CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Family aturkan jodoh tanpa pengetahuan kowang... nak terima ker?!!

Reply #100 pausuri78's post

Seronok eh family aturkan laki, x yah penat2 cari ye dak?

tak best ah family atorkan. nanti kalau umahtgga tggang langgang, mulalah nak salahkan org lain sbb memandai2 je carikkan jodoh.ni kalau aku la...

tp jiran aku ade mcm ni.dok depan2 umah je.mak2 diaorg yg jadik geng surau yg dok kecek2 kan diaorg nih.alhamdulillah...bahagia mereka.

[ Last edited by  whitedove07 at 26-2-2009 01:34 PM ]

Ah...ni mengingat aku kes diri sendiri.

Family aku mmg kuat match make. Memang genetik family aku kot

tapi pokoknya, give time to get to knw that person lah. kira bagi can la walau hati mmg nekad TAK MOOOOOOOH.

walau aku sampai laa ni asyik kena kutuk pasal kawen pilihan sendiri yg tak ensem & x kaya, but janji aku happy

ermmm......klu aku...pestime tgk x berkenan....terus aku cakap nooooooo jerk..

Originally posted by bacteria82 at 19-2-2009 07:04 AM
Update ye perkembangan terbaru tuan rumah. Teringin juga nak tau perkembangan seterusnya. Rombongan lelaki dah dtg ke belum?

eh... tetiba thread lama aku ni naik blk... hee...

nk kena updating ke... emmm... ekceli aku ni berjiwa keras gak... kalo aku kata x nk, sampai mati pun aku taknak sbb aku x suka dipaksa2...

Aku dh pun mengalami perkara ni...  Yg buat aku geram tu member2 parent aku yg bizi meng-kenen jantan2 utk aku... helloooo?????!!!:@ Aku benci btul manusia yg try nk blagak jadi Tuhan... umpama aku ni tv, pastu diaorg yg pegang remote kontrol! yg paling latest la 3-4 bln lepas sblm parent aku gi haji, bapak aku pesan... nnt dia nk doakan supaya jodoh aku dtg cepat (boleh kew suruh Tuhan ejas2 perkara yg telah pun ditentukanNya sejak dlm lohmahfuz???!) Pastu dlm 2 minggu lepas diaorg berlepas ke tanah suci, ada la satu aunty ni kol aku, member tpt keja bapak aku dulu la... memula aku x tau niat dia tu... dia bual2 dgn aku mcm biasa, aku pun melayan la dgn penuh kesopanan & kesusilaan gituw!

Alih2 tetiba je dia kona tang jodoh... dia kata dia ada bincang dgn bapak aku pasal nk kenen aku dgn sowang jantan nih... hati aku tetiba je rasa terbakar, terasa privasi aku diceroboh... pastu aunty ni desak aku bagi no.henpon aku kat dia, then dia nk passing kat jantan tu... dia kata bkn nk paksa, tp try la kawan2 duluk... ecehh... aku bkn nk menyombong, tp aku blom desperet la nk bedal je semua jantan yg org kenen kat aku... heh... kalo ada org layan kowang mcm ni, terasa x mcm kowang ni golongan KURANG UPAYA / DUNGU??? ... semua nk dibantu... weiii.... tangok kaki la... aku benci btul dgn makcik2 bizibodi nih... rasa nk bunuh je..:@ :@

Tp aku masih kontrol lagi tatasusila aku... tpaksa la aku bagi no.henpon aku tu. Masa tu aku tgh tugas kat opis.... lepas abis ckp tepon, aku rasa resah sampai x bleh buat keja... pikiran aku terganggu... setiap kali ada no.tepon stranger masuk kol henpon aku, aku jadik pobia... hidup aku jadik kusut. Pd hal yg kol aku tu kontraktor or client2... sememangnya sgt2 mengganggu tugas aku!! Mmg aku hangin gile dgn makcik tu... aku pikir kalo jantan tu brani kol aku, nak aje aku maki2kan... tp aku x de la nk buat bebetul, karang malu plak parent aku.

Apa yg aku buat, dkt seminggu aku x brani angkat henpon... makcik tu byk kali kol, aku x angkat2 pun. Even kat opis aku x brani angkat tepon kalo ada kol drp luar. Skali tu makcik tu sms aku... dia kata "ni aunty minah ni"... pastu dia kol2... aku buat deeekkkk je. Last2 senyap... barulah kehidupan aku kembali aman semula... bila balik dr haji, bapak aku tanya, ada sesiapa kol x... aku kata x de je.

Kesimpulannya skrg ni aku mmg pobia abis dgn aktiviti kenen2 jantan oleh family nih!! Bg aku, yg nk kawin ni diri aku... biar la aku yg pilih sendiri... esok2 kalo dh kawin pastu ada masalah, aku sendiri yg akan t/jawab & x akan libatkan / susahkan family pownn (sbb aku jenis yg berdikari & semua masalah selama ni aku sattle sendiri)... Tp kalo family yg kenen jodoh aku, pastu timbul masalah, mmg aku akan heret & saman SETIAP pihak yg terlibat (x kira siapa pun) utk byr gantirugi... and kalo aku btul2 buat mcm ni, agaknya ms tu tentu aku dh jadik sewel!!!

Buat masa ni prinsip hidup aku.... stay away from my life!!!!!! Nk kata aku sombong ke, blagak ke... terpulang la... yg penting, jaga hal sendiri, jgn nk sibuk2 aturkan hidup org lain! zaaaaaaasssssssssssssssssss....

wahhh, ko taw x, mslah ko nie sama sejibik ngan smslh aku... aku baru bertarung ngan keadaan mcm nie last week...

Macam aku plak, dah xtaw nak ckp ape, bila abg aku beria2 sgt, sedey aku tgk dia... aku syg giler kat dia... dia siap heret mak aku... suh aku ciankan depa, sbb dok dengaq org dok kata yg aku nie xkawen2!!!

Bz body tull... manusia2 yg menyibuk tu!!! mcm ler selama nie, aku dok pi mintak duit kat depa, dok mengorat anak depa or dok mengorat laki depa... ayat yg paling berdesing telinga aku dengar 'cian dia xkawen2 lagi, umur dah tua!!!' kureng ajar x??? xkira laa... either hg tua or muda... minds ur words as long as, i didnt interfear or distrub ur life!!!!

Tapi, yg part bestnya... aku mencuba n mencuba tuk tidak melukan hati keluarga aku, aku turunkan dan mai ler family jantan tu merisik!!! aku pun wat2 ler eppy dpn family aku... tapi dlm hati nie.. masya-Allah... sengsara...

Syukur alhamdullilah, jantan tu dah reject aku!!! tu ler plan aku, supaya aku xyah nak menolak n membuat keluarga aku malu n susah hati, klu jantan tu yg tolak aku, atleast family aku xsalahkan aku...

Sbb, abg aku pernah ckp, jgn blk rumah, klu xnak ikut ckp!!!! aku sedey sgt... sbb aku syg dia, aku anggap dia laa bapak aku... tapi dia sggp kata mcm tu kat aku, sbb tension ngan mulut2 org!!! nak jer aku cili mulut2 org yang suka dok jaga tepi kain org ja!!! lubang kat kain sendiri, xterjaga!!!!

Eeeiiii, geram tul!!!!

[ Last edited by  misecretary at 27-2-2009 02:16 PM ]

Follow Us

Reply #106 misecretary's post

waahh smpi cmtu skali

asal laki tu tolak ko?

aku mmg x blh terima kalo family nak aturkan jodoh ni sbb bagi aku diorg cuma nak eratkan hubungan dgn kawan diorg je pastu nak jodohkan anak2 plak..tak sanggup aku nak tido sekatil dgn org yg aku tak sayang demi menjaga hati family

Originally posted by ida88 at 27-2-2009 23:46
waahh smpi cmtu skali

asal laki tu tolak ko?

aku xcukup lawa kot... what so ever, it is... aku BERSYUKUR sgt...

hrmm haku tgk gak aa cam mana
kalo awek 2 sweet and sopan aku on je
tp kena gak tgk die ade bf ke x....
takut meh khawin kalo die ade bf

takut jadi cam sedara belah mak haku khawin gan awek yg dah ade bf
x sampai stahun cerai...

Reply #1 leon_mclaren78's post

kot2 le lelaki tu kaya n hensem plak...beriman btakwa caring penyayang (tapi patah skit.. ) ambik terima je la..

Reply #1 leon_mclaren78's post

aku terima kot pas kawen pon boleh enjoy gak....
bukan ke org sellau kata pilihan ibu bapa tu lebih tepat....ntah org kata bukan aku yg kata..

Originally posted by leon_mclaren78 at 1-2-2007 18:49
Nak tanye pendapat forummers pempuan...

andaikata la... kowang blum bersedia nak kawin walopun umur dah semakin lanjut (katakan la dlm 30-an).. kerjaya dah agak stabil, tapi tak puas lg enjoy  ...

bagi aku lah kan, since aku bujang lagi takde makna family yg tentukan idup aku.
apa2 adalah urusan diri aku sendiri dgn tuhan.

sama dgn hidup mati aku...so hanya aku sahaja yg tahu apa aku mahukan dlm hidup...!

so the conclusion is, ur life and you are the one to decide it!

dulu aku pun camtu gak.. paling marah bila org sebuk nak kenen2kan esp kalau kuarga sendiri. lagi2 bila memasing memang ada niat spy terus kawen ke. ada satu masa sorang kakak ni kwn aku sebuk nak kenenkan adik angkat dia kat aku. jus to be nice aku kata ok la. since that mamat tu selalu sms but aku memang nak xnak je la lyn. dah sethn sms aku x penah nak jumpa dia pun till one day tetiba je hati aku rasa kesian lak. then aku pun kuar je la turn out he's one nice guy. since then memang kitorang kuar la as fren get to know each other. For me kalau jadi ke tdk relationship kitorang as what other people expect x penting. It's me and him punya decision bkn pasal nak please org lain.
But we do enjoy each other companion la sekarang. x de la aku mcm dulu asyik duk memerap je kat umah xde kwn bosan je kan...

kalo limau jumpa dulu lah tgk dulu mcm mana... kemudian baru buat keputusan..

saya terima nikahnye

tak sah.............

nape lak tak sah kite nk kawin gak

ok jer..aku leh jer mls nak pk2..aku terima jer la hahahah

Originally posted by leon_mclaren78 at 1-2-2007 18:49
Nak tanye pendapat forummers pempuan...

andaikata la... kowang blum bersedia nak kawin walopun umur dah semakin lanjut (katakan la dlm 30-an).. kerjaya dah agak stabil, tapi tak puas lg enjoy  ...

kalo saya, saya terima je dgn hati yg terbukaaaa