CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: qisha79

salah ke buat love bite?

Reply #10 qisha79's post

terlebih dulu minta maaf.... pandangan saya tentang love bite ni simple jer..
adakah hubby u berkata-apa-apa bila dia melihat dilehernya ada kesan begitu. Adakah dia membalas apabila u buat begitu kat leher dia.... adakah dia menegur kalau u buat...kalau semuanya tidak teruskan......mengapa nak malu .... u pasangan suami isteri yang sah...... tidakkah itu melambangkan kemasyukan u bila berasmara. Pesan kat jiran u, Kalau sendiri tak nak buat jangan halang pasangan suami istei lain daripada membuatnya. Atau mungkin saja dia jelous sebab asmaranya tak mahsyuk lagi....

[ Last edited by  akuhaus at 30-8-2007 05:18 PM ]

haku nya opinion....hukum hakam....tak salah if dah kahwin kan.

secara social nya hukum hakam....kalu leh nmpk...JUVENILE la sungguh! mcm budak2! esp yg kerja seme org leh tgk...cam receptionists ka, salesgirls ka, bank tellers ka, jual makanan ka, sales and marketing people.  camana la korang nak org respect bila leher tu penuh dgn menatang tu. tuh nak demand high pay, nak org take u seriously. how to do that, when people look at u, and all they can imagine is what u were doing the nite before??

tu psl kalu org2 yg kerja gaji2 tinggi, mana ko leh nmpk lebam2 kat leher dorang? bukan psl they tak active in the bedroom or hb/wife dorang tak sayang dorang, it's just not proper for public display. imagine, u kena present an idea to ur boss or a client or board of directors...tuh leher penuh tanda...adehhh....tak yah org ajar la mende2 social decorum cam nih!

tak de mende nak bangga dgn lebam2 tu. nmpk sgt spouse korang tak caya kat korang, smpi dia kena tinggal tanda. or dorang tak de sense of decorum. or they tak de self-control. or they have poor judgemnet. all i can say is that wat malu diri sendiri!

nak wat...wat la tempat org tak leh nmpk. sendiri tau, tak pe kan. ke mmg nak wat suh org tgk? and ye ke org lain bila tgk they rasa sayang nya laki/bini dia ni kat dia...tak sayang2 oii...rasa lose respect ada.

haku laki bini mmg pantang mende ni timbul kat leher. tapi kalu kat tempat lain....silakan!

tapi kalu korang tak kerja, dok umah...buat aje la if that turns u on!

and pada yg kerja, if u dont care about people taking u seriously, ikut suka hati la.

haku ni bagi nasihat pada org2 yg nak rise in the corporate ladder...mmg tak proper,  and worse, it may even be counter-productive to ur career.

Reply #17 iedanoor's post

kita pun suka kat situ, tp penah hubby sj buat dajai..g tempek kat leher..dah la asik kena sakat jer..pasal masuk surau ramai2 dgn member..naik merah muka kena sakat, woi..anak dah bederet pun nyamuk kepala hitam gigit lg ker hampeh tol..

ptg tu lak ada appointment kat SPA, budak terapist tu mata asik kat situ jer..malunya tp buat2 bodo jer la...appointment x boleh cancelled sebab dah 2/3 kali cancelled.

Kenkadang kita x bagi hubby buat tp dia merajuk lak..kenapa..x nak org tau awak tu bini org ker...

kalo oang aprika tu kan, aaaalaa itam legam cam montot koli tuh..camna depa buat love bite somi isteri ek?

tak ke depa zeles tenguk oang2 putih skit seme tu laki bini berlove bite love bite? cian gak kan..tapi tak per tuhan tu adil, depa tadak leh dapat love bite dari bini pasal legam..anu depa panjanggggg..tu kelebihan depa yang buat GG akan terkasima dan gelak kut

Follow Us
Originally posted by ajinomotonosuga at 30-8-2007 06:16 PM
kalo oang aprika tu kan, aaaalaa itam legam cam montot koli tuh..camna depa buat love bite somi isteri ek?

tak ke depa zeles tenguk oang2 putih skit seme tu laki bini berlove bite love bite? c ...

kahahakahakaakah! compensation tuh! gila bagus nya trade-off!

Originally posted by mah76 at 30-8-2007 06:09 PM
kita pun suka kat situ, tp penah hubby sj buat dajai..g tempek kat leher..dah la asik kena sakat jer..pasal masuk surau ramai2 dgn member..naik merah muka kena sakat, woi..anak dah bederet pun ny ...

kalu kat kawan2 rapat no hal, cos they pun kenal u baik....kalu kat public org tak kenal...tu lain citer.

cerita pasal luv bite ni teringat kat jiran sebalah teman ni, teman bukan buat luv bite tapi kesan pin tudung, agaknya jiran sebelah tengok teman buat luv bite, esoknya teman tengok bukan main lagi luv bite kat leher dia   saja nak lawan dengan teman le tu teman tak buat benda tu malu  laki teman pon malu org negok

Reply #169 wifeorg's post

luckily bertudung tp klu nak g buat treatment tu yg rasa segan sgt...ada gak bg tau hubby yg sy segan dgn cop mohor yg dia buat..dia kata ala buat x tau jer la...

nak tegur selalu kang dia boring lak..g buat kat org lain kang takut lak kan..ialah lelaki ni bukan boleh di telah...tetiba bagi alasan carik lain sbb kita x nak buat apa yg dia suka..

selalunya dia x der la buat kat tempat yg blh nampak, dia pun pernah bagi tau yg dia x suka sy buat cop mohor kat badan dia, takut bila berlenggeng nnt org nampak tp lately ni selalu lak dia buat...kenkadang pk 2x nak bukak tudung kat umah mak/MIL..jd alim sgt lak

Reply #170 mata_bulat's post

sy penah gak kena..tp sy suruh member tengok betul2 tanda tu..klu dah besar & kelabu jer x kan LB kot..dah sah2 parut pin tudung

tweetty This user has been deleted
aku memang buat love bite!!! tapi aku buat kat mana tau? kat tempat2 tersorok...bertujuan weh!.....aku sungguhpun cinta kasih kat laki aku, laki aku cinta kasih kat aku, better be prepared apa2 so aku make sure kalo dia outstation jauh-jauh aku bagi penangan kat dia cukup-cukup bekalan + bonus = lovebite! aku letak kat dada dia, kat area belly dia dan tempat-tempat yang sepatutnya. Lovebite ni ada kebaikan dia jugak sebenarnya tapi aku maleh nak bercerita bab ini.

jiran aku dulu bertahun dok sebelah rumah tak pernah hilang lb kat leher dia, tapi tak pernah pun aku tegur ...cuma senyum je kami pun dah faham dia pun anak dah empat remaja lagi...aku pun kadang 2 buat gak kat laki aku bila rasa cemburu bila dia balik kerja dia ceritalah kawan 2 kata ...ganas gak bini ko ye....

Reply #173 tweetty's post

aku faham tu......

Reply #1 qisha79's post

tk slh kalo hubby tk kisah.. mcm hubby aku..siang2 lg dh warning aku jgn buat.. dia malu kt kwn2 opis dia..

my hubby doesnt mind nak buat kat mana pun ikut suka hati i la..asalkan i buat sunday nite jer...so that by the next friday, kesan tu hilang dah..

buat la sesuke ati ko dik non oooiiii!!!!dah  hak ko yg sah.

tu laaa buat jek laa dek non..bite sana kaa bite sini kaaa

bukan leh amik kuo wat makan cam biskut pung masa tenguk drama industan tu kan?

oang lain tu dengki kut..depa tekan tekan tadak love bite..sekali kuat sangat tekan molot situ jadik raja bersiung..tu pesal depa dengki dan mengata oang lain tak elok de love bite.

sib baik ko bukan oang negro ..cian depa itam2..susah nak buat love bite.. jangankan love bite..kalo di pukui lebam di badan depa pun tak nampak..cian depa, sib baik terer marathon dan main soccer, dapat ler gak idup di eropah kan?

hubby aku tak kisah..dia lagi bangga2..aku yg malu...

tapi kan, aku ngaku aku ngutuk kalau orang ada love bite.. tapi yang aku kutuk yang love bite besar2 dabak tuh ler..

btw.. hb aku pun tak kesah kalau aku nak tinggalkan chop mohor tuh tapi kena la buat comei2 gitu.. nanti kalau besar dabak, ada orang gelak mcm yang aku selalu gelak kat orang tuh..