CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13326|Reply: 32

Notis Roboh Pengubahsuaian Rumah & Saman semula PBT

Edited by KZie at 18-4-2017 04:11 PM

Nak minta nasihat sikit.Kawan saya telah dikenakan Notis Roboh tetapi telah menyaman semula PBT dengan alasan Pengubahsuaian rumah yang dibuat tidak menjejaskan jiran sebelah.
Kes ini telah dibicarakan ke mahkamah.
Keberangkalian besar siapa yang akan menang kes ini?

urm beli tanah buat rumah tak de pbt bising pun, beli rumah buat rumah kan dah kena notis roboh.. kesimpulannya beli tanah dulu..

nak beli tanah lot mai PM akak..

Sebelum tu, Kawan saya tu telah melalui perbincangan ngan jiran sebelahnya bersama PBT. Jiran sebelahnya tu tak setuju dengan renovation tu yang sudah terbukti tidak ikut garis panduan PBT. Sebab tu, kawan saya dapat Notis Roboh tapi dia lawan semula sebabnya dia kata renovation dia tu tak menjejaskan rumah jirannya tu. Macam mana, erk? Pentingkan diri sendiri tak sikap kawan saya ni? Tidak fikir pasal kesejahteraan jirannya.

Hehe, selalunya kalau bab renovation haram (tak minta kebenaran pbt) ni kalau neighbour tak complaint diorang tak kacau ( pengalaman saya di ampang lah)

kalau ada complaint baru pbt bertindak, kalau dekat bandar, salah satu syarat utk dapat kebenaran renovation dari pbt adalah persetujuan bertulis drpd jiran sebelah, kalau tak dapat mmg susah nak approved.

batu_bergolek replied at 19-4-2017 11:44 PM
Hehe, selalunya kalau bab renovation haram (tak minta kebenaran pbt) ni kalau neighbour tak complain ...

Terima kasih.Kesimpulannya, kalau lawan kat mahkamah pun susah nak menanglah, betul?

PBT menang...sbb nie ada pihak bersama PBT yaitu jiran yang komplen..

esp kalau kawasan tu teres single storey, tetiba kawan ko buat dabel storey... ko ingat tak affect group piling kat keseluruhan perumahan ker?

kawan ko tu apsal la nak buat renovate rumah..kalo byk duit beli tanah lot lah...sukati nak buat rumah 4-5 tingkat aman2 takder sapa nak saman...

kadang2 aku heran dgn org yang ada duit...duit ada tapi akal takder

Follow Us
KZie replied at 20-4-2017 10:24 AM
Terima kasih.Kesimpulannya, kalau lawan kat mahkamah pun susah nak menanglah, betul?

Selalunya susah nak menang, tapi tak tahulahkan kalau dia punya lawyer power.

leylapple replied at 20-4-2017 10:52 AM
PBT menang...sbb nie ada pihak bersama PBT yaitu jiran yang komplen..

esp kalau kawasan tu teres  ...

Kawan saya tu jadi berani sebab ramai jiran2 lain yang buat renovation tak gi apply PBT. Dia kata jiran sebelah rumah dia ni yang dengki kat dia. Jiran2 lain yang buat sama mcm dia tak kena saman dan notis roboh. Susah nak cerita kebenaran kalau hatinya dah tak boleh terima kenyataan, betul tak?

batu_bergolek replied at 20-4-2017 11:10 AM
Selalunya susah nak menang, tapi tak tahulahkan kalau dia punya lawyer power.

Lawyer dia India. Orang India kan "ayat power" bila bercakap.

KZie replied at 20-4-2017 11:43 AM
Kawan saya tu jadi berani sebab ramai jiran2 lain yang buat renovation tak gi apply PBT. Dia kata  ...

jgn ikut org...kat kawasan aku pun nie pun sama...sbb katanya kalau org lain blh buat, takkan aku tak blh...

pastu bila aku advise, pegi mintak kebenaran PBT,katanya tunggu PBT mintak baru nak apply...

sudahnya kena denda dan diarahkan roboh balik, merayu2 taknak robohkan...

aku cakap kat jiran aku tu, kalau byk sangat duit. beli rumah dabel storey aaupun tanah lot buat rumah sendiri lah...

sudahnya tak ada duit nak bayar denda, tak mampu pulak nak robohkan...

la ni nak jual rumah, bising pulak sbb value kat bank tak seperti yang dijangkakan...well, what do u expect kalau kat land title tu dah mentione "single storey terrace/ dwelling house" takkan nak jadi double storey pulak kan?

leylapple replied at 20-4-2017 12:32 PM
jgn ikut org...kat kawasan aku pun nie pun sama...sbb katanya kalau org lain blh buat, takkan aku  ...

Macam2 kawan saya ni buat kat jiran dia tu lepas jiran dia buat aduan kat PBT. Saja nak bagi malu jiran dia tu padahal dia yang tak ikut peraturan.I like your statement . Zaman sekarang susah nak cari org yg nak kebenaran. Terima kasih.

jgn ikut org...kat kawasan aku pun nie pun sama...sbb katanya kalau org lain blh buat, takkan aku  ...

Boleh ke nak jual rumah kalau ada kes sangkut ngan PBT? Dah settle ke kes roboh dia tuh? Naye je orang lain yang beli rumah dia tu.

KZie replied at 20-4-2017 03:56 PM
Boleh ke nak jual rumah kalau ada kes sangkut ngan PBT? Dah settle ke kes roboh dia tuh? Naye je o ...

unless ada buyer sanggup beli lebih dari market value la...

means bank value 200k, tapi dia jual 300k (alasan sbb rumah dah renovate)..so buyer kena bayar 100k using own money (kat sini buyer blh buat personal loan 100k)

tapi bagi aku tak berbaloi la...sbb apa2 hal nanti insuran tak covered

Kdg kita fikir x menyusahkan jiran. X semestinya apa kita fikir sama dgn jiran kita fikir.

So, mnegalahlah. X rugi mengalah. Dpt pahala lg sbb menyuka kan hati jiran.
Dosa menyakiti jiran ni x masuk syurga bang.

madstone72 replied at 20-4-2017 04:17 PM
Kdg kita fikir x menyusahkan jiran. X semestinya apa kita fikir sama dgn jiran kita fikir.

So, mn ...

Saya pernah dengar dalam ceramah agama. Kalau kita tak dapat membahagiakan jiran kita, janganlah pula kita menyusahkan mereka. Tapi kalau hati dah hitam tak boleh buat apa. Dia akan tentang habis-habisan mcm kawan saya ni.

KZie replied at 20-4-2017 04:54 PM
Saya pernah dengar dalam ceramah agama. Kalau kita tak dapat membahagiakan jiran kita, janganlah p ...

X pe la. Kita mengalah.
Kalau masing2 keras kepala, bila nk selesai? Smpi kiamat pun x selesai bro.

Nasihatkan kawan, mengalah & mulakan dgn berbuat baik. Nk puasa ni, belajar2 hantar juadah berbuka kt jiran. Sambil2 mtk maaf.

Ikut akhlak Rasulullah. Org buat jahat mcm mana pun kt Baginda, Baginda cool je. Lg Baginda nk buat baik.
Mengalah x bererti kita kalah. Tp sebenarnya kita menang. Menang besar smpi malaikat pun menyebut2 nama kita.

Tips hidup aman: Biar org buat jahat kt kita, jgn kita buat jahat kt org.
Benda ni semua ujian Allah utk kita menguji kesabaran. Sabar la. Besar pahala. Nanti dlm kubur, senyum simpul masuk kubur.

mmg kna mnta dr pbt dlu kan..jiran pon sma...nice info psl umah..at least kna tahu jgk psl nie..bkn hentam kromo jer nk renovate..

susah nk menang je kut tp tah le kalau dpt lawyer power

KZie replied at 18-4-2017 05:23 PM
Sebelum tu, Kawan saya tu telah melalui perbincangan ngan jiran sebelahnya bersama PBT. Jiran sebela ...

mmg kawan u tu selfish...kalu tak ikut spec mmg la tak boleh...ni PBT mana ni? bagus betul kerja....
kwsn umah aku ni sbb PBT makan gaji buta, bhgn belakang dah jadi mcm pprt....renovate ikut suka sampai ganggu jiran...bila komplin katanya tak dpt buat apa2 sbb renovation tu dah lama....sakit hati betul

dekat area rumah aku ni, ampang....rumah ss direnovate jd ds....yg belakang pulak sampai dah tak nmpk laluan sbb diorg extend sampaibertemu dapur row yg depan....

12Next
Return to list New