CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Fitnah Blackout

razhar posted on 7-5-2013 01:14 AM
cadangan ditolak..kalu pakai CCTV,macam mana nak buat magik????

Magic akan tetap berlaku, percayalah.

bluemenx posted on 7-5-2013 01:14 AM
hijau lagi byk dari biru.....   hijau kalah

Banyak pengundi PR pengundi muda.

budingyun posted on 7-5-2013 01:18 AM
Magic akan tetap berlaku, percayalah.

ada side tu akan spray CCTV....

budingyun posted on 7-5-2013 01:16 AM
PRK kat u aku guna sistem hampir macam ni, tu pun nak main tipu lagi. Result delay lebih sejam dar ...

ooo kat US sana la tu......aku x rasa Berok Nyanyuk dan Suruhanjaya penipu rakyat setuju wat electronic voting...vote registered online dan inline..payah nak wat magic mcm black out tu...

abangbeca posted on 6-5-2013 10:08 PM

Sya pernah nampak some1 post camni . Bezanya in english dan org post tu . Tapi saya dah xdpt cari n tunjukkn bukti . Cma mnjadi tanda tanya knp sama apa yg d post tu . Adakah org tu copy then translate then paste . Atau ? Xmo la pkir postve .,

bluemenx posted on 7-5-2013 12:48 AM
Machine that used for Election in INDIA. We should have this!!!! By Sharp at 5pm We can know the ...

Ini pakai di seluruh India atau hanya di bandar2 besar sahaja? India lagi besar dari MY dan banyak kawasan miskin/tiada bekalan. Boleh ke seluruh India guna.

Follow Us
Dah banyak posting yg baca, mmg tak confirm pun blackout....gambar blackout dr tempoat yg salah...
even yg sokoing PR, conting agent untuk Nurul Izzah pun cakap benda yg sama

macam berdondang sayang pasal magik la , tipu la..

hahahahah... lawokkkkkk2....

#aku percya, PR dah menang mlm tu.. aku follow setiap apa yang berlaku dalam bilik gerakan PR malam pengiraan undi kat Mkini.

#tak silap aku dalam pukul 10 -11 mlm, DSAI telah membuat kenyataan.." kita telah menang dan menguasai Putarajaya "

#sambil aku tengok TV3/4 masak.. aku heran kenapa TV keymark ni.. tak update result padahal dah pukul 10-11 mlm.
dari pukul 7 mlm sampai dah pukul 11 mlm hanya tunjuk result di Sarawak.. padahal semua update kat media internet.. PR dah jauh mendahului BN. Aku caya mesti korang pun perasan benda ni.

Tak Kan Tak Tau Pasal Voting Machines Kot?

budingyun posted on 7-5-2013 01:16 AM
Nampak beno nipunye, dah guna sistem berkomputer confirm la kiraan automatik.

YouTube Playlist:
http://www.youtube.com/watch?v=JdzBX-taDqI&list=PLDBA6284290FD20C2

Happy viewing!

Last edited by tumpanglalu74 on 7-5-2013 09:04 AM

True-X posted on 6-5-2013 11:27 PM
org ko tipu ko.. ko tauw tak?...

KANAPA SAYA NAK TIPU, TIPU PUN TAK DAPAT WANG.

hmm...ni yg saya tengok masa vote tu, sementalahan kawan saya plak adalah pemerhati (wakil parti) dlm proses pengundian tu.

Memula, orang datang mengundi, bila jam 5..peti undi ditutup. So, ketua SPR kt lokasi mengundi tu akan menjumlahkan mengikut rekod yg ditanda kt buku tu, so dia tahu la berapa ramai yg turun mengundi..let say la ada 2000 orang (contoh je ni). So, suppose kertas undi kena ada 2000 keping (2k utk Dun dan 2k untuk P)..unless kalau ada org yg tak undi dan bawak keluar kertas undi, so, berkurang la.

Dlm proses tu, wakil atau agen setiap politik sentiasa bersama. Jadinya, kalau nak tambah peti undi, so, bilangan kertas undi akan lebih dr rekod org yg hadir mengundi..so, tak boleh menipu..sama juga dgn issue penambahan box or peti undi baru..

Yg boleh (kalau desprate sangat) adalah tukar kertas undi yg pangkah parti A ke parti B..tapi utk buat semua tu dr jam 5, diwaktu pengiraan, sampai la ke waktu declaration jumlah undi, pun mustahil since sentiasa dihadapan wakil setiap parti..kalau nak hilangkan let say 500 keping kertas undi, (dgn maksud diganti dgn kertas undi yg baru), so, kena keluarkan 500 kertas tu dan ganti yg baru..persoalannya, kt mana nak ganti tu? bila? lebihan kertas tu so obvious, kena telan? bakar?

So, susah nak tipu sebenarnya..sebabnya jumlah pengundian (orang yg hadir) mesti sama atau hampir sama dgn kertas undi.

So, issue tambahan kotak undi (yg disimpan, dlm 2-3 kotak) pun susah nak tipu, sebab jumlah kertas undi tak sama dgn org yg hadir.

Tu kata dia la..pada saya make sense..sebab tu, kalau ada kecurigaan, wakil parti politik ni akan buat aduan dan kiraan kena dijalankan semula..atau siasatan perlu dijalankan.  So far, as per today, ada tak wakil parti politik yg buat report polis (dgn bukti laporan polis sebagai bukti)? yg mana time buat report mesti ada strong case...so far ada tak? unless rumours yg spread tanpa bukti pun...

Last edited by haji_one on 7-5-2013 09:50 AM

patutlah...dalam tv  pada awal...pantai dalam pada mulanya bn mendahului...tup-tup tengah malam izzah menang dengan majoriti.....hampanya...ada blackout ke before midnight?????
Last edited by GalileO on 7-5-2013 10:08 AM

FaithNoMore posted on 6-5-2013 11:09 PM
mesti poket petugas spr kembong2 belaka..maklum nak taruk ribu2 kertas undi..mangkuk tingkat camni ...

dah tu siap sempat pilih lg mana kertas pr nak buang...jumlah pon kena sama byk yg dlm poket. alahai cerdiknyer

DAP tu kan benci melayu..
setan bertopeng bak kata PAS
the fact is DAP tu Rasis..
UMNO takde kena mengena gan statement aku..

macam2 hal..

cmf_inquisitor posted on 7-5-2013 01:09 AM
My name is Johann Sze and i had the privilege of serving as a polling agent for none other than Nuru ...

good job!!
nurul izah bertuah dapat agen macam ni...

yg lain2 tempat tu.. next time kene perbaiki

abangbeca posted on 6-5-2013 09:55 PM
itu la masalah ko.... senang jer ko buat kesimpulan semua post aku tak iklas... macam tu la jugak  ...

ya,aku percaya dgn doa kami semua blm dimakbulkan. Mcm aku cakap, masing2 ada bahagian masing2. Org yg bongkak & tak pernah kalah ,bila kena bahagian dia nanti, ko sendiri blh tgk.

Ada sesiapa yg boleh cerita tak berkenaan dgn prosedur proses sebelum penghantaran peti undi ke pusat pengiraan undi, seperti seal keselamatan, pengesahan ada berapa peti undi yg dihantar dan sebaginya.