CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1950|Reply: 8

ruju'

kinokurnia This user has been deleted
kino nak mintak pendapat korang..betul ke kalo rujuk,lelaki jez sebut mari ruju' n yg pmpn kata ok da sah balik jd somi istri ??sah ker??kalo cenggitu senang giler ruju' ni yer?

setahu sy memang senang...tapi ade tempoh die

dan boleh rujuk 2 kali je...so hati2

Kalau masih dalam edah bolehlah kata gitu jer dan baru baru bercerai 2 kali.

tak payah ader saksi 2 org ker??saya diceraikan psangan saya..tak sampai sejam dier ruju' balik..eee..betul ke sah??jgn buat dosa je udah lerr..still rasa sangsi laaa..helpppp..

Sepatutnya kalau bercwerai kena lapurkan pada Jabatan ugama.  Kalau rasa was-was tanyalah jabatan ugama.

saya tak arif, tapi nasihatkan pasangan saudare/ri supaya kalau boleh berhati2, sebab kahwin cerai bukan perkare main2

dan Islam begitu menyanjung tinggi institusi perkahwinan ni...tak nak jadi mcm org barat tu...

Follow Us
hmmm..kawen bulan 8 aritu..rasa baru jer kawen..
tapi salah saya..saya yg terlalu mendesak..sedangkan kami terlalu sayang menyayangi..saya tgh bingung sekarang coz pasangan saya soh rahsiekan dr pgetahuan seme org..biar jd rahsie kami berdua je smp akhir hayat..takot nanti ader perkara bbangkit dikemudian ari..susahh..takde sapa yg tau..hanya Allah & malaikat je y tau..pening n bingung..smp mendapat kepastian yg pasti,bole kah saya menolak ajakan pasangan?bdosakah saya krn sangsi dgn ikatan skrg nih??

cubelah cek rukun rujuk...saye bace tadi dia tak kate perlu saksi...

tapi mcm Haniman kate, cube tanye pejabat ugame...takpe kot...

just nak bagi hilang rase sangsi tuu...tenang skit hati....

Originally posted by &lt;i&gt;kinokurnia&lt;/i&gt; at 5-1-2007 11:59 PM&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;<br />
tak payah ader saksi 2 org ker??saya diceraikan psangan saya..tak sampai sejam dier ruju' balik..eee..betul ke sah??jgn buat dosa je udah lerr..still rasa sangsi laaa..helpppp..

tak perlu ada saksi kalau dalam tempoh edah... dan selagi mana perceraian tu tak sampai 3 kali... sah rujuk tu... tak perlu lah kamu ragu.. masa dalam edah, bila suami kamu kata nak rujuk, dan isteri pula menerima, itu sudah mencukupi

Cuma, eloklah juga diadukan pada jabatan agama... bukan pasal apa, sebab kita ni manusia... nanti karang, kamu tak ingat pulak yg kamu pernah bercerai berapa kali... tiba-tiba esok, dia ceraikan lagi, lepas tu rujuk balik.. lepas tu cerai lagi, tapi dia nak rujuk balik.. sedangkan dah cerai tiga kali... so elok lah kamu failkan juga perceraian tu... tapi dari segi syara', kamu sekarang masih lagi suami isteri... nanti kamu akan disahkan juga masih suami isteri...

[ Last edited by  antiQue at 6-1-2007 12:27 AM ]