupe..heheheh

tajuk nye

bayi.....

http://eforum3.cari.com.my/viewt ... p;highlight=kandung

tak pwe noksss, uolss story mory plsss

iolsss nak baca

Reply #5 Syd's post

Lah patutlah, ya ampun.....

Reply #7 alifinara's post

tak kisah..

buleh je search

'kandung'

hahaha nanti jupe gak

aku simpati ngan org2 yg jadik mgsa jin neh....wlaupon aku blom ada rzki anak tapi aku takut gak mende2 cam neh

sian awak ye..
takpe pasni hati2 ye..
bawak2 bersabar..
doa2 la pada Ya Rabb..
Dia sahajalah yang boleh bantu..