CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5146|Reply: 20

Aku & Gangguan Mistik ku... Pengalaman benar

hi semua...
selama ni just jadi silent reader je... sesekali je menyampuk kat thread forumner yg lain...
Kali ni rasa terpanggil untuk story kisah2 mistik yg penah melanda hidupku....
InshaAllah, dari semasa ke semasa, aku hanya akan update kisah2 terbaru yg melanda aku.. di thread yg sama.. makna kata, aku takkan bukak thread baru... just update kat sini je...

Kisah pertama : Pindah ke Kondo baru. (OKT 2018)

Kisah ni tak pjg pun... tapi, selagi aku menetap kat kondo ni, pasti.. akan ada kejadian/gangguan mistik yg kacau aku. FYI, aku tinggal sorang diri, since divorce, 7 thn yg lalu. Sedikit latar belakang aku, supaya korang tak tertanya2.  Sejak aku back to solo, aku mmg prefer tinggal sorang2... senang.. selesa, privacy.. tak yah share brg/harta karun aku dgn org... Dulu, sebelum pindah ke kondo baru, aku tinggal kat apartmen.. masa tu, thn 2017, ada sorang kawan..yg aku dah anggap mcm adik beradik, tinggal menumpang kat apartment aku... 1st impressions, ok laa.. tak lah aku tinggal sorang2, at least ada peneman... huhuhu.. peneman lah sgt. kawan aku yg pangkat kakak dgn aku ni sebenarnya bermasalah... dia dah kena "aim" kaw2, kena "blacklist" gila2 dgn org2 opis lama dia, ipar duai dan sewaktu dgnnya.... (dulu dia menetap di utara tanahair). so, dia dah tak tahan.. mana pegi , teruk kena kecam... dia mintak transfer ke KL... so, dia jugaklah yg mengoffer kan diri nak menginap di aparment aku, meantime nak cari umah sewa... So, aku pun terima dgn hati yg terbuka.... lps beberapa bulan dia stay... aku jd "panas" pulak kat dia ni... ingatkan boleh jadi peneman... rupanya menyakitkan jiwa je.... (no wonder kena kecam dgn citizen of north malaysia)... keje dia, 24j melayan chatting, cari pakwe, cari anak ikan.. berkurung dlm bilik.. takde dah nak nyembang2 dgn aku.... and the best part, duduk free kat umah aku... sikit pun tak bantu byr bil (at least). (hilang pahala aku bagi tempat perlindungan kat dia.. ) ahahhahaha...

itu lah antara sebab aku prefer dok sorang2... kepala tak pening. byr bil pun, aku punya je... aku pakai, aku byr... makan minum pun.. aku je... takde tukang perabis, tukang buang stok2 makanan aku...  

So, back to kejadian masa baru pindah kondo... ada beberapa kejadian mistik masa aku baru2 check in kat kondo tu... Kondo tu mmg tinggi laa.. 39 tkt. aku stay kat tkt 33.  Masa aku baru2 pindah, setiap kali aku nak turun... (paling kerap waktu malam), bila aku naik lif.... Lif yg aku naik ni... mesti akan stop kt tkt 32. tapi takde orang masuk. Yang peliknya hanyg lif nak turun sahaja.. kalau naik.. tak pernah pulak berhenti kat tkt 32. And one more thing, kalau turun tu, waktu aku sorang2 je, lif akan stop sendiri kat tkt 32. pintu terbukak, takde orang masuk. kalau lif tu dah ada org dari tkt atas, maknanya aku tidak berseorangan, ehhh... elok pulak tak berhenti... laju je turun sampai bwh.. At one time mmg rasa seram... tapi sebelum melangkah masuk lif, aku akan baca bismillah & baca ayat kursi... haaaa.. time aku baca ayat2 suci, lif bergerak laju.. tak stop kat tkt 32.
Selepas sebulan, kejadian tu dah jarang2 sgt berlaku... (mungkin aku dah dikenali kot...)

tetapi, ia masih jugak berlaku, pada org luar... iaitu, kakak aku sendiri... kakak aku & anak dia, cukup takut kalau nak turun lif... tak pernah tak stop kat tkt 32 , setiap kali diorg dtg kondo aku... kdg2 waktu aku ada bersama diaorang pun, lif akan berhenti gak kat tkt 32, tanpa ada sesiapa pun yg masuk...  Aku pernah mengusik kakak aku... Aku ckp.. "benda" tu dah kenal aku.. so, dia tak kacau dah.... mmm.. ye la tu...
Satu hari tu... mmg aku betul2 terkena oleh "benda" tu... Kali ni.. masa naik lif nak balik ke kondo.... Dlm lif tu, mmg aku sorang2, siang2 buta...
biasalah... kita ni kalau naik lif, tinggi2, takkan nak melangak je dlm lif.. mesti nak hadap hp... memandangkan aku je sorang dlm lif.. for sure lif akan terus berhenti kat floor aku.... tup2.. lif pun berhenti.. dgn konfidennya aku kuar.. tak tgk pun kat skrin berhampiran button.. lif stop tkt berapa.. aku pun kuar.. masa aku kuar, entah kenapa aku boleh toleh belakang kat lif sambil berjalan... aku nampak dlm lif aku naik td tu, ada satu group lelaki berjubah.. rupa mcm org pakistan... sambil jalan ke koridor nak menuju ke unit aku, aku layan perasaan sambil dlm hati berkata2... pakistan tu semua duduk selang satu unit dgn aku... kejap ada, kejap hilang.. ntah apa lah aktiviti diaorang ni.... elok2 je pas tu... aku sedar aku dah berdiri di unit yg........ berada di bwh unit aku yg sebenarnya. Aku berada di tkt 32!!! patutla aku tgk unit yg berada di bwh unit yg aku duduk tu, takde blinds kat yard, takde pintu grill... unit kat tkt 32 masih belum berpenghuni. Aku gosok2 mata dan tgk nombor rumah. Ye! konfom.. tkt 32!! hampehhh... camne aku boleh kena 'main'.. sedangkan aku sorang2 je kot dlm lif tu... for sure lah lif akan berhenti kat floor aku.... aku pun terus patah balik, naik ke rumah aku, guna tangga je... setingkat je pun...
skrg ni, Alhamdulillah... kalau aku naik lif sorang2.. tak kira siang atau mlm.. takde dah kejadian lif berhenti di tkt 32. apa yg mistik sgt dgn floor tu.. tak tahu lah aku....

Kisah 2 : Dlm unit Kondo yg aku tinggal skrg. ( Nov 2018)

Dlm bulan pertama aku stay sini... setiap kali lepas balik keje je... aku membuta.... maghrib baru nak bgn... tak tau lah kenapa jd lemau mcm ni...
so, satu petang tu.. lps balik keje... aku terus panjat katil... (take nap laa kekdahnya). since, Asar dah selesai di office... balik umah bolehlah membongkang tanpa rasa bersalah... tapi, sebelum bongkang tu.. aku dah pasang niat dlm hati... masuk je maghrib.. mesti bangun.. mandi & solat maghrib.....
then, aku pun terlenaa laaa.... tinggal lagi beberapa minit nak masuk maghrib.. tiba2 aku dengar dentuman dlm umah aku... kuat yg amat... aku yg tgh lena pun boleh terkejut.... dlm pada terkejut sambil berfikir2... bunyi apa kah itu.... terus azan maghrib berkumandang..... aku pun bangun, tgk setiap pintu bilik... semuanya terbuka, takde yg tertutup (kdg2 di pukul angin). aku check setiap bilik.. kot ada benda2 berat ke yg jatuh... takde jugak... semuanya ok je... satu rumah aku check.. takde apa2.... so, malas nak pening2... aku terus masuk bilik air.. mandi & be ready utk solat maghrib.... mmg sampai skrg still wondering dr mana dtgnya bunyi kuat tu.. bunyi tu mmg jelas di dalam umah ku. waktu tu...penghuni /jiran2 belum ramai.  kat floor aku, kalau bhg rumah hujung, instead of 4 unit, hanya 2 unit je bertuan... iaitu aku & umah cina sebelah. lain2, semua umah belah tengah dan hujung belah sana je yg dah berpenghuni.....

Kisah 3 : Masih dlm unit kondo, happened pd bln Januari 2019

(yg ni.. nanti aku story.. nak rest.. sakit pinggang duduk mengadap PC lama sgt)

Akak tunggu. .......

SILA SAMBUNG

Lps rehat nnt sambung naaa

ade bugs dalam code programming lift tu...

if(floor==32){
if(isteri_ayil){
  lift open;
}
}

yang terkejut bunyi kuat masa tido tu mungkin Exploding Head Syndrome.
aku penah mengalaminya 2-3 kali kot.. tetiba ada bunyi kuat mcm benda berat jatuh..
atau bunyi org hempas pintu.. kadang2 bunyi orang menjerit kat tepi telinga.. & kita terus terjaga.

Follow Us
Sambungan Kisah ke 3 : Masih dlm Kondo

Kisah ni berlaku dlm tahun ni, antara bln Jan - Feb 2019.  Bermula pada satu malam.. Aku tgh makan mlm sambil tgk tv... Lps dah abis makan, masa nak rilex2 kat sofa, aku terdengar bunyi guli bertaburan atas lantai umah atas.. Bunyi kejap, stop.. Pas tu bunyi lagi... Berulang2.. Dlm hati berkata2.. "dia dah mula daaahh". Aku pun terus capai hp, on kan apps QuranLite. Tv, aku mute terus. Masa tgh bacaan Fatihah, guli still bertaburan bunyinya... Selesai je Fatihah, dan masuk pd bacaan Al Baqarah, baru lah senyap... Esoknya aku story kat kakak aku pasal ni... Respons dia, mmm.. Mungkin ada jin lah tu... 3 hari kemudian, bunyi lagi guli tu... Kali ni atas bilik depan.. Lantai di area situ plak... Then aku geram.. Aku cakap.. "kau nak dgr ayat quran dari hp ke... Atau aku sendiri yg baca??" kira mmg aku dah geram sgt... Then, bunyi tu senyap...
Hujung minggu, aku lepak umah kakak aku... Then kakak aku ckp..., dia ada cerita kat kwn dia pasal kes guli kat umah aku. Kwn dia ckp, itu petanda ada org nak hantar sihir. Aku cuak jugak kalo masih ada org nak hantar sihir. Tak cukup2 lagi ke sihir yg dah dihantar kat aku sblm2 ni... Letih tu.. asik nak gi berubat..

Lepas dah berweekend kat umah kakak aku, aku plan pd hari esoknya, lps balik keje, aku nak baca ayat2 rukyah kat umah. Masa paling sesuai lps solat asar.

Hari yg di plan pun tiba. Aku sampai umah sekitar jam 6pm. Cepat2 mandi, ambik wuduk dan solat Asar.  Selesai solat asar, aku capai Al Quran dan baca surah Al baqarah setelah baca Fatihah.
Surah baqarah ni, aku tak baca semua. Aku baca ayat yg power2 je utk merejam syaitan. Lps baca ayat2 permulaan Al baqarah, aku terus selak muka surat dan cari ayat 102.. Ayat Nabi Sulaiman.. Masa aku tgh baca ayat tu... Tiba2 satu bunyi dentuman yg kuat berbunyi dlm rumahku. Fyi, aku solat dlm bilik kecik.. Mmg aku khaskan sbg surau & utk buat ibadah. Pintu bilik mmg aku sentiasa bukak. Dlm pada aku tgh baca tu, mata aku liar tgk sliding door balconi, langsir tak terbang.., pintu bilik 1 dan 2 tak bergerak pun... Maknanya takde angin kuat. Kalau angin kuat, sure kedua2 pintu bilik tu akan berdentum ditiup angin. So, aku pun ulang baca ayat 102 tu sebanyak 3x, dan baca kuat2, disusuli ayat Kursi dan beberapa zikir utk melumpuhkan sihir.
Selesai semua bacaan tu.. Aku berdoa agar terjauh dari mangsa sihir. Kes bunyi kuat td, aku dah terrrlupa. Selesai, aku pun bgn.. Kononnya nak sambung tgk tv, akasia jam 7.
Masa aku keluar nak menuju ke dapur... Berderau darah aku.... Degup jantung pun punyalah laju.
Sesuatu yg di luar jangkaan berlaku.
Pintu utama masuk ke umah aku ternganga!! Dgn keadaan selak pintu terjulur (berkunci).
Setiap kali masuk ke rumah, aku mmg akan kunci balik pintu gril dan pintu masuk. Bahkan masa aku tgh kunci pintu masuk pd hari tersebut, aku siap ckp dlm hati, pusing lock ni 2x.
Dgn kata lain, pintu masuk utama tu mmg dah berkunci.. Tapi mcm mana pintu boleh terbuka.. Angin pun takde. Siap hentam sekuatnya pulak tu...
Utk pastikan takde manusia yg menyeludup masuk, aku check pulak pintu gril... Sah.. Pintu gril berkunci.. Utk puaskan hati, aku check kat dapur, pintu yard dan dlm bilik air.. Mmg takde apa2 yg meragukan...

Then, pintu tu, aku pulas balik lock yg terjulur tu ke dalam, baru aku tutup semula pintu dan lock semula.

Tapi, still tertanya2 mcm mana boleh jd mcm tu... Angkara jin kah?
Utk kepastian, aku call perawat yg pernah rawat aku. Dia ckp, angkara jin. Lps dgr aku mengaji, dia panas... Tu yg menggelupur keluar...
Lepas dr peristiwa tu.. Aman la sket..
Tapi tak tahu lah berapa lama.. Jin ni kan never give up...

uols ada bukak benang psl uols kena sihir tu x?

Sori eh OT ckit sebab macam relate dgn pengalaman aku dgn TT.

yang dentuman kuat tu penah jadi kt aku masa aku pindah masuk rumah sewa. rumah tu mmg dh hampir setahun takde org sewa, penyewa sebelum ni chinese. tempat aku sewa tu kira perumahan baru which masa tu jiran2 tak ramai lagi. dh setel masuk barang semua kemas apa yg patut, malam tu aku tido kat ruang tamu, dalam pukul 3 camtu DUUUMMMMMMMMM!! aku dgr bunyi kuat gile datang dari bilik air bilik master. sebab apa bilik air? sebab aku rasa bunyi tu macam bunyi sinki jatuh n pecah memang kuat gila la bunyi kan. masa ni aku tak pikir apa lagi tau.. aku biar je tak check pun mungkin sb penat sangat aku igt nak check esok pagi lah. laki aku kt sebelah elok berdengkur tak sedar. aku yang tgh tidor nyenyak boleh terjaga sebab bunyi tu.

esok pagi bangun benda pertama aku buat pegi check bilik, terkejut aku elokk je takde benda pecah pun, sekeliling bilik pun aku check takde apa yg jatuh dan pecah. aku cite kat laki aku dia cakap aku mamai kot. Malam kedua dia jadi lagi, benda sama jadi waktu yang sama!!.. tgh sedap tido DDUUUMMMM!! kali ni aku n laki aku sedar, dia bangun pegi check kt toilet mmg takde benda jatuh/pecah. dia pun macam terpinga2 and try pasang ayat2 quran kat tv sampai pagi kitorg takleh lelap. so dari mana dtgnya bunyi tu??

lepas pada tu aku start mengaji dgn harapan benda tu tak kacau aku lah. aku pikir mungkin sb umah tu dh lama kosong, so tak mustahil jin/setan masih ada dlm umah tu. ada org advise sebelum masuk umah baru, bagus kalau di azan kt 7 penjuru rumah utk elak gangguan. tapi aku tak buat pun. aku juz mengaji je tiap2 hari. satu ptg aku tido, aku mimpi benda tu dtg hempap dan cekik aku, aku dh takleh bergerak, nak panggil laki aku pun takbleh. aku nmpak je laki aku kt ctu tgh tgk tv tapi aku takleh bergerak.. aku baca apa yg patut las2 benda tu lepaskan aku dan aku pun sedar. aku tny laki aku tak npk ke aku mcm tgh struggle tadi, dia cakap tak pun, npk aku nyenyak je tido.  aku smpai skg igt muka benda tu, hodoh gilaaa muka lubang2 berdarah2, badan berbalut2. lepas kejadian tu dh takde dah gangguan2 aneh kt rumah tu sampai la skg 3 tahun dah.

Aku rasa gangguan tu sebab ko duk rumah baru kan.. mungkin kna buat upacara pembersihan, panggil ustaz pagar rumah ke apa. dah tu ko duk sorg pulak lagi la..

I pun OT sket...nak share pengalaman yg hampir sama.

Masa tu baru pindah masuk rumah sewa (sementara tunggu rumah kami siap).  Mula2 masuk tu tak ada apa2 sampailah 2-3 hari lepas pindah tu I suruh Bangla yg selalu tolong potong rumput rumah my mom tolong bersihkan kawasan belakang rumah.  

Rumah ni terrace 2 tingkat end lot and ada jiran depan dan belakang.  Kira row tu semua penuh tak de rumah kosong.  Malam tu dalam pukul 2-3 pagi I terjaga sebab dengan bunyi dentuman yg kuat and macam orang baling2 barang kira macam mengamuk gila.  Husband I outstation so I tido sorang2 dlm master bedroom (tak tutup pintu) and my daughter tido dalam bilik dia.  My son pun tak ada malam tu.  

So I pun bangun turun ke bawah tepi tangga ada bilik stor, cos' I suspect kotak2 masa kitaorang pindah tu mungkin jatuh, tapi yg pelik bila bukak pintu bilik everything looks normal tak ada pun kotak2 jatuh atau barang2 pecah.  Lepas tu I husnuzon je lah maybe orang sebelah...

Bila I sambung tido lepas tu kena hempap...so i bangun bukak lampu tido dalam terang..tapi itu je lah sekali lepas2 tu Alhamdulillah tak de apa2 kejadian sampai lah i keluar dari rumah tu hampir setahun duduk situ.  

Btw, rumah tu kosong lebih setahun gak before kitorang moved in.  Maybe ada yg "tinggal" kat situ bila kitorang pindah masuk, dia pun pakat2 pindah keluar kot...Wallahualam..

So TT sila sambung citer...

Misteri betul bunyi tu... Siap tunjukkan diri lg setan tu. Hampeh betul

archilless replied at 26-3-2019 10:31 AM
yang terkejut bunyi kuat masa tido tu mungkin Exploding Head Syndrome.
aku penah mengalaminya 2-3 k ...

Ye la....sama gak dgn iol selalu dgr mcm nih...n sejak akhir2 ni kerap lak jadi....xtau apa punca n apa kesannya

I nampak bnyk benda positif berlaku pd yg pernah kena sihir@gangguan...hampir semua yg pernah kena dah jadikan ayat suci al quran dan solat berserah pd Allah sbg rutin...yg tak pernah kena ni yg selalu alpa dgn dunia...i tak kata kat org...kata kat diri sendiri

Sebelum tidur, amalkan:
1. Ambil wuduk
2. Al fatihah
3. Ayat kursi
4. BUAT INI 3X--> Tadah tgn, baca 3 qul (al ikhlas, al falaq, an nas), tiup ke tapak tgn, sapu seluruh badan bermula dr ubun2 kepala, muka, tgn, bdn, belakang, kaki, sampai ke hujung jari kaki.

Kemudian baca bismillahirrahmanirrahim 21x.

Utk halau makhluk halus & pagar rumah, selepas solat subuh dan maghrib, baca 11 ayat dr surah albaqarah:

Salawat, alfatihah.
1. Alif lam mim: 1-5
2. Ayat kursi: 255
3. 2 ayat selepasnya: 256, 257
4. 3 ayat terakhir surah albaqarah: 284, 285, 286

http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328

“Jika seseorang masuk rumah yang tidak didiami, maka ucapkanlah:
“Assalamu ‘alainaa wa ‘alaa ‘ibadillahissolihiin (salam bagi diri kami dan salam bagi hamba Allah yang sholeh)”

(Diriwayatkan oleh Bukhari dalam Adabul Mufrod 806/ 1055. Sanad hadits ini hasan sebagaimana dikatakan oleh Al Hafizh Ibnu Hajar dalam Al Fath, 11: 17).

Bunyi macam benda meletup atau dentuman ni aku pernah alami beberapa kali masa duk rumah sewa dulu. Macam bunyi bom meletup betul2 sebelah telinga. Tapi bila check seluruh rumah tak ada apa2. Selalunya terdengar masa dalam keadaan antara sedar tak sedar.

Pernah baca dulu pasal ni tapi tak ingat langsung pulak sekarang ni. Tak ingat istilah dia apa, tapi tak silap ada kaitan dengan diri sendiri, macam fenomena telinga berdesing tu.

kalo duduk rumah bertingkat tingkat ni ...mesti tgh malam ada org main guli . ..xpun tgh malam main Tarik perabot bising sgt.. masa sis muda2 duk bujang sis marah gak knp la tgh malam buta org atas dok main guli n sibuk nak kalih perabot.... hari2 ko kalih perabot syaitonnn kacau org nak tido...

rupanya itu angkara syaitonn sebenar

Tingginya umah ko tt. Duk sorg plak tu. Kalau kondo besar la ni umah. Umah ko duk ni brp lame kosonv sblm ko msk? Aku pon bakalan pindah jgk ni takut plak bace cite2 mcm ni

Dgr bunyi berdentum.. Bunyi guli berlaga.. Bunyi hanger baju jatuh.. Bunyi box main anak di sepahkan tapi x sepah pun.. Semua kejadian ni berlaku masa saya pindah ke rumah baru

12Next
Return to list New