CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Tok Pa sedey sambil menitiskan air mata kerana kerajaan perseketuan tidak menyam

wallflower replied at 24-5-2018 10:44 PM
Diorang masuk govt dengan kelayakan, pengetahuan dan kemahiran yg setimpal jawatan atau tidak?

...

yg kputusan spm yg ok smua rkyat kelantan je ke? negeri lain pon ada je ok result tp x lpas susah nk lpas. yg set kelate bole siap amek stpm(amek dip kena byr)  dlu sbb mak sister atau matron jd mmg tggu nk masok dip kkm ni je. klas aku je yg aku knl 5 org mak nurse dok pntai timur anak msok dip under kkm  pastu adek plak msok kolej sama. aku pnh look around tgok moment wechat junior aku wish happy nurses day kpd mak, akak sulong, akak kdua, akak ketiga, akak k4. pastu dia ckp dia je x jdi nurse sbb dia jdi penolong pegawai prubatan.

Body_language replied at 24-5-2018 10:15 PM
Lol. No. Ni lantikan federal. xde kaitan dgn negeri. Tp kalau Kelantan dpt duit royalti, pandai2 l ...

nak bagi lah ni. Kami Harapan, bukan Barisan. Harapan kata nak bagi, tapi rakyat Kelate tetap nak Barisan yg tak bagi2

Tapi kene pastikan rakyat dpt, bukan sangkut kat mane2  

taikor replied at 24-5-2018 11:25 PM
nak bagi lah ni. Kami Harapan, bukan Barisan.  Harapan kata nak bagi, tapi rakyat ...

Kalau korang bagi Royalti dr org tgh atau dlm dana pembangunan ikut acuan federal, sebijik aja perangai Najib. Ko ingat kenape Najib bagi peruntukan lbh kat Kelantan utk projek federal di Kelantan? sbb royalti minyak yg Pas tuntut sejak dr zaman Pak Lah. Zaman Najib pun kita tuntut, tp Najib bg ko la, x nk bg trus, nk bg dr dana lain. Skrg ni ko bkn mcm Tobby tp sebijik mcm Najib.

Ayat sbb Rakyat tolak PH, x layak mintak Royalti, sebijik mcm madey zaman reformasi masatu dia BN yg deny Royalti Terengganu. Bila BN menang balik, dia bg blk Royalti.

So Taikor, aku rasa DNA BN2.0 dah meresap dlm bdn ko. hati2

Body_language replied at 24-5-2018 11:32 PM
Kalau korang bagi Royalti dr org tgh atau dlm dana pembangunan ikut acuan federal, sebijik aja per ...

Eh, betul lah. Nak bantu rakyat, kene sampai terus kpd rakyat. Tak leh sangkut mane2  

Kene ingat, Tok Pa jugak yg tolak tuntutan Kelantan utk royalti minyak. Dia cabar tunjuk bukti Kelantan ade hak royalti. Tetapi Harapan lain... kami lah yg berjuang utk hak royalti Kelantan... dan kami lah yg cadang bagi royalti kpd Kelantan jika menang PRU14. Rasailah keikhlasan kami...  

Mana sama dgn Najib? Jauh beza bagai langit dan bumi

Tapi korang jugak yg nak ikut parti sesat. Dan sanggup dokong barisan penyamun yg taknak bagi royalti. Pelik tetapi benar2 berlaku di Malaysia

Kelantan sejak dulu kata negeri isle... rakyat pilih pas sebab nak isle... dah tentu org pas ni warak2 kan.. takkan mak bapak tak boleh ajar anak2 baca quran...

Pelik lak aku...

caprut replied at 24-5-2018 10:30 AM
aku da lama prasan knp org kelate ckp dorg 'berjaya'. adil ke krajaan dipenuhi org kelate?? org ne ...

Setuju
Kawasan i kat selangor ni mostly orang kelantan yang duduk sini, kerja n berniaga kat sini
Kalau time raya haji tu... semingguuu sunyi sepi kedai tutup sebab depa kan time raya haji paling meriah kat kelate sana
Balik kampung pun skrg naik flight

Follow Us
taikor replied at 24-5-2018 11:59 PM
Eh, betul lah. Nak bantu rakyat, kene sampai terus kpd rakyat. Tak leh sangkut mane2  

...

Federal kene bantu kerajaan Negeri. Kerajaan Negeri yg membantu rakyat negeri. Bila plak sangkut mane. Sangkut kat Kerajaan Negeri tu mmg haknya

Suka hati label parti sesat. Biasa parti sesat yg ckp parti lain sesat
Tok Pa tu org BN bkn org PAS. apa kait BN dgn PAS? Bila masa plak PAS sokong BN? BN kalah teruk kat Pantai Timur ada la.  Sokong penyamun? Haji Hadi dah bertahun mintak tubuh RCI siasat 1MDB. Nmpk sgt ko ni dengki. Aku tau ko terkejut sbb percaya rapiji ckp PAS akan menang 0 tp PH yg menang 0 kat Terengganu/Kelantan. Aku ingat cai BN je kuat dengki. cai PH pon sama.

Body_language replied at 25-5-2018 12:15 AM
Federal kene bantu kerajaan Negeri. Kerajaan Negeri yg membantu rakyat negeri. Bila plak sangkut m ...

Model pembangunan tu kene ubahsuai sikit. Wakil2 Harapan jadi konduit antara kerajaan pusat dgn kerajaan negeri. Inilah formula kemenangan utk rakyat

Betul la Tok Pa mewakili BN. BN yg rejek kata Kelantan tiada hak tuntut royalti minyak. Harapan lah yg nak tolong walau ditolak, dimaki, ditikam... sedih aku. Nak jugak ikut bad boy BN. Hadi dudok sama2 dgn Bijan, jeling2 manja. Dimana ada Pakatan Harapan, parti harapan rakyat, disitu lah PAS nak halang Harapan menang. Ini betul2 dengki

Harapan kalah mesti warga sana disesatkan parti sesat

Kpd yg quoted aku tu aku sekali harung dlm posting ni je ye sbb ada 10 dr thread ni jah. So kpd yg sentappppp dgn postings aku, ada aku kesahhh? Yang penting aku dah cercaaaa puas2 huh #hairflip kohkohkohhh
Kpd yg sealirannn....hanya kita saja yg mengetahui betapa peritnya perjuangan utk sampai ke thp ni n disaat2 akhir kita masih mengharap seluruh rakyat berjuang bersama2 dgn kita demi negara tercinta tp malangnya sesetngah memilih utk menjadi pengkhianattttt....dan skrg mereka sedang hidop merempattttt n mengemisss huh

Dah kenp pulk meroyan mrh org kelntan..tok pa tu yer2 je ...semua ni motif politik je pon..
Poyo sgt tok pa..
Ko byr ler gj dorg..

Ramai yg xfhm.isu main serbu jah..tok pa yg minta. Buknnya kerajaan negeri pas yg mintak..

Faham x jawatn tu bn yg wujudkn atas dasar politik..
Dulu federal dorg pegg bolehla sesuka hti nk buat skrg dah xpegang mn boleh...

laparlah replied at 24-5-2018 05:48 PM
kerajaan bagi guru quran rm400

najib kasi rm400 dari pokeyt sendiri

Klu dr poket sendiri walu dah klh xde hallah nk bg kan? Sbb duit najib sbb bukn duit gomen..dah apakejadah tok pa merintih dr gomen ph ni???

Booo lababun bahlol

mommymonster82 replied at 25-5-2018 01:10 AM
Klu dr poket sendiri walu dah klh xde hallah nk bg kan? Sbb duit najib sbb bukn duit gomen..dah ap ...

tok pa cuma kesian, guru2 ajar BM dapat gaji, allowance boleh apkai duit pibg buat party akhir tahun kat hotal 5 bintang

guru ngajar ngaji ilmu di alam kekal selamanya, tarak dapat apa2

laparlah replied at 25-5-2018 01:15 AM
tok pa cuma kesian, guru2 ajar BM dapat gaji, allowance boleh apkai duit pibg buat party akhir tah ...

Ko kt td najib n mah yg byr dr poket dorg? So dah klh apesal stop..terusknlah..putar lababun..putarrrr

mommymonster82 replied at 25-5-2018 01:16 AM
Ko kt td najib n mah yg byr dr poket dorg? So dah klh apesal stop..terusknlah..putar lababun..pu ...

bodo la kau ni

cikgu apa kau ni

kan tulis kerajann BN bagi 400

najib 400

rosmah 400

total 1200

cukup la gaji duk kampung ajar ngaji

bongok siot kau ni

caprut replied at 24-5-2018 11:03 PM
yg kputusan spm yg ok smua rkyat kelantan je ke? negeri lain pon ada je ok result tp x lpas susah  ...

Dorang ni bila sorang masuk gomen, habis di angkutnya satu kg masuk sekali....dari dulu lg mcm tu....

Tak yah lah kata skrg online...
Blh je buat silapmata....

Klu interview, calun dari kelantan interviewer dari kelantan, calun dari negeri lain baik balik je lah. ..tak yah nk sejuk sejuk tgn nk jwab soklan....jwab mcmana bgus pun, dorang akn pilih kelantan wlupun jawaban mcm bangang....

Aku harap keejaan tgok masalah ni....skrg ni aku tgok lambakan dari sabah & sarawak pulak.....ok lah sbb kerj nk naikkn taraf hidup dorang....yapi kesian sapa yg dtg dari negeri lain....

jazaa100 replied at 25-5-2018 06:57 AM
Dorang ni bila sorang masuk gomen, habis di angkutnya satu kg masuk sekali....dari dulu lg mcm tu. ...

Betul ke ni sis? Patut tukar jadi kerajaan kelantan dah, bukan kerajaan mesia ni

Mengajar baca quran pun dikira penggerak ummah? Takde mereka Kelantan mundur mcm gitu juga.

jazaa100 replied at 24-5-2018 07:49 AM
kan....

Tak payah nak sedey sedey....

Balik kampung undi pas keje dan membesar anak semua kat negeri liberal.

krustykrab replied at 24-5-2018 12:24 PM
tu la kan........dia ingat org malaya ni buta ke apa tak nmpk kelate tu tak maju2

Kelantan tak maju sebenarnya bukan sebab lobai saja tetapi juga kurangnya org cina kat sana. Maklumlah yang buka kilang rata-ratanya kan org cina. Org melayu ada duit berjuta mereka biasanya tak buka kilang baik beli tanah.