CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PEGUAM SYARIE kongsi kes-kes tuntutan nafkah

Kalaulah kena buat macam ni?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

ni pun kira rezeki jugak..kau tak dapat dari si ex kau dapat rezeki dari lain
takyah banding banding
fokus saja membesarkan anak anak dgn ikhlas
Allah permudahkan..kalau tak kenapa bgitu mudah hatinya berbanding dulu utk menghulur belanja
walau direct pada anak itu pun dh cukup bagus..kalau tak bgitu rezeki dia murah dari segi lain..mana tau dpt bapak baru yg kaya

malas aku nk membanding dari sisi langit ke sisi langit.

ikutkan belanja sejak udah tak kawen ni lagi byk pelik kan? rumah keta hari hari belanja kat 100 blom makan luar, happy day out..ke sana ke sini hantar anak

green~tea replied at 7-7-2020 12:37 PM
ini yang i cakap.... negara kafirun lebih menegakkan hak wanita dan anak2.... implementation of th ...

lagi satu yg some pak2 lebai ni dok repeat tak habis2 is tanggungjawab isteri kepada suami.. dosa2 kepada suami... so lopsided...

rospinki replied at 7-7-2020 01:05 PM
ni pun kira rezeki jugak..kau tak dapat dari si ex kau dapat rezeki dari lain
takyah banding bandin ...

iya, sbb tu lah iols berlebih kurang je dengan theyols... koser nak tuntut mahkamah.... insyaAllah makin melimpah ruah rezeki kita bila kita memudah cara urusan orang lain.... kadang2 rezeki yang dapat tu tidak disangka-sangka...
oh well, iols doakan heols di permudahkan urusan utk menyara keluarga baru...

Betul.ceramah ustaz baik dalam tv..dalam yt..semua pasal dosa pompuan..azab org pompuan tp bab lelaki jarang jumpa.
Habis2 ceramah ..org lelaki kena faham perangai org pompuan.tu ajelah pusing2.
Cuma selidik..perangai baik lelaki pompuan dah sama level skg.
Fokus tu lah ustaz...ceramah lah dgn keadaan yg berlaku.

Sedangkan yg dlm perkahwinan pun ramai je lagi abaikan tanggungjwb, semua bini yg bayar, apatahlagi kalau dah cerai, mmg bye2 je. Laki2 msia perlu diajar utk protect dan jalankan tanggungjwb dari kecik. Susah nk dpt laki yg betul2 bagi nafkah cukup especially bila bini bekerja

Follow Us
Kes paling legend yg aku pernah baca
Kes acmizal..dia buka acct utk anak2 dia, buku bank dia juga yg simpan
Acner anak2 tu nak berbelanja dah kalau buku bank pada bapaknya.

masa dalam perkahwinan kenapa taknak tuntut nafkah?kenapa bila dah cerai baru nak tuntut?

sonatalady replied at 7-7-2020 01:36 PM
Betul.ceramah ustaz baik dalam tv..dalam yt..semua pasal dosa pompuan..azab org pompuan tp bab lelak ...

Khens. Kalau bukan bab aurat, bab tanggungjwb bini. Tak pun mcm mana bini nk buat pahala utk msk syurga. Bab laki diam2. Gitu la sampai AJM sampai terset di kepala otak umah2 malaysia

Edited by green~tea at 7-7-2020 02:16 PM
nuno replied at 7-7-2020 01:57 PM
masa dalam perkahwinan kenapa taknak tuntut nafkah?kenapa bila dah cerai baru nak tuntut?

kadang2 si perempuan tu takde harta sepencarian, sementelah ada yang tak dibenarkan bekerja masa berkahwin... lepas cerai anak2 duk ngn bini,.. so cemane nak tanggung semua nya... so diorang tuntut lah... sorry setakat tu je i mampu kasi pandangan sbb iols tak tuntut satu sen pun nafkah mutaah iddah from my ex, atas budi bicara akal dia sendiri lah, i serahkan pada Allah je...

why fight for something u know you will never get.. buang masa je bg i turun naik mahkamah ni... mengkayakan peguam both sides sahaja... better iols focus kerjaya.... sesungguhnya rezeki Allah tu luas

allshares replied at 7-7-2020 02:05 PM
Khens. Kalau bukan bab aurat, bab tanggungjwb bini. Tak pun mcm mana bini nk buat pahala utk msk s ...

lagi satu iols geram bab faraid.. kemain pungpang2 bab harta nak ikut bab faraid alih2 mak pak sakit kasi anak pompuan jaga... anak2 lelaki lepas dapat harta faraid hilang tah ke mana

R2D2 replied at 7-7-2020 11:40 AM
balik -balik korang nk salahkan lelaki
walhal ramai lagi lelaki di luar sana yg baik baik
chewaaaa ...

no doubt there is many responsible gentlemen out there... i've found my one... and i'm nurturing one as well.. semoga my son membesar jadi seorang yang responsible, disciplined, have common sense dan semoga heols bijak meletakkan ego di tempat yang sepatutnya...

sepanjang aku hidup ni aku rase bapak aku bagi nafkah x sampai RM1,000.00 depa dah bercerai time aku kecik lagi, and ayah aku pernah muncul waktu aku darjah 2 ke 3 mcm tu selama 3 4 bulan sahaja dengan berbekal kan RM10.50 belanja sekolah seminggu. Lepas dari itu nan hadooooo.
Ko call la mintak duit mmg x dapat yang dapat adalah hinaan makian dan cacian kepada aku oleh bini baru dia. skang aku dah besar abang dah kaya baru cari anak2 mmg kami layan dia mcm ada x ada jer.. Ank2 baru nan hadooo... Aku sumpah segala nafkah yang sepatut nyer jadi milik aku, segala perbelanjaan yang patut dia bayar utk aku tp dia x tunai kan aku xkan halalkan.

Edited by bangcak at 7-7-2020 02:34 PM

apa2 perkara yg melibatkan perkasaan syiar islam
mmg i tak kisah dituduh penjilat agama.
alhamdulillah
berkat semangat perjuangan agama allah, jawi dihidupkan semula (harap2 jgn dikubur semula pengkhianat).
hampir 2 tahun kempen bmf dijalankan, malakat mall terbina.
sekolah tahfiz dpt peruntukan terbesar dalam sejarah.

sama2 kita doa semoga kuasa pemimpin islam dikembalikan.  

namieamuro replied at 7-7-2020 12:23 PM
hrp acik2 pakcik2 yg hentam anak2 toki tu sedar la ye bahwasenye wujud bapak tak gune mcm toki..

...

Yang hentam anak aruah Salem juga. Kemain soh jaga aib la apa la.

Sorry to say mahkamah syraiah di sini still seolah x bersungguh nk protect hak wanita islam dari di tindas. Terutama isteri yg tiada sumber pendapatan n berada di dalam golongan sederhana dan rendah seolah x dapat pembelaan dari mahkamah syariah. Poligami hukum islam yg bersyarat tp pelaksanaan syarat2 tu masih sgt longgar. Last2, isteri yg dimadukan jd mangsa. Ramai forumer yg cakap konsep asal berlaki , dlm byk kes wanita tu tiada pilihan selain bertahan dlm perkahwinan yg x adil atau menyeksa diri sbb bergantung sepenuhnya income dari suami. Tidak berpelajaran dan sudah tua mungkin faktor kesihatan dll. X semua org diberi rezeki yg sama n ujian yg sama. So disini sepatutnya mahkamah syariah memainkan perananan, ni hutang keliling pinggang anak dah ramai boleh lulus jugak org tu nk poligami. Sblm poligami pun dah x ambik tau pasal anak isteri takkab lepas poligami makin elok. Satu lg skrg trend suami org suke mengorat andartu sbb die tau andartu ni dah stabil dari segi income cth dah ade krete rumah dll. So die boleh la gunakan isteri baru tempat die buat loan dan sebagainya. Sy nasihatkan semua gadis yg dah lanjut usia takyah termakan ckp2 suami org x guna ni. U deserve someone single n u deserve someone’s undivided attention n love. Jgn rendahkan maruah dan harga diri kita sampai nk berkongsi2. Cari lelaki yg sejati n single. U deserve better!

allshares replied at 7-7-2020 01:50 PM
Sedangkan yg dlm perkahwinan pun ramai je lagi abaikan tanggungjwb, semua bini yg bayar, apatahlagi  ...

Kita mulakan dengan didik anak lelaki kita bebaik. Jangan buat apa mak pak kita buat dolu yakni merajakan anak lelaki hasil didikan mak pak meka yang juga dididik mak pak memasing dengan didikan serupa.

Akak seringkali kecewa lehat stodents gegirls akak, muda2 lagik jadik mesin ATM mak pak. Asyik gegirls ja diharap bagi duit la, buat keja rumah la. Siap bila tumpang tido rumah sedara, disuruh beli barang dapo padehal hada pakcik yang dah keja dok situ. Punya la celaka. Jadinya anak jantan kau tu, kau beranakkan huntok apa? Susahkan hidop ko turun naik tangga sekolah urus kes disiplin dia, gitoh?

Edited by green~tea at 7-7-2020 02:49 PM
ladybugz replied at 7-7-2020 02:39 PM
Sorry to say mahkamah syraiah di sini still seolah x bersungguh nk protect hak wanita islam dari di  ...

yes, truth hurts... perlaksanaan perintah mahkamah oleh pihak bertanggungjawab pun takde proper follow up... mereka terpaksa bertahan dalam perkahwinan, sbb cerai is a lot more expensive than berkahwin.... mmg kalo wanita tu dalam golongan miskin, alamat nya terpaksa biar gantung tak bertali je lah sampai AJM.. my ex SIL mmg hanya mampu bercerai di umur 56 (dah menopos) lepas kes cerai dia turun naik mahkamah berbelas tahun... sbb tak mampu nak dpt advise lawyer etc... ex husband dia syok2 je dengan bini baru semua reminder hadir sesi mahkamah heols tak pernah amek pot.. padahal sama2 duduk kat negeri perlis tu, kecil je negeri tu...

Sorry to say mahkamah syraiah di sini still seolah x bersungguh nk protect hak wanita islam dari di  ...
Sy nasihatkan semua gadis yg dah lanjut usia takyah termakan ckp2 suami org x guna ni. U deserve someone single n u deserve someone’s undivided attention n love. Jgn rendahkan maruah dan harga diri kita sampai nk berkongsi2. Cari lelaki yg sejati n single. U deserve better!
saya sokong !!!!!!!!!!

My sentiments exactly!  Well said!  Thank you!