CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zasssss

SIAPA SATU SAJA GOLONGAN YG MASUK SYURGA?

sambungan fatwa

itu fatwa dr kitab tafsir durr manthur dan tak da pun yg sebut halal atau harus ..semua fatwa haram sehingga ada yg mengatakan perbuatan org kafir dan paling rendah pun ada yg tidak menyukainya dan melarang dr melakukannya

terjemahan sebahagian yg awal
drpd abu darda' r.a. bhw dia ditanya ttg mendatangi wanita pada dubur2 mereka lalu beliau menjawab: tidak melakukannya kecuali org yg kafir.
2:drpd abdullah bin 'amar ttg org yg mendatangi isterinya pd dubur lalu katanya, ia adalah liwat yg kecil
3: ibnu musayyab dan aba salamah b. ab rahman ditanya ttg perkara tersebut lalu keduanya tidak menyukainya dan melarang dr melakukannya dr keduanya
(durrul manthur j2 ms 33)

dan bbrp fatwa lg rasanya tak perlulah nak terjemah semuanya.

jadi dlm mazhab syiah, tidak ada yg menghalalkannya..tapi hukum yg ada adalah makruh. kalau ada yg kata dlm mazhab syiah menghalalkan perbuatan tersebut maka dia bukanlah org yg teliti dlm membuat kajian.

sebagai sokongan saya bagi fatwa khomeini;

مسألة 11 : المشهور الاقوى جواز وطء الزوجة دبرا على كراهية شديدة ، و الاحوط تركه خصوصا مع عدم رضاها .
(tahrirul wasilah hal 241- masalah ke 11)

maksudnya: "pendapat yang kuat ialah boleh melakukan dengan isteri melalui dubur walaupun ia (perkara yang amat dibenci (karahah syadidah) dan eloklah meninggalkannya jika isteri tidak redha."

di sini imam khomeini menegaskan ia perkara (yang tidak wajar) dilakukan kerana ia perkara yang makruh yang amat sangat (hampir kepada haram). Bukankah perkara yang makruh wajar ditinggalkan cuma ia tidak jatuh ke tahap haram.

itu yg dikemukakan oleh pak ya....
dan ini pula yg dikemukakan oleh saya walaupun tlh dikemukakan sblm ini

أبي يعفور قال: سألت أبا عبدالله (ع عن الرجل يأتي المرأة في دبرها؟ قال: لا بأس إذا رضيت قلت: فأين قول الله تعالى: (فأتوهن من حيث أمركم الله فقال: هذا في طلب الولد فاطلبوا الولد من حيث أمركم الله إن الله تعالى يقول: (نساؤكم حرث لكم فأتوا حرثكم أنى شئتم.

2 الحسين بن سعيد عن ابن أبي عمير عن حفص بن سوقة عمن أخبره قال: سألت أبا عبدالله(ع عن الرجل يأتي أهله من خلفها قال: هو أحد المأتيين فيه الغسل.

3 أحمد بن محمد بن عيسى عن موسى بن عبدالملك والحسن بن علي بن يقطين عن موسى بن عبدالملك عن رجل قال: سألت أبا عبدالحسن الرضا (ع عن إتيان الرجل المرأة من خلفها في دبرها فقال: أحلتها (1) آية من كتاب الله تعالى قول لوط (ع: (هؤلاء بناتي هن أطهر لكم وقد علم أنهم لا يريدون الفرج.

abi ya'fur aku bertanya aba abdillah a.s. ttg seorg yg mendatangi perempuan pd duburnya? jawab abu abdillah a.s. tidak mengapa bila perempuan itu suka. aku bertanya lagi bagaimana dgn firman allah taala "datangilah mereka mengikut yg diperintahkan oleh allah? abu abdillah a.s. menjawab itu utk mencari anak carilah anak ditempat yg diperintahkan oleh allah taala.

(al-istibsar j3 ms 869)

mana yg lebih tinggi kedudukannya hadis imam maksum yg diriwayatkan dlm salah satu dr kitab sahih syiah yg empat iaitu al-istibsar dgn kata2 khomeini???
apakah suatu yg tlh jelas berdasarkan kata2 imam maksum boleh dikeluarkan fatwa yg bertentangan dgnnya pula???

mana usul yg utama disisi syiah...
berpegang kpd hadis2 imam maksum .... lalu terpeliharalah ajaran syiah yg asal
atau membelakangkan hadis2 imam maksum ....... lalu berkuburlah ajaran syiah yg asal

amacam......pilih yg mana satu

ayat qur'an juga menyebutkan isteri-isteri kamu adalah ladang kamu..maksudnya kalian asal saja saling meredhai. Tidak ada hukum liwat atau zina atau suami-isteri tetapi kena jaga batas haram misalnya tidak boleh lakukan ketika haidh dsb...

betul tu kata2 pak ya.....isteri adalah ladang kamu...
pakya kalau nak berladang nak hasil ke tak..ke saje2 nak seronok main cangkul2 tanah je????

kalau nak hasil dr ladang tersebut nak tusuk kat mana ye????
jg cuba memusingkan maksud ayat tersebut

dan sebagai kajian yg lebih terperinci..insyaallah ana akan bawa fatwa2 ulama sunni tentang masalah ini. minta pak sheir kalau nak jatuh hukum mazhab org lain kajian mesti menyeluruh, rujukan juga kena byk. saya tak mengharap pak shier terima hujah saya ni, cuma kita boleh berbincang..jaga lidah supaya jgn cepat menghina mazhab org lain kerana berbeza dgn amalan kita.

tentang fatwa2 ulama sunni insyaallah saya akan bahas

bagi rujukan pun kena amanah pak ya..jgn benda tak da kata ada tau..
cek sendiri dlm kitab asal tau jgn main dgr terjemahan yg entah dr mana tau...

dan saya tak menghina mana2 mazhab...saya cuma bawa pegangan mereka berdasarkan kitab2 utama mereka...
itu saja

amacam....setuju ke??

Originally posted by sheir'ali at 9-1-2007 01:41 PM
kita lihat terjemahannya
umar r.a. datang kpd rasulullah s.a.w. lalu berkata wahai rasulullah s.a.w. binasalah saya..baginda bertanya apakah yg membinasakan kamu? umar menjawab saya telah mengubah kenderaan saya pada malam tadi, ibnu abbas berkata: nabi s.a.w. tidak menjawab apa2 pun, lalu diturunkan kpd rasulullah s.a.w. ayat ini {نساؤكم حرث لكم فأتوا حرثكم أنى شئتم} isteri2 kamu adalah tempat bercucuk tanam kamu maka datangilah tempat bercucuk tanam dr arah mana yg kamu kehendaki. nabi s.a.w. bersabda datangilah dr depan dan dr belakang dan jauihilah dubur dan perempuan pd ketika haidh..
bebepara perkara:
1: umar r.a. merasakan satu kesalahan bilamana dia mendatangi isterinya dr sebelah belakang (bukan dubur) tp dr arah blkg namun sasarannya adalah sama shj. krn katanya "aku telah mengubah kenderaan saya..biasanya naik dr depan tp kali ni naik dr belakang"
krn itulah nabi s.a.w. tidak berkata apa2 dan bilamana turun ayat tersebut ianya membenarkan apa yg dilakukan oleh umar r.a. krn itu nabi s.a.w  tidak mengatakan apa2 kpd umar r.a...
2: ayat itu dgn jelas mengatakan datangilah isteri sebagai tempat bercucuk tanam..dan bercucuk tanam adalah utk mendapatkan hasil...tempat mendapatkan hasil adalah pd kemaluan....bukan dubur..

Kira pendapat inilah yang anda sokong yer mengikut pemikiran sehala anda? Hehehe...mari kita bincangkan pula mengikut pemikiran kreatif dan kritis pula.

Originally posted by sheir'ali at 9-1-2007 02:26 PM

itu yg dikemukakan oleh pak ya....
dan ini pula yg dikemukakan oleh saya walaupun tlh dikemukakan sblm ini

أبي يعفور قال: سألت أبا عبدالله (ع عن الرجل يأتي المرأة في دبرها؟قال: لا بأس إذا رضيت قلت: فأين قول الله تعالى: (فأتوهن من حيث أمركمالله فقال: هذا في طلب الولد فاطلبوا الولد من حيث أمركم الله إن اللهتعالى يقول: (نساؤكم حرث لكم فأتوا حرثكم أنى شئتم.

2 الحسين بن سعيد عن ابن أبي عمير عن حفص بن سوقة عمن أخبره قال: سألت أباعبدالله(ع عن الرجل يأتي أهله من خلفها قال: هو أحد المأتيين فيه الغسل.

3 أحمد بن محمد بن عيسى عن موسى بن عبدالملك والحسن بن علي بن يقطين عنموسى بن عبدالملك عن رجل قال: سألت أبا عبدالحسن الرضا (ع عن إتيان الرجلالمرأة من خلفها في دبرها فقال: أحلتها (1) آية من كتاب الله تعالى قوللوط (ع: (هؤلاء بناتي هن أطهر لكم وقد علم أنهم لا يريدون الفرج.

abi ya'fur aku bertanya aba abdillah a.s. ttg seorg yg mendatangi perempuan pd duburnya? jawab abu abdillah a.s. tidak mengapa bila perempuan itu suka.aku bertanya lagi bagaimana dgn firman allah taala "datangilah merekamengikut yg diperintahkan oleh allah? abu abdillah a.s. menjawab ituutk mencari anak carilah anak ditempat yg diperintahkan oleh allahtaala.

(al-istibsar j3 ms 869)

mana yg lebih tinggi kedudukannya hadis imam maksum yg diriwayatkan dlmsalah satu dr kitab sahih syiah yg empat iaitu al-istibsar dgn kata2khomeini???
apakah suatu yg tlh jelas berdasarkan kata2 imam maksum boleh dikeluarkan fatwa yg bertentangan dgnnya pula???

saya pun tak faham kenapa pak sheir bawa isu ni. kedua hadis tak bertentangan...kedua2 hadis mengatakan tidak mengapa asal isteri setuju..tapi harus meninggalkannya jiika isteri tidak setuju (tidak redha).

skrg apa masalah pak sheir mengenai hadis ni??

Follow Us
Originally posted by sheir'ali at 9-1-2007 02:26 PM

mana usul yg utama disisi syiah...
berpegang kpd hadis2 imam maksum .... lalu terpeliharalah ajaran syiah yg asal
atau membelakangkan hadis2 imam maksum ....... lalu berkuburlah ajaran syiah yg asal

amacam......pilih yg mana satu  

ini pertanyaan tidak berilmiah asri yusuf. kitab2 hadis dlm mazhab syiah sama juga dgn sunnan sittah. tak semua hadis diterima. fatwa ulama syiah tidak ada yg bertentangan dgn hadis imam ahlulbait. hanya org2 yg tak belajar mazhab syiah dgn baik shj akan kata mcm ni. kalau kita tegk kenyataan ini bukan datangnya dari ulama tapi hanya ustaz2 kampung yg baru nak reti belajar bhs arab.

mcm kes muawiyyah dan yazid lah..kan ade juga riwayat yg melaknat keduanya
tapi semua tu ditolak dgn pelbagai alasan, hadis lemahlah, perawi syiah lah, komen dari penulislah dll. tapi hadis2 saif bin umar tu takde pula masalah bagi anda kerana memberikan keuntungan buat geng pak wahab ni.

Originally posted by sheir'ali at 9-1-2007 02:31 PM

bagi rujukan pun kena amanah pak ya..jgn benda tak da kata ada tau..
cek sendiri dlm kitab asal tau jgn main dgr terjemahan yg entah dr mana tau...

dan saya tak menghina mana2 mazhab... ...

jgn cepat sgt yakin dgn pendapat anda..

pak shier kalu tak jumpa cari jgn mudah menuduh ana ni tak amanah, pembohong dsb. ini saya bawakan tafsir al-qurtubi seperti yg telah grave bawakan sebelumnya;

"Statements on the permissibility of sodomy with women have come from the jurists of Madina".
We read in Tafseer Qurtubi Volume 3 page 93 Ayat Hars:
"Fatwas on the permissibility of sodomy with women Saeed bin Maseeb Nafi, ibn Umar, Muhammad bin Kab, Abdul Malik, Imam Malik, a large group amongst the Sahaba and Tabaeen deemed sodomy to be permissible".

Tafsir al-Qurtubi boleh didapati dari http://www.amadsoft.com/main.jsp

Originally posted by sheir'ali at 9-1-2007 02:15 PM
itu fatwa dr kitab tafsir durr manthur dan tak da pun yg sebut halal atau harus ..semua fatwa haram sehingga ada yg mengatakan perbuatan org kafir dan paling rendah pun ada yg tidak menyukainya d ...

ini nanti ana bawakan..sebab ana dah hadam bab sodomy ni dah lama. skrg isu ni timbul maka nak kena belek artikel lama dan kitab2 rujukan yg ana sendiripun lupa simpan kat mana. rujukan nanti ana cari..ambil masa skit yer!!

Originally posted by sheir'ali at 9-1-2007 02:28 PM

betul tu kata2 pak ya.....isteri adalah ladang kamu...
pakya kalau nak berladang nak hasil ke tak..ke saje2 nak seronok main cangkul2 tanah je????

kalau nak hasil dr ladang tersebut nak tusuk kat mana ye????
jg cuba memusingkan maksud ayat tersebut

kenyataan ini bertentanga dgn nas quran ayat tersebut. kenapa saya berkata begitu..

ana rasa Umar tidak begitu naif sehingga perlu bertanya Nabi soalan sedemikian sekiranya beliau hanya lalu dari arah belakang bukan dubur (sedangkan riwayat menyebut perkataan dari dubur (memanglah makna dubur itu belakang yakni dari belakangnya). Tetapi kalau dia benar-benar masuk ke arah dubur isterinya tentulah dia rasa serba-salah. Tetapi kalau dia tak masuk ke dubur tetapi masuk ke faraj isterinya saya rasa tidak perlu merasa bersalah dan tidak perlu bertanya Nabi. Hal ini orang biasa pun boleh fikir dan saya rasa Umar tidak begitu naif sedemikian.

dan ana rasa tidak semua hubungan suami isteri diniatkan untuk mendapat anak...tetapi hubungan itu merupakan satu fitrah biologis manusia...justeru walaupun umur sudah tua - isteri sudah tua tetapi hubungan masih berjalan juga - dan hal ini sudah pasti bukan untuk mendapat zuriat. jika mengikut tafsiran pak sheir tentang ayat itu sudah pastinya suami-isteri yg sudah 'pencen' tak boleh melakukan hubungan kerana harus dan wajid mendapatkan hasil. memang Allah swt memberi istilah isteri kamu umpama ladang bagimu...

tetapi pak shier tidak harus faham istilah tersebut dalam pengertian lughawi sahaja. jadi apabila allah swt berfirman mengenai 慽steri umpama ladang

:setuju:
Tepuk dada tanya selera...selera nak kutuk orang ke, selera nak cari ilmu?