CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Cabul?:Guru Disiplin ngaku pegang leher bukan buah dada_post 302 ms13

dasyat budak2 zaman sekarang... xde respek lngsung sama cekgu... aku dulu2 kalau geram ngan cekgu pun, habis kuat aku buang angin tayar kete dia je...

betul2 xde akal bebudak zaman skrg... naya je cekgu ni... semoga mendapat pembelaan sewajarnya dan si khinzir tu semua akan dihukum dengan setimpal! :@

Kene buat sesuatu la... terang-terangan cekgu ni teraniaya... aku dengar cekgu ni track rekod memang ...
JodoKast Post at 4-3-2011 21:10

Mlm tadi cousin aku yg mengajar di salah sebuah sekolah menengah di PJ cerita sama seperti yg hang ceritakan ni
Kalau ada sesiapa yg ingat 1 kes tahu lepas kat salah sebuah sekolah di Dengkil yg mana 20 org pelajar perempuan telah terima hukuman di potong rambut depa & akibat dari itu telah buatkan ibubapa2 pelajar ni tak puas hati & protes pd pihak sekolah
Depa2 ni adalah kaum yg sama dgn kes cikgu dlm thread ni
Alhamdulilah kes ni dpt selesai dgn cara baik atas kebijaksaan Pengetua sekolah tu yg mana dulu dia adalah bekas penolong kanan di sekolah yg pernah aku berkhidmat sebagai GSTT dulu sebelum dia di naikkan pangkat & pindah ke sekolah lain
Dia adalah antara Pengetua yg terbaik & cemerlang di M'sia
Kes ini pun ada libatkan salah-faham di kalangan pihak ibubapa & ada juga pihak yg telah mencucuk ibubapa pelajar tersebut

Kenapa mak bapak student tu tak HIGHLIGHT kan yang anak -anak diorg terang-terang PONTENG morning assembly, owhhhh kalau anak diorg yang buat salah tak nampak, tindakan cikgu disiplin yang nak membetulkan disiplin anak diorg boleh buat-buat tak nampak, bodoh punya parents, owh Cina? No wonder lah hypocrite~

harap2 jadi oranglah budak2 ni di masa depan... kena tindakan disiplin pun nak kecoh... kepada parents budak2 ni, takpe la.. anak korang jugak kan... hari ni mungkin cikgu tu yg kena.. esok lusa, sampai giliran korang jgn sampai masuk court sudah la...

takpela cikgu....ni asama garam jadi cikgu.....kalau niat cikgu tu bukan utk mencabul...insya Allal akan terbukti juga di mahkamah...biar budak2 ni malu dan jgn surprise ada yg bunuh diri...

Guru disiplin didakwa cabul 11 pelajar

ISMAZI...didakwa
AMPANG: Ketua guru disipli ...
koboi Post at 5-3-2011 07:18

tengok muka cekgu ni pun tau yg dia sedih dan teraniaya... kalau jantan yg memang kaki cabul tu, musti gambor kene amek tutup muka la, ngelak2 la...

aku nak tengok, apa PIS buat utk bela saudara seagamanya yg dianiaya... atau dia lebih sedap jilat buntut DAP laknatullah! :@

Follow Us
Mlm tadi cousin aku yg mengajar di salah sebuah sekolah menengah di PJ cerita sama seperti yg  ...
pu3_rania Post at 5-3-2011 13:24

memang sekarang si biaDAP dalam usaha nak cemarkan imej org Melayu dan buat org Melayu benci sesama sendiri...

sekolah tu memang sekolah yg agak teruk disiplin dan student perangai mmg mcm &(*^^%&^...

so cekgu baru ni mmg terkenal dengan kegarangan dan ketegasan beliau, that's why kementerian assigned him to this school...

tapi malangnya sikhinzir-sikhinzir bermata sepet lagi licik dlm perancangan, dan ketegegasan serta dedikasi beliau memakan diri sendiri... habis rekod cemerlang 23 tahun berkhidmat akibat penangan sikhinzir-sikhinzir yg tak tau dosa pahala...

semoga cekgu ni mendapat pembelaan sewajarnya terutama puak2 yg kununnya pembela Islam dan Melayu, humno, pis, pekuda, perkosa, nah, inilah masanya korang tunjukkan kesanggupan dalam perjuangan!

Post Last Edit by pu3_rania at 5-3-2011 15:01
memang sekarang si biaDAP dalam usaha nak cemarkan imej org Melayu dan buat org Melayu benci ses ...
JodoKast Post at 5-3-2011 14:47

Aku tak nafikan apa yg hang ceritakan ni coz in lah yg aku dengar sendiri dari cousin aku mlm tadi masa dia dtg ke rumah aku
Dari apa yg cousin aku beritahu sekarang ni isu ini adalah jadi topik hangat di kalangan para pendidik & ibubapa sendiri
Rata2 berharap sgt keadilan yg sewajarnya di berikan pd cikgu ini kalau benar apa yg hangat di perkatakan sekarang ni di kalangan warga pendidik & ibubapa
Bak kata cousin aku dulu dia pernah ngajar di sebuah sekolah menengah di Johor pd era hujung thn 80an & 90an yg mana majoriti pelajar adalah kaum ni tapi tak ada masalah besar yg para cikgu hadapi terutama maslah besar yg libatkan disiplin
Malahan pelajar yg di kenakan tindakan disiplin & ibubapa pelajar itu sendiri akur dgn tindakan pihak sekolah
Paling cousin aku tersentuh ialah pelajar2 yg pernah di kenakan hukuman & tindakan disiplin yg berat seperti di gantung & di buang sekolah bila jumpa cikgu2 & cousin aku di luar depa2 panggil & salam serta hormatkan cikgu2 & cousin aku sendiri
Ada yg kata kalau tak kerana hukuman cikgu depa tak jadi manusia sekarang ni coz ada yg dah berjaya dlm hidup mcm ada business sendiri seperti tauke workshop dll
Berbeza sungguh dgn generasi sekarang di bandingkan dgn generasi dulu

kecian kat cikgu

i rasa murid2 ni mmg ada problem la

moga cikgu ni dapat keadilan yg sewajarnya

budak2 cina ni mmg nak kenakan cikgu melayu ni balik ni..sure derang berdendam sangat sbb slalu kena ...
sashin Post at 4-3-2011 18:31

gambar kat dalam paper semua tak betul.....hakikatnya pakai skirt sekolah tu, semua atas lutut, ala2 mini skirt....tapi dalam paper alahai labuh yang amat....peraturan sekolah kena labuh bwh lutut...budak2 yg kena ni saja nak kena kan cikgu ni...pd hal cikgu ni nak cek nadi di leher sebelum rotan...bukan di dadA....dah ler ponteng dalam kelas , siap tutup pintu, bersama jantan2.. dah tugas cikgu kan, ambil tindakan...karang buat projek xxx dalam kelas, cikgu salah lagi...

Budak2 pompuan nih memang bermasalah..kesalahan yg besar tuuu kalau x hadir ke perhimpunan rasmi sek ...
kakJAHku Post at 3-3-2011 01:09

sekarang ni maner leh rotan kat perhimpunan rasmi.....kalo time 90an leh ler...

Pelik betul aku dengan manusia2 yg salahkan cikgu tu, tapi budak2 yg terang2an buat salah  xde siapa pun higlightkan. 1. ponteng perhimpunan 2. tak siap keje sekolah.
Kalau 2-3 je yang kena cabul masuk akal lah jugak, mungkin malu/takut nak melawan. Ini 12 orang. 12 orang kalau menjerit satu sekolah boleh dengar... bodoh sangat kalau tak melawan.

Aku harap kedailan berpihak kat cikgu tu.

Nak ajar depa ni senang saja masa dpt sijil berenti sekolah bahagian kelakuan tu tulis "kurang memuaskan" biar p interview mana pun payah...

guru tersebut demo dan mengakui membuat perilaku pengesanan detak jantung pelajar perempuan.

...
myhappylife Post at 4-3-2011 22:31

motif nak periksa jantung ?? untuk apa?

motif nak periksa jantung ?? untuk apa?
noor2 Post at 5-3-2011 16:36

die kate nk pastikn pelajar2 tuh slamat dirotan @ tidak
letak tgn kat buah dada mengkal dgn alasan nk rase jantung

die kate nk pastikn pelajar2 tuh slamat dirotan @ tidak
letak tgn kat buah dada mengkal dgn al ...
benkiut Post at 5-3-2011 17:14

tak pernah lagi cikgu nak merotan kena periksa jantung/nadi murid2nya..pelik sungguh

tak pernah lagi cikgu nak merotan kena periksa jantung/nadi murid2nya..pelik sungguh
noor2 Post at 5-3-2011 17:26

ade lar tuh ahnoor.... hehe.... phm x?

ade lar tuh ahnoor.... hehe.... phm x?
benkiut Post at 5-3-2011 17:29

cikgu tu nak mempertahankan dirinya macam mana pun tetap tindakannya tak betul...ni bukan budak tadika yang dia nak rotan...kalau nak merotan..rotan je la..ni siap nak check pulak...

budak2 skang, mana mahu jadi org jadi insan, tambah plak kalu cina makan babi byk abes kepala otak semua bengong maaaa