CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: willow12

[DRAMA MELAYU] [AKASIA] ADELLEA SOFEA - MIRA FILZAH,UNGKU ISMAIL AZIZ,JASMINE SURAYA,BELLA DALL

nuhanis replied at 4-1-2020 02:31 PM
Haah citer ni dah semakin bosan.
Aku tgk dari 1-3, kemudian terus jump episod 11 sampai hari ni.
...

2 binik? Biar betol.

willow12 replied at 4-1-2020 09:53 PM
2 binik? Biar betol.

Haah. Dia ngaku je dlm video org interview. Isteri second kahwin tahun 2019. Yg 1st xtau la kawen bila.

Masa scene honeymoon yg suzy masuk bilik ferr and copiya tu kan, lepas sofea masuk bilik tu suzy mmg stay kat dlm almari sampai sudah ke?

cikmouse replied at 26-12-2019 08:52 PM
Suzie tuuu dh gilaaa gamaknya.. Selamber badak jerr duk terjah bilik org tgh hanimoon tuuu.. Isk3x.. ...

Haa.. I baru tengok kat YouTube. So dia menyorok dalam almari sampai esok pagi ke?

koda replied at 29-12-2019 05:31 PM
Dalam banyak2 watak, aku suka watak suzy. Mmg menjadi dia bawa watak ni.

UI ada interview org2 yg keje belakang tabir cite ni. Soalan nye, watak apa yg dorang suka dalam AS, banyak juga jawab watak Suzy, Ikram dan Fir. Rasa nya xde yg sebut suka watak Sofea.

memula mmg xde hati langsung nak tgk cite ni... manjang skip.. ujung2 je ni tertengok sikit2.. sakit jiwa dgn perangai fea tu

Follow Us
dah jumpa dah ig jenab/jamilah akhirnyaaa

https://www.instagram.com/sharisaharis/

Edited by lia98 at 6-1-2020 03:30 PM
Nham22 replied at 2-1-2020 01:21 AM
Kalau uolss kat tempat sofea.. Ape yg uolss buat? Knowing drug addicted ni susah nak semboh... Uolss ...

Aku penah kat tempat sofea…

Kerjaya aku pun sama macam sofea. Tahu suami amik dadah masa tengah pregnant 5 bulan… selepas 5 tahun berkahwin. Marah, kecewa, sedih… semua ada. Aku pun pi fail cerai.

Family aku sokong aku cerai. Family husband pujuk aku balik pada suami, ada gak yg salahkan aku katanya suami akan jadi lebih teruk kalo aku tinggalkan dia.

My bestfren is a dirvocee, nasihatkan aku utk fikir masak2, katanya zaman skrang org dah tak kisah jadi janda, tp hakikatnya bukan senang janda nak besarkan anak seorang diri, kita kena susahkan keluarga, mak ayah sebenarnya.

Dengan perut boyot aku pi AADK minta nasihat. Walau mak aku larang, takut kenan kat baby agaknya. AADK kata family support yang paling penting. Dan masa tu, aku wife dia adalah family yg paling rapat. Ya aku memang masih sayang dia. Tapi yang paling penting aku fikir waktu tu adalah anak aku. Jadi aku decide utk bantu dia tinggalkan dadah.

Aku tarik balik fail penceraian. Family aku marah aku, kata aku bodoh, kata suami takkan boleh berubah.  Aku tahu… tapi aku hanya ingin cuba. Aku hanya mampu doa kat Allah… tolong bantu aku, bantu suamiku, bantu keluarga kecil kami.

Sekarang masih dalam proses recovery dah dekat setahun. Aku cuba sibukkan dia supaya tak teringat benda tu. Paranoid pun ya… aku salu selongkar barang2 dia, tak bagi dia menyendiri, tak bagi dia lockpintu bilik air, etc.

Mohon kalian semua tolong doakan sekali ya. Tonton drama ni betul2 wat aku sebak bila part sofea… org memang takkan faham selagi x laluinya.
Sama juga bila org persoalkan decision aku, dan aku cakap korang tak faham, then dorang suh aku fahamkan diorang, still theyall tak bleh accept reason aku.

Apapun aku harap sangat drama ni happyending, sofea dan fir berbahagia bersama baby mereka.            

Rate

1

lia98 replied at 6-1-2020 03:24 PM
Kerjaya aku pun sama macam sofea. Tahu suami amik dadah masa tengah  ...

Kalau tengok cerita ni dan cuba bayangkan kalau diri sendiri terkena
Memang terfikir mintak cerai je
Tapi yang betul2 hadap masalah ni je yang tau perasaan yg ada

Semoga tabah, sabar dan kuat semangat ye

semoga segala urusan dipermudahkan

Dalam kerabat aku, ada 2 kes lebih kurang mcm ni. Yg satu cerai, yg satu lagi x cerai. Ini pandangan aku la... Yg cerai tu sebab si binik terpaksa menanggung keluarga dan tanggung laki asyik minta duit. Family pun menyampah n xnak tlg so jalan terbaik ialah berpisah. Wpun sbnrnya si laki tu is a nice guy, tapi yg tu tak cukup membantu bila tiba tang financial.

Yg satu lagi, x bercerai sbb family mentua merayu jgn berpisah. Nasib mentua kaya byk duit ada bisnes, so dia tukang sapot anak nye. Si binik x leh terima sbb laki nya tu x nak berusaha nak quit pun. Alasannya, dia ambik sintetik drug just for pleasure dan dia x kacau pun duit bini ke apa. Ada konflik lah jugak sbb binik beriya nak laki jadi baik tapi gagal sbb mak mentua mcm tak kisah pun anaknye berdadah. Si bini syak, mak mentua dia tukang hulur duit ke anaknye utk cover beli dadah. Haihhh tak paham aku. Bila bini cadang nak pisah, semua meroyan x setuju. Kesian aku tgk. But until now they are still together tapi mcm buat hal masing-masing. Bini pikir2 dia kena secure herself dgn back up plan like ada good career, own a property, jaga anak elok2. Siap kawtim dgn mak mentua, laki xleh naik tangan, xleh ada dadah dlm rumah atau laki tak jalan kan tjawab, dia akan tinggalkan lakinya.  Pd pandangan aku tindakan yg agak win2 situation gitu. Sebab nak jaga aib, di mata org nampak depa ni happy family tapi hakikatnye ada masalah yg membelenggu.

Pd aku it is not about right or wrong, tapi life is not easy. Cabaran mcm ni kadang bukan kena kat kita, mungkin kena kat anak/keturunan kita. Tak perlu judge lebih2. Doa kan yg terbaik je.

Rate

1

rasanya baby suzy tu anak ikram kot

satu lg isu kene ketengahkan wlu nmpk remeh dlm kehidupan...ade mslh berat gini xyah la refer kat kwn wlupon bff...bff takat leh hulur simpati dan bahu je...ptt hal2 gini bgtau mak mertua ko tu..die pon ok je..rsnye die pon leh same2 pk camne nak hadap suzie saiko tu....semua la drama melayu gini..asik tunjuk refer kat bff..bkn kat mak atau mak mertua...pape hal mslh besar kene gak share ngan family terdkt...

ujin replied at 8-1-2020 08:39 AM
rasanya baby suzy tu anak ikram kot

Aku pun rasa ank suzie tu  ank ikram...
Kan derang pernah ajak lepak melepak menikmati kebahagiaan masa fir gi honeymoon tu..
masa suzi kalut fir halau dia dan putus relationship tu..
So i guess tu anak Ikram

bemyself replied at 8-1-2020 01:41 PM
Aku pun rasa ank suzie tu  ank ikram...
Kan derang pernah ajak lepak melepak menikmati kebahagiaa ...

Betul lah anak IKRAM...so masa dia try nak rogol FIR dan buat love bite tu mmg dia dah pregnant lah kan....Suzie dah gugur IKRAM juga yg buat....jahat betul IKRAM tu....call bapa mertua Fir....setan..

jahat betul Ikhram ni...bila lah keluarga Fir nak tau perangai dia ni

ikram lahanattt tul la..
ada je la watak jahat yg wat skit hati
memang dh dpt agak tu bukan ank fir..
si sofea lak terus percaya mcm x de trust ng laki sendiri
harap2 si suzie yg akn terangkan semuanya pd sofea nanti

shahima0909 replied at 9-1-2020 09:55 AM
ikram lahanattt tul la..
ada je la watak jahat yg wat skit hati
memang dh dpt agak tu bukan ank f ...

haha bini2 gitu la..bab dadah atau benda berat2 lain bleh husnuzon dan bertabah lg..
bila masuk hal pompuan lain dan lg worse didakwa ade anak luar nikah,takde maknenye nak siasat2...trus meloncat ke bintang jadi naga

Naatasha replied at 6-1-2020 01:02 AM
UI ada interview org2 yg keje belakang tabir cite ni. Soalan nye, watak apa yg dorang suka dalam A ...

suka watak suzie hehe

smoga di mudah kan urusan sis.
kadang org leh ckp suh tinggal kan je.tp yng menanggung nya sis kan

benda mcm ni penah jadi kt family in law aku juga. ye btul famly support tu penting.dia org ni x leh sunyi sorang bosan.atau jumpa kawan yg sejenis tu.nanti boleh jadi balik. mmg kena kuat kan